Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 12:53:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 18 lutego 2006 17:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3164151.html

dla tych ktorym sie nie chce klikac:

"Adam Supeł, wojewoda warmińsko-mazurski, chciałby wydać płytę kultowego zespołu punkowego Siekiera. W młodości często jeździł na koncerty do Jarocina. - Teraz też bym pojechał, ale nie mam czasu i nie mam z kim - przyznaje wojewoda

Jeszcze nim czterdziestoletni Adam Supeł, blisko związany z PiS, został nowym wojewodą, wiedziałem, że jest autorem albumu o pocztówkach z Ełku. Na jednej z konferencji prasowych okazało się, że jest też fanem Hansa Klossa. Chciałem o tym pogadać. Gdy do tego doszło, okazało się, że Adam Supeł kocha też ostrego rocka.

Chce wydać płytę,

Na swój pierwszy koncert do Jarocina pojechał w 1983 roku. Ale jak sam mówi, najważniejszy był ten, który odbył się rok później. - Nazywany jest do dziś polskim Woodstock - mówi Adam Supeł. - W pamięci utkwił mi występ Siekiery. Wszyscy kochaliśmy wtedy ten zespół, za jego muzykę i teksty. To był kompletny odlot.

Do dziś wśród wielu pamiątek trzyma wejściówkę na koncert z 1984 roku z wklejonym swoim zdjęciem. Ostatni raz był w Jarocinie w 1986 roku. - Już coś się popsuło, ta atmosfera z poprzednich lat gdzieś uszła. To już nie było to samo - mówi.

Adam Supeł, mimo że jeździł do Jarocina, nie był punkiem, nie miał irokeza, ani nie nosił skóry. - Po prostu lubiłem i lubię taką muzykę.

Tak jest też dziś. Supeł w swoim domu w Warszawie ma olbrzymią kolekcję płyt. - Najcenniejsze moje zbiory to winylowe płyty Czerwonych Gitar - opowiada. W połowie lat 90. razem ze znajomym z Warszawy wydał płytę zespołu Variete. - Nagranie pochodziło z 1986 roku, ale nigdy się nie ukazało. Pewnego dnia właściciel jednego ze sklepów muzycznych w stolicy powiedział mi, że jest gdzieś kopia tego nagrania. Udało się do niej dotrzeć i wydaliśmy płytę za własne pieniądze - opowiada Supeł.

Marzy, aby wydać kolejną płytę. - Chodzi o materiał Siekiery zatytułowany "Demo 84". Jest dostępny tylko na kasecie i to w słabej kopii. Chciałbym, aby ukazał się na CD - mówi Supeł.

Teraz czasu na słuchanie muzyki ma niewiele. - W Olsztynie nie mam w ogóle sprzętu - mówi. - Ale w domu w Warszawie często sięgam po nagrania TSA.

Spotkać się z Mikulskim ...

To kolejna pasja Adama Supła. - Lubi oglądać "Stawkę większą niż życie", bo się przy niej relaksuje - opowiada Paweł Lulewicz, rzecznik wojewody. Supeł w warszawskim domu ma ogromną kolekcję komiksów o dzielnym kapitanie - tych starych i tych najnowszych. A nawet pocztówkę z muzyką z serialu. - Mało kto to wie, ale nim powstał serial, "Stawka", była wystawiana w teatrze TV. Było w sumie 12 nagrań, mnie udało się zdobyć sześć - opowiada Supeł.

Marzenie wojewody to spotkanie przy kawie ze Stanisławem Mikulskim, który grał Klossa. - Niestety mimo zabiegów i obietnic od wielu ludzi do spotkania jeszcze nie doszło - przyznaje Supeł.

i pojechać do Jarocina

Są jeszcze pocztówki. - Zacząłem zbierać je zupełnie przypadkiem. Kiedyś mój przyjaciel pokazał mi katalog z pocztówkami. Jedna, "Cesarz w Ełku", utkwiła mi w pamięci. Bardzo mi się podobał jej tytuł - opowiada Supeł. - Szczególnie, że Mazury były zawsze traktowane jako zaścianek, a wizyta niemieckiego cesarza temu przeczyła.

Zaczął kolekcjonować pocztówki ze swoich rodzinnych Mazur. Niedługo później miał już pokaźną kolekcję. - Kiedyś pojechałem do znajomych do Elbląga, pokazali mi album z pocztówkami z tego miasta. Pomyślałem, że można by coś takiego wydać o Ełku - mówi Supeł. I wydał autorski album o ełckich pocztówkach.

Co może być ciekawego w zbieraniu pocztówek? - Nie posiadanie, ale radość z wyciągania, dotykania - opowiada wojewoda.

Wychodząc wczoraj z jego gabinetu spytałem, czy nie chciałby wybrać się do Jarocina. - Pojechałbym - westchnął. - Szczególnie po to, by posłuchać młodych kapel, ale nie mam czasu i nie mam z kim. Zostały mi tylko koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej."

Ciekwawe... wojewoda punkowiec ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2006 22:26:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 23:27:02
Posty: 20
Skąd: Klettendorf (prawie Wrocław)
Nie tylko punkowiec ale w ogóle taki wszechstronnie zainteresowany ;) Tak jak to czytam, to całkiem pozytywny gość :)
A jeśli chodzi o ludzi z PiSu to to nie jest jedyny,który lubi mocne brzmienia :D Niestety artykuł o nim znajduje się już tylko w płatnym archiwum Gazety, ale było kiedyś o takim PiSowcu:

"Działacz PiS Grzegorz Ksepka w wolnych chwilach śpiewa o szatanie. I nie widzi w tym nic złego. - To taka ironia - mówi polityk"

A jak ktoś chce przeczytać o "szataniście" Grzegorzu coś więcej, to niestety trza zabulić :(

_________________
Jeśli ktoś błądzi z przekonaniem, że czyni dobrze, można potępiać jego zasady, ale nie można odmówić mu szacunku.

J. Verne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2006 13:36:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
cardano pisze:
w wolnych chwilach śpiewa o szatanie. I nie widzi w tym nic złego


No pewnie. Gorzej by było gdyby robił to w godzinach urzędowania, na oczach petentów ;-) :-D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 lutego 2006 01:29:26 
O szatanie i nazistowskich klimatach to chyba ze Szczecina w Samoobronie był człek. Nazi-pagan-black metal jakowyś. . Silna postać w strukturze tamtejszej.
Jeśli faktów nie mylę.

Pan Ksepka (o ile materiał tokfmowy pamiętam) traktuje to na luzie i z dystanem (konwencja muzyki metalowej, nie ducha), a muzyka to mocniejszy hard'rock. Natomiast działacz Samoobrony brał udział w tworzeniu jakiś para-bojówek. I taki człek jest wielokroć gorszy (nawet jeśli juz nie śpiewa, gra).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lutego 2007 21:48:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
K.T.W.S.G. pisze:
Na forum Frondy przeczytałem potwierdzenie informacji wrzuconej przez DJ'a Makonnena do topiku "Czy tu się głowy ścina"

to jest raczej zacytowanie posta Makonena z linkiem do naszego foruma :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lutego 2007 23:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Popieram Kacper Twoje działania dywersyjne ;)! Hmm, ciekawe co z tą płyta Siekiery.

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 lutego 2007 11:50:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie to, żebym chcial wywoływac niezdrowa presję, czy cuś....

...ale co z tym projektem :?:

:)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 18:54:49 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Witam
Powinienem odebrać dzisiaj sensacyjny według słów właściciela materiał SIEKIERY bardzo dobrej jakości. Materiał objawił się w Chicagowie i sam jestem go ciekaw. Napiszę po odsłuchaniu.
Przed wyjazdem na wakacje nie zdążyłem przesłuchać podobno bardzo dobrej kopii (innej od tej, która krąży po necie) koncertu z Wrocławia.
Dużo dobrych wieści również na temat SIEKIERY nowofalowej, ale to w drugiej kolejności. Chciałbym aby jak najszybciej zakończyć prace nad płytą "Na Wszystkich Frontach Świata"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 21:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 17:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
Didżeju! Jeśli masz takie możliwości, daj znać, gdyby okazało się, że na płycie znajdzie się ostatni koncert Siekiery z Budzym (ze stodoły jeśli się nie mylę, zagrany przed youth brigade chyba)!
I jedna rzecz jeszcze, która mnie ciekawi - czy znajdą się tam materiały Video? ex-Trębacz Izraela i Kultury (nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba Kudłąty mu było) wspominał kiedyś o dobrej jakości nagraniach video kilku kawałków siekiery z Róbrege 84. Kasety VHS ponoć do dzisiaj mogą leżeć w Hybrydach (wiem wiem, wspominałem o tym już, ale tak mnie to strasznie jara że muszę o tym mówić)... z resztą, przez jakiś czas po Róbrege można je było kupić jeśli się nie mylę (to znaczy, nie było tam tylko siekiery, ale po kilka kawałków każdego zespołu, który zagrał)...

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 marca 2007 15:53:58 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
i co i jak?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2007 08:02:59 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Ciekawym jestem zdania Toma, bo Dzwon po wysłuchaniu nagrania z próby powiedział: I TO JEST WŁAŚNIE SIEKIERA!
Wydaje się, że nagranie pochodzi z końcowych prób zespołu (wrzesień 1984?) - utwory są zdecydowanie bardziej dopracowane. Ponad 40 minut jakością nie ustępujące demo Summer'84, a na pewno zagrane inaczej.
Mam nadzieję Tomku, że dostałeś już płytkę?! Będę dzwonił jutro!
A dlaczego jutro?
Bo właśnie wsiadam w auto i jadę do swego rodzinnego miasta. Siadamy z Dzwonem nad całym archiwum (BTW: odnalazłem dobrej jakości koncert z koncertu Rock Na Wyspie we Wrocławiu, brzmiący sto razy lepiej od tego co krąży po necie) i ustalamy co i jak. A potem jeszcze klepnięcie i potwierdzenie wszystkiego z Tomem i Maliną i uruchamiamy produkcję CD i winyla!
A więc, w drogę, kieruję się na PUNKŁAWY!
:twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2007 10:08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
DJ Adam Makonnen pisze:
uruchamiamy produkcję CD i winyla!

to ta Siekiera ma wyjść też na winylu :shock: to zamawiam od razu!!!! :bravo:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2007 10:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
hoho....!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2007 10:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
DJ Adam Makonnen pisze:
Mam nadzieję Tomku, że dostałeś już płytkę?! Będę dzwonił jutro!

...nic nie dostałem jeszcze...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 marca 2007 14:39:10 
A ja bym tak cichaczem poprosił jakiś sampel na sieci jak się uda


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group