Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:17:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 01:41:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 01:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Ja w sumie nigdy nie próbowałem robić sobie żadnych postanowień, a okresów roku liturgicznego prawie nie zauważam...
Ale może teraz spróbuję, tylko czy uda mi się np. 40 dni wytrzymać bez słuchania muzyki, (bo to jedyna rzecz, która wydaje mi się niezastąpiona...) jak dotąd udało mi się przez 2 dni w życiu:)

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 02:22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Ja chcialem tylko spytac... Jak to moliwe ze Tlusty Czartek jest tuz po Matki Bozej Gromnicznej??? Jeszcze troche a Post bedzie sie zaczynal, gdy jeszcze szopki i choinki beda staly w kosciolach.

A post kojarzy mi sie z rekolekcjami... Ostatnio, czyli rok temu przezylem mocno "rekolekcje dla grzesznikow" o. Wojciecha Ziółka SI. Wymieniam tak z nazwiska, bo wedlug mnie warto zapamietac...

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 02:42:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
Cytat:
Ale może teraz spróbuję, tylko czy uda mi się np. 40 dni wytrzymać bez słuchania muzyki, (bo to jedyna rzecz, która wydaje mi się niezastąpiona...) jak dotąd udało mi się przez 2 dni w życiu:)


pamietam jak kiedys postanowilem nie sluchac muzy przez adwent. Byl to czas, ze muzy sluchalem non stop. Normalnie po tygodniu mnie nosilo - szedlem ulica i slyszalem muze! Momentami normalnie mnie skrecalo...
Dopiero to uswiadomilo mi jak bardzo bylem uzalezniony od muzy... Potem powtorzylem eksperyment w wielkim poscie, i bylo spoko. Warto w ten sposob walczyc ze wszelkimi uzaleznieniami.

Mysle, ze post to jest dobry powod by powazniej zabrac sie za swoje zycie duchowe. Choc wlasciwie, to zyciem duchowym powinno sie zajmowac na codzien...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 09:10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bez owijania: nie przywiązuję do tego wagi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 10:10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja mam podobny problem jak Kacper czyli coś tam sobie wymyślam ale z dotrzymaniem jest krucho :( . Może tym razem.
A niesłuchanie muzy z własnego wyboru ? Tuż po zakupie nowej Armii ? Nie no na takie barbarzyństwo sie nie porwę :) .

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 12:04:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Z poprzedniego Wielkiego Postu, miałem takie właśnie doświadczenie,że też sobie coś tam po postanawiałem i nic z tego nie zrealizowałem, ba nawet było gorzej.
I jak sobie taki smutny siedziałem w te szczególną Noc Paschy, na koniec tego wszystkiego, kiedy już czeka się na Zmartwychwstanie, w świadomości,że jestem zły i do dupy, cały ten Wielki Post zmarnowałem i właściwie nie wiem co ja w tym całym chrześcijaństwie robię...nie nadaję się i tyle...
...wtedy przyszedł do mnie Pokój od Niezwyciężonego, który zrodził myśl,że On się mną nie gorszy, bo właśnie za to umarł, za to,że jestem zły i do dupy. Na co mi byłby potrzebny Zbawiciel, skoro sam bym się mógł zbawić- czy jak to się mówi teraz- samozrealizować?

Oczywiście dobrze jest spełniać założenia postne...ale dobrze jest pamiętać,że jak nie wyjdzie i się człowiek gorszy samym sobą, dobrze jest pamiętać, że moc w słabości sie doskonali...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 12:07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
madrze prawi... dac mu wodki ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 12:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:59:40
Posty: 154
finrod pisze:
Dopiero to uswiadomilo mi jak bardzo bylem uzalezniony od muzy... Potem powtorzylem eksperyment w wielkim poscie, i bylo spoko. Warto w ten sposob walczyc ze wszelkimi uzaleznieniami.

Ale co jest złego w słuchaniu muzyki? Uważam, ze Wielki Post powinien być raczej okazją do pozbycia się lub chociaż okresowego zapanowania nad zgubnymi, acz przyjemnymi, przyzwyczajeniami, a nie katowania siebie :) Zamiast rezygnowac ze słuchania płyt można na przykład ukrócić oglądanie telewizji, picie, jedzenie słodyczy czy co tam kto woli.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 12:52:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Trzymam kciuki
Sam nie palę tak więc to odpada. Ale 40 dni bez słodyczy ? Może ?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 13:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 11:58:05
Posty: 72
Skąd: z onirycznej Łodzi
40 dni przepracowanych, a nie przebimbanych??? uuu, ciężko będzie...
(jakie są 3 kłamstwa studenta??
- od dzisiaj nie piję
- od jutra się uczę (tak tak, a Elvis siedzi i zawija w te sreberka....)
- nie jestem głodny)

własciwie łachy nikomu z tym nie robię jak się opieprzam, to tłucze to po mnie, ale .....

życie duchowe się czai- "jeszcze noc, jeszcze czas", jest takie poczucie,
a wcale czasu nie ma. Wielki Post - zobaczymy, jaki będzie, czy przyniesie jakąś odmianę, czy po raz kolejny kac moralny i poczucie straconego czasu i straconych szans. Obiecuję sobie po nim wiele, wiele oczekuję, mam nadzieję, ze wyplączę sie może z kilku rzeczy i pozostawię to za sobą, nie chciałbym sie rozczarować.
na czas wielkiego postu każdemu, siebie nie omijając:

"niech Cie strzeże niech Cie wspiera
niech Cie strzeże niech Cie wspiera
Światło"

_________________
Jeszcze nie umarły, jeszcze się otwarły
oczy, które widzą, oczy, które płaczą
wydrążeni ludzie opuszczą piwnice
nim życie i śmierć wyjdą na ulice


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 13:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wielki Post to dla mnie jeden z najważniejszych momentów w ciągu roku. Prawie tak ważny jak wakacje ;-)

Postanowienia mam zawsze, nawet przeważnie udaje się je zrealizować, ale też nie robię postanowień, które byłyby nie wiadomo jak trudne.

Zawsze na początku każdego Adwentu i Postu poświęcam sporo czasu na taką ogólną refleksję nad sobą, która ma mnie zainspirować do jakiegoś postanowienia. Zadaje sobie pytanie, co mi szwankuje w życiu w ostatnim czasie... takie duperele czasem. I robię jakies postanowienie, które daje mi okazję, żeby przyzwyczaić się do robienia czegoś, co zaniedbywałem.

Jedno z najdziwniejszych może, i w sumie mocno duperelnych - ale udanych! - postanowień, jakie pamiętam z ostatnich lat było związane z moim... kotem! Wtedy mieliśmy tylko jedno zwierzę, właśnie kota, i tak poczułem, że od dłuższego czasu zupełnie go olewam, że niby żywe stworzenie, a występuje w moim życiu tylko jako mebel. I postanowiłem, że codziennie będę chociaż te kilka minut poświęcał TYLKO jemu. Dopiero wtedy się okazało, jak bardzo jestem musiałem się do tego zmuszać...

A kiedy indziej wiedziałem, że muszę się skupić na modlitwie szczególnie i przez cały Post chodziłem codziennie na taka górkę koło nas, żeby na "szczycie" odmówić Ojcze nasz...
A w ostatni Adwent przeczytałem całą księgę Ezechiela... (to było dopiero umartwienie! :D)

Myśle sobie, że Meriadok ma rację z tą słabością, ale akurat moje postanowienia są takie, że daje się je spełnić... natomiast nie mam poczucia, że to jest coś, co tak naprawdę mnie zmienia, czyni lepszym... raczej jest to rodzaj przygody duchowej, która pomaga mi uświadomić sobie pewne sprawy i zostawia wspomnienie, które moze być inspirujące. To dla mnie czas na stawianie przed sobą problemów, których wszakże nie rozwiązuje nawet w 100% spełnione postanowienie - tak więc i z tego względu ne wydaje mi się najważniejsze, czy tak naprawdę się uda przez całe 40 dni czy nie :-)

Ale poza tym coś dobrego zawsze się przyda, nawet jeżeli nie zostawia trwałego efektu (a może właśnie zawsze zostawia?...).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 13:11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
a ja myślałem, że tu przeczytam jakiś sążnisty, wielki post... :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 13:57:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Ja 2 lata temu wcale nnie sluchalem muzy, ale to dopiero tak zaczynalem porzadnie sie zajmowac muza :)
W zeszly rok nie sluchalem mocnej muzy, tylko reggae, i juz mnie ponosilo-
W tym roku rowniez tak bede robil i cos wiecej...zobaczymy.

Merry!Piekne!Zgadzam sie! :piwo:

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 15:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Kurcze, ja do Wielkiego Postu nie przywiązywałem nigdy jakiejś wagi... może w tym roku będzie inaczej..

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 20:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
Cytat:
finrod napisał:
Dopiero to uswiadomilo mi jak bardzo bylem uzalezniony od muzy... Potem powtorzylem eksperyment w wielkim poscie, i bylo spoko. Warto w ten sposob walczyc ze wszelkimi uzaleznieniami.

nicdobrego napisal:
Ale co jest złego w słuchaniu muzyki? Uważam, ze Wielki Post powinien być raczej okazją do pozbycia się lub chociaż okresowego zapanowania nad zgubnymi, acz przyjemnymi, przyzwyczajeniami, a nie katowania siebie Smile Zamiast rezygnowac ze słuchania płyt można na przykład ukrócić oglądanie telewizji, picie, jedzenie słodyczy czy co tam kto woli.


per se nic. Nic zlego nie ma ani w sluchaniu muzyki, ani ogladaniu telewizji, ani jedzeniu ciastek. Ale o ile nie potrafisz z czegos zrezygnowac, to nie jestes wolny. A tylko pelna wolnosc daje pelna prawde i pelna milosc (oczywiscie zadna pelnia nie jest w tm zyciu osagalna). Dla mnie osobicie post jest czasem uwalniania sie od roznych rzeczy np. muzyki. Probowalem tez z telewizja, slodyczami i wieloma innymi rzeczami. Teraz czas na internet, bo wiem, ze jestem uzalezniony (przynajmniej w jakims stopniu).
Tomas a Kempis pisal: Nie ma poprawy wewnetrznej bez gwaltu na sobie... (cytat z pamieci)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group