Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 10:10:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2009 13:45:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Kiedy się przeczyta artykuł o nowym zaciągu kontrolerów biletów w ZTM , to człowiek gotów pomyśleć, że ci nowi kanarzy będą najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie, umiejącymi odnaleźć się w każdej trudnej sytuacji, błyskotliwie rozwiązującymi problemy i na dodatek walczącymi z nieuczciwością.
Wątpliwości budzi tylko fakt, że będą najpierw odbywać staż "pod okiem doświadczonych kontrolerów" :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2009 14:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
...w zamierzchłych czasach, latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w autobusach ( w tramwajach chyba nie...) istniała taka osoba zwana kontrolerką... z racji ze była kobietą ... Pani ta zasiadała przy drzwiach autobusu sprzedawała i automatycznie kasowała bilety. Była to osoba umundurowana ( na wzór kontrolerów PKP)....Do idei "kontrolerek" (chyba dwa lata temu) powróciła pewna częsc linii autobusowych wchodzących w skład KZK GOP...Pomysł "spalił na panewce".....Podobno sie nie opłacało....
Od jakiegoś czasu w większości autobusów drzwi "od kierowcy" służą do wsiadania , a pozostałe do wysiadania...Tzn. tak miało byc...a już chyba nie jest. Porządku mieli pilnować kierowcy, ale się oburzyli i ja ich rozumiem. Kierowca jest od wożenia pasażerów a nie od pilnowania porządku i sprawdzania biletów. Kierowca autobusu którym niejednokrotnie podróżuje kilkadziesiąt osób nie może byc zdenerwowany bo to on odpowiada za ich bezpieczeństwo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 marca 2009 20:49:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
A ten kierowca, o którym tu wcześniej pisałam, to teraz z nim jeżdżę regularnie i on zawsze tak gwiżdże i śpiewa! Co dziwniejsze, kiedy tego nie robi, to strasznie narzeka na rzeczywistość. Przy czym to wszystko - gwizdanie, śpiewanie, narzekanie ma miejsce w czasie jednej jazdy, więc bardzo trudną kwestią staje się odgadnięcie, czy humor ma dobry, czy zły. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 marca 2009 09:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
Pani ta zasiadała przy drzwiach autobusu sprzedawała i automatycznie kasowała bilety.

We Lwowie zeszłej jesieni z tego zrezygnowali. Szkoda, uwielbiałem to... :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 marca 2009 11:30:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Peregrin Took pisze:
We Lwowie zeszłej jesieni z tego zrezygnowali. Szkoda, uwielbiałem to...

pamiętam, że w Żytomierzu w trolejbusie też tak było. nawet mam gdzieś zachowany bilet, który kosztował bodajże 0.30 kopiejek.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 kwietnia 2009 23:52:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 16:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Fengari pisze:
Ale dzisiaj jechałam fajnym autobusem [...] A to za sprawą wyjątkowego pana kierowcy. Kierowca ów był w bardzo dobrym humorze, gadał z pasażerami, nawet tymi siedzącymi na końcu autobusu. Ale najfajniejsze było to, że jak nie gadał, to gwizdał, nucił i śpiewał głośno. Nawet w pewnym momencie poczułam się zagrożona, bo zeszło mu się na kolędę, ale na szczęście na tym repertuar świąteczny się skończył. Od takiego autobusu naprawdę miło jest zacząć dzień!


Dzisiaj 7.29 wsiadam do autobusu, a tam miły kierowca w okularach słonecznych wita mnie ... pogwizdywaniem... W tle muzyka w stylu "złote przeboje" preferowane na imprezkach w nadmorskich kurortach. Zaraz mam skojarzenia z biesiadą, słomianymi kapeluszami, Połomskim dającym koncert na plaży w Sopocie... Muzyka podgłoszona na fulla i do tego gwizdy kierowcy! Był bezbłędny - wygwizdał KAŻDĄ melodię! Pierwszy utwór po francusku "se lu le, se suple la viiiiiiiiidaaaaaaaaaa"
i później "aaaaaaaaaa" "mmmmmm" pom, pom, pom, pom.... Mina ludzi wsiadajacych do autobusu oraz rumieńce pań wysiadających z początkowych rejonów autobusu - bezcenne :D. Drugi utwór był instrumentalny - organki plus trąbka. Początek trochę jak hejnał mariacki, ale później przeobraził się w taki weselny walczyk. Na początku trzeciego utworu (jakiś rock'n'rollowy utwór jak ze składanki "Oldies But Goodies") jakaś kobieta podeszła do okenka kupić bilet. Myślę - pewnie przyciszy, ale nie! Zabawa trwa dalej :lol: . Następny utwór rozłożył mnie na łopatki... "kesera kesera Santa MARIIIIIIIIIIJA! " hahahaha, i na koniec wycieczki nastąpił moment ciszy, ale po chwili poleciał utwór na jej zakończenie - znowu po francusku, z zabójczym wstępem na harmonijce, ale tym razem nieco spokojniejszy od poprzedników. Rano byłam zła, niewyspana, ale te melodie dały mi kopa na cały dzień :mrgreen: :faja: .

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2009 11:35:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W Gdańsku ostanio pojawiła się masa "nowych" tramwajów, co zabawne - jeżdżą ciagle w brązowych barwach Dortmundu.
A jakiś czas temu odbył się ostatnio kurs ikarusem. Trochę żal, to był jednak kultowy autobus. No i taki międzynarodowy, hehe. Doskonale mi znany przegubowy ikarus z drawnianym przedzieleniem po środku (kobiety / mężczyżni) woził mnie po Teheranie, takim samym (tyle, że bez bramki w środku) wracałem miejską linią nocną Mostem Bosforskim z Europy do Azji - dziwne uczucie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 16:02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Kocham lubelskie nocne autobusy w trakcie juwenaliów :D
Wczoraj przed Kultem, na 1/5 trasy autobus był już wypchany po brzegi, więc osoby chcące się dosiąść słyszały z zewnątrz życzliwe rady, aby dopiąć sobie z tyłu sanki, albo żeby iść pieszo, bo w autobusie straszne rzeczy się dzieją :lol:
Z kolei w powrotnych mili chłopcy stojący przy kabinie kierowcy kulturalnie doradzali mu, w którą ulicę skręcić, żeby było lepiej, inni chcieli kierowcę związać i uprowadzić autobus, jeszcze inni przy spisywaniu danych przez kanarinios uparcie twierdzili, że mieszkają w Junajted Kingdom. Ale nie nie, nie robili tego złośliwie, bo na do widzenia spontanicznie rzucili panom kontrolerom, że bardzo dobrze wywiązują się ze swych obowiązków, i że oni ich nawet rozumieją i szanują, pomimo koniecznośći zapłacenia kary :D

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 18:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Inverness pisze:
Z kolei w powrotnych mili chłopcy stojący przy kabinie kierowcy kulturalnie doradzali mu, w którą ulicę skręcić, żeby było lepiej, inni chcieli kierowcę związać i uprowadzić autobus, jeszcze inni przy spisywaniu danych przez kanarinios uparcie twierdzili, że mieszkają w Junajted Kingdom.


:mrgreen:

Ja bardzo lubię lubelskie trajtki - one trochę mi się kojarzą z mistycznością Lublina. Swego czasu bardzo dużo korzystałem z linii 155.

Z gdyńskich też dosyć często korzystam, najczęściej w czasie wakacji. Choć w Trójmieście zdecydowanie rządzi kolejka :wink:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 22:10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
widziałem, że w Warszawie na chwilę uruchomiono linie tramwajowe o numerach 76 i 78 (a czemu takie numery, skoro numeracja się kończy na 47? tego nie odgadnę). Tym 78 bym się z chęcią przejechał, jako żem związany z tą liczbą.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 22:19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
(a czemu takie numery, skoro numeracja się kończy na 47? tego nie odgadnę

Podobno po to, żeby się odróżniały od stałych linii. 76 bo zastępuje 26 i 78 bo zastępuje 18.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 22:44:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
18 to powinno zastępować 88, wszystko im się pomyliło. No i co za zastępstwo, jak u mnie nie jeździ?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 22:50:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Budyń pisze:
18 to powinno zastępować 88


:lol: :twisted:


Inverness pisze:
Kocham lubelskie nocne autobusy w trakcie juwenaliów


ja nienawidzę wszelkiej komunikacji miejskiej podczas juwenaliów kiedy to najebane studenciaki robią niesamowity syw :killer:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 22:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
No i co za zastępstwo, jak u mnie nie jeździ?

Ja tam się nie znam, bo to jakieś Tarchominy, Żeranie czy inne nieludzkie okolice, ale podobno tam była kiedyś 18, którą teraz zastępuje owa 78.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 23:16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
ja oczywiście wiem, ze była, natomiast jakoś w ramach powolnej annihilacji ulicy Puławskiej u nas po prostu wycofali 3 z 5 linii tramwajowych i nie dali żadnego zastępstwa, ani tramwajowego, ani autobusowego.

spuentować to odpowiednio mógłby chyba tylko Kapitan Bomba

edit: do tego dochodzą jakieś zajebiste korki na Puławskiej, a nawet w Al. Szucha i Al. Ujazdowskich, przez co kilka razy mi się już zdarzyło spóźnić na uczelnię np i coś zawalić. 222 jako alternatywa do tramwaju się zaczęło mijać z celem i za chwilę do centrum będe jeździł jak ten pan do pracy w pierwszym odcinku Zmienników

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group