Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:51:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 sierpnia 2007 13:49:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
monika pisze:
hehehehe - nie wiem, skąd mi się to wzięło


za dużo Kristi

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 02:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wykluło mi się w końcu jakieś rozumienie tego tematu.

Piosenki, które sprawiają, że mentalnie czuję się w domu a nawet w Domu. Takie bardzo MOJE.

Którymi mogę się zachwycić, ale jednocześnie mogę ich słuchać w każdych okolicznościach i nie potrzebuję żadnej odświętności.

W takim zestawie nie zamieszczę więc The Endu, ponieważ jest to utwór, do którego potrzebuję idealnych warunków i jeżeli coś nie gra (nie mam nastroju, ludzie w pokoju gadają itp.), to raczej czym prędzej wyłączam.
Nie byłoby tam też płyty Legenda, choć jakiś utwór może się trafić.

Próbuję raczej wyobrazić sobie sytuację, w której jestem w ogólnie niesprzyjających warunkach (np. nie mam obok siebie bliskiej osoby czy choćby dobrego znajomego a bym chciał, mam kiepskie samopoczucie, jestem w towarzystwie, gdzie ludzie niczego zasadniczo nie słuchają i leci RMF) - a tu nagle gdzieś rozbrzmiewa TA piosenka.
Gdyby to był The End, to bym pewnie się skrzywił i powiedział "ale przecież w takich warunkach to będzie profanacja!!", podobnie nie sprawdziłby się mój ukochany Flojdowy Trial, albo Blue Valentine Waitsa, a może i Schody do nieba. Tym bardziej "A Love Supreme" albo symfonia Beehovena, albo Epitafium dla Wysockiego.

A poniżej chcę spróbować zrobić zestawienie takich piosenek, że właśnie w nieprzyjemnych okolicznościach sprawiłyby, że zrobiłoby mi się dobrze na duszy, a może nawet mógłbym do tych nieco obcych ludzi krzyknąć "o, słuchajcie! słyszycie to?? to jestem jaaa! piosenka mojego życia :D"
(czy coś w tym stylu ;-))

Właściwie teraz jest dobra sytuacja do takich imaginacji... jestem śpiący, zmęczony, trochę ćmi mnie głowa, tak naprawdę nie chce mi się pisać w tym wątku a tym bardziej myśleć o różnych piosenkach, wiem, że za chwilę muszę wstać i czeka mnie jutro całkiem skomplikowany dzień - oczywiście mógłbym posłuchać wielu różnych rzeczy, ale co NAPRAWDĘ byłoby tym?

Na pewno mają tu też znaczenie względy biograficzne, bo niektóre rzeczy są ważne dlatego, że odegrały jakąś rolę w moim życiu.
Ale nie chcę tu historyzować i tworzyć soundtracku do filmu biograficznego o Crazy'm (choć to dla nie sugeruje tytuł wątku), gdzie musiałbym zamieścić rzeczy wazne dla mnie jako mnie, ale do których dziś mi już daleko...

To jest zestawienie może nie na tu i teraz, ale na pewno na dzisiejszego Crazy'ego:

Chopin - koncert fortepianowy e-moll i Wielki Polonez Es-dur - ten pierwszy, bo choć nie włączam go sobie na co dzień, to kiedykolwiek usłyszę, natychmiast pozostawia wszystko inne za sobą... najbardziej zachwycające mnie dzieło muzyczne na świecie
ten drugi, bo to czyste piękno, które zwycięża zło - a jednocześnie coś bliskiego mojemu sercu jak tylko to możliwe

..
..
..


Simon and Garfunkel - America, ta piosenka w wersji z Central Parku to moja najdawniejsza muzyczna przyjaciółka... gdzieś tak od 25 lat i nigdy mi się nie znudziła; jest mi właśnie bliższa niż Bridge czy Silence, choć czasem tamte bardziej mi się podobają; najbezpieczniejsza przystań (nie wiem, czy Ameryka, ale ta piosenka tak)

The Doors - Riders on the Storm, nie wiem czy dokładnie właśnie Riders, ale cała płyta L.A. Woman jest czymś takim, o co tu chodzi... płyta z samego środka mojego wewnętrznego DOMU

Queen - Love of My Life, bardziej niż dostojny sąsiad Prophet, który jest moim mocnym numerem jeden Queenów, ale tracę przy nim śmiałość i milknę, a tu - ciepło rozlewa się po sercu i można wyśpiewać wszystko, chociazby "you've taken my arm.."

Armia - Opowieść zimowa, bo moja ulubiona piosenka tytułowa jednak zdecydowanie sakrumowa jest dla mnie, podczas gdy Opowieść ma w sobie też zwykły czad, taki który wystarcza, kiedy na uniesienia duchowe brakuje sił i zapału

Kult - Lewe lewe loff i Psalm 151, i może też Na zachód, tutaj to już czuję się tak bardzo w domu, że bardziej nie można

Jean Michel Jarre - Souvenir of China, idealna melancholia, taka co koi... myślałem o drugim Rendez Vouz, ale mogłoby być zbyt męczące, gdyby bolała mnie głowa (np. teraz)

Jeff Buckley - Grace, co jak co, ale tego utworu mogę słuchać ZAWSZE i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie zachwycił

starzy Bitelsi - She Loves You, może nawet bardziej niż Help, nie zawsze muszę piszczeć i wyrywać włosy z głowy, ale to nie znaczy, że nie poprawi nastroju w każdej sytuacji!

późniejsi Bitelsi - Walrus, tu bez skojarzenia manewrowego się nie obędzie!

Twin Peaks - Laura Palmer's Theme, bo od razu zanurzam się w te hipnotyczne lasy świerkowe albo drewniane wnętrza hotelu Great Northern

ABBA - Dancing Queen, zawsze i wszędzie, zawsze i wszędzie TOTALNY CZAD!

Nirvana - Smells Like Teen Spirit, jak wyżej

Bottle Dance ze Skrzypka na dachu, bo dławiłoby mnie w gardle, choćby nie wiem, co się działo

McCoy Tyner - Bon Voyage albo Passion Dance albo Contemplation..., dużo jazzu bym chciał dać, ale może właśnie to jest mi najbliższe, najcieplejsze, chociaż niekoniecznie najwybitniejsze

Bob Marley - Forever Loving Jah, choć tak naprawdę cokolwiek, bo to przecież jedna niekończąca się genialna piosenka...

Tom Waits - Romeo Is Bleeding/ 29 Dollars/ Wrong Side of the Road/ Whistlin' Past The Graveyard, czyli środek płyty Blue Valentine, która jest moim numerem jeden na mało radosne wieczory

Europe - Final Countdown, bo myślę sobie, że nigdy nie wyzwolę się z zachwytu, jakim pewnego dawnego wieczora napełnił mnie ten główny motyw.

The Soundrops - John Riley, bo do Never trzeba było aż zgasić światła, przy Narrow Way chce się tylko bić brawa, że poprawili Pink Floyd, a tutaj... po prostu jest DOBRZE.

Pink Floyd - Nobody Home, tak sobie myślę, że to jedyny utwór z The Wall, który sprawdziłby mi się w każdej sytuacji... nawet przy tym goleniu na kacu o szóstej rano.

Moody Blues - One More Time To Live i You Can Never Go Home... co ja mogę dużo powiedzieć... tak, te łąki i pastwiska!

2 Tm 2,3 - Psalm 18 - kocham Cię, Panie...

Santana - Europa albo i co innego, bo to przecież jedna niekończąca się genialna solówka... a ten dźwięk gitary chyba wychodzi z jakiejś dobrej struny mojej duszy.

David Bowie - I'm Deranged, za to ten głos wydobywa się spod ziemi, z otchłani, gdzie kiedyś zajrzałem i boję się go, ale jednak chyba wyszedłem wtedy umocniony, więc wracam do niego często.

System of a Down - I Killed Rock'n Roll, tak sobie myślę, że to jest właśnie ta piosenka z jednej z moich najulubieńszych płyt, która pasowałaby do kazdego otoczenia.

Rammstein - Reise, reise i Mein Teil, bo choć Mutter lepsza, a i na samej Reise Morgenstern lepszy, to właśnie ten początek płyty jest czymś, co zawsze podnosi mi ciśnienie

Marek Grechuta - Wesele, wiem że to trochę nie o to chodzi w tym tekście, ale zawsze tak miło mi ta piosenka przypomina moją żonę...

Arka Noego - Ja nie umieram... poranek wielkanocny... gdzieś tam był smutek, ale jest - radość!

Boyz II Men - End of the Road - pan z laseczką! i oni tak cierpią! a ja śpiewam to razem z nimi!

last but not least wreszcie... Led Zeppelin - Since I've Been Loving You, bo to chyba najlepsza piosenka od czasu Chopina na górze, ale ona właśnie na granicy przeżycia sacrum; mimo wszystko jest tutaj, bo kiedyś przyszedłem ze szkoły do tego pokoju, w którym teraz piszę, i przeżyłem swój pierwszy świadomy zachwyt muzyką, i w moim słuchaniu muzyki wszystko się od tego momentu zmieniło.

***

A kolejność była pewnie nieprzypadkowa, ale cholera wie, co oznaczała.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 08:58:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
Rammstein - Reise

o widzisz jeden z niewielu naprawdę dobrych utworów na tej płycie, i również bardzo lubię go słuchać....przypomina mi początek koncertu w spodku...może właśnie dlatego podnosi ciśnienie?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 17:46:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
ja bym jeszcze dorzucił Heimat, ponieważ "ten zgrzyt pamiętam, to strach, to było najważniejsze wrażenie mego życia",


O! :!:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 20:34:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
1.Republika - Biała flaga
2.Republika - Układ sił
3.Obywatel G.C. - Nie pytaj o Polskę
4.Armia - Podróz na wschód
5.Armia - Niezwyciężony
6.Armia - Bracia Bum
7.Tomasz Budzyński- Anielo moj aniele
8.2Tm2,3 - Słowo
9.Siekiera - Siekiera
10.Joy Division - Low Will Tear Us Apart
11.Variete - Pod powierzchnią gra cygańska muzyka(nie wiem czy to jest tytuł)
12.Marek Grechuta - Nie dokazuj
13.Dezerter - Nie ma zagrożenia
14.Dezerter - Plakat
15.Dezerter - Polska złota młodzież
16.Kult - Polska
17.Lech janerka - Ta zabawa nie jest dla dziewczynek
18.Lech Janerka - Lola
19.Brygada Kryzys - Telewizja
20.Pancerne Rowery - Nikt wam nie weżmie młodości

Muzyka prawie krajowa.To by była moja składanka (jedna ze składanek).
Zapomnialbym o jednym z najważniejszych kawałków. TSA - 51!To bonus.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Ostatnio zmieniony czw, 30 sierpnia 2007 06:11:13 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 22:14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
WUKA70 pisze:
Variete - Pod powierzchnią gra cygańska muzyka(nie wiem czy to jest tytuł)
Cygańska muzyka po prostu

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 23:37:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
fak, zapomniałem o Hyacinth house, Dzwonach Kobonga i Epitafium King Crimson :? a to tak ważne kawałki dla mojego muzycznego rozwoju i mimo pewnej dawki Niezwyciężonizmu mogę ich słuchać zawsze i wszędzie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 06:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
WUKA70 pisze:
Pancerne Rowery - Nikt wam nie weżmie młodości
Dobre to. Wielka szkoda, ze nie udało im sie wydac płyty.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 lutego 2006 19:14:26
Posty: 446
Skąd: Gdańsk
moja dwudziestka :

1.Kult 'Królowa życia'
2.Armia 'Gdzie ja tam będziesz ty'
3.Armia 'Nostalgia
4.Izrael 'Hard to say'
5.Brygada Kryzs 'Travelling stranger'
6.Lou Reed 'Perfect day'
7.The Doors 'Love her madly'
8.Tom Waits 'Jockey full of bourbon'
9. Killing Joke 'Eighties'
10.Bob Marley &The Wailers 'Rat race'
11.Derrick Morgan 'Rudies in court'
12.Klaus Mitffoch 'Jestem tu jestem tam'
13.Illusion 'Za taki ból'
14.Lipali 'Kantata'
15.2Tm2,3 'Szema Izrael'
16.Acid Drinkers 'Anybody home?'
17.Kult ' Poznaj swój raj'
18.The Clash 'London Calling'
19.Miles Davis 'Salt Peanuts'
20.Po prostu napierdalam dyskomana'


WUKA70 pisze:
19.Brygada Kryzys - Telewizja

nie znam kawałka,co to,to z tej płyty z PKiN walącym sie na Bryla?

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:59:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No, to właściwie jest numer jeszcze Kryzysu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 18:46:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Był tez na płycie Brygady z pałacem kultury.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pavlus pisze:
4.Izrael 'Hard to say'

Zupelnie nie rozumiem fenomenu tej piosenki... ;).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
Zupelnie nie rozumiem fenomenu tej piosenki...



Bardzo ją lubię! Niezła jest na disko! Nawet Piła przy niej głową kiwał, kiedy ją puszczałem w Punkcie :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:26:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
antiwitek pisze:
No, to właściwie jest numer jeszcze Kryzysu.

Faktycznie.Ale jako wydawnictwo ukazał się na płycie BK.
Pavlus pisze:
nie znam kawałka,co to,to z tej płyty z PKiN walącym sie na Bryla?

I to na dodatek była płyta piracka tzn.Wydana na zachodzie bez zgody zespołu.I bardzo dobrze że była wydana bo u nas wydanie jej nie miałoby szans.Płyta koncertowa.Jest Suuuuuuuuuuppppeeeerr!Klimat,nastrój,bardzo fajnie się ją słucha,prawie jakby się tam było .Bardzo lubię i polecam.Bardzo polecam!Koniecznie.Gdzie niegdzie w Media Markcie można nabyc jej reedycje.Ja własnie takową posiadam.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:57:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
No to ja jeszcze dodam, że podoba mi się bardziej niż czarna.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group