Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:23:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 sierpnia 2010 10:30:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
KoT pisze:
Ja to bym chętnie zobaczył koncert Life of Agony z tego Woodstocka..

http://www.youtube.com/watch?v=0nmzB-BmCaQ


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 sierpnia 2010 11:15:07 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Było bombastycznie :D
Armia, Arka Noego i Jelonek dali czadu:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 10:32:27 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Może by tak wydzielić posty dotyczące występu Armii na Woodstocku do tematu założonego na forum Armii? Aż dziw bierze, że rozmawiamy o jednym z najważniejszych koncertów zespołu w tym roku w Potforum...


Ostatnio zmieniony śr, 04 sierpnia 2010 10:34:26 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 10:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zrobione.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 19:08:25 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
moje małe podsumowanie:

Koncerty widziane:

E. Flinta
Cosmo Squad
Jacek Kleyf & Orkiestra Na Zdrowie
Dagadana
Ga-Ga

Arka Noego
Drewutnia
Dreadnougts
Maleo R.R.
Wolna Grupa Bukowina
Bez Jahzgh

Ziggie Piggie
Titus Tommy Gunn (ok połowy)
Armia
52um

+ chwilę Steczkowskiej, Papa Roach i pewnie czegoś jeszcze.
Na Lao Che nie byłem po rozczarowaniu dwoma koncertami, które widziałem wiosną + zmęczenie (grali głęboką nocą).

Większość koncertów wybrałem świadomie i nie zawiodłem się (no na Wolnej Grupie byłem towarzysko :wink: ) - bardzo dobre występy. Dagadana (gra tam Mikołaj Pospieszalski) momentami porywająco, Orkiestra Na Zdrowie powiedziałbym "korzennie" - świetne.
Drugi dzień dla mnie pod znakiem sceny folkowej - Arka, Drewutnia (super folkowa kapela, częściowo składająca się z niewidomych) no i Dreadnoughts - czad :), Maleo ok, choć wielkiej fazy na takie "Jah reggae" ostatnio nie mam i jednak moim zdaniem Gutek nie dal rady z "Jah heavy load"... co innego Ziggie Piggie w niedzielę. Widziałem ich ostatnio w styczniu w Sosnowcu i Brylu sprawiał wrażenie bardzo zagubionego wówczas. Tym razem widać było, że popracowali i wyszło super ska / skinhead reggae. No a potem była Armia i 52um czyli najlepsze z możliwych zakończenie Wooda.
O Armii wiele już napisano więc parę słów o Szumie. Totalne zaskoczenie, jak najbardziej pozytywne. Wcześniej widziałem ich raz - przy premierze pierwszej płyty i nie ma porównania. Świetne brzmienie, bardzo wszystko jednolite i dopracowane, przy tym czadowe (momentami niezła ściana gitar). Parę zmian aranżacji utworów z pierwszej płyty (szybciej, bardziej punkowo). A słuchając nowej płyty bałem się, że będzie wolno, melancholijnie itd. na szczęście nic z tych rzeczy. Rewelacyjny Robert - wreszcie można go usłyszeć w pełnoprawnym czadowym bandzie i wg. mnie pokazuje tu wszystko co ma najlepszego (z całym szacunkiem dla Izraela czy Kryzysu). Mam nadzieję, że 52um zwiększy aktywność koncertową i wszystkim polecam się wybrać. Szkoda, że na tym było niewielu ludzi. Po koncercie udało się poznać z Konradem Januszkiem (dowodzącym 52umem) i chwilę pogadać, fajnie.

Z pozamuzycznych: do Kostrzyna pociągiem zamiast 9 to 12h w warunkach tragicznych (chodzi o ilość miejsca na osobę) + parę przygód ale to długo by pisać :wink: . Za to z powrotem warunki wręcz nieprzyzwoicie dobre jak na powrót pociągiem z Woodstocku (ale traktuję to jako rekompensatę :wink: ).

Ogólnie to bardzo mi się w tym roku podobało i chyba z roku na rok czuję do tego miejsca i wydarzenia większą sympatię.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 19:30:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
X pisze:
Drewutnia

czy to chodzi o tę kapelę z Lublina (http://folkowa.art.pl/kapela-drewutnia-profil-380.html)?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 19:35:54 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
tak :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 19:47:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:) ...bo właśnie nazwa wydała mi się znajoma


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 20:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Cytat:
tak

o! to ja kiedyś przypadkowo byłem na ich koncercie :D



X pisze:
O Armii wiele już napisano

ja tam się nie obrażę, jak jeszcze coś dopiszesz :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 21:35:23 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
X pisze:
Bez Jahzgh
I jak?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 21:43:34 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
bardzo pozytywnie, nie wiem czy się inspirowali ale momentami mocne skojarzenie miałem z nieistniejącym Le Illjah. nie do końca moje klimaty ale trzeba oddać, że zawodowo, generalnie dobrze się słuchało. Przyjęcie mieli raczej entuzjastyczne.

w ogóle w Wiosce Kryszny były dobre kapele.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 21:56:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Przyznam się, że nigdy na Przystanku nie byłem i chciałem zapytać, o co chodzi z tą Wioską Kryszny i w niej koncertami?

Słyszałem kiedyś, że tam są jakieś namioty sekty Hare Kriszna i to pewnie ta wioska jest. Tam jakaś jeszcze jedna (poza Dużą i Małą) scena jest?

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 sierpnia 2010 22:10:27 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
tak, to jest osobna scena (namiot), ale jej repertuaru chyba nie znajdziesz na stronie www Woodstocku. Generalnie scena ta się rozwinęła na przestrzeni ostatnich lat, wcześniej grało tylko parę kapel (np. Ga-Ga przez trzy dni co wieczór). info z tego roku: http://www.vivakultura.pl/magazyn/text/woodstock.htm Gospodarzem w namiocie był Smalec z Ga-Gi.
a tak to wygląda co roku gdy gra główna gwiazda namiotu :wink: (tu w swoim hicie): http://www.youtube.com/watch?v=nXvg96w_DZw (może tego nie widać, ale w namiocie [duuużym] jest zawsze naprawdę full ludzi)

Taki już folklor tego Woodstocku, że Kryszna tam jest, poza ich wioską chyba ze dwa namiociki są jeszcze na polu (m.in. przy drodze do ASP).
Ja tam odczuć jakiś strasznych, negatywnych nie mam. Koncerty dobre, jedzie dobre i tanie (w tym roku pierwszy raz się skusiłem), sprzątają swój teren więc nie ma burdelu charakteryzującego pozostały obszar Woodstocku :wink: Nikt mnie nie zaczepia i nie chce prowadzić jakiś nawracających gadek. A jak ktoś wierzy w astrologie, i że kiedyś był albo będzie powiedzmy pieskiem to co mi do tego.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 sierpnia 2010 10:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
X czy możesz w topiku o Robercie napisac cos wiecej o wystepie 52UM?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 sierpnia 2010 13:32:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 16:59:24
Posty: 253
X pisze:
może tego nie widać, ale w namiocie [duuużym] jest zawsze naprawdę full ludzi


szczególnie na zielonych żabkach...
smalec jak co roku daje piękny koncert... ale po co kriszna w tych utworach?...punkowe utwory są piękne bez modlitwy...

rok temu z tego co pamietam grał Bakshish, i Dubska....tak więc zespoły które równie dobrze by mogły zagrać na dużej scenie...

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group