Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 12:40:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 kwietnia 2010 10:42:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
wiesz.... brzmienie bębnów to jeszcze kwestia nastrojenia, naciągów, miejsca.... może nie uwierzysz ale mam polmuza, który po założeniu naciągów remo i nastrojeniu (i remoncie) brzmi.... dobrze. ba, przyjemnie się na nim gra!
jednak wolę swój zestaw właściwy.. :wink:

ty masz tego najniższego ludwiga?
a jaka blacharka?

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 kwietnia 2010 14:00:32 
Cytat:
wiesz.... brzmienie bębnów to jeszcze kwestia nastrojenia, naciągów, miejsca.

Ale niestety nie mam nikogo w domu który umiał by nastroić bębny
Cytat:
ty masz tego najniższego ludwiga?
a jaka blacharka?

a tego akurat nie wiem :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 kwietnia 2010 13:21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Jacob Undirez pisze:
Ale niestety nie mam nikogo w domu który umiał by nastroić bębny

to nie jest trudne....
najlepiej wpierw całkiem odkręcić naciągi a potem delikatnie przykręcić śruby aż przylgną do obręczy. potem sobie dokręcasz wszystkie śruby taką samą ilością obrotów. naciąg uderzany w skraj tuż przy śrubach powinien brzmieć przy każdej ze śrub tak samo. i tak sobie kręcisz i przestrajasz aż ci sie spodoba :)
gdybyś miał jeszcze jakiś problem pisz na priwa, może jakoś poradzę
Jacob Undirez pisze:
a tego akurat nie wiem

o blacharkę czyli o talerze się pytałem :wink:
chyba że jakieś noname masz :)

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 kwietnia 2010 16:41:42 
CZARNUCHU
jutro ci odpiszę :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2010 16:33:17 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
od dziś jestem zakochany w pewnej gitarze, co tam Fendery i Gibsony....

Obrazek
Gretsch G6130


Ostatnio zmieniony pn, 25 października 2010 19:45:47 przez Ergo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2010 16:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A jakiś konkretny podmiot wykonawczy jest tego przyczyną, czy tak po prostu podoba CI się stylistyka z Mrągowa? :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2010 18:38:40 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Miki pisze:
A jakiś konkretny podmiot wykonawczy jest tego przyczyną, czy tak po prostu podoba CI się stylistyka z Mrągowa?


Wiesz może nie ujął bym tego "stylistyką z Mrągowa" ale ostatnio szukam właśnie takich oldschool'owych gitar zafascynowany twórczością Jack'a White'a.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 października 2010 19:40:21 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Dobra, nie wytrzymałem do jutra i stałem się posiadaczem wspaniałego wzmaka jakim jest Ibanez Valbee. Jak dla mnie to kończy poszukiwania małej lampy do domu. Jeden kanał + boost (na razie włączany tylko z przycisku ale trzeba będzie przerobić na foot'a) pełna korekcja z presence, pętla, wyjście na paczkę, power/stby/on. Jestem w siódmym muzycznym niebie. Jasne, że są wzmacniacze które zagrały by lepiej w domu ale to już nie ta półka cenowa.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2010 08:12:28 

Rejestracja:
czw, 19 listopada 2009 15:26:41
Posty: 374
Skąd: Warszawa
Przyszedł czas na zmiany, więc sprzedaję wzmacniacz Line6 Spider III 30:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1377979557
Jestem gotowy sprzedać taniej ;) Może kogoś to zainteresuje.

_________________
http://virtmedia.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2010 15:10:28 

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 11:30:21
Posty: 27
Skąd: nogalwica
Miał ktoś styczność z combem solton craaft chorus 100W? lata 80..Ergo - mam i polecam bee overdrive od DevilToya, nawet jest teraz na alledrogo, może przypasuje

_________________
atakjejnanoc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2010 23:43:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 27 lutego 2007 23:21:58
Posty: 89
Skąd: łorsoł
Ergo pisze:
Jasne, że są wzmacniacze które zagrały by lepiej w domu ale to już nie ta półka cenowa.

a z ciekawości co brałeś jeszcze pod uwagę z tej półeczki? jak sie domyślam zdjęcie oszukuje bo tam w okolicach grilla to obudowa ma grubość sklejki(!?) :shock:


mów pisze:
bee overdrive od DevilToya

miałem red bee 2 tygodnie. Wszystko fajne i ładnie zrobione ale baardzo brakowało mi gainu. ale do b.małych przesterków rzeczywiście w tej cenie lux.

_________________
kabarety i iluzjony!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 grudnia 2010 15:59:47 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Cytat:
a z ciekawości co brałeś jeszcze pod uwagę z tej półeczki? jak sie domyślam zdjęcie oszukuje bo tam w okolicach grilla to obudowa ma grubość sklejki(!?)


Obudowa jest w miarę gruba, dobry plus tego to to, że mimo małego głośnika całość jest skręcona na zasadzie bass-reflex więc nie brakuje mi dołu a różnice do otwartego tyłu słychać mocno. Cały tył jak komuś jest za dużo basu można wyjąć ale wtedy zaczyna zamulać w niskich częstotliwościach. Na minus, że lampy są chronione tylko tylną obudową, nie mamy żadnej klatki tylko po prostu sobie wiszą.

Przed tym piecem miałem Fendera Championa 600 (też 5W, koniec na 6V6GT ) i dużo grałem na Epiphone Vlave Junior. Oba piece się u mnie nie utrzymały więc strzeliłem w tego Valbee i to był strzał w dziesiątkę a że akurat w Riffie dali mi ładny upust to został i raczej nie będzie szybkiej zmiany. Ale pod uwagę brałem też Vox'a ACTV i VOX Night Train NT15H (tyle, że ten już bardziej kosztowny, a jak doliczę do tego paczkę to mógłbym celować w Peaveya Classica 30 lub jakiegoś starego Marshalla JTM w kiepskim stanie ). Oba brzmią dobrze ale miały za mały zapas gain'u, a brak pętli i łatwego przerobienia boost'a na odpalanego z footswitcha przesądziły sprawę. [/code]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 grudnia 2010 22:34:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 27 lutego 2007 23:21:58
Posty: 89
Skąd: łorsoł
Ergo pisze:
i dużo grałem na Epiphone Vlave Junior.


no z tych wszystkich ja tylko na tym raz grałem i to na 15W, 10' bo najlepiej dostępny. Zaskoczył mnie mocą i głośnością, bo spokojnie starczał na przebitkę przez gary. Tylko wizualnie tak średnio mi się podobał. Trochę mnie intryguje Orange tiny terror, ale drogie to i nawet reverbu nie ma, który nota bene jest nawet w tranzystorowej 15W-pierdziawce orange'a i jest bardzo miły.

_________________
kabarety i iluzjony!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 stycznia 2011 19:31:29 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Cytat:
Orange Tiny Terror


Nie grałem, ale brak pętli i jeden kanał dla mnie dyskryminuje ten piec.
Jesteś z Warszawy więc zobacz sobie w ministerstwie rock'and'roll'a na Ogrodowej Heyden MOFO. Fajny butikowy wzmacniacz, 2 kanały, pętla, 2 voicingi, brak reverbu (ale jest pętla - chociaż nietypowa - spinana kablem Y), brak stb.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2011 16:15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 27 lutego 2007 23:21:58
Posty: 89
Skąd: łorsoł
Ergo pisze:
Ale pod uwagę brałem też Vox'a ACTV i VOX Night Train NT15H (tyle, że ten już bardziej kosztowny, a jak doliczę do tego paczkę to mógłbym celować w Peaveya Classica 30 lub jakiegoś starego Marshalla JTM w kiepskim stanie ). Oba brzmią dobrze ale miały za mały zapas gain'u, a brak pętli i łatwego przerobienia boost'a na odpalanego z footswitcha przesądziły sprawę


do tego zbioru można dorzucić taka budżetówkę http://allegro.pl/jet-city-amplificatio ... 09349.html
pierwsze opinie z brzmienia zbiera dobre tylko ciekawe czy nie jest tak awaryjna jak bugera. no i minus za logo brzydkie jak nie wiem co...

_________________
kabarety i iluzjony!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group