Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 16:25:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 12:42:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Bogus pisze:
Bardzo sprzecznie

:piwo: :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 14:02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Karolina pisze:
masz na myśli DVK?
....mam na myśli cd ..kosztuje ok 150zł...
Bogus pisze:
Bardzo sprzecznie.
....o MUZYCE z kolegami raczej nie porozmawiamy...co najwyżej o metalu... :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 14:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
No jeśli się nie próbuje rozmawiać, tylko się wie swoje - to oczywiście rozmowa się nie uda.
Pisząc "bardzo sprzecznie" miałem na myśli akurat Beethovena, który o ile mi wiadomo nie jest powszechnie utożsamiany z metalem, chyba że coś się w tym względzie ostatnio zmieniło - przejrzałem książeczki płyt i nie ma tam o tym ani słowa, zerknę jeszcze potem na wikipedię. No ale dobrze, możemy nie rozmawiać o MUZYCE, może pogadajmy o Armii? Bardzo dobry zespół.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 14:40:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Ja w tej estetyce zdecydowanie wolę Mozarta, i tyle. Ponieważ ostatnio często zadaje mi się pytanie "czy znam..." :wink: odpowiadam więc: wystarczająco dobrze by wysnuć taki wniosek :wink:
A poza tym czy termin "muzyka" utracił ostatnio dużą część swych dawnych kompetencji? :roll:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 15:01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Bogus pisze:
No ale dobrze, możemy nie rozmawiać o MUZYCE, może pogadajmy o Armii?
...z tobą już raczej wspólnych tematów nia mam...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 15:46:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
wcześniej żem pisze:
No ale dobrze, możemy nie rozmawiać o MUZYCE, może pogadajmy o Armii? Bardzo dobry zespół.

Ponieważ mogłem zostać źle zrozumiany małe sprostowanie. "Bardzo dobry zespół" nie było ironiczne, pisałem już w innym stosownym wątku, że Armia jest moim ulubionym zespołem. I to co napisałem powyżej należy odczytywać w tym kontekście i w kontekście wypowiedzi Elronda, do której się odnosiłem.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 17:47:39 
elrond pisze:
....mam na myśli cd ..kosztuje ok 150zł...

cd, ale miałam na myśli preludia i fugi ze zbioru Das Wohltemperierte Klavier. mi udało się znaleźć wykonanie tychże Richtera w bibliotece i ze wszystkich jakie znam bezsprzecznie najlepsze!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 18:24:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Karolina pisze:
ale miałam na myśli preludia i fugi ze zbioru Das Wohltemperierte Klavier

..ja też mam to na myśli :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 18:50:51 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Cytat:
cd, ale miałam na myśli preludia i fugi ze zbioru Das Wohltemperierte Klavier. mi udało się znaleźć wykonanie tychże Richtera w bibliotece i ze wszystkich jakie znam bezsprzecznie najlepsze!


Richter to klasyka, ale ja osobiście chyba wolę Goulda, bo jego wykonania są bardziej niekonwencjonalne (nie ujmując nic geniuszowi Richtera) np. uwielbiam wykonanie preludium C- dur z pierwszego tomu, bo ono jest tak ograne (użyte potem przez Gounoda jako podkład do słynnego Ave- Maria) a on to gra takim cyzelowanym non-legato niwelującym tą całą ckliwą otoczkę, która narosła na interpretacji tego utworu! Zupełny odlot! trzeba to posłuchać

elrond pisze:
....o Pasji Mateuszowej nie wspomnę...


A ja obok Mateuszowej polecam także Janową, bo tam jest dużo dysonansów :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 20:08:26 
heavy free drummer pisze:
A ja obok Mateuszowej polecam także Janową, bo tam jest dużo dysonansów

chyba dlatego wolę Mateuszową - to w ogóle numer jeden Bacha u mnie jeśli chodzi o wielkie dzieła wokalno- instrumentalne, przebija nawet Mszę


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 21:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
heavy free drummer pisze:
ale ja osobiście chyba wolę Goulda, bo jego wykonania są bardziej niekonwencjonalne
...mam w domu wykonanie Goulda i jednak wolę Richtera...dla mnie Gould gra zdecydowanie za szybko, za mało lirycznie, że się tak wyrażę
jak nakręcona katarynka...

heavy free drummer pisze:
a on to gra takim cyzelowanym non-legato niwelującym tą całą ckliwą otoczkę,

..no właśnie ! i to mnie od niego odrzuca...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 lutego 2008 23:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Ja to się słabo znam i mało znam, ale Bach zawsze podobał mi się najbardziej na nie-fortepianie. A kantaty wręcz najbardziej! I skrzypce... i Pasja...

Tym niemniej blisko mi do stwierdzenia, że Bach muzykiem wszechczasów był. Od Mozarta i Beethovena wolę go wyraźnie, a Chopina wolę, ale to tak raczej subiektywnie niż obiektywnie ;-)

Hehe, swoją drogą na czacie kiedyś poszła w moim kierunku seria pytań o różnych moich naj- , z ktorej o ile pamietam nie do końca wybrnąłem.. tyou właśnie: Bach czy Chopin, ale też: Bach czy Legenda? :D No nie wiem nie wiem...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 08:07:05 
Crazy pisze:
a Chopina wolę, ale to tak raczej subiektywnie niż obiektywnie Wink
Krejzi, ale fajnie to napisałeś! ja wolę Bacha nawet od Chopina ale rozumiem, że Chopin jest często bliższy tak trochę sentymentalnie?

Crazy pisze:
Bach czy Legenda?

tutaj jeszcze Bach, ale istnieje tylko jedno takie pytanie Bach czy cośtam że odpowiedź jest już inna ;)


Cytat:
Ja to się słabo znam i mało znam, ale Bach zawsze podobał mi się najbardziej na nie-fortepianie. A kantaty wręcz najbardziej! I skrzypce... i Pasja...

jak już to klawesyny i inne takie, fortepian to epoka po-Bachu i chyba dlatego mi to nie gra (chociaż pamiętam, że np. Elrond przekłada fortepianowego nad klawesyny i klawikordy)

a, ja polecam bardzo dzieła organowe. to w ogóle w całej muzyce ever jest coś mega!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 10:53:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Karolina pisze:
Elrond przekłada fortepianowego nad klawesyny

..brzmienia klawesynu wręcz nie znoszę...natomiast fortepian uważam za instrument wprost idealny !!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 11:01:29 
barokowa muzyka kameralna, klawesyn i kwartet smyczkowy - rewela! a fortepian jest dobry do chopina, Debussy'ego , ew. Messiaena - takiej muzyki romantyczno-impresjonistycznej, zabawy barwami itp. natomiast nie przekonuje mnie zupełnie w baroku


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group