Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 12:02:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2010 22:40:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Fengari pisze:
Usłyszałam wreszcie ten zespół o wielce intrygującej nazwie, która obijała mi się o oczy i uszy od dawna, czyli wspomniane już tu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Nie moja bajka, ale w sumie ok.


ej oni sa swietni! (chociaz z drugiej strony dla mnie anastasis to bieda, wiec de gustibus sratatata), bardzo zaluje, ze sie na nich nie zalapalem, od jakichs czterech lat nie bylem na ich koncercie...
p.s.
jedna gitara jest bardziej pankowa = plus
(swoja droga wracajac po koncertach do mieszkania znajomej gadalem z gosciem, ktory uporczywie twierdzil, ze Armia jest zespolem grajacym katolickiego panka ;) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2010 22:47:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 17:59:24
Posty: 253
Goblin pisze:
chociaz z drugiej strony dla mnie anastasis to bieda


po odejściu Jurka Delwo, też się skłaniam do takiej opinii, choć muzycznie brzmią od poczatku tak samo (czyli dobrze).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2010 23:06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Fajna rela Fengari :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2010 23:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9981
Dzięki! :)

Goblin pisze:
chociaz z drugiej strony dla mnie anastasis to bieda

No dla mnie to też nie jest żadne bogactwo... przede wszystkim cała warstwa wokalna mi nie leży (przy czym nie czepiam się głosu babki, tylko stylu, linii melodycznej i nie wiem czego tam jeszcze). Warstwa instrumentalna już znacznie lepiej, ale przede wszystkim po prostu całkiem fajnie się przy tym skacze. :) Jak byłam młodsza, to mi w ogóle na koncercie do szczęścia starczało, że był rock, czad i dało się poszaleć. Teraz się zrobiłam bardziej wymagająca, ale i tak podczas takich festiwali moja tolerancja na muzykę wzrasta.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 01:10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
manool pisze:
ale już "Płonie Babilon" z trzema (a raczej czterema) głosami - wbijające. I starszy pan, chyba z trąbką, piękny widok!


Pan z trąbką - Tadeusz Kuczyński... pierwsza płyta Izraela...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 08:34:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
OLD SENIORHAND pisze:
Pan z trąbką - Tadeusz Kuczyński... pierwsza płyta Izraela...

O, dzięki! To pewnie wstyd, ale ja nigdy nie byłam dobra w obsadach, zwłaszcza jeśli poznawałam coś, nie mając dostępu do netu. Tak więc Pan Tadeusz super!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 09:56:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Koncert Armii raczej skoncentrowany na hitach. Zleciał wyjątkowo szybko, szybciej niż inne, równie krótkie koncerty. Na początku to miałem wrażenie, że weszli na scenę i zeszli od razu. Potem sobie zacząłem przypominać dobre momenty.

Trochę czadu dał Izrael, też na koncercie niepełnowymiarowym. Przyłożyli dwoma klasykami, a poza tym zagrali kilka nowych piosenek. Mogłem to potraktować jako dobre uzupełnienie występu na dwudziestopięcioleciu Armii.

Bardzo podobał mi się energiczny występ 40+30/70. Starsze kawałki są lepsze niż nowe, które skręcają w stronę rocka, ale Czterdziestu trzyma formę. Jak zauważył Salvador Mundi, na scenie chrześcijańskiej niewiele się dzieje i nie wiadomo, czy jeszcze istnieje. Dlatego cieszę się, że ten zespół zrobił coś nowego i na poziomie.

Za interesujący muzycznie należy uznać też występ Kany. TGD trąci plastikiem, ale ogólnie wypada na plus, zwłaszcza po zejściu rapera ("Song of Songs i mówią, że to nie będzie dalszy ciąg").

Festiwal od kilku lat był organizowany coraz gorzej. Dobór wykonawców jeszcze można usprawiedliwić brakiem ruchu na wyżej wspomnianej scenie. Ciężko jednak nie narzekać na formę maratonu. Kiedyś jakoś dawali radę z organizacją pełnych koncertów. Pamiętam, jak kiedyś 2Tm2,3 grało bardzo długo czadowe numery, a potem jeszcze długo set reggaeowy. Jeżeli powstanie zamiast niego coś lepszego, to cieszę się, że to był ostatni raz.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 10:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Mikosz pisze:
Jak zauważył Salvador Mundi, na scenie chrześcijańskiej niewiele się dzieje i nie wiadomo, czy jeszcze istnieje.

ech, pociągnąłbym chętnie ten temat i zastanowił się nad przyczynami takiego stanu rzeczy... Generalnie wciąż uciekam od kategoryzacji i szufladkowania muzyki, jednak pamiętam bardzo dobrze czas, gdy po raz pierwszy usłyszałem o tym festiwalu, jak mocno wyczekiwałem na jakiekolwiek retransmisje w tv i bardzo często oglądałem na vhs - właśnie TEN występ... później sobie nawet przegrałem na kasetę magnetofonową i też słuchałem... z wielką nostalgią wspominam tamten klimat, tą radość podczas oglądania występów dwóch ulubionych kapel... wtedy mocną stroną promocji był kdm.pl, Ruah, ale także i w kilku innych gazetach można było odnaleźć informacje o największym w Europie ekumenicznym festiwalu muzyki chrześcijańskiej... nowe zespoły powstają, prezentują różny poziom, ale być może brak im promocji, albo błąd leży gdzieś zupełnie w innej kwestii... zapotrzebowanie słuchaczy na taki przekaz zanikł??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 10:32:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Smok pisze:
właśnie TEN występ..

O, byłam, pamiętam. I naklejka Jestem dzieckiem Bożym :) Też miałam to wszystko na kasecie wideo i także wspominam z sentymentem. Nie wiem, czy wyczerpała się formuła, mam wrażenie, że osoby (na oko gimnazjaliści), które tam widziałam, przeżywały koncert tak jak ja kiedyś. Ale może powstanie coś fajniejszego, choć nie mam pomysłu, co to może być.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 10:55:28 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Cytat:
nowe zespoły powstają, prezentują różny poziom, ale być może brak im promocji, albo błąd leży gdzieś zupełnie w innej kwestii...


Jak dla mnie Smoku trafiłes w 10 -brak promocji :)
Trzeba się samemu nieźle napocić,żeby załatwić koncert, a co dopiero wydać płytę itd.
Dobrze,że istnieje bosko.pl i Drakka ;)

Tyle,że zbyt mało menadżerów, przebicia promocyjnego w ogóle na rynku muzycznym, nie tylko na scenie chrześcijańskiej. I generalnie muzycy chrześcijańscy chca grac koncerty wszędzie, nie tylko na imprezach chrzęscijańskich, więc może coś jest na rzeczy,że padło niemal wszystko, bo ten podział na muzykę chrzescijańską jest nieco sztuczny. Boney M mogło być na pierwszym miejscu list przebojów, kiedy śpiewali "By the rivers of Babilon",a nikt ich nie nazywał muzyką chrześcijańską ;) Więc tym bardziej MRR, Armia, Pneuma itd powinny być w ogólnych mediach, a nie tylko "branżowych" :)

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 21:34:13 

Rejestracja:
czw, 15 stycznia 2009 16:00:49
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Kiedy były "Buraki"?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 22:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Cytat:
Kiedy były "Buraki"?

Smok pisze:
Poza prawem
Buraki, kapusta i sól
Green

tak pomiędzy Poza Prawem a Greenem...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 czerwca 2010 23:37:41 

Rejestracja:
czw, 15 stycznia 2009 16:00:49
Posty: 732
Skąd: Wrocław
no własnie, cos mi nie pasowało na moim naganiu :( a Ty Smoku masz ponagrywane?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 czerwca 2010 21:53:57 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
naprawdę nikt nie ma nagranej Armii z SoS-u żeby się podzielić albo nie zna linka do takiego nagrania?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lipca 2010 09:09:28 

Rejestracja:
czw, 15 stycznia 2009 16:00:49
Posty: 732
Skąd: Wrocław
ja mam od Poza Prawem, tylko cholera na szybko nagrywałem i z 3 razy dźwięk z Tlena jest jak na poczte klikam :/

Podobne wtopy z Izraelem, Maleo chyba bez dźwięków. Te mam całe koncerty.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group