Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 02:24:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 04 maja 2007 22:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Ostatnie dni upłynęły mi pod hasłem XIII wiek. Przy okazji odwiedzin w Puławach jeździlismy do Iłży na Turniej Rycerski. pomyślałam sobie, że ten temat, umownie nazwyny "Jesień średniowiecza" może służyć w ogóle nawet nie tylko tej epoce ale i innym historycznym rekonstrukcjom. Mnie wzięło to na maksa. Tutaj będę pokazywać swoje miniatury i hafty, a może sie okaże, że i inni mają takie hobby? (byle nie XVIII wiek i jego "oświecenie" :wink: )

A więc Iłża 2007:
1 maj - pierwszy dzień - strasznie ZIMNO. Przyjechaliśmy popatrzeć jak jasiek radzi sobie z łukiem i jazdą bez trzymanki.

Obrazek

Obrazek
ta dziewczyna w niebieskim najlepiej jeździła na koniu. super po prostu. ale jasiek też niezwykle szybko zasuwał!!!!

jasiek ma tu strzałę w zębach!!!! :wink:



Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Ostatnio zmieniony pt, 04 maja 2007 22:59:15 przez natalia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 maja 2007 22:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dzień II - 2 maja - trochę cieplej. Stasiek strzela z łuku od rana. Także z biegu :roll:
jedziemy do Iłży po południu. Oglądamy turniej bojowy piechoty templariuszy. walą na całego. wydajemy kupę kasy na nowy łuk (ten z dnia poprzedniego złamał elrond chcąc się popisać przd nami nad Wisłą jak daleko strzela), strzały, podpłomyki słowiańskie (pycha!!!!) i piwo. Jasiek gotuje się do konnego turnieju rycerskiego.

Obrazek

To było własnie to COŚ co kocham w średnioweiczu. Widok rycerzy na tle pól i wzgórz przy popołudniowym słońcu. TOTAL. Totalne piękno na widok którego człowiek czuje się szczęśliwy!!! Od samego patrzenia.

Obrazek

W tym turnieju nasz warszawski jasiek występował jako Żan Gradą z Bretanii i uzyskał III miejsce ( chyba niezbyt dobrze kibicowaliśmy bo dzień wcześniej i dzień później miał miejsce II :cry: :wink: )




Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Ostatnio zmieniony pt, 04 maja 2007 23:00:47 przez natalia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 maja 2007 22:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Po turnieju sesja zdjęciowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 maja 2007 22:43:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ooo, ale fajnie! Jedźmy za rok wszyscy do Iłży i niech Żan* Gradą zrobi rywalą to co w tytule wątku!




* - a gdzie w polskim alfabecie literka "ał"?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 maja 2007 22:45:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wieczorem miała być bitwa. w tak zwanym między-czasie grał fajny zespół z Białorusi, dawał ostro czadu i chętnie kupiłabym płytę, gdyby nie to, że wydalismy wszystko na strzały :roll: ("wujek broń się!") i piwo oraz podpłomyki :wink: . Zwiedzilismy obóz i namiot Żana Gradą. Żan do bitwy zmienił helm na lżejszy.
Obrazek
ja natomiast dostałam magiczny płaszcz, który przenosi w czasie i znalazłam sie dopiero wtedy całkowicie mentalnie w XIII wieku.
Obrazek
poszliśmy oglądać bitwę odprowadzając Żana



Obrazek



nie mamy zdjęć z bitwy, bo było ciemno, ale piechota zakonnych waliła naprawdę mocno. walczyli z heretykami i ich pokonali. Żan był w grupie heretyków :shock: :wink:
w ogóle dość już sprawozdania a teraz wrażenia. że też taki kawałek materiału jak "magiczny płaszcz" może NAPRAWDĘ przenieść w czasie. słońce zaszło, dookoła te namioty i dymy z ognisk, wschodzący czerwony księżyc a w oddali rycerze na koniach przygotowujący się do bitwy. przeżyłam taki moment w samotności oddalając się na chwilę w miejsce ustronne, że ciary. poczułam się na serio kilka setek lat wstecz. jak oni

Obrazek

hej! chyba nie jest jeszcze tak źle skoro tyle ludzi uważa, że nie pasuje do tego świata i alienuje się w tamtą najpiękniejszą epokę w dziejach!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 11:59:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Ale odjazd!!!! Średniowiecze WRÓÓÓÓÓÓĆ! :wink: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 19:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Dopiero wróciłem :) Cieszę się , że przyjechaliście i Wam się podobało :)
Mnie jeszcze wszystko boli :twisted:

Zdjęć jest masa i pewnie niedługo pojawią się w sieci. Dam znać :)

EDIT

tu są świetne zdjęcia z Iłży http://www.romafoto.zagrosze.net.pl/

i to jest niezłe http://www.ilza.info/grafika/baza/gal_25_tr2007.jpg


Ostatnio zmieniony sob, 05 maja 2007 21:34:31 przez Jasiek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 19:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
super miejsce...taka historia jest ciekawa... :piwo:
czekam na reszte zdjęć :D

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 20:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W tym wszystkim jest coś bardzo urzekającego... Obiektywnie umiem sobie wytłumaczyć tzw. "ciemność" itd. - ale jednocześnie przy oglądaniu takich zdjęć, słuchając muzyki inspirowanej tymi czasami, wertując książki o manuskryptach, czytając mitologię celtycką, albo przechadzając się po ciemnym romańskim kościółku (niemówiąc o kiczowatym przy tych rzeczach Robinie) czuję jakieś napięcie w sercu, a na twarzy widnieje mi coś w rodzaju " :shock: :cyklop :okolata: ".
Aż trudno uwierzyć, że tak magiczne rzeczy miały miejsce w kulturze (po antyku i przed szeroko pojętą nowożytnością). Jeśli smoki i magia istniały - to tylko wtedy :-).

Moim skromnym zdaniem to właśnie w średniowieczu powstały najpiękniejsze dzieła artystyczne...


Piękne fotografie, na serio niesamowity klimat... zazdroszczę!


Ps. I kto mi powie, że nie mieli fantazji :-) :

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 20:44:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 14:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
. pisze:
Moim skromnym zdaniem to właśnie w średniowieczu powstały najpiękniejsze dzieła artystyczne...


heh miejmy nadzieje ze jeszcze to przemyślisz...
a tak bardziej na poważnie to jest to dość powszechny pogląd, jak dla mnie jednak trochę...no cóż dla mnie największe dzieła, na pewno jeśli chodzi o sztuki plastyczne zaczynały powstawać w 2 połowie 19 wieku wzwyż, sztuka właśnie zaczęła poniekąd czerpać ze średniowiecza ale przekładała to na język sobie współczesny...co prawda wymalowane od góry do dołu cerkwie...myślę ze dziś by to można pociągnąć dalej zamiast wzdychac tylko nad tymi czasami i rycerzami na koniach;)tylko jakoś nie ma chętnych...a szkoda...

sam czasem maluje jakbym żył w 14 wieku...jednak to jakoś nie jest to, chociaż zwykle to się ludziom podoba, ale w końcu mam dziś wiek 21, i czyżby Duch Święty juz nie działał...

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 20:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Średniowiecze jest super !
Sądząc po fotach, impreza w Iłży była bardzo profesjonalnie zorganizowana, tzn. z dbałością o historyczne detale, odtwarzanie życia codziennego itp. Nic bardziej nie rozwala, niż "rycerz" w kowbojkach (autentyczne !).

Mieszkańcom Mazowsza, choć oczywiście nie tylko, polecam wakacyjną imprezę z wcześniejszych niż Iłża czasów (IX-XIw.) - Festiwal "Wikingowie i Wenedzi" w Rynii nad Zalewem Zegrzyńskim. Byłem kilka razy (jako widz) i naprawdę trzymają tam przyzwoity poziom. Gospodarzami są ludzie z Jomsborg Vikings Hird.

natalia pisze:
poczułam się na serio kilka setek lat wstecz

Otóż to ! Dlatego ja też staram się bywać na takich imprezach i nie chodzi tu tylko o przypatrywanie sie walkom, chociaż to jest oczywiście gwóźdź programu :wink: . Samo przebywanie w obozie, słuchanie kowalskiego młota kującego broń, targowanie się z kupcami, podpłomyk zapijany trójniakiem - wszystko to wprawia w tak osobliwy klimat, że czasem jeszcze kilka dni później czuję się jakoś tak... przyjemnie średniowiecznie :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 20:59:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nikt nie mówi, że Duch Święty nie działa dziś, ale w galeriach pokazuje się przysłowiowe nieznalskie :roll:
poza tym rzadka się zgadzam z boskim a tym razem tak. wśredniowieczu wszystko było piękne, cała rzeczywistość była piękna, ludzie otaczali się rzeczami i przedmiotami pięknymi. brusie li, nie wzdycham za rycerzami na koniach tylko za pieknem. wolę żołnierza z XIII wieku niż z XXI. widzisz różnicę?
gdy tak podróżuję po Polsce i widzę ohydztwa współczesnej architektury, mody i "sztuki" to zastanawiam się, gdzie ludzie utracili to coś? dlaczego kiedys mozna było stawiać coś takiego jak katedry gotyckie a teraz ludziom wystarcza betonowy kościół? dlaczego kiedyś budowano piękne zamki a teraz bloki? pewnie, że sa wyjątki. w takiej anglii styl gotycki utrzymał się długo - prawie do XX wieku - i dlatego dziś bardzo przyjemnie połazić po oxfordzie.
mam wrażenie, że dziś ludzie nie potrzebuja piękna, że to jest coś passe i dekoracyjność kojarzy się - jak brusowi li - z wystawą sklepową (jak sie przyznał w temacie o sztuce współczesnej). to jest bardzo smutne. dlaego mam wielką przyjemność w alienowaniu się w średnioweiecze. oi!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 21:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bruce. Hmmm, w sztuce totalnie subiektywnie rozróżniam rzeczy piękne (np. art deco, ikony, manuskrypty, C. D. Friedrich) i wartościowe (Paolo Uccello, architektura renesansowa). W sensie doceniam je, ale zupełnie mi się nie podobają. Ale to zupełny offtopic - powróćmy do średniowiecza.

Uważam, że w średniowieczu nawet miska miała wymiar magiczny :-).


Ostatnio zmieniony sob, 05 maja 2007 21:09:52 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 21:07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Nie ma już arystkokracji i dlatego nie buduje się pięknie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 21:14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..dla mnie średniowiecze było najpiękniejszym okresem w dziejach, światłem i blaskiem, cudem jakimś...... ale dla upudrowanych osiemnastowiecznych wolnomyślicieli ( w zawszonych perukach ) to była ciemność i mroki.... a ochydną epokę w której żyli nazwali sobie "oświeceniem".... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group