Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:54:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 grudnia 2014 21:28:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tramwaj Araska piękny i świetnie się wpasowuje w tą uliczkę!

Karolina pisze:
szlag mnie trafia jak w przedziale jest 10 ludzi czytających, śpiących, uczących się a wchodzi jedna niunia z telefonem przy ryju i czuje się jak u siebie na salonach.

Tak przez ciekawość - są pociągi z 10-osobowymi przedziałami? Nigdy nie widziałam takiego!
Co do idei cichych przedziałów - popieram. Niunia z telefonem to jeszcze pół biedy (o ile nie wydobywa z siebie dźwięków o jakiejś szatańskiej częstotliwości ;) ) , cała bieda to dla mnie ktoś, kto koniecznie chce ze mną rozmawiać, mimo że ja na rozmowę nie mam najmniejszej ochoty. :x

Ps. Chociaż, z drugiej strony... ja z założenia nigdy nie mam ochoty na gadanie z obcymi ludźmi, więc jakby była taka możliwość, to zawsze wybierałabym taki cichy przedział. A tymczasem czasem zdarza się, że takie rozmowy są ciekawe albo się trafia na jakiegoś fajnego współpasażera. Zamknęłabym sobie drzwi do dobrych przygód. Więc w sumie może i lepiej, że nie ma takich przedziałów...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 września 2015 20:39:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Odkryłam w tym tygodniu, że tunele czasoprzetrzenne, portale międzywymiarowe, teleportacja - nie są już tylko fantazją, coś z tego musi istnieć naprawdę. Bo jak inaczej zawracałyby tramwaje na Balkonowej?

Ponieważ nie ma tu zbyt wielu mieszkańców Bródna (o ile w ogóle jeszcze jacyś się ostali oprócz mnie) - wyjaśniam. Remontują u nas tory, na pewnym odcinku są całkiem rozebrane, w związku z tym trasa kursowania tramwajów została skrócona. Tramwaje dojeżdżają tylko do przystanku o nazwie Balkonowa i z powrotem. Pytanie brzmi - jak :?: :?: :?: :shock:
Nie ma tam żadnej pętli, odgałęzienia, dosłownie NIC, czym mogłyby zawrócić. Proste tory, które kończą się owym rozebranym odcinkiem, do którego nie dojeżdżają. Nie widziałam nawet zwrotnicy, która pozwalałaby zmienić tor na sąsiedni, ale nawet, gdyby taka była (no, nie mam 100% pewności, że nie ma, mogłam przegapić), to warszawskie tramwaje to nie pociągi, nie są dwustronne, kabinę motorniczego mają tylko z jednej strony, tramwaj, nawet jeśli przejechałby na sąsiedni tor, wracać musiałby tyłem. A one jadą z powrotem normalnie przodem. JAK, ja się pytam, JAK :?: :?: :?:

Zagadka godna Archiwum X :!:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 września 2015 21:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Fengari pisze:
Zagadka godna Archiwum X

w poznaniu jeżdżą takie wahadła
czyli kabiny motorniczych z obu stron i drzwi do pojazdu też po obu stronach
może BartZ lepiej wytłumaczy i da foty :?:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 września 2015 21:59:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Fengari pisze:
warszawskie tramwaje to nie pociągi, nie są dwustronne
Nieprawda. Niektóre są.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 11:08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Powsinoga pisze:
w poznaniu jeżdżą takie wahadła
czyli kabiny motorniczych z obu stron i drzwi do pojazdu też po obu stronach
może BartZ lepiej wytłumaczy i da foty :?:

Zgadza się. Fot nie mam ale jako ciekawostkę podam, że przy większych zamknięciach jak np GTR bodajże 2 lata temu to wspomagaliśmy się taborem wahadłowym z Krakowa i można było ujrzeć na poznańskich ulicach niebieskie tramwaje :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 13:00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Fen, jak najbardziej są w Warszawie tramwaje dwustronne. Ostatnio przykuł mój wzrok niejaki Jazz.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 13:15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
od jakiegoś półtora roku są, zresztą zostały kupione głównie właśnie z myślą o Bródnie

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 20:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Macie rację. Przyjrzałam się dzisiaj, faktycznie tamte tramwaje są dwustonne. Znalazłam też zwrotnicę do zmiany torów, zagadka się więc wyjaśniła. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 11:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
I szlag trafił radość z tego, że:
Fengari pisze:
tunele czasoprzetrzenne, portale międzywymiarowe, teleportacja - nie są już tylko fantazją, coś z tego musi istnieć naprawdę

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 21:25:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No niestety... :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 września 2015 09:54:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Aby się przenieść do przyszłości-należy tylko poczekać. :wink:

Ja nie wiem jak to jest ,ale chyba ktoś tam na górze ma poczucie humoru,bo ostatnio dojeżdżając pociągiem raptem 10 min. do pracy
burczałam w duchu,że pójdę z torbami przez te bilety,a tu-suprise! w tym tyg puszczają szynowca bez możliwości kupienia biletu
i podróż odbywa się za darmo :mrgreen:

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 22:53:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Widziałem dziś tramwaj w Olsztynie. A nawet dwa na jednej linii. Pięknie. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 grudnia 2015 08:11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
gravi pisze:
Widziałem dziś tramwaj w Olsztynie.
Jadąc dziś do roboty specjalnie wjechałem do Olsztyna inną trasą żeby zobaczyć koło dworca.
Niestety nie było żadnego w tym momencie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 grudnia 2015 21:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
tym razem nie udało mi się przejechać, ale za to jak rano jechałam taxi na dworzec, to pan taksówkarz miał dla pasażerów książeczkę-instrukcję z rysunkami fragmentów ulic z tramwajem i po boku rozpiska, kto jedzie pierwszy, kto kogo przepuszcza, na co trzeba uważać itp. :)

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 stycznia 2016 22:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/kolejne-szyny-tramwajowe-pekaja-jak-sparciala-gumka?destination=node/843
Cytat:
To już przestaje być śmieszne. Drugi dzień nowego roku, drugi dzień mrozów i ...kolejne szyny tramwajowe pękają jak sparciała gumka.

Obrazek

poczekam jednak z pierwszą przejażdżką an ustabilizowanie sytuacji,
choć jeśli te szyny są taki kiepskiej jakości, może się okazać, że będą je wymieniać,
jeżeli te szyny kładli jeszcze Hiszpanie, których przegnano z budowy, to w sumie nie dziwi nic, u nich takich mrozów racze nie ma

a tu jeszcze takie rzeczy
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/4382-hiszpanie-zadaja-od-olsztyna-ponad-320-milionow-zlotych-odszkodowania-najnowsze-slajd.html
Cytat:
Wydawało się, że postępowanie prezydenta Grzymowicza jest słuszne, bo Hiszpanie znosili wszystkie oskarżenia o opieszałość i nieudolność w milczeniu. Jednak po 2 latach przygotowań złożyli w sądzie pozew za zerwanie kontraktu i żądają od miasta ponad 320 mln zł odszkodowania. (Dochody budżetu Olsztyna na rok 2015 wyniosą 1 miliard 99 milionów złotych). Ratusz też zapowiada swój pozew przeciw Hiszpanom


w sumie jakoś to wszystko mnie zupełnie nie dziwi

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group