Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 06:57:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 lutego 2010 02:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Kurcze, mam zamiar kupić, ale boję się, że mnie wciągnie na maksa...

A Championship Managery to jeszcze trzymają jakiś poziom? Byłem dziś w Empiku i widziałem, że nowy CM za zaledwie 49 zeta..

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 września 2010 16:12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałem tylko napisać, że rozwiązałem problem sygnalizowany w tym kontekście i w wolnych chwilach (których nie jest zbyt wiele) odświeżam sobie rzeczoną grę. Okazało się, że pamiętam niektóre misje :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 listopada 2010 20:16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 19 czerwca 2008 13:32:04
Posty: 474
Skąd: Warszawa
Obecnie zakończyłem kampanię siłami dobra w Władca Pierścieni: Bitwa o śródziemie. No a teraz sobie potyczki wezmę.
A jeżeli o grach mowa zobaczcie to http://www.youtube.com/watch?v=_9JrEeS6484&feature=related

_________________
Jezus Chrystus jest Panem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 listopada 2010 21:56:48 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Robson1607 pisze:
A jeżeli o grach mowa zobaczcie to http://www.youtube.com/watch?v=_9JrEeS6 ... re=related

WOW :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 listopada 2010 22:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Ostatnio niestety mam mniej czasu na granie. Z tego powodu odwlekło się w czasie zakończenie gry "The Settlers II". Dziesięć podstawowych misji przeszedłem już dawno. Od jakiegoś czasu męczę misje dodatkowe. Podbiłem już Europę, Grenlandię i Azję Północną. Dość dużo zdziałałem już w Afryce. Właściwie na motto Settlersów pasowałyby słowa c:
Cytat:
Dziwiło mnie, że można non stop siedzieć przy kompie rano do wieczora
Ciężko mi dodać coś od siebie o tej grze, co nie zabrzmi jak oczywistość. Trzecia i czwarta część sagi nie dorównują drugiej. Trzeba pochwalić twórców, że eksperymentowali z nowymi rozwiązaniami. Nic jednak nie może zastąpić uroku sieci dróg i flag na drogach. Grafika jest dwuwymiarowa, ale stan rozwoju techniki w tamtych czasach pozwalał już na tworzenie ładnych gier, nawet ładniejszych niż robione obecnie. Poziom trudności od misji pierwszej do dziesiątej wzrasta, tak że trzeba próbować rozwijania strategii. Niektóre chwyty polegają na wykorzystywaniu braków w inteligencji komputera. Wszystko dzieje się w takiej spokojnej atmosferze. Biegają jelenie, owce, zające (z ilu pikseli się one składają?). Tragarze noszą deski. Przy granicach toczą się walki w formie serii pojedynków. Żadnych dużych bitew. Czasami uda się zburzyć kilka budynków. Jeżeli trafi się wśród nich magazyn albo kwatera główna, to na chwilę porządek zostanie zakłócony przez tłum bezradnych osadników różnych profesji. Wszystko znam od dzieciństwa. Kiedy wracałem do tego po dłuższej przerwie, ekscytowałem się za każdym razem, kiedy przypominałem sobie kolejny element. Z powodu sentymentu, trudno mi powiedzieć, jak bardzo zasłużony jest przyznawany Settlersom status gry klasycznej.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 listopada 2010 16:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 19 czerwca 2008 13:32:04
Posty: 474
Skąd: Warszawa
http://nintendo8.com/game/629/super_mario_brothers/ :D :pinkelephant

_________________
Jezus Chrystus jest Panem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 czerwca 2012 13:03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Na początku tego roku kupiłem sobie pierwszy raz w życiu i póki co ostatni "CD Action". Zawierał on wśród wielu zupełnie nieciekawych tekstów recenzję "To the Moon". Gra wygląda ciekawie, jednak dotychczas nie miałem okazji na jej sprawdzenie. Wspominam jednak o niej, ponieważ recenzent pisał między innymi, że to najbardziej poruszająca przygodówka od czasu "Syberii" (2002) oraz że takie gry w dyskusji, czy gry są sztuką, mogą być argumentem za.

Grę "Syberia" kupiłem sobie za 5 zł w supermarkecie w roku 2010. Jest to rzeczywiście dobra przygodówka, jednak z pisaniem o sztuce recenzent zdecydowanie przesadził. Zawiodłem się na grze prawdopodobnie z powodu wygórowanych oczekiwań. Spodziewałem się może nie doznań artystycznych, ale przynajmniej silnych emocji. Początek gry wyglądał obiecująco. Spodobała mi się spokojna atmosfera miasteczka Valadilene połączona z wzrastająco stopniowo tajemniczością sprawy badanej przez główną bohaterkę. Gra utrzymana jest w stylistyce secesyjnej połączonej z ładnymi, choć trzeba przyznać kiczowatymi, automatami. Budowle przedstawione w grze charakteryzuje często monumentalność, wręcz przesadna - niemająca odpowiednika w rzeczywistości.

Nie wiem, czy nie napiszę za dużo. Jeżeli ktoś nie grał w "Syberię", a ma zamiar to zrobić, raczej nie powinien dalej czytać.

Fabuła, choć ciekawa, nie jest szczególnie ambitna. Gra opowiada o Anne Walker, młodej pani prawnik z Nowego Jorku, która w małym szwajcarskim miasteczku ma zakończyć formalności związane ze sprzedażą fabryki automatów dużemu producentowi zabawek. Przekaz skonstruowany został w oparciu o przeciwstawienie bezdusznego świata biznesmenów, prawników i naukowców z pełnym uczuć życiem odwiedzanych w kolejnych epizodach miasteczek. Anne wywodzi się z tego pierwszego świata, ale z biegiem czasu coraz gorzej dogaduje się z najelpszą przyjaciółką (czy aby na pewno?), narzeczonym i matką. Jej dawni znajomi interesują się pieniędzmi oraz przebywaniem w dobrym towarzystwie. W trakcie podróży Anne poznaje ludzi, którzy żyją zupełnie innymi wartościami - strażnika od lat obserwującego z wieży tego samego wrogiego zwiadowcę, dyrektora fabryki zakochanego w śpiewaczce, pijanego kosmonautę marzącego o podróży w kosmos.

Podniosły nastrój gry miały chyba równoważyć dowcipy. Niestety zamiast równowagi wprowadziły one niespójność. O ile pierwszy epizod jest bardzo poważny, a jednocześnie jak na grę komputerową wiarygodny, w kolejnych wzniosłości towarzyszy niejednokrotnie absurd. Podałbym przykłady, ale nie chcę przesadzać ze spoilerami.

Gra opiera się na prostym mechanizmie "pokaż i klikij". Bohaterka zbiera przedmioty i łączy je z innymi w mniej lub bardziej sensowny sposób. Notuje ponadto różne sprawy, które potem może poruszać w rozmowach. Cały czas ma przy sobie telefon, który ma znaczenie dla rozgrywki. Dokładne poznanie świata gry jest możliwe dzięki rozmowom, w tym telefonicznym, oraz różnym tekstom pisanym. Bohaterka znajduje (kradnie?) książki, ulotki, listy, pamiętniki, dokumenty.

Trójwymiarowa grafika w "Syberii" prezentuje się bardzo dobrze. Po latach nie wygląda bardzo przestarzale. Tylko trawa jest nieco zbyt sztywna. Muzyka pasuje do atmosfery.

Choć gra jest niespójna i nie wydaje mi się tak ambitna, jak niektórzy uważają, polecam ją z dwóch powodów. Po pierwsze, jest rozbudowaną przygodówką, której nie wykonano w żadnym z dwóch dominujących stylów. Nie opiera się na absurdalnym humorze w stylu "Ace Ventura: Zew natury" ani nie odwołuje się do estetyki horroru. Po drugie, nie zawiera przemocy ani innych treści nieodpowiednich dla dzieci, o co niestety w grach coraz trudniej.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 22:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a gra ktoś w minecrafta?

ściągnęliśmy ze stachem, ale mu się jakoś wiesza i po godzinie zastrajkował. tzn maincraft zastrajkował, a nie stachu

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2012 17:40:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 19 czerwca 2008 13:32:04
Posty: 474
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
a gra ktoś w minecrafta?


Miałem zamiar sobie kupić tą grę, ale jakoś mnie odpycha przez ten cały nether (piekło).
Ja gram teraz w Battlefielda 3 i Need For Speed Hot Pursuit 2010. Nie mogę się doczekać aż wyjdzie beta Medal Of Honor Warfighter.

natalia pisze:
ściągnęliśmy ze stachem, ale mu się jakoś wiesza i po godzinie zastrajkował. tzn maincraft zastrajkował, a nie stachu


A zwiesza się gra na początku jak załaduje się level? Bo jeżeli tak to jedyne co może pomóc to wymiana komputera na nowy albo granie na niskich ustawieniach.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lipca 2012 18:44:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
natalia pisze:
a gra ktoś w minecrafta?


Mój syn bardzo lubi w to grać. To jest ciekawa gra o tyle, że polega ona na budowaniu i konstruowaniu, a nie rywalizacji. Dochodzi do tego tzw. element społeczny, czyli współpraca i kooperacja, jeśli się oczywiście gra w sieci, na serwerach.

natalia pisze:
ściągnęliśmy ze stachem, ale mu się jakoś wiesza i po godzinie zastrajkował. tzn maincraft zastrajkował, a nie stachu


My nie mieliśmy problemu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 lipca 2012 23:40:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Mikosz o Settlers 2 pisze:
Niektóre chwyty polegają na wykorzystywaniu braków w inteligencji komputera.


budowanie katapult.

to jest najlepsza, obok cywilizacji gra komputerowa

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2012 23:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Gram na smartfonie w "Dead Trigger". Rozwalam hordy zombiaków.

:shock:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2012 18:27:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
ostatnio mam przesyt filmów, literatury pięknej zwłaszcza i muzyki też mniej słucham. Wkręciłem się w Settlersów 2, przechodzę Nowe Misje (kontynenty się zajmuje). Problem tej gry polega na tym, że jest mimo wszystko za łatwa, na dodatek czas poświęcony jest do tego poziomu trudności niewspółmierny.

Myślałem trochę o pograniu w gry, których za dzieciaka nie poznałem a zbierały doskonałe opinie, jak choćby Longest Journey czy jeszcze wcześniejsze przygodówki jak Black Dahlia (8cd!). Nowsze produkcje w ogóle mnie nie ciągną.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2012 20:28:39 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 21:41:01
Posty: 919
Adrian pisze:
Wkręciłem się w Settlersów 2,

grasz w tą starą, klasyczną wersję czy wydaną na 10 rocznicę wersję z odnowioną grafiką?

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2012 22:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
w starą.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group