Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 02:22:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 września 2011 16:06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Crazy pisze:
Usłyszałem dziś w radio niesamowity koncert fortepianowy Chaczaturiana w jeszcze bardziej niesamowitym wykonaniu Williama Kapella. O samym pianiście dowiedziałem się, że uchodził za najwybitniejszego młodego pianistę z USA w latach 40., ale w wieku młodym, wracając z triumfalnego tournee po Australii zginął w katastrofie samolotu... a jego gra? ROCK! I ten koncert to dla mnie w ogóle fortepianowy koncert rockowy
(...) Muszę tego poszukać!


Ja nie poszukałem, ale znalazła się taka osoba, która poszukała... :D Koncert jest naprawdę niesamowity, jest to TAKI CZAD, że aż strach!!! Serdecznie polecam, chociaż zdaje się, że znalezienie płyty z nagraniami Kappella okazało się w granicach kraju naszego niemożliwe... w każdym razie będę w razie czego woził tę płytę ze sobą, odwiedzając jakichś forumowiczów, a także zapraszam na odsłuch lokalny małołącki :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 września 2011 01:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
Przed chwilą na TVP 2 ciekawy (z przewaga baaardzo ciekawego) koncert -Krzysztof Penderecki i Jonny Greenwood z Radiohead :shock:

"Tren ofiarom Hiroszimy" to naprawdę przerażający utwór...

A szanowna gawiedz tutaj jakie ma zdanie na temat Pendereckiego ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 września 2011 22:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Proszę, kolega posłuchał Warszawskiej Jesieni (to tam chyba panowie mieli wystąpić?) i już tytułuje nas "gawiedzią" :D .
Nigdy świadomie nie słyszałem nic Pendereckiego. Niestety :( .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 września 2011 22:29:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
Tak mi się po prostu rzekło :wink:

To był Europejski Kongres Kultury -wystąpił także niejaki Aphex Twin:

http://www.culturecongress.eu/event/penderecki_greenwood_aphex

Nigdy nie słuchałem Warszawskiej Jesieni, w ogóle z klasyką jestem raczej na bakier...może za jakiś czas wsiąknę w to głębiej

Posłuchajcie sami, jestem ciekaw waszej opinii:

http://www.youtube.com/watch?v=uzOb3UhPmig[/url]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 lutego 2012 00:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Wczoraj byliśmy w Filharmonii. Zasadniczo szliśmy "na Ingolfa", ale jak się okazało, nie tylko. W pierwszej części koncertu wystąpiła tylko orkiestra, a przewodził jej młody polski dyrygent Michał Dworzyński, który ogromnie mi się podobał! Przede wszystkim podskakiwał, co powinno charakteryzować dyrygenta, po następne potrafił wykrzesać z naszej orkiestry filharmonicznej dużo ikry, co wcale nie jest takie oczywiste i świetnie ją "ściszał i podgłaśniał" - po prostu żyła ta orkiestra pod jego batutą! Zagrali zaskakująco fajną uwerturę do jakiejś moniuszkowskiej operetki - krótkie, chwytliwe, ładne. A potem symfonię nieznanego mi dotąd Franciszka Mireckiego. Podobała mi się, choć bez rewelacji. W programie opisali ją jako utwór "zwięzły i skoncentrowany, w żadnym fragmencie "nieprzegadany", oparty na rozległej przestrzeni dźwiękowej - słuchacza może urzekać jego stereofoniczność... Całości słucha się z wielką przyjemnością i ciągłym zainteresowaniem." I dokładnie się pod tym podpisuję. Końcówką wręcz zbombardowali!

W przerwie obserwowaliśmy, jak na scenę wwieźli ogromny fortepian, a po przerwie przyszedł do niego Ingolf Wunder i razem z orkiestrą od razu zaczęli główny punkt wieczornego programu, czyli I koncert fortepianowy Czajkowskiego. Utwór wiadomo, totalny klasyk, potencjalny zwycięzca każdego plebiscytu na ulubiony koncert fortepianowy. Ale sam Ingolf jakoś mnie nie zachwycił. Wszystko brzmiało mi poprawnie, ale bez tego "czegoś", co mnie urzekło w konkursowych wykonaniach Wundera... Natomiast bardzo podobały mi się bisy, najpierw wirtuozerska druga rapsodia węgierska Liszta, a potem coś spokojnego, bardzo ładnego, co miało klimat nokturnu a rytm walca, choć pewnie nie było ani ty, ani tamtym. Były tylko dwa bisy, zdziwiłem się szczerze mówiąc, i myślę, że może Ingolf nie porwał tym razem publiczności tak do końca.

W ogóle wydaje mi się, że jak na tak młodego pianistę, to on się strasznie mocno zaangażował w "tu i teraz", nagrywa, koncertuje na potęgę... bardziej nawet niż Blechacz, który przecież mógł pójść na całość na fali popularności, ale miałem wrażenie, że u niego to było bardziej stonowane. Żeby się Ingolf za młodu nie spalił, bo się za 20 lat okaże, że jury miało rację i wszyscy o nim zapomnieli, a Awdiejewa dopiero zacznie odnosić światowe sukcesy ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Wysłuchałem właśnie Rapsodii węgierskiej Liszta w wykonaniu Rachmaninowa... jest to w swojej surowości i oszczędności coś naprawdę niesamowitego, polecam najgoręcej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2012 00:32:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
..jeszcze nie ...ale ogromny wybór:
http://www.fabryka.pl/szukaj/?products[searchall]=apex%20series&products[price_down]=0&products[price_up]=500&products[page]=2

no i ta cena !!!! Shocked


Elrondzie, mógłbyś polecić z 10-15 płyt z tej serii? Nie rozróżniam wykonań. Zależy mi na czymś bardziej współczesnym i nieoczywistym.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 marca 2012 09:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Wie ktoś, które części Requiem Mozarta były dokańczane po jego śmierci? Pewnie niekoniecznie pisał to w tej kolejności, w jakiej potem ułożona jest całość.

... dla każdego pewnie co innego najlepsze, mi się wydaje, że Requiem ma trzy najmocniejsze punkty, równo rozsiane po całości - pierwszą część (Requiem aeternam), Lacrimosę i koniec, czyli Lux aeterna. Zastanawiam się więc, czy te "najlepsze" części to są właśnie te, które Mozart zdołał ukończyć sam?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 marca 2012 09:43:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Widziałem ostatnio, że na wikipedii jest to nieźle rozpisane.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2012 22:30:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
No i stało się.

Właśnie ukazało się kolejne wydawnictwo Jordi Savalla:

Obrazek

Mare Nostrum (Hesperion XXI / Jordi Savall)
Wydawnictwo opublikowane przez świetną wytwórnię Alia Vox ma swoją straszną stronę.... cenę :(... ale ta jaśniejsza, ta muzyka, którą dane mi było wysłuchać - przesłuchiwałem dziś fragmenty
- jest po prostu NIEZIEMSKA!

...nie mogę przestać o niej myśleć.... o niej marzyć....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 maja 2012 14:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

Mama przesłała ostatnio mi między innymi ten album z archiwum domowego. Wczoraj doskonale mi się tego słuchało. Może dziś uda się do tego wrócić?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 maja 2012 17:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
uuuuu stary... mocna rzecz!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2012 08:56:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pietruszka pisze:
uuuuu stary... mocna rzecz!

Już ze dwa-trzy razy grało. Świetnie się tego słucha.

Winyl jedną fajną cechę, o której wiedziałem, ale nie mając sprzętu nie zwracałem na nią uwagi. Odpowiednia długość materiału. Można posłuchać jednej strony, można całość, ale max. 50 minut. Kompakt jest pod tym względem słaby... Tyle tytułem dygresji.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2012 20:30:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Bella Davidovich (1949)Chopin Mazurek Op.68,No.4


P.S.

czy ukazały sie na płytach mazurki w jej wykonaniu?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 czerwca 2012 23:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pietruszka pisze:
czy ukazały sie na płytach mazurki w jej wykonaniu?

tego nie wiem, na mojej płycie Belli są preludja, ballady i impromptusy....ale mazurków nie ma

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group