Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 05:12:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 14:51:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
heavy free drummer pisze:
Preisner to muzyka klasyczna????


Jeszcze jakieś ciekawe uwagi, kolego-wyrocznio? :roll: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 16:16:47 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Crazy pisze:
dostałem ostatnio bardzo fajną przesyłkę: dwie płyty z dołączonymi ksiązeczkami, jedna Mozart, druga Chopin (płyty dobre, książeczki też dość ciekawe), jakieś tam jeszcze duperelki, a także... słuchawki! (bo mama zdrapała jakoś tam najwięcej ile było można). Mam za to zapłacić tylko niecałe 10 zł za przesyłkę. To warto.

Napisali, że można bez problemu zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, ale jeżeli się nie wycofa, to za 3-4 tygodnie przyślą następną paczkę z kolejną płytą/książeczką, tym razem już płatną (ale tylko niecałe 30 zł). A do jeszcze następnej przesyłki chcą dołączyć półkę na kompakty, która oczywiście będzie niezapomniana ozdobą dla mego domu
Natomiast jeżeli będę chciał, to w każdej chwili moge z dalzsej prenumeraty zrezygnować.

Pierwsza moja reakcja była taka, żeby wziąć, co dali i uciekać, bo na pewno tkwi w tym jakiś haczyk. Ale przejrzałem wszystkie materiały, które przysłali, przeczytałem wszystkie drobne literki i niczego podejrzanego nie znalazłem. Za to


Haczykiem mogą być częste w takim przypadku takie sobie wykonania i fragmentaryczne wycinki (np. jedna znana część-hit z całego utworu).
Ale żeby poszukać czegoś dobrego często trzeba się nieźle nameczyć, posłuchać i orientować się w wykonawcach, co często jest przywilejem tylko instrumentalistów danej dziedziny lub melomanów, więc moźe warto?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 20:25:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
heavy free drummer pisze:
Ale żeby poszukać czegoś dobrego często trzeba się nieźle nameczyć,

..służę pomocą ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 21:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Odpieprzcie się od Preisnera! (że sparafrazuję klasyka) :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 17:18:18 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Paulus_Wolf pisze:
Odpieprzcie się od Preisnera! (że sparafrazuję klasyka)

Wyszła gra słów.. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 21:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
heavy free drummer napisał:
Preisner to muzyka klasyczna????
...ja to bym Preisnera do muzyki klasycznej raczej nie zaliczył...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 lutego 2007 13:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A ja nawet zdecydowanie odwrotnie :-).
Requiem i Blanc uważam za piękne i skończone kompozycje. Oczywiście, można mówić, że to muzyka filmowa (swoją drogą wybitnie udana - Kolory, Dekalog, Weronika...) - ale trochę wtedy nie wiem co zrobić z wymienionym Requiem...?
Natomiast nie rozumiem pewnej nienawiści "znawców" skierowanej w kierunku pana Zbycha.... Bo co, że nie skończył szkoły muzycznej?
Zawartość cukru w cukrze, kurde.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 00:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
ale jeżeli nie do klasyki, to do czego? czy się komu podoba czy nie to inna sprawa, ale dla mnie ewidentnie muzyka klasyczna.

heavy free drummer pisze:
Haczykiem mogą być częste w takim przypadku takie sobie wykonania i fragmentaryczne wycinki

dziękuję, ze słabymi wykonaniami poradzą sobie może moje uszy, a jeżeli nawet przez pomyłkę uznam coś słabego za dobre ;-), to później usłyszę lepsze wykonanie i tym większa niespodzianka :-)

chodziło mi o haczyki te, co drobnym druczkiem je zamieszczają ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 16:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie słyszałem zbyt wiele nagrań Preisnera, ale zupełnie tego nie żałuję, bo to, co słyszałem, wydaje mi się przerostem formy nad talentem autora. Zapewne jako autor muzyki filmowej Preisner może się obronić bez problemu, natomiast jako muzyk klasyczny sprawdza się wg mnie dość średnio, tworząc jakiś rodzaj pop-klasyki.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 18:21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
natomiast jako muzyk klasyczny sprawdza się wg mnie dość średnio, tworząc jakiś rodzaj pop-klasyki.
... :piwo: dokładnie......chcialem też zwrócic uwagę ,że nie każda melodia zaaranżowana "na skrzypce i wiolonczelę".....od razu jest muzyką klasyczną. Enio Morricone to też muzyka klasyczna ? a Rubik ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 22:12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
nie każda melodia zaaranżowana "na skrzypce i wiolonczelę".....od razu jest muzyką klasyczną

Racja, ale "Requiem..." nie jest melodią, jest - jak zauważył wcześniej Boskey - kompozycją ( dla mnie bardzo dobrą kompozycją). Może nie jestem bardzo osłuchany, jeśli chodzi o klasykę, ale różnica jakościowa między "Requiem..." a np. "Psałterzem wrześniowym" jest porażająca.

Również płyta "10 łatwych utworów na fortepian" - chociaż faktycznie łatwa w odbiorze (jak w tytule stoi :), raczej nie sprawdzi się jako muzyka do windy w galerii handlowej... Nie ten poziom (chociaż w tym przypadku może to głównie zasługa L. Możdżera i jego sposobu interpretacji)

A co Ty, Elrondzie sądzisz o "Requiem..." ?

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 lutego 2007 23:58:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Paulus_Wolf pisze:
co Ty, Elrondzie sądzisz o "Requiem..." ?
..niestety nie słyszałem ...znam tylko muzyke z filmow Kieślowskiego

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 00:43:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..Igor ... Bach jest bezprzecznie muzykiem wrzechczasów....szczególnie polecam : Suity wiolonczelowe ( ja mam w wykonaniu Yoyo ma i bardzo sobie chwalę) , Preludia i fugi : koniecznie w wykonaniu Richtera !!!! ( hmmm baaardzo drogie to jest ), z lżejszych Koncerty Brandenburskie , a z absolutnie najwyższej półki muzycznej :Kunst der fuge i Musikalisches opfer.....o Pasji Mateuszowej nie wspomnę...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 09:03:32 
Przyznam szczerze Igor, że z tych wykonawców kojarzę tylko Japończyka, ten Jablokov gdzieś mi się obił ale nie będę ściemniać że znam ;) Ale najważniejsze w tym wszystkim co napisałeś jest ten podwójny koncert d moll- czyste piękno!

elrond pisze:
Bach jest bezprzecznie muzykiem wrzechczasów

to prawda. nigdy przedtem ani potem nie było takiego Geniusza


elrond pisze:
Preludia i fugi : koniecznie w wykonaniu Richtera !!!! ( hmmm baaardzo drogie to jest )

masz na myśli DVK? mam 2 płytki tego z Richterem jakby co... No, ale ja wolę organowe zdecydowanie, fortepian mi do Bacha nie pasuje - nie ta epoka


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 12:22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
Bach jest bezprzecznie muzykiem wrzechczasów

Bardzo sprzecznie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jpl i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group