Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 12:43:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2024 12:31:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Emilian pisze:
31.03.2023 Narodowe Forum Muzyki, Giancarlo Guerrero, Aleksandra Kurzak, NFM Filharmonia Wrocławska - Górecki: Symfonia pieśni żałosnych

To zdaje się w takiej wypasionej nowej (przynajmniej względnie) sali? Z kilka tygodni temu włączyłem jakoś przypadkowo Mezzo w telewizorze, leciała akurat VII symfonia Ludwiczka, więc zostawiłem, ale nie dlatego o tym pisze. Koncert odbywał się gdzieś w Szwajcarii, Lozannie chyba, w jakieś sali o architekturze zbliżonej do Stodoły, i to raczej tego klubu, a nie takiej prawdziwej, co pewnie miałoby więcej uroku. Jak się ów koncert skończył, to rozochocony symfonią przełączyłem na Mezzo2, gdzie też się coś właśnie skończyło, ale za to patrzę i mówię, o tu to mają salę, nie to co te Szwajcary. Wjeżdżają napisy, a tam jak byk stoi Wrocław. No i od tej pory chcę pojechać na koncert już nie tylko do NOSPRu (lata lecą, a pojechanie na koncert do Katowic okazuje się wyzwaniem ponad moje siły), ale i do tego NFM.

Crazy pisze:
W tym roku za mało Filharmonii u mnie, to jasne. Ale już mam bilety na trzy różne wieczory w pierwszym kwartale.

O, ja mam na 2, ciekawe czy się w jakimś stopniu pokrywają? Się wybieramy na panią Liu i przede wszystkim siódemeczkę w styczniu, a potem na trójeczkę Janka Brahmsa w lutym.

W samym temacie, skoro już piszę (a Aras kazał mi w sobotę pisać), nie mam za dużo do powiedzenia, ale więcej niż by było w latach wcześniejszych.
Bo chyba Armia w Remoncie grała w ubiegłym roku, a i zmobilizowałem się też, żeby pod koniec wakacji przejrzeć, co tam ciekawego w FN na nowy sezon zaplanowali i kilka wizyt należało odbyć:
- 29.IX: Orkiestra + Chór FN - Penderecki, Lutosławski, Górecki i IX Beethovena
(to było ciekawe doświadczenie, bo goniliśmy na ostatnią chwilę i jak wpadliśmy na salę, to orkiestra wydawała z siebie bliżej nieokreślone dźwięki, jak to mają zawsze w zwyczaju i nie wiedziałem, czy stroją się jeszcze, czy już zaczęli tego Pendereckiego; w sumie do tej pory nie wiem)
- 3.XI: Orkiestra + Chór FN + Garrick Ohlsson - coś Szymanowskiego, Stabat Mater jakiś dość współczesnego Francuza i IV koncert fortepianowy Beethovena
(to też było ciekawe, bo jak pan Garrick piął się po schodach, a następnie szedł w stronę fortepianu, to nie wyglądało na to, że zaraz zacznie wywijać na klawiaturce; a zaczął; a na koniec okazało się, kiedy zapowiedział sobie bis, że mówi po polsku lepiej ode mnie)
- 2.XII: Orkiestra FN - Koncert na orkiestrę Lutosławskiego i IX symfonia Dvoraka
(tu ciekawostką był pomysł na to, by panią obsługującą rożek angielski - ha, właściwie to dla mnie ciekawostką było również to, że akurat ta trąba to nie był żaden klarnet czy obój, tylko rożek angielski, ale mniejsza z tym - która ma tymże rożku do zagrania solo, postawić na balkonie; banałem byłoby napisać, że muzyka nabrała przestrzeni, ale w każdym razie bardzo to wyodrębniło to solo z orkiestry; i dyrygent - Krzysztof Urbański go nazywali - robił wrażenie, bo widać było, że ma frajdę z tej muzyki i dyrygował za pomocą wszystkich czterech kończyn)
A, no i jeszcze z poprzedniego sezonu w lutym Garcia Garcia, który nie pamiętam już co grał (Schuberta coś chyba), pamiętam tylko że na fortepianie i że dobrze mu poszło. Mamy nawet parafkę artysty w książeczce do płytki. Może kiedyś będzie bardzo sławny, to wystawimy ją na Allegro.
A.2, no i jeszcze byłem w FN z dzieciakami na jednym koncercie dla dzieciaków w grudniu, na którym spotkałem forumowiczkę Olakę, która jednak nie występowała (a przynajmniej nie na scenie).

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2024 15:17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
U mnie bardzo skromnie. Nic dziwnego od lat, nie jestem koncertowym człowiekiem.
Byłem na dwóch koncertach chórów w Poznaniu, muzyka chóralna to jest coś co doceniam coraz bardziej.
Plus Budzysolo. Plus Projekt Kobieta (bo tam moja kumpela śpiewa i byłem zaproszony). I to chyba wszystko.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2024 20:32:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Bogus pisze:
No i od tej pory chcę pojechać na koncert już nie tylko do NOSPRu (lata lecą, a pojechanie na koncert do Katowic okazuje się wyzwaniem ponad moje siły), ale i do tego NFM.
Jakbym miał oceniać, to sale koncertowe są dość zbliżone w NOSPR i NFM. Sale Kameralne w NFM są dwie - byłem w jednej i była przyjemniejsza od tej w NOSPR. NFM ma za to strasznie przeskalowany hol. W dodatku ten zabieg z wnętrzem przypominającym fortepian trochę przesadzony, więc architektonicznie wygrywa NOSPR.
Warto się wybrać do Nowej Miodowej w Warszawie, bo robił ten architekt i akustyk co NOSPR. Dosyć specyficzna sala (kształtem trochę jak wiadro), ale niewątpliwie ciekawa.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 stycznia 2024 23:50:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Świetny pomysł, żeby na te wszystkie sale na N zamierzyć się w najbliższym sezonie! Wrocławski NFM widziałem chociaż z zewnątrz...

Bogus pisze:
O, ja mam na 2, ciekawe czy się w jakimś stopniu pokrywają?

Choroba, właśnie stwierdziłem, że z pamięci zupełnie nie pamiętam kiedy co i jak... Tylko 28.01 dla dzieciaków, może też spotkam Olakę, ale z nią to niebawem spędzimy wiele godzin w pociągu, to się dowiem, coście tam to wysłuchali w Filharmonii.
Panią Liu z Siódemką na pewno nie, ale co tam w lutym, to się pogubiłem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group