Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:54:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 stycznia 2014 10:32:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ostatnio rozmawialiśmy na zajęciach o winylach i pytałem czy ktoś w ogóle kolekcjonuje... okazało się, że jak najbardziej i jeden pan powiedział, że ulubiona płyta w jego kolekcji to Pat Garrett & Billy the Kid

a potem opowiedział historię jak to jego kolega z klasy w latach 70-tych wydal całą pensję swojego ojca na płytę Hendrixa i potem położył ją przez nieuwagę na kaloryferze i rowki się rozjechały

od razu pomyślałem o Was, chłopaky!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 stycznia 2014 10:35:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Gero pisze:
rowki się rozjechały
ciekawe jak to brzmiauo po tym zabiegu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 stycznia 2014 10:38:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
położył ją przez nieuwagę na kaloryferze i rowki się rozjechały


BÓÓL!!!!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2015 20:20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Krzysztof Rynkowski :gilotyna

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2016 09:36:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Post opóźniony: w kwartale maj-czerwiec-lipiec zdecydowaną moją płytą kwartału było "Gajcy". Pożyczyliśmy ją wtedy od laski, a wcześniej słyszałem ją wtedy, co wyszła i jakoś zupełnie bez emocji. Pomiędzy naszą pierwszą wizytą u laski w Krakowie (jeszcze w kwietniu) i ostatnią w Mochnaczce (już w sierpniu, kiedy płytę oddaliśmy) słuchałem tej płyty jak na siebie naprawdę sporo, i elsei też się spodobała, i na bieżąco notowałem sobie, co myślę o poszczególnych utworach, i ostatecznie powstał ten post.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 marca 2018 07:07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pierwszy kwartał dobiega końca, więc można pokusić sie o podsumowanie. Tym razem nie będzie o tym, czego słuchałem najczęściej (bo pewnie wygrałyby jakieś ciężko łupane panki i oje). Będzie top 10 płyt wydanych w pierwszych trzech miesiącach roku 2018. Dziwnym by było, gdyby któryś z tych albumów nie wszedł ostatecznie do podsumowania rocznego.


1. Beechwood - Songs from the Land of Nod (O ile udało mi się zorientować to debiutancki album. Ansambl z NYC, który grając swoje, przywołuje nieco ducha pamiętnych New York Dolls)
2. Castro - Infidelity (Jeżeli ktoś pamięta takie filary norweskiej sceny niezależnej jak Israelvis i Life... But How To Live It, to płyta zdecydowanie dla niego. Mikrofon obsługuje Katja z LBHTLI. Zespół określa swoje granie jako "nowoczesny punk XXI wieku" - coś jest na rzeczy)
3. Brian Fallon - Sleepwalkers (Bruce Springsteen doczekał się godnego następcy. Tylko bez chrypki)
4. Death Pedals - Death Pedals (Moje tegoroczne odkrycie - ostry jak bimber z Podlasia noise rock z Londynu. Dwie poprzednie płyty chyba nawet jeszcze lepsze, ale i ta ze wszech miar warta posłuchania)
5. Buzzbomb - Sixty Miles of Bad Road (Punk'n'roll z Londynu)
6. The Delta Bombers - Pressure and Time (Brudny jak onuce czerwonoarmisty garażowy rock'n'roll)
7. Turnstile - Time & Space (Ta płyta powinna nosić tytuł "The shape of the hardcore to come")
8. Joy Disaster - Resurrection (Byłem na ich koncercie parę lat temu i coś mnie ostatnio tknęło, żeby sprawdzić co u nich, a oni właśnie wydali nową płytę. Francuski post-punk. Bardzo smaczny.)
9. Jeff Rosenstock - POST- (Niech Was nie zniechęci to, że muzyka tego gościa jest czasami pakowana do szufladki "pop punk")
10. High Society - Fear or Freedom (Niemiecki pedal-to-the-metal-pankrok)

Chcecie drugą dyszkę? Służę:
The Men That Will Not Be Blamed for Nothing - Double Negative
The Birth Defects - Everything Is Fine
The Breeders - All Nerve
David Byrne - American Utopia
Editors - Magazine
Half Japanese - Why Not?
Haymaker - We Apologize to Nobody
Hot Snakes - Jericho Sirens
Welur - cały ten senny stuff
Skids - Burning Cities

Właśnie zaczynam słuchać monstermagnetowego "Mindfuckera", więc uprzedzam, ze mogą być pewne korekty w zestawieniu.

Albo i nie. :faja:

Uprzedzając pytania: nowe albumy Jacka White'a i Turbonegro nie trafiły do zestawienia nie dlatego, że ich nie słyszałem. Nie trafiłyby do niego nawet wtedy, gdybym rozszerzył zestawienie o trzecią dziesiątkę. Niestety. :(

Nie słyszałem za to jeszcze najnowszych produkcji Death in Rome i ROME (przypadek), a coś czuję, ze one mogłyby namieszać.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 marca 2018 08:26:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A debiut The Messthetics zdążył dotrzeć do Twoich uszu i osiągnął status zbliżony do nowego albumu Jacka White'a, czy go nie słyszałeś? A Corrosion Of Conformity?
Jestem ciekaw Turnstile, bo poprzednie wydawnictwa okazały się całkiem smaczne w obrębie gatunku.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 marca 2018 10:07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
A debiut The Messthetics zdążył dotrzeć do Twoich uszu i osiągnął status zbliżony do nowego albumu Jacka White'a, czy go nie słyszałeś?


A nie słyszałem. Zapisuję w notesiku. :)

Miki pisze:
A Corrosion Of Conformity?


A to mieści się w trzeciej dyszce.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 września 2019 12:55:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Lato minęło, dużo było słuchania. Nie mam żadnych statystyk, żeby się podeprzeć, ale obstawiam, że najwięcej było Jethro Tull. Choć może być przy tym tak, że najbardziej wciągające odsłuchy należały do innych wykonawców (np. ostatnio Sabbath Bloody Sabbath). Zasady wątku nakazują wskazanie jednej płyty, więc... chyba muszę wskazać A Passion Play. Nie wiem czy najwięcej razy została wysłuchana, ale na pewno najbardziej mnie zaskoczyła, zaintrygowała i ulokowała się w pamięci :) .

No więc tak było, trochę archiwistycznie...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 października 2019 07:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Lato minęło, dużo było słuchania. Mam statystyki.

1. H2O
2. D.O.A.
3. New Model Army
4. D.R.I.
5. Spermbirds
6. Tool
7. Good Clean Fun
8. Blondie
9. The Men
10. Active Minds

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group