Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 08:01:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2007 21:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 15:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
W wielu sztukach walki (w tym aikido) są wprowadzane jakieś elementy medytacji itp. Chyba o to chodzi.

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2007 22:47:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
medytacja to również element chrześcijaństwa,,, nie znam aikido (choć miałem zamiar sobie chodzić na to,,,)
też mnie ciekawi - co konkretnie może być ze wschodnimi sztukami walki nie tak,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2007 23:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 05 listopada 2006 23:16:30
Posty: 187
Skąd: Śrem
Tekieli zapowiada też "Niebezpieczeństwa związane z przenoszeniem okultyzmu przez muzykę młodzieżową". Też ciekawy wątek...

_________________
programy-gry.pl
gra-muzyka.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 07:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
futrzak17 pisze:
W wielu sztukach walki (w tym aikido) są wprowadzane jakieś elementy medytacji itp.


A co złego jest w medytacji? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 08:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 05 listopada 2006 23:16:30
Posty: 187
Skąd: Śrem
Gravi pisze:
A co złego jest w medytacji?

Medytacja sama w sobie nie jest zła. Jest przecież medytacja chrześcijańska. Problem wydaje mi się leży w tym co kontempluje się, co się medytuje, co jest obiektem medytacji.

_________________
programy-gry.pl
gra-muzyka.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 08:15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17289
Skąd: Poznań
WUKA70 pisze:
Raczej nie,a jeżeli już,to bardzo delikatnie ,bez zbędnej nachalności.


Mam nadzieję. Bo optymalne byłoby dla mnie wykazywanie, że takie pierdoły jak okultyzm i wahadełka są generalnie stratą czasu. Zaśmiecają mózg, niezależnie od tego czy ktoś jest religijny czy nie.
Wbrew pozorom problem dotyka nie tylko wierzących. Pewien znajomy określa się jako ateista a zajmuje się tymi bzdurami. No to już pomieszanie z poplątaniem...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 10:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 15:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
W chrześcijaństwie medytować można nad Pismem Świętym, rozważać, co też Bóg chce nam przekazać. Medytacje wschodnie to trochę inna bajka. Nie znam się na tym dokładnie i może wypowiem się nieprecyzyjnie, ale w medytacjach chodzi o osiągnięcie "wyższych" stanów świadomości, o oderwanie się od rzeczywistości, o otwarcie się na "kosmiczne" siły, co w rezultacie owocuje otwarciem się na działanie złych duchów.

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 12:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
futrzak17 pisze:
Medytacje wschodnie to trochę inna bajka. Nie znam się na tym dokładnie i może wypowiem się nieprecyzyjnie, ale w medytacjach chodzi o osiągnięcie "wyższych" stanów świadomości, o oderwanie się od rzeczywistości, o otwarcie się na "kosmiczne" siły, co w rezultacie owocuje otwarciem się na działanie złych duchów.


Trochę to prawda, a trochę nieprawda. Z pewnością nie chodzi o oderwanie się od rzeczywistości - żadna prawdziwa duchowość czegoś takiego nie oferuje. Również tzw. "kosmiczne" siły to rzecz uboczna. Generalnie chodzi o wejście na wyższe stany świadomości aż do ostatecznego oświecenia/przebudzenia. Ale jest to możliwe jedynie przy równoległym rozwoju osobowościowym - tylko zdrowa i rozwinięta jednostka jest w stanie osiągnąć "oświecenie". Oczywiście upraszczając mocno. Nie bardzo jednak pojmuję co w tym wszystkim miałoby być zgubnego? Chyba, że chodzi o ogólne zagrożenia związane z wejściem na fałszywą ścieżkę? Ale to grozi w każdej duchowości czy religii.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 sierpnia 2007 20:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 15:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć, ale w medytacji zagrożeniem są właśnie niezidentyfikowane byty, na których działanie człowiek otwiera się próbując osiągnąć "oświecenie".

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2007 07:59:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
futrzak17 pisze:
Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć, ale w medytacji zagrożeniem są właśnie niezidentyfikowane byty, na których działanie człowiek otwiera się próbując osiągnąć "oświecenie".


W zasadzie można odbić piłeczkę i powiedzieć, że to tak samo jak w modlitwie, czy w ogóle wchodzeniu w duchowość. Myślę, że Piotr to trafnie ujął:

Piotr pisze:
Problem wydaje mi się leży w tym co kontempluje się, co się medytuje, co jest obiektem medytacji.


Czyli do czego chcesz to wykorzystać, po co to robisz.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2007 12:41:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 15:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
Gravi pisze:
Czyli do czego chcesz to wykorzystać, po co to robisz.


Racja, tylko czy dokładnie wiesz, co robisz? Niektórzy poddają się medytacjom, aby doświadczyć czegoś nowego, nieznanego. Nie robią tego w pełni świadomie i nie są w pełni świadomi zagrożeń z tego płynących.

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2007 13:10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
futrzak17 pisze:
Racja, tylko czy dokładnie wiesz, co robisz? Niektórzy poddają się medytacjom, aby doświadczyć czegoś nowego, nieznanego. Nie robią tego w pełni świadomie i nie są w pełni świadomi zagrożeń z tego płynących.


Tak, tylko w ten sposób można powiedzieć o wszystkim. Chodzi mi tylko by nie wylewać dziecka z kąpielą.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2007 14:09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Gravi pisze:
Tekieli wspomina o aikido. Dlaczego? Byłem na kilku zajęciach i przyznam, że mi akurat nie podeszło, ale co w tym miało być okultystycznego?


Tekieli twierdzi, że na takich zajęciach czasami dochodzi do czegoś w stylu kultu twórcy tej sztuki.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2007 14:35:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
panek pisze:
Tekieli twierdzi, że na takich zajęciach czasami dochodzi do czegoś w stylu kultu twórcy tej sztuki.


To dość powszechne odchylenie w wielu dziedzinach życia, nauki, sztuki itp. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 sierpnia 2007 16:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1088
Skąd: z Catanu
O aikido czytałem kiedyś w Frondzie. Chodziło chyba o to, że występuje w nim element otwierania się na jakąś energię "chi", która jest elementem nazwy oryginalnej, czyli wg autora z Frondy "ai-chi-do". Jest ona też elementem paru innych nazw.

Ja myślę, że większość sztuk walki dałoby się z czasem oddzielić od ich korzeni, żeby stały się tylko sztukami walki, a nie systemem filozoficznym czy jakąś formą otwierania się na "kosmos" (nie chce mi się zaglądać - używam niefachowego języka).

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group