Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:10:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 kwietnia 2006 00:14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Muzykę poważną lubię. Ale dla czegoś w ogóle nie słucham Mozarta. Nie przemówiło do mnie to, co słyszałem, nie chciało się słuchać dalej. Mam wrażenie, że ten cały Mozart w większości jakby... miękki? Salonowy?

K.T.W.S.G. pisze:
Ależ Mahler to jest prawdziwy GROŹNIAK!!!!!!!!!!!


Ołowiana nuda.

(można było to dać do wątku "tego nie słucham")


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 maja 2006 22:30:21 
A cryptopsy i tak zabija,
poza tym fani Cryptopsy zjedli by fanów Bacha przy pierwszej lepszej ustawce ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 maja 2006 23:08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
i to ma być argument? :hahaha: chyba na stare :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 maja 2006 00:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 12:52:46
Posty: 36
Skąd: Poznań/Warszawa
Mozart czy Bach? Skrzydełko, czy nóżka???

Nno dobrze... Bach i Beethoven. Wagner też. Mozart nie.

Mozarta nie lubię... taki mołojec co to udowadnia że umie... też mi geniusz... zrobić z Requiem operę... noz po prostu nóż się w kieszeni otwiera.

Za to Wagnera pasjami uwielbiam... ale nie tego mroczno-nordyckiego... tego lirycznego uwielbiam... nie jakieś tam otyłe Brunhildy... Parsifal! To jest to!

_________________
+ A.M.D.G. +


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 17:36:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
słucham sobie Jarre'a i tak myślę, co to w ogóle jest muzyka poważna czy tam klasyczna

w większości przypadków sprawa jest jasna: Beethoven to poważna, a Bob Dylan nie. zbliżmy dwa bieguny nawet i powiedzmy, że Johann Strauss to mimo wszystko też poważna a Led Zeppelin nie (chociaż Led Zeppelin chyba bardziej sensu stricte poważni byli)

ale z art rockiem juz problemy większe. powiedzmy, że wybrnęli z tego, tworząc coś, co programowo było pewną hybrydą klasycznego podejścia do muzyki i rocka. ale niektóre utwory trudno zaliczyć do innego nurtu niż muzyka poważna - jak Atom Heart Mother, o czym już pisałem; Echoes to jeszcze rock, Atom to już klasyka - czy tylko dla mnie ta rżónica jest odczuwalna?

no a Jarre? wiadomo, że część z tego, co tworzył była czystą rozrywką i w ogóle popem. ale skomponował też dzieła, które - abstrahując od aranżacji - są dla mnie jak symfonie. Drugie Rendez-Vouz na przykład, ktorego właśnie wysłuchałem. Przełożyć to na orkiestrę i ewidentny materiał do filharmonii.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 lipca 2006 16:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Chciałem dziś się wpisać o Dead Can Dance, gdyż ostatnio wręcz uzależniłem sie od tych dzwięków (płyta tego lata: Within the Realm of a Dying Sun!) - i czy mnie wzrok nie myli.... o DCD nie ma tematu w Gwiazdkoroomie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 lipca 2006 18:43:00 
antiwitek pisze:
to ma być argument? chyba na stare

Nie podskakuj, bo Cie reakcja sufitu zaskoczy! ;)

Dzisiaj posłuchałem sobie arii 'Figaro'. Podobało mi się nawet nawet, ale to chyba jajcarski kawałek jest?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 lipca 2006 20:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...a jam dzis słuchał opery Debussyego -Pelleas i Melizanda.......piekne to...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 07:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Moja znajomość klasyki jest znikoma, ale trochę słucham - i chyba nie będę bardzo oryginalny :
"Requiem" Mozart
"Cztery pory roku" + utwory z klawesynem Vivaldi
"Carmina Burana" Orff
Tetralogia + inne wybrane kawałki Wagner
"Requiem dla mojego przyjaciela","10 łatwych utworów na fortepian" Preisner
wybrane kawałki Chopin

W klasyce kieruję się właściwie tylko melodią i klimatem, kompletnie nie znam się na technice. Są goście, którzy mają po kilka różnych wykonań tego samego dzieła i wychwytują bardzo wyraźne różnice - dla mnie to jak na razie czarna magia...

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 09:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Puddleglum pisze:
Ołowiana nuda.

(można było to dać do wątku "tego nie słucham")
...o tak ! ...tego sie nie da słuchać...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 16:00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A ja dziś w końcu skumałem skąd ja znam pewną piękną melodie, która męczyła mnie od dłuższego czasu - widząc, iż to coś "znanego". A toć to wspominany na forumie Erik Staie i jego "Gymnopédie No. 1" !! :-). Piękne, ale do ciężkiej cholery - za mocno kojarzy mi się z ambientowym woknaniem z legendarnej minimalowej wytwórni Kompakt ( http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF198704-02-01-06.mp3 ) oraz... wersją dzwonkową z nowej Nokii, he he. Ech, 21 wiek - wstyd :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2007 22:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciekawa sprawa i myślałem, że podejrzana, ale może nie?

Moja mama niedawno w jakiś sposób "wygrała" (zdrapka czy coś) przesyłkę pt. Mistrzowie muzyki klasycznej. Ponieważ rodzice właśnie na dłużej wyjechali - przerzuciła to na mnie.

No i dostałem ostatnio bardzo fajną przesyłkę: dwie płyty z dołączonymi ksiązeczkami, jedna Mozart, druga Chopin (płyty dobre, książeczki też dość ciekawe), jakieś tam jeszcze duperelki, a także... słuchawki! (bo mama zdrapała jakoś tam najwięcej ile było można). Mam za to zapłacić tylko niecałe 10 zł za przesyłkę. To warto.

Napisali, że można bez problemu zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, ale jeżeli się nie wycofa, to za 3-4 tygodnie przyślą następną paczkę z kolejną płytą/książeczką, tym razem już płatną (ale tylko niecałe 30 zł). A do jeszcze następnej przesyłki chcą dołączyć półkę na kompakty, która oczywiście będzie niezapomniana ozdobą dla mego domu 8)
Natomiast jeżeli będę chciał, to w każdej chwili moge z dalzsej prenumeraty zrezygnować.

Pierwsza moja reakcja była taka, żeby wziąć, co dali i uciekać, bo na pewno tkwi w tym jakiś haczyk. Ale przejrzałem wszystkie materiały, które przysłali, przeczytałem wszystkie drobne literki ;-) i niczego podejrzanego nie znalazłem. Za to wydawnictwo wygląda dobrze. Mam mało muzyki poważnej w domu i chętnie bym za taką (chyba?) niską cenę wzbogacił kolekcję, choćby i samymi "best-ofami" (takie są Mozart i Chopin, ale oba bardzo mi sie podobają, a przecież na Chopinie się cokolwiek znam!).

Może się skuszę...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2007 22:52:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ale wszystko zalezy jeszcze od wykonania, nie? chyba wiem oczym mówisz, widziałam taka karteczkę w national geographic, ale nie dałam się skusic. a mozna wygrac kino domowe :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 12:43:40 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Boskey pisze:
Już kiedyś o tym gadalem z kims o tym na czacie,
teraz zainspirowany kojarzącym mi sie z Armią, Czerwonym Preisnera,
oraz odkryciem Programu 2


Preisner to muzyka klasyczna????
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Program 2- to rozumiem....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 13:39:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Preisner to oczywiście country.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group