Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 01:23:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 maja 2007 18:36:39 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
3bajki pisze:
Jeśli się uda z większym natężeniem na rzeczowość, niż na emocje wdzięczny będę (łatweij i szybciej zrozumiem Oku

Nie jestem Oku...Raczej wg mnie chodzi ci o fakty historyczne, które wg mnie nie są pierwszoplanowe...Chyba dobrze, że ktoś pisze to, co przezywa
3bajki pisze:
I jakie to święto ma w kościele katolickim znaczenie?
[I jakie ma dla Was?]


agu pisze:
oko napisał:
Chrystus staje się więźniem do końca czasu...

Shocked

Dla mnie Jezus jest Panem !!!

No w tabernakulum jest dla mnie więźniem z Miłości. Zawsze. Pokornie.


Jurek_M pisze:
powiedziałbym, że ten, kto szuka przeżycia duchowego będzie potrafił obejść się bez zewnętrznych rytuałów, a ten kto nie szuka nabędzie fałszywego przekonania, że (samo) uczestnictwo w obrzędzie jest wypełnieniem jego duchowych potrzeb. Z tym, że taka osoba raczej powie "religijnych obowiązków" a nie "duchowych potrzeb".

To nieprawda. Każda Eucharystia jest spełnianiem duchowych potrzeb.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 maja 2007 18:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
No w tabernakulum jest dla mnie więźniem z Miłości. Zawsze. Pokornie.


Zupełnie tego nie rozumiem. Podobnie jak faktu trzymania "ufizycznionego" Boga w kościele, to chyba do zjedzenia>wewnętrznej modlitwy służy?

Bez bicia przyznaję, że w sprawie Najświętszego Sakramentu mam podejście sympatyzujące z protestantami różnych maści...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 maja 2007 18:54:59 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
. pisze:
Podobnie jak faktu trzymania "ufizycznionego" Boga w kościele,

Ufizyczniony(nie wiem czy to dobre określenie) Bóg nie jest trzymany, tylko sam się zostawił, przez niejedno wydarzenie ze Swego Życia to pokazał, zwłaszcza Ostatnią Wieczerzą: mycie nóg - czynność niewolnika, 30 srebrników cena za niewolnika. I raczej w Kościele, którego Głową jest |On sam.
. pisze:
to chyba do zjedzenia>wewnętrznej modlitwy służy?

Co to jest wewnętrzna modlitwa? Jakie są kryteria podziału na zewnętrzną i wewnętrzną? "Jedzenie" nie jest skutkiem modlitwy wg mnie, ale darem.
Cytat:
Bez bicia przyznaję, że w sprawie Najświętszego Sakramentu mam podejście sympatyzujące z protestantami różnych maści...

To spróbuj je przedstawić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2007 11:33:17 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
oko pisze:
Każda Eucharystia jest spełnianiem duchowych potrzeb.
A jak ktoś ją przyjmuje z zamiarem profanacji, to też? A jeżeli robi to wyłącznie z konformizmu, a naprawdę ma to wszystko gdzieś (żeby nie powiedzieć dosadniej)?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2007 20:24:14 
Pan Bóg działa zawsze bo nie jest niewierny nawet wobec naszej niewierności, ale przychodząc na Eucharystię otrzymamy dokładnie tyle ile pragniemy, z jak dużym "naczyniem" przyjdziemy. Nic na siłę wbrew woli człowieka, raz zostaliśmy wszak wolną wolą obdarowani.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 09:09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Karolina pisze:
przychodząc na Eucharystię otrzymamy dokładnie tyle ile pragniemy, z jak dużym "naczyniem" przyjdziemy. Nic na siłę wbrew woli człowieka, raz zostaliśmy wszak wolną wolą obdarowani.


Jak ja bym dostał, ile pragnę i to, co pragnę... Mam dość duże potrzeby... :wink: Ale chyba to nie o to chodzi.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 13:09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
okazji to wielbienia Pana i mówienia o tym głośno wszystkim wkoło nigdy za wiele!!! Oddajmy więc cześć Wielkiemu Panu Chwał!!

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 20:27:40 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Gravi pisze:
Jak ja bym dostał, ile pragnę i to, co pragnę... Mam dość duże potrzeby... Wink Ale chyba to nie o to chodzi.

Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że nasze myśli nie są myślami Boga. Człowiek jakoś się duchowo diagnozuje, ale i tak Bóg zna jego serce. A Eucharystia jest najdoskonalszym z Pokarmów pielgrzymów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 20:40:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
3bajki pisze:
No ale przecież wieczerza była przed Wielkanocą, więc dlaczego tak?

każda ofiara jest ku chwale Bożej, dzięki niej możemy wzywać wstawiennictwa świętych.
JP2 powiedział, że każda Msza uobecnia jedną, jedyną doskonałą ofiarę, którą Jezus złożył na krzyżu. Msza jest przekaźnikiem krzyżowej ofiary Jezusa, do ludzi żyjących w różnych czasach i miejscach na ziemi.

3bajki pisze:
I jakie to święto ma w kościele katolickim znaczenie?

celem tego święta była i jest adoracja Najświętszego Sakramentu. to tak bardzo ogólnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 maja 2007 21:34:45 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Myślę, że Święto Eucharystii będąc w miesiącu Serca Jezusowego pozwala jasno dojrzeć znaczenie ofiary. Krew przelana za nas, Ciało wydane za nas, Serce dla nieprawości naszych starte. Ciagła Ofiara Boga. Zachęta dla nas, byśmy i my nie odrzucali tego, co w naszym życiu wymaga ofiary, wręcz przeciwnie uznali to za skarb, perłę. Im więcej cierpimy, tym bardziej dopełniamy udręk Ciała Chrystusa. Tym Eucharystia ma większy sens w naszym życiu. OFIAROwać się razem z Chrystusem Ojcu. JEST WIECZNOŚĆ!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 00:58:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
o co chodzi czy nie chodzi, ale już jutro będzie się można przekonać na własnej skórze! :-)

kto wie, może i ten wątek pomoże komuś w lepszym przeżyciu tego święta?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 14:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 15:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
Nie wiem czy to święto jest potrzebne czy nie, mi na pewno nie przeszkadza, fakt że ta procesja ma może w sobie coś ludycznego ale z drugiej strony coś takiego stanowi też o bogactwie możliwości przeżywania naszej wiary…klimat lekkiego kiczu, który chyba dośc często gości na tych procesjach bynajmniej nie razi mojej wrażliwości estetycznej a jak widać jest dużo ludzi, którzy właśnie w ten sposób swa wiarę przezywają wiec trudno by im było tego zabronić

Plastikowe kwiaty przy oleodruku przedstawiającym Jezusa…

Dość dawno nie byłem w swojej Parafii na tym święcie wiec się w tym roku wybrałem a procesja była dość ciekawa (co prawda chyba co roku idzie ta sama trasa). wręcz intrygujące było ustawnie ołtarzy.

1. Ołtarz umiejscowiony był na nieużywanych obecnie drzwiach do po peerelowskiego blaszaka - supersamu, w tej chwili są tam delikatesy. W miejscu tym codziennie od wczesnych godzin rannych gromadzą się osoby lubiące spożywać alkohol na świeżym powietrzu, czyli tzw pijaki.
2. Ołtarz naprzeciwko wejścia do „niby” protestanckiego kościoła w amerykańskim stylu
3. Ołtarz przy osiedlu domków jednorodzinnych dla młodych i nieco starszych biznesmenów, tam wywiesić w oknie jakiś symbol religijny to by był dopiero obciach;)
4. Ołtarz ostatni był naprzeciwko sklepu z alkoholem, otwartym codziennie do ostatniego klienta, po godzinie 22 serce osiedla

Ja to widzę tak, że Jezus wyszedł na do nas na ulice podnieść nas z naszych słabości, wyszedł dotknąć naszych ran. Obyśmy chcieli tylko przyjąć jego wyciągniętą dłoń.

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 14:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Boże Ciało w Polsce:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 14:57:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 15:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
i to jest właśnie to
nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 czerwca 2007 16:09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Święto to jest potrzebne, ponieważ przynosi dobry owoc.
Uświęca ludzi.
Wobec czegoś takiego nie interesuje mnie dlaczego, po co i kto za tym stał, że takowe święto uchwalili.

Chlebem, który ja daję, jest moje ciało za życie świata. - te słowa krążyły mi dziś bez przerwy po głowie, jak piosenka dnia...

A poza tym to bardzo bardzo podoba mi się, co brus napisał:

brus li pisze:
procesja ma może w sobie coś ludycznego ale z drugiej strony coś takiego stanowi też o bogactwie możliwości przeżywania naszej wiary

i super! bardzo się cieszę, że mieszkam w kraju, w którym takie coś jest możliwe i ja mogę razem z całym tym tlumem właśnie w taki sposób przeżywać wiarę

brus li pisze:
klimat lekkiego kiczu, który chyba dośc często gości na tych procesjach bynajmniej nie razi mojej wrażliwości estetycznej

paradoksalnie mi się własnie podoba! :D

brus li pisze:
Jezus wyszedł na do nas na ulice podnieść nas z naszych słabości, wyszedł dotknąć naszych ran. Obyśmy chcieli tylko przyjąć jego wyciągniętą dłoń.

Amen dla tych słów. Było mi dzisiaj jakoś strasznie wstyd, jak bardzo "nie jestem godzien". Ale godzien czy nie - Serce Jezusa otwiera się właśnie do mnie. Nie wiem dlaczego, ale to wspaniałe przeżycie.

Swoją drogą ciekaw jestem: u mnie zawsze pomiędzy trzecim i czwartym ołtarzem śpiewana jest Litania do Serca Jezusa. To taka tradycja lokalna czy u Was też praktykowana?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group