Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 07:39:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 19:54:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
w pierwszym meczu Hiszpanie dość szybko wyrównali, później Torres miał kilka dobrych okazji.

mecz z Portugalią? Hiszpania grała słabo, przyznam jednak szczerze, że nie miałem ani przez chwilę wrażenia, że odpadną. Wysiłek w tym wypadku może być różnie rozumiany. Moim zdaniem to Hispzania grała słabo bardziej niż to Portugalia zmusiła Hiszpanów do słabej gry. Ja patrzę przede wszystkim na zagrożenie pod bramką, tego ze strony Portugalii nie było dużo.

U mnie wygląda to tak, że dobry futbol to dobry futbol. Nie oglądam tylu meczy, aby mieć przesyt. A ze zwycięstwa Chelsea w finale cieszyłem się jak małe dziecko.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 19:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Adrian pisze:
Hiszpania grała słabo, przyznam jednak szczerze, że nie miałem ani przez chwilę wrażenia, że odpadną.


wrażenia wrażeniami, ale według mnie każde przejście do następnej rundy rzutami karnymi trzeba nazwać szczęśliwym

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 21:29:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Niby tak, chociaż czasami to raczej nie-przejście-w-karnych należałoby nazwać nieszczęśliwym. Np. gdyby to Anglicy wygrali karne z Włochami w 1/4, to byłoby to przejście bardzo szczęśliwe a dla Włochów odpadnięcie nieszczęśliwe. A tak to wyszło po prostu sprawiedliwie ;-)

arasek pisze:
Ale jeśli chodzi o emocje ogólne, to właśnie tu widać jak żadna Liga Mistrzów czy Liga Europejska nie ma szans zastąpić rozgrywek drużyn narodowych.

:piwo:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 22:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
kocham buffonadę, kibicuję tylko Italii, ale daję
Italia - Espania 1:1
a później mam nadzieję, że Giuanlugi i s-ka dadzą radę!

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 23:22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Adrian pisze:
Casilias - nie miał wiele pracy, ale wtedy kiedy było trzeba bronił rewelacyjnie (setka Rakiticia z Chorwacją)

od lewej:
Coentrao - twardy, nieustępliwy, grający bardzo dobrze w obronie i z przodu. Konkurent bezpośredni Jordi Alba w obronie nie zawsze dawał radę.
Ramos - bardzo pewnie grający, jeden błąd w meczu z Włochami, który sam naprawił
Chielini - mógłby być Pique, ale Włoch dyrygował doskonale defensywą
wakat - żaden prawy obrońca nie pokazał wielkiej piłki. Na bok obrony postawiłbym Ramosa, a w środku dałbym Pique.

De Rossi - niezawodny
Xabi Alonso - nie strzelił 11, jednak był jedynym pewnym zawodnikiem Hiszpanii w środku pola w przeciągu całego turnieju
Pirlo - zdecydowanie grasz turnieju
Iniesta - bez niego ofensywa Hiszpanii nie istniałaby na tym turnieju, razem z Fabregasem dociągnęli tą drużynę do finału. Zawiódł Xavi.
Montolivo - też nie wykorzystał 11, za mecz z Niemcami i Anglikami miejsce mu się należy

Balotelli - napastnicy w tym turnieju zawodzą. Gomez zagrał dobry mecz na tle tragicznej Holandii. Ibrahimovic odpadł w grupie. Balo nie grał najlepiej na początku, strzlił piękną bramkę Irlandii. Niemców ośmieszył.


Generalnie trudno dyskutować, ale mam dwa ale. Nie oglądałem za dużo Danii, ale wydaje mi się, że Bendtner dał radę, a miał trudniej niż Mario B.
Prawy obrońca - Arbeloa za totalne wyłączenie (do spółki z Iniestą zdaje się) Riberry'ego. Koleś nie mógł zrobić nic, a to jest piłkarz, który potrafi sam okiwać trzech, czterech przeciwników i strzelić bramkę (por. chyba tegoroczny półfinał LM). Brakuje mi też w Twoim zestawieniu kogoś z obrony Anglii. Inna sprawa, że trudno tu kogoś wyróżnić, ale jako całość angielska defensywa grała świetnie.

Co do różnic między piłką reprezentacyjną a klubową, to czy ja wiem? O emocjach już tu kilka osób pisało - też uważam, że są nieporównanie większe w ME czy MŚ, niż w najlepszych nawet momentach LM. A jeśli o poziom chodzi, to czy faktycznie widzicie taką różnicę? Czy piłkarsko któryś z półfinałów LM, czy finał był zauważalnie lepszy od któregokolwiek z meczów Euro. Ja jakoś nie jestem przekonany. Co najwyżej zgodzę się, że poszczególni gracze-gwiazdy lepiej wypadają w klubach niż w reprezentacjach - CR, Rooney, Xavi. Ale i na to jest odpowiedź w postaci Pirlo, Balotellego, Xabiego Alonso, Cole'a, Casillasa czy Buffona.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 02:47:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
Hiszpania - Włochy 0:1 (do przerwy 0:0)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 02:53:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Angielska obrona nie popisała się ze Szwecją, a i z Ukrainą grała średnio. Rozegrali świetny mecz z Włochami. Ale wahania mieli. Hiszpanie nie dopuścili do wielu akcji przeciwników, w których to pachniało bramką, oprócz tej jednej z Chorwacją.

Z angielskiej drużyny dałbym najprędzej Gerrarda, ale nie mam go gdzie zmieścić.


Jeżeli chodzi o Hiszpanię i jej mecz z Portugalią to w trakcie stwierdziłem, że na wzór niepisanej zasady z boksu - mistrza trzeba znokautować. A tam niby się działo, ale tak nie do końca. W ogóle nudny to był mecz.

Emocje zawsze będą większe gdy grane są hymny narodowe. Ja jestem z tych, którzy lubią zorganizowaną grę, przemieszczanie się całych formacji, analizy taktyczne itd, itp. Na Euro jest więcej gry od obrońców do napastników niż pięknych ataków pozycyjnych. Wyjątek stanowią Włosi.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 07:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Hiszpania - Włochy 1:0 po słabiutkim meczu
















































Obym się mylił co do słabego meczu i Hiszpania pojechała Włochów tak ze 6:4.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 10:18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
BartZ pisze:
Obym się mylił co do słabego meczu i Hiszpania pojechała Włochów tak ze 6:4.

..ja liczę na dobry mecz..Stawiam na futbol totalny..Godzilla kontra gigant!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 10:22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
O ile w meczach grupowych sporo trafień mieliśmy, o tyle ćwierć i półfinały - łojejku.

Portugalia-Czechy 1-0 trafił jedynie mathew, który potem dobrze obstawił też zwycięzców w meczach Portugalii i Hiszpanii, oraz remis Włochy-Anglia, a nawet zwycięstwo Włochów w karnych - tym samym zdecydowanie wygrał fazę ćwierćfinałową.

Niemcy-Grecja nie trafił nikt i trudno się dziwić.

Za to banalne 2-0 dla Hiszpanii trafił jeden jedyny pablak, który zatypował gościnnie, zwykle nie biorąc udziału w tej zabawie - no i zgadza się!

Bezbramkowy remis ostatniego ćwierćfinału (i przy okazji zwycięstwo Włochów w karnych) trafił tylko BartZ.

Jeszcze tu można wyróżnić: Adriana, araska i KoTa, którzy wprawdzie nie trafili żadnego wyniku, ale za to trafili komplet zwycięzców (incl. remis).


Natomiast podliczanie półfinałów było raczej zabawne. Wszystkim po kolei wpisywałem: zero, zero, zero, zero ;-)
Wyniku 0-0 w meczu Hiszpania-Portugalia nie trafił nikt, ale to nie wszystko: TYLKO JEDNA osoba w ogóle obstawiła remis... był to Gravi. Jeden punkt nas wszystkich na całą kolejkę!

O dziwo znacznie lepiej wypadło zwycięstwo Italiańców. Padły aż cztery dokładne obstawy tego 2-1: Inverness (dzięki za gościnny występ), lapusz (też gościnnie, nie wiem, czyś wcześniej co obstawiał?), otoKar (pierwsze trafienie w historii, hura!) i ja.



A ponieważ jakkolwiek by nie liczyć punkty za typowanie, i tak zdecydowanie wygrałem, więc sobie pozwolę obstawić dzisiaj wynik, w który nie wierzę, ale który mi się marzy:

Włochy - Hiszpania 3:2

;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 13:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Taki będzie! Ja tak samo obstawiam

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 13:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Crazy, bardzo fajnie, że to liczysz. :)

Hiszpania - Włochy 0:1

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 13:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Włochy - Hiszpania 3:1

chyba, że ktoś wrobi Super Mario w faul, wtedy mamy przesrane :wyciera:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 15:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Spoko spoko. Nie wiem, czy widziałaś, co napisałem na biało przed półfinałem - tam nie było słowa o Mario, a co się odwlecze, to nie uciecze!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 16:25:10 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Crazy pisze:
lapusz (też gościnnie, nie wiem, czyś wcześniej co obstawiał?),

ja gościnnie:)

a dziś powtórzę Włochy - Hiszpania 2:1 po niesamowitym widowisku!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group