Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 11:54:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 22:39:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
do postu: trwa on normalnie do Niedzieli Palmowej, ale tymbardziej powinnismy poscic przez Wielki Tydzien :) dlatego konczyl by sie post w sobote wieczorem po Wigilii Paschalnej. Tak ja zawsze praktykowalem...

A mi sie udalo jedno z paru innych rzeczy np. jezdzac do szkoly nie sluchac przez mp3ke muzyki w metrze :) caly post. bylo ciezko!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2005 00:19:19 
Boskey pisze:
Ja nie pale od 1,5 tygodnia hehehe, palilem z 4 lata nonstop Co Poznań robi z ludzi...

Znaczy się centusiowanie?
:wink: :lol:

Mam straszny problem z tym odkupieniem win Adama i Ewy przez Chrystusa. Ba, to chyba jest największy problem mej wiary.
Intuicyjnie tłumaczę to sobie nieingerencją w ludzki świat, jeszcze większe znaczenie wolności wyboru, po śmierci Syna. Podbój Nowych Światów od XV wieku, Oświęcim, wojny - tak to sobie w dużej mierze tłumaczę. A przesłanie Jezusa to przekaz, dzięki któremu można szerzej otworzyć oczy na swiatło (postAugustyńska, a zarazem Platońskie źródło interpretacji). Podczas gdy wcześniej - patrz Stary Testament - ingerencja Najpotężniejszego była relatywnie częsta. I tutaj problem z rozróżniem histori prawdziwej, metaforycznych przesłań etycznych i baśniowości opisów. Choćby miejsca Absolutu w starożytenj Grecji.
Racjnalizacje, racjonalizacjami, ale wiara średnia.
A jeśli wiara średnia w odkupienie Chrystusa, to i marny ze mnie chrześcijanin.

Macie jakieś refleksje? Bo ja jak widać błądzę.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lutego 2006 23:32:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no i znów od jutra.... może nie palę :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 00:14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Boskey pisze:
Ja nie pale od 1,5 tygodnia hehehe, palilem z 4 lata nonstop

:-( :-( :-(
i po coś zaczął znowu?! cała chałupa nam śmierdzi i wywietrzyć się tego gówna nie daje :x

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 00:16:46 
uj. :|


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 05:03:47 

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 16:10:23
Posty: 67
Skąd: Gdańsk
Myślę, że to dobre miejsce by pisać o czasie.
Czas to pieniądz?
-Czas to jedynie strumień, w którym łowię ryby- mawiał H.D. Thoreau.

Wlk Post to dla mnie Jego czas. Czas zgody , przyjęcia tego co jest i zarazem oddawania siebie Bogu, dzień po dniu - czego jeszcze potrzeba. Myślę, że czasem trzeba mieć odwagę nie planować.. i starać się po prostu być. Pomnażać to, co dobre a nie szarpać się z samym sobą. Życzę Wam i sobie, żeby otworzyło się tam, gdzie często ciemno i głucho i zamkniete na klucz. (tuu)

_________________
Prosiaczek, idacy w tyle za Puchatkiem, wspiął się na paluszki i szepnął:
-Puchatku!
-Co, Prosiaczku?
-Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko upewnić, czy jesteś."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 09:46:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
będę wchodził na forumy te i inne raz dziennie!
Tak mi dopomóż Bóg, bo jak nie, to będą z tego nici...
Tak w ogóle to moim hasłem tegorocznego postu jest: "Wyplątać się z sieci!"

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 11:36:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Och kurde, alem się zdiwił wchodząc w ten temat. Ale dobrze!
U mnie jest tak, ze często nie zauważam nadejscia postu i zyje jak baran cały czas tak samo. Zawsze wytłumaczeniem jest wtedy proza zycia która potrafi przygnieść kark człowiekowi do ziemi. I mówie sobie wtedy "na cholere mi jeszcze dodatkowe umartwienia?"
I rzeczywiście. Pamietam jak kilka lat temu spowiadałem sie w Wielkim Poscie i mówie ksiedzu, że miałem takie a takie postanowienie i go nie dotrzymałem, a on mi na to - czys ty zgłupiał, czy ty myslisz, że Panu Bogu potrzebnajest do czegos ta kiełbasa której nie zjesz albo te słodycze, których sobie odmówisz?

No i długo nie mogłem tego zakumać, albo inaczej - długo nie byłem w stanie zrozumieć o co w tym wszystkim biega. Czy to post jest dla człowieka czy człowiek dla postu i co to znaczy?

Wszelkie umartwianie sie jest dobre - jest to cwiczenie duchowe, które pozwala cwiczyć wolę. Ale najwazniejsze jest by robic to z miłości. Ja jakoś nie mam złudzeń co do mojej do PAna Boga miłosci. Wybieram więc opcje druga - post jakoo post od grzechu. Mam zyc tak by odmawiac sobie przyjemnosci grzeszenia. Czy PAna Boga mozna obrazić? Nie mozna. Czy mozna nie grzeszyć? NIe mozna. Ale liczy się nastawienie. W ten szczególny czas próbuje sie przygotować na Zmartwychwstanie, na radość która potrafi opromienic życie, dac nowe siły do tego by z uporem maniaka co dziń podejmowac wyzwania dnia codziennego (o kurde, ciezko jest co rano zasuwac do roboty), znajdować czas dla dzieci, usiaść wieczorem zamiast do komputera do wspólnej rozmowy z zoną. Takie tam.
Tak wiec post od grzechu. Ja wiem , ze mi to nie wyjdzie. Jestem grzeszny juz z samej swej istoty ale Pan Bóg jest miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu i w przeciwieństwoe do mnie ma duzo cierpliwosci. Dlatego tak lubie przystepować do spowiedzi w Wielki Post - czuje, ze jest to ten czas kiedy moge sie przed nim kajać i prosic o przebaczenie.

Od wielu lat mam zwyczaj czytania w wielkimposcie dzieła MArii Waltorty - mistyczki która miała objawienia z zycia Chrystusa - jej opis meki Pańskiej zamieszczony w Poemacie Boga Cłowieka (mam okrojone wydanie pt. Meka Pana naszego Jezysa Chrystusa widziana w XX w.) - masakra. Czytasz a jak byś ogladał Pasję. I w taki sposób próbuje, zaznaczam jeszcze raz, próbuje wejść w ten klimat, poczuc łaczność z Jezusem. Casem się to udaje co skutkuje głebsza refleksją, medytacja, wyciszeniem... Czasem nie i mam wrażenie że nie ma we mnie nic oprócz pustki i że jestem odciety, ze nikt nie wysłuchuje moich modlitw.

Pare osób fajnie tu napisało - pracowac jak nalezy a się nie opierdalać. Modlic za innych ludzi. Jałmuzne dawac (jałmuzna zakrywa rozliczne grzechy). Jak poscic to pieniadze zaoszczedzone dzięki poszczeniu rozdawać zebrakom - inaczej post nie jest wazny. Pomodlic sie na górce - sam na samz Bogiem - to najlepszy sposób na modlitwę.

Może dzięki tym postom mój post bedzie w tym roku lepszy. Lepszy dla mnie bo otworzy mnie na dyuchowa rzeczywistosc posród tej materialnej pożogi.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 20:28:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 11:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
3bajki pisze:
wierzący, nie-praktykujący


...? masz na myśli wiare chrześcijańską?

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 23:23:17 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
a własnie - te koncerty Armii i Gości w Wielkim Poście...troche sie zdziwilem. co Wy o tym sądzicie ?

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 00:14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a Ty nie pracujesz w Wielkim Poście?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 10:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
pieprzony los kataryniarza w Wielkim Poście.

He he he, mam trzydziesci lat, mieszkam z rodzicami itd...

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 16:29:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Adasiek pisze:
co Wy o tym sądzicie ?

niejednoznaczne to jest
z jednej strony jest jak mówi Natalia - robota jest robota
z drugiej - jeżeli chcę przestrzegać nauki Kościoła a np. prowadzę tancbudę - czy powinienem organizować dyskoteki w piątki? A jeżeli tak, to gdzie jest granica? To może też zrobić imprę w Wielki Piątek?...
Sens trasy wielkopostnej Tymoteusza był jasny - do różańca a nie do tańca ;-) W przypadku koncertu zwykłego nie wiem właściwie, co o tym sądzę. Ciekawy temat, bo na pewno nie można mówić, że nie ma tematu... ale też byłoby bezmyslne stwierdzenie "jest Post, więc majo koncertów nie robić!"

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 22:51:21 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
natalia pisze:
a Ty nie pracujesz w Wielkim Poście?

ucze sie, owszem i bronboze nie zarzucam jakiejs sprzecznosci z relygją, czy ze niby to grzech. poprostu ciekawy bylem. bo akurat co jak co...ale Armia czy Tymoteusz to w Poście grac chyba moga...'nikt z góry' sie do nich nie przyczepi moze :mrgreen:

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 09:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
W Poznaniu trwają rekolekcje z ojcem A.Posackim SJ - demonologiem, egzorcystą, filozofem
kto nie może być (np ja) może - dzięki życzliwości jakiegoś frondziarza- odsłuchać o czym ojciec Aleksander mówił
a mówił wiele ważnych słów
http://rekolekcje.xt.pl/

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group