Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 16:49:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:34:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
A szukać to nie wiem gdzie, ja oglądałem w telewizji. Nie jest to nowa produkcja, ale może DVD jest, a VHS to na pewno.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:35:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja się na anime znam słabiutko, znam trochę tytułów (to przez Żonę! :-)), ale mało co widziałem

jeden rzecz mnie autentycznie porwała - i żeby było śmieszniej jest to serial; nazywa się Cowboy Bebop i jest naprawde ŚWIETNY. Niby taka prosta rzecz - jest sobie załoga statku bountyhunterów (łowcy nagród, cos jak Boba Fett ;-)) i tak sobie jeżdżą, wykonując różne zlecenia.

Ale tak: po pierwsze świetnie zarysowane postaci, dalekie od banału, dalekie od tego, czego można by sie spodziewać na pierwszy rzut oka - bo jest to taki lekko lalusiowaty przystojniak, twardziel i laska (przepraszam, Aśka, to nie o tobie ;-)) i niby banał... ale okazuje się, że oni niezupełnie są tym, czym sie wydają! I robi się ciekawie, kiedy ich przeszłość zaczyna wkraczać - mało to wszystko bohaterskie w sumie, dużo niejednoznaczności.
Po kolejne, humor dobrej jakości w tym serialu, np. jest taki odcinek, kiedy nasi bohaterowie przez przypadek zreszta (przez swoją gamoniowatość w sumie!) najedli się grzybów halucynogennych. jaja jak berety!! :D

A wreszcie, po kolejne, najważniejsze, podstawowe i w ogóle nie mam dość słów uznania - MUZYKA!!!!. Jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych do jakiegokolwiek filmu, jaki słyszałem. Bardzo fajnie się jej słucha również samej dla siebie, ale w połączeniu z obrazem zyskuje dodatkowo.

Kiedys to oglądałem na programie Hyper wieczorami, jakby znowu było, to zareklamuję.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:44:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Hulagu pisze:
A szukać to nie wiem gdzie, ja oglądałem w telewizji. Nie jest to nowa produkcja, ale może DVD jest, a VHS to na pewno.



Tak, posiadam nawet VHS Księżniczki :) Polecam!! Twórcą tego filmu jak i innych wybitnych jest Miyazaki. Miałem przyjemność oglądać jego "Sen To Chichiro", "Nausicaa of the Valley of the Wind" i "Mój sąsiad Totoro". Są to naprawdę wartościowe filmy (nie mają, oprócz kreski, nic wspólnego z serialami puszczanymi np. do niedawna na RTL 7) Polecam także Ghost in the shell (protoplasta Matrixa), a także dosyć katastroficzny Neon Genesis Evangelion.

EDIT:

Cytat:
A wreszcie, po kolejne, najważniejsze, podstawowe i w ogóle nie mam dość słów uznania - MUZYKA!!!!. Jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych do jakiegokolwiek filmu, jaki słyszałem. Bardzo fajnie się jej słucha również samej dla siebie, ale w połączeniu z obrazem zyskuje dodatkowo.


Zgadzam się!! Piękny serial i jeszcze lepsza muzyka! :piwo:


Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:40:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Z takiej klasyki, to jeszcze Akira. I naprawdę, naprawdę polecam "Grobowiec świetlików" ('Grave of the Fireflies').
A seriale - to chociażby wspomniany Kenshin ('Rurouni Kenshin'), Totoro (!) i Evangelion ('Neon Genesis Evangelion'), Hellsing, Escaflowne, Slayers, Samurai Champloo (twórców Bebopa!!)*... - heh, tego jest sporo ;) I to wszystko zależy jeszcze od tego, co kto lubi... Np. bardzo lubię serię Gundam Wing (podstawową, do OAVki, czyli takiego dłuższego epizodu, ale jeszcze nie filmu samodzielnego) , choć teoretycznie wcale mi się nie powinna podobać ;) Ale to chyba przez jakieś odległe skojarzenia z "Załogą G" (to też anime!).

A skąd się to bierze... No cóż - dotknąłeś dość drażliwego tematu. Jeśli mam być szczera, to się to najczęściej kradnie, z bitTorrenta. Oczywiście są fani anime, którzy usiłują bazować na nagraniach dokonanych przez fanów w Japonii i przesłanych do nas, albo kupują wydane filmiki, ale to już trzeba mieć sporo samozaparcia i "nieco" więcej pieniędzy (paczki z Japonii!!). Oczywiście jeszcze się dostaje czasem, przegrywa od znajomych. Najtrudniej zacząć, a potem to już "samo wpada", najczęściej na zasadzie wymiany filmów.

*tytuły idą w setki, ale trudno polecić coś, kiedy się nie zna gustu rozmówcy; można powchodzić na strony poświęcone anime i poczytać opisy; tak naprawdę też się na tym nie znam ;) mam tylko obeznanych znajomych ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..a co to jest anime?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
odpowiednik mangi w dziedzinie animacji :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..a co to jest manga ???.......pokemony?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 21:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Hm, Elrondzie, my chyba jesteśmy z innej bajki... Nic nie rozumiem z Waszych postów.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:51:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
manga to japoński styl rysowania. Pokemony to jeden z przedstawicieli :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:54:19 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
To ja mam prośbę do znawców. wytłumaczcie nam łopatologicznie. Czym jest jedno i drugie. Czym się różnią od siebie itd.
A może nasi fachowcy od anime/mangi zilustrowaliby jakis utwór Armii tą formą sztuki?

Youzwa, czyli anime to film mangowy?


Ostatnio zmieniony wt, 25 stycznia 2005 23:55:46 przez Jurek_M, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Manga to gatunek komiksu a anime to gatunek filmu animowanego, łączy to sposób rysowania

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
nie lubie i tego i tego...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2005 00:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..tytus romek i atomek......to manga???

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2005 00:10:28 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
K.T.W.S.G. pisze:
elrond napisał:
tytus romek i atomek......to manga


BOŻE UCHOWAJ!!!!!!!!!!

No chyba, żeby byli narysowani ze skośnymi oczami.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2005 14:33:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 11:15:31
Posty: 11
Skąd: Szczecin "Maly dom pośrodku jałowej ziemi"
ja nie jestem małym dzieckiem (14 lat)ani moja siostra to wkurzające!

_________________
...i gdzie ten świat za,którym się,
nie goni nawet i we śnie...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group