Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 19:04:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 22:15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Dzisiaj widzieliśmy takie dziwne coś nieopodal stacji Warszawa-Salomea, przy ulicy zresztą Salomejskiej. Otóż wyglądało to, jakby u kogoś w ogródku stała prywatna kolekcja starych wagonów tramwajowych. Taki powiedzmy mini-skansen, tyle że naprawdę wyglądało to na prywatną posiadłość.
Budyń, czy znany Ci jest ten obiekt?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 23:23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Nigdy tam nie byłem, ale wiem o istnieniu tego obiektu. Jest on dokładnie tym, czym się wydaje. Trzeba się wybrać.
edit: ciekawe, że tak słabo opisane to miejsce, w google np. nie istnieje w ogóle, chyba raz mignęła mi jakaś wzmianka na forum warszawskich pracowników komunikacji i to wszystko. Dużo tam tych tramwajów jest?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 sierpnia 2013 10:54:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
nie bardzo, ja wiem? z sześć?
tez w guglach nic nie znalazłem. tylko na google maps na zdjęciu satelitarnym ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 sierpnia 2013 12:26:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Od piątku znowu wraca nam metro na całej pierwszej linii. Bardzo piękny artykuł zaserwował z tej okazji onet :mrgreen: Napisali, że "od piątku 23 czerwca" znowu będzie działać i do tego zamieścili zdjęcie ewidentnie ze środka zimy, hi hi hi. Pewnie zaraz link przestanie działać ;-)

Swoją drogą wyjątkowo mi dopiekł w te wakacje brak stacji Centrum. jak zwykle mam na odwrót: tak jak z forum zaczynam korzystać więcej akurat wtedy, kiedy nastaje w nim ogólna martwica, tak ze stacji Centrum zaczynam korzystać akurat w wakacje :roll: Policzyłem sobie, że 7 razy jechałem na dworzec i 8 razy z dworca... w przynajmniej połowie tych przypadków z dużym bagażem, a najgorsze jak z wózkiem z dzieckiem (najgorsze w sensie przesiadek, wydłużenia czasu itd.). Oczywiście to niby nie jest dużo, ale myślę, że przed wakacjami to tyle razy do Centrum jechałem chyba od nowego roku!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 sierpnia 2013 17:29:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
A to nie mogłeś 505? A, zaraz... :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 sierpnia 2013 18:22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
:cry:

Co więcej 504 niby mogę, ale on teraz jedzie przez Żwirki i się ta droga wlecze... ewentualnie w bardzo wczesnopóxnych godzinach...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 września 2013 11:15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
W Poznaniu jest Tydzień Bez Samochodu. Rano wielka awaria na PST, kupa ludzi szła torami z Piątkowa do Centrum, więc w ramach Tygodnia Bez Samochodu był jeszcze dodatkowo Dzień Bez Tramwaju. :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 września 2013 13:55:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
W sobotę i niedzielę w Warszawie odbywały się Dni Transportu Publicznego. W związku z tym w sobotę poszedłem sobie do zajezdni Mokotów, gdzie udostępniono do oglądania i zwiedzania różne cuda.

zdjęcia na blogu
http://tramwajowy.blogspot.com/2013/09/ ... -2013.html
lub na Facebooku

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 00:11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Niestety na razie nie mam psychy, żeby się zarejestrować i nauczyć wrzucania swoich zdjęć na forum. Chciałem, bo mam parę fajnych zdjęć tramwajów w Pradze. W ogóle podczas naszego wyjazdu używaliśmy bardzo dużo tramwajów! Dosłownie "używaliśmy" to bardziej w Wiedniu, gdzie mieszkaliśmy obok ulicy, gdzie one jeździły, a chodziliśmy sporo wzdłuż Ringu otaczającego stare miasto, no i tym Ringiem jeżdżą tramwaje na potęgę... Natomiast w Pradze nie jeździliśmy zbyt dużo, za to z zamiłowaniem Marcin je oglądał i za każdym razem wołał DAMBUU! Po powrocie do domu "dambu" zmieniło się w "damba" i tak jest do dzisiaj, ale mniejsza z tym, to nie wątek co dzieci powiedzą.

W każdym razie w jednym miejscu widzieliśmy rzecz niezwykle interesującą, tramwaje musiały przejechać przez taki mały tunel, gdzie pantograf musiał się złożyć, żeby pojazd się zmieścił. Co więcej, w tym tunelu był tylko jeden tor, a ruch generalnie odbywał się w obie strony, zatem przed tunelem czasem jeden musiał poczekać. Równolegle do tunelu tramwajowego był jeszcze tunel dla samochodów. Mamy trochę zdjęć, czuję, że Budyniowi by się spodobały. Może przyniosę te zdjęcia zamiast flaszki w ramach pięknego różnienia się ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 13:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Przynieś, przynieś. :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 grudnia 2014 08:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Wczoraj szedłem obok frapującej jak zawsze pętli Wilczak i ogarnęła mnie nostalgia za Beijnesami 3G. Na Wilczak często docierały jako linia 3.
To były chyba moje ulubione tramwaje poznańskie ostatnich lat. Podarował je Poznaniowi Amsterdam w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Były wspaniale retro-niepraktyczne. Z wysoką podłogą, z wąskimi drzwiami (ciągły powód narzekań matek z wózkami dziecięcymi), w ogóle amsterdamsko wąskie. Z półokrągłymi kloszami emitującymi słabe, żółte światło. Ech!


Obrazek

Wycofali je kilka lat temu i zastąpili ultranowoczesnymi Solarisami.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 grudnia 2014 22:36:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
arasek pisze:
Wilczak

tam jest też piękna przedwojenna spalarnia śmieci (to nie oksymoron! :wink: ), też retro.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 grudnia 2014 22:37:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
arasek pisze:
Wilczak

tam jest też piękna przedwojenna spalarnia śmieci (to nie oksymoron! :wink: ), też retro.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 grudnia 2014 07:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Wpis z tramwaju (w końcu też pojazd szynowy) :D Dawno tego nie widziałem.

Do rzeczy jednak: tramwaj piękny. Niewykluczone, że kiedyś podobnym jechałem.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 grudnia 2014 11:05:20 
generalnie unikam szeroko pojętego transportu "kołowego" i gdzie się tylko da naginam pieszo. czasami pod presją czasu wsiądę do osławionego trajtka ;) choć na trasie którą zwykle pokonuję różnica w czasie bywa minimalna, 10 minut lub mniej. niestety dużo jeżdżę pociągiem i w skali tygodnia jest to ładnych kilka godzin (a są przecież ludzie którzy te "wycieczki" uprawiają codziennie). co mnie niezmiennie irytuje, ujmując rzecz delikatnie, to brak istnienia przedziałów "cichych". dlaczego akurat tego wynalazku nie można zaimportować z zachodu?? szlag mnie trafia jak w przedziale jest 10 ludzi czytających, śpiących, uczących się a wchodzi jedna niunia z telefonem przy ryju i czuje się jak u siebie na salonach. zero szacunku i zrozumienia dla tych 10 współpasażerów. żeby nie było - rzadko bo rzadko ale też zdarza mi się jechać z kimś i rozmawiać po drodze ale w takim wypadku nigdy się nie ładuję się tam gdzie jest cicho tylko tam gdzie już jakieś gadające towarzystwo sobie siedzi. nie wiem, może jestem w mniejszości i normalnym ludziom to na ogół nie przeszkadza. ale pewnie znalazłoby się paru takich którym po prostu szkoda jest tego czasu który mógłby być wykorzystany produktywnie (a nie każdy tez lubi czytać/uczyć się ze słuchawkami). czemu na te 20-parę przedziałów nie może być 2-3 cichych?


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group