Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 20:23:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8946 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 597  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2007 08:43:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Crazy pisze:
monika napisał:
prawie wcale nie fascynują mnie gwiazdy

Shocked dla mnie niewyobrażalne jest to, co mówisz...


Dla mnie też... Chociaż lubię chmury, szczególnie cumulunibusy z ich odcieniami, grozą itp. Ale gwiazdy - to jest to. A jeszcze bardziej planety do tego jeszcze przez teleskop... Ostatnio podglądam Jowisza. No i oczywiście Księżyc. Nie muszę się w nie patrzeć godzinami, ale jak mogę chociaż na 5-10 minut rozkładam teleskop by zerknąć.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2007 09:21:45 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Igor pisze:
Woodstock czy Jarocin?

Jarocin.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2007 19:47:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Igor pisze:
Woodstock czy Jarocin?

jeszcze nie wiem :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2007 20:12:39 
Jak sobie myślę o starych imprezach, to jednak Woodstock, epoka dzieci kwiatów i Hendrix na gitarze, choć zobaczenie starego Jarocina z punkami, milicją i cały tym hultajstwem, to też by była niezła jazda


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2007 20:14:10 
hehehe jak to miałby być TEN Woodstock to jasne że milion razy lepszy od Jarocina, no halo!!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2007 20:21:17 
Dla mnie TEN Jarocin to też ogromna ranga sentymentalna. Jedno z niewielu (a może jedyne?) wydarzenie w kraju, które ogniskowało niemalże jego całość aktywności subkulturowej.
Totalna jazda.

I to nawet wbrew organizatorom (takim naszym MacLarenom).

A ten obecny, to jakaś tam komercyjna historia (lepsza lub gorsza), ale undergroundowość tej imprezy jest dla mnie mocno podważalna.
Jeślibym miał jechać (oczywiście pracuję, więc nie mogę), to wybrałbym chyba Jarocin, mniejsza, czyściej (legendy o Woodstocowych kiblach są naprawdę odrażające), ale ja w ogóle za zbyt dużymi spędami nie przepadam ;)
Ale obiektywnie rzecz biorąc to właśnie Woodstock Owsiaka jest ciekawszą, większą i autentyczną imprezą. Nie tyle subkulturową, co młodzieżową, ale na pewno w dużej mierze autentyczną.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2007 22:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Lecąc samolotem zachwycałem się ostatnio chmurami. Widoki, które zwłaszcza podczas lądowania się roztaczały, kiedy samolot powoli obniżał lot przez kolejne warstwy chmur, pomiędzy którymi rozbłyskiwało słońce i nieprawdopodobne gry cieni... coś niesamowitego, mógłbym cały dzień tak lądować.

Im więcej o tym myślałem, tym lepsza wydaje mi się analogia, którą sobie wymyśliłem:

chmury są jak góry - gwiazdy są jak morze

Ciekawe, że wolę góry od morza, ale jednak - jestem tego pewien - gwiazdy od chmur.

Ale wracając do analogii. Góry i chmury mają ze sobą mnóstwo wspólnego:
- różnorodność form
- dynamika
- wielopłaszczyznowość i wieloplanowość
- wielość barw...

Za to morze i gwiazdy - swoista nieskończoność i NIBY jednostajność, ale przecież w tej jednostajności można się roztopić bez końca... A zamiast wieloplanowości kolejnych pasm górskich lub warstw chmur - jedna płaszczyzna pełna nieskończonego migotania: światełek gwiazd albo odbicia światła w załamaniach wody.

Morze i gwiazdy mają w sobie coś bardziej z niebiańskiej nieskończoności (czasem mówią, że w niebie jest nudno, co za bzdura :roll: ).
Góry i chmury - z ziemskiego dramatyzmu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2007 22:20:34 
podoba mi się to, co napisałeś.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2007 06:59:49 
Crazy, świetne!
Cytat:
chmury są jak góry - gwiazdy są jak morze

Ciekawe, że wolę góry od morza, ale jednak - jestem tego pewien - gwiazdy od chmur.

ja mam dokładnie tak samo

Crazy pisze:
Morze i gwiazdy mają w sobie coś bardziej z niebiańskiej nieskończoności (czasem mówią, że w niebie jest nudno, co za bzdura Rolling Eyes ).

bardzo bardzo się zgadzam!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2007 23:12:07 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Ja bym tutaj musiała wprowadzić rozróżnienie na dzień i noc. Nocą wolę oglądać gwiazdy niż chmury, za to za dnia lubię popatrzeć na ciekawie uformowane obłoki...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 08:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Trudno w dzień oglądać gwiazdy. Ale za to w dzień widać ekstra jedną gwiazdę, która daje piękne światło, szczególnie o świcie i zmierzchu. :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 16:40:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
chmury są jak góry - gwiazdy są jak morze


A ja uważam, że jest dokładnie odwrotnie!
Gwiazdy są jak góry - chmury są jak morze!

Pozdro znad zachmurzonego morza :D

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 17:31:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
monika pisze:
Gwiazdy są jak góry - chmury są jak morze!


Nigdy! Monumentalność to cecha gór (chmury), a bezkres i mnogość to cechy morza (gwiazdy).
Chmury są bardzo piękne, ale gwiazdy to magia, inny świat i tajemnica (dostępne dla każdego!).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 17:54:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Podzielam zdanie Kriejziego.. Góry są zdecydowanie jak Chmury... bezkres i biel

a Monice Chmury wiążą się z Morzem, bo sobie cały czas nuci... Jak statki na niebieeeeeee :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lipca 2007 23:04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
monika pisze:
A ja uważam, że jest dokładnie odwrotnie!
Gwiazdy są jak góry - chmury są jak morze!

to może uzasadnij to jakoś?

i ja, i Boski wyjaśniliśmy dość dokładnie, dlaczego uważamy, że jest tak, jak mówimy

Iza tu obok mówi, że dla niej też chmury są jak ocean, po czym mi mówi, że chmury nie mają kształtu... no ale janie mają, skoro mają!!! owszem, wciąż zmienny, ale wciąż jest to jakiś BARDZO konkretny kształt. Góry są owszem "twarde", ale tylko teoretycznie - kiedy przejdziesz kawałek dalej wszystkie kształty zupełnie się zmieniają, a od innej strony każdy szczyt jest w ogóle nierozpoznawalny.

Chmury z okna samolotu można by sfotografować i dać do dowolnego albumu o wysokich górach, takich, które są całe białe - bankowo nikt by się nie kapnął, że to fałszywka ;-) Panorama z okna samolotu czasami jest tak do złudzenia podobna do wysokogórskiej, że mam ochotę wyskoczyć i po tym chodzić!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8946 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 597  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group