Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 10:10:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: euro 2012
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 12:23:52 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
niby mozna pisac o tym w ogolnie sportowym kaciku, ale skoro nba ma swoj temat, to czemu nie blizsze chyba nam wszystkim mistrzostwa.

ja oczywiscie sie ciesze, ze wyszlo jak wyszlo i mam nadzieje, ze wyjdzie dobrze, jednak przeplatam je obawami, ze wyjda male niedociagniecia. chodzi mi o to, ze rzecz jasna kazdy sie stara by zrobic jak najwieksze wrazenie, jednak takie niemcy maja przy okazji wieksze mozliwosci. spodziewam sie wiec wiekszej liczby drobnych wpadek i ewentualnego zaliczenia imprezy do drugiej ligi (w podsumowaniach).

tyle tytulem wstepu, choc reszta to tez wstep do dalszej dyskusji na strasznie szeroki temat. mozemy tu gadac o miastach (szkoda, ze nie powieksza imprezy do 24 reprezentacji, choc temat stadionu w krakowie wciaz jest otwarty), rowniez tych z logistycznego zaplecza (hotele, turystyka, treningi, zaopatrzenie), drogach, pracy, polityce i politykach, stronie medialnej przedsiewziecia, perspektywach rozwoju kraju, typowac mecze, sklady (ale to juz pozniej), komentowac eliminacje (troche wczesniej) i mecze (w trakcie) oraz rozwoj wydarzen i co tam jeszcze nie wymyslimy i zycie nie przyniesie.

na razie cos dla oka, poki co fotografie wirtualne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu sa filmiki promocyjne: http://www2.e2012.org/pl/28_645.html

i jeszcze troche offtopicznie: co zobaczymy na chinskiej olimpiadzie: http://stadiony.net/project.php?p=35

(edit: zmienilem rozmieszczenie zdjec, choc w firefoxie ladnie mi sie ustawialy same).


Ostatnio zmieniony śr, 25 kwietnia 2007 14:38:32 przez taki1, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:30:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Prezentacja Polski I Ukrainy w Cardiff
podobno te wystąpienia a zwłaszcza zapewnienia obu prezydentów przechyliły szalę na naszą korzyść

PS. nie można by tych zdjęć wkleić pod sobą a nie obok?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony śr, 25 kwietnia 2007 14:31:26 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:30:30 
Piękne miejsca na bazary.
Niech się nazywają 'jarmark Europy II', 'jarmark Europy III', jarmark Europy IV' itd. Mam nadzieję że w działalności pierwszego 'Jarmarku Europa' ten mundial zbytnio przeszkodzi, a posłuży renowacji miejsca pięknego za czasów swej świetności.

Obrazek
Obrazek
i z czasów pomeczowych świetności
ObrazekObrazek
rozbudowa aglomeracja przy stadionowa nie ustępuje świetności swojej stadionowej macierzy
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:35:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Na szczęście podobno tylko do 30.06 wtedy wygasa umowa na bazar i mam nadzieję, że choć tym razem nie będzie cyrków i nikt jej nie przedłuży. Albo inaczej, jestem pewien że będą cyrki ale pomimo tego nikt jej nie przedłuży.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:43:37 
Mam już hasła :)

Nowy stadion, nowi Azjaci z ich specjałami.
Nowy Stadion, otwarcie na Afrykę i Amerykę Południową.
Nowy Stadion, żądaj wszystkiego!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
to Mistrzostwa Europy mają być tłumoczku a nie Świata :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
3bajki pisze:
mundial


marecki pisze:
to Mistrzostwa Europy [...] a nie Świata

Otóż to.
3bajki pisze:
Mam nadzieję że w działalności pierwszego 'Jarmarku Europa' ten mundial zbytnio przeszkodzi

Ja pójdę dalej - ufam że te ME ów Jarmark zlikwidują.
q51 pisze:
komentowac eliminacje (troche wczesniej) i mecze (w trakcie)

Szacuneczek! Wątek na ponad 5 lat! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony śr, 25 kwietnia 2007 14:50:24 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Ja odnoszę takie wrażenie, że gdyby nie to Euro 2012 to dalej wszystkie te obietnice polityków (autostrady, lotniska, hotele i inne kwestie) możnaby o kant wiadomo czego robić.
Znaczy - pewnie cuś by tam powstało tych autostrad, pewnie ze 2 lotniska zostałyby wybudowane/zmodernizowane...
Ale wszystko to rodziłoby się w żółwim tempie i w ogromnych bólach.

Tymczasem trafiło nam się, jak ślepej kurze ziarno, i mamy te mistrzostwa zorganizować.
Tym samym wisi nad nami widmo wielkiego wstydu, w przypadku niepowodzenia.
Tak więc w kwestii infrastrukturalnego kroku do przodu mamy (a właściwie - miłościwie nam panujący mają) ogromne ciśnienie, nie tylko wewnątrz kraju, ale również (a może i przede wszystkim) z zewnątrz (no. UEFA).

W kraju zapanowała euforia. I słusznie. Obywatele, przyzwyczajeni do niezrealizowanych obietnic wyborczych, podskórnie odczuwają, że tym razem się w końcu uda wybudować te autostrady itp.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 14:54:28 
marecki pisze:
to Mistrzostwa Europy mają być tłumoczku a nie Świata

Kochaneńki, przecież ja mówię o tym co przed temi rozgrywkami i po nich. Kilkumiesięczną przerwą w handlu,
na czas biegania 22 kolesi po miejscu, przeznaczonym do celów biznesowych się nie zajmuję.
To jak omawiać życie wsi, w czas przyjazdu cyrku :faja:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 15:17:18 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
Peregrin Took pisze:
Szacuneczek! Wątek na ponad 5 lat!

dokladnie taki mam zamiar. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 15:32:43 
Co do posta Wielkiego Barta - nie wierzę w sprawną i poprawną realizację planów do 2012, z wielu powodów, ale oczywiście byłoby wspaniale gdyby się udało.

Natomiast przy tak małej liczbie kibiców (oraz dominujących wśród nich zachowaniach), te stadiony zapewne pozostaną bezużyteczne. Promocja sportu (podobnie jak wydatki na kulturę fizyczną) w tym kraju są żałosne. Giertych planuje redukcję zajęć z WFu, a małe stadiony (których w krajach z nami sąsiadującymi jest o wiele więcej 'na głowę mieszkańca), tylko u nas potrafią tak leżeń nie wykorzystane i się marnować (przypominam manewry, na urokliwych, choć rozpadających się stadionach).
Jakoś wątpię żeby nawet mistrzostwa świata w Polsce w piłce nożnej nagle zmieniły ten obraz.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 15:36:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ej, ale nie budujemy stadionu we Włoszczowej, Chabówce ani Swarzędzu. Stadiony w Poznaniu, Warszawie, Chorzowie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu moim zdaniem będą miały "co robić" i po ME...
3bajki pisze:
stadiony (których w krajach z nami sąsiadującymi jest o wiele więcej 'na głowę mieszkańca), tylko u nas potrafią tak leżeń nie wykorzystane i się marnować

Upraszam o niegeneralizowanie i spuszczenie z biadolącego tonu... :wink: Np. na Ukrainie na boisku (wymiarowym, z siatkami na bramkach) rozbijałem niegdyś namiot, a kilkanaście metrów obok spokojnie pasły się i przeżuwały murawę krówki.
Poza tym Giertych Giertychem, a nie ma dnia żebym nie widział dzieciaków kopiących piłkę na osiedlach i podwórkach.
Poza tym czy jesteś pewien że np. na Słowacji, Białorusi, Litwie, w Rosji... jest więcej stadionów na głowę niż u nas? Jeśli tak to poproszę o źródło, bo bardzo mnie to interesuje.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 15:42:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
3bajki pisze:
nie wierzę w sprawną i poprawną realizację planów do 2012, z wielu powodów, ale oczywiście byłoby wspaniale gdyby się udało

ja oczywiście też nie uwierzę dopóki nie zobaczę.
Ale uważam, że w zaistniałej sytuacji, kiedy UEFA i UE będą nas cisnęły, udać się po prostu musi.
Teraz to już nie jest prosta obiecanka 3 milinów mieszkań...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 15:43:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wielki Bart pisze:
Teraz to już nie jest prosta obiecanka 3 milinów mieszkań...

Ani stu milionów dla każdego! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 18:25:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
3bajki pisze:
nie wierzę w sprawną i poprawną realizację planów do 2012, z wielu powodów, ale oczywiście byłoby wspaniale gdyby się udało.


Mam podobnie i nie jest to myślenie pesymistyczne - jak sie patrzy na to ile choćby kilometrów autostrad zbudowano przez ostatnie 10 lat - ale realistyczne...a czasu mało, oj mało...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group