Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 00:01:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 06 kwietnia 2023 23:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Crazy pisze:
Cztery linijki wzmianki Tylera o Singapurze żadną miarą nie spełnia kryteriów relacji, ponieważ pytanie nie brzmiało, czy ktoś założy wątek o podróży poza kontynent, tylko czy będzie relacja.

Pełnoprawna rela to może nie jest, ale zalążek jest i pierwsze wrażenia są. Ja tam jestem za tym, żeby nie być zbyt rygorystycznym i jednak uznać. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 09:29:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Zależy co bardziej interesowało autorów pytania: czy jakiś forumowicz wywędruje na inny kontynent, czy też to, czy zda z tego należytą relację :-) . Litera raczej jest po stronie Crazego...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 10:12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7693
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja bym sobie zaliczył.... ;) Relację planuję od dawna, mam mnóstwo zdjęć, ale wciąż się nie mogłem za to zabrać. Myślę, że intencją Arasa było wykazanie, czy "się wybrało" na inny kontynent, ale może niech rozstrzygnie to zadawacz!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 11:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Ale ja nie formułowałem tego pytania :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 12:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja bym nie uznał. "Relacja z podróży" to to nie jest.

12. Czy w ciągu roku pojawi się w Podróżąrumie relacja z podróży forumowicza poza kontynent, na którym zamieszkuje?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 15:03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Pytanie było o relację, nie o wyjazd, nie o wątek i w związku z tym przepraszam, ale nie zaliczam.
UWAGA! - w związku z tym, że pytanie o Opowieść zimową w półfinale okazała się nie do zweryfikowania, a przekwalifikowanie na "czy jest nadal w grze" nie przekonuje mnie, bo sorry, ale nikt nie pytałby, czy Opowieść dojdzie do top 16, zatem pytanie to na tegoroczną edycję zostaje unieważnione. Od decyzji zwycięzcy i kolejnego zadawacza zależy, czy pytanie przechodzi na następny rok.

Sprawdzamy resztę:

1. Czy za rok* średnia cena 1 kg chleba przekroczy 5 PLN? (dziś: 3,69 PLN)
TAK - cytat od zadawacza:
Cytat:
Cyt dane z 9.12.2022 - "Aktualnie średnia cena chleba to ok. 6,70 zł za 1000 g."

a ponieważ raczej nie potaniało, to sprawa jasna.

(2. Czy utwór "Opowieść zimowa" znajdzie się w półfinale Armijnej Ligi Mistrzów?
- jak wyżej)

3. Czy Polska strzeli więcej niż 2 gole Arabii Saudyjskiej w meczu grupowym MŚ w Katarze?
NIE - 2:0 to nie więcej, niż dwa.

4. Czy w wyniku wyborów prezydenckich w Brazylii (2.10.2022) prezydent Jair Bolsonaro uzyska reelekcję?
NIE uzyskał.

5. Czy zespół Rage Against the Machine wystąpi do marca 2023 roku włącznie w Polsce (w ramach trasy przesuwanej od 2020 roku)?
NIE wystąpił.

6. Czy polski zespół zdobędzie przed końcem marca 2023 roku Cerro Torre lub Great Trango Tower?
NIE zdobył.

7. Czy w dowolnym okresie przed końcem marca 2023 roku w Warszawie utrzyma się przez ponad siedem dni pokrywa śniegowa przekraczająca 20 centymetrów grubości?
NIE utrzymała się; oddajmy głos światowej sławy ekspertowi od meteorologii, araskowi:
Cytat:
obie przesłanki nie zostały naraz spełnione. Albo nie było 20 centymetrów albo nie było siedmiu dni (choć zdarzyło się i to i tamto, jakkolwiek te centymetry to gdzieś raczej na peryferiach o dziwnych nazwach typu Kobiałka albo Groszówka)

(przy okazji - Groszówka to poddzielnica Wesołej, bardzo blisko miejsca zamieszkania Jaśka)

8. Czy Iga Świątek zdobędzie w sezonie 2022/23 kolejny tytuł wielkoszlemowy (French Open, Wimbledom, U.S. Open, Australian Open)?
TAK, a nawet dwa!

9. Czy w ciągu najbliższego roku w szkołach w całej Polsce (na dowolnym poziomie nauczania) zostanie ogłoszone nauczanie zdalne (z dowolnego powodu)?
NIE zostało ogłoszone.

10. Czy Tadej Pogacar po raz trzeci z rzędu wygra Tour de France?
NIE wygrał.

11. Czy do marca 2023 włącznie odbędzie się koncert 2 Tm 2,3 w Warszawie?
TAK, odbył się akustyczny na Dewajtis - niestety na nim nie byłem, za to była na forum relacja w przeciwieństwie do:

12. Czy w ciągu roku pojawi się w Podróżąrumie relacja z podróży forumowicza poza kontynent, na którym zamieszkuje? (a. relacja ma być z teraz, nie archiwalium; b. podróż typu półroczny wyjazd Ptaka ze wschodu do Ameryki się oczywiście liczy, natomiast NIE liczymy relacji z przyjazdów do Polski osób, które mieszkają/mieszkały gdzie indziej)
NIE, jak zostało wyżej wyłuszczone.

Nadal nie wiem, co miałem na myśli, zmieniając w ostatniej chwili odpowiedź na TAK, może miałem nadzieję, że Out Of Focus opowie nam tu o którejś ze swoich licznych podróży? :-)

W każdym razie gdybym utrzymał to nie, miałbym egzekwo drugie miejsce, natomiast zwycięzca w tym roku przeszedł ludzkie pojęcie, o czym niebawem w następnym poście...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 15:11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
W grze DIXIT kiedy jakąś zagadkę zgadną wszyscy albo nikt jej nie zgadnie, nie dostaje się punktów, bo była zbyt oczywista/zbyt zagmatwana. Nie mieliśmy takiej sytuacji w tegorocznej edycji, ale było blisko:

- tylko jeden forumowicz wierzył w spadek cen i odpowiedział NIE na pytanie o cenę chleba
- tylko jeden forumowicz nie wierzył w Igę Świątek
- tylko dwie osoby przewidziały, że nie będzie relacji spoza kontynentu, co ciekawe - byli to dwaj najlepsi tegoroczni przewidywacze

Gdybym jednak nawet chciał uznać relację, nie zmieniłoby to bezapelacyjnego zwycięzcy, zmieniłoby natomiast jego niesłychany wynik:

Zasada odpowiedział prawidłowo wszystkie pytania!

Punktacja wyszła mi tak:

grawson 7
Tyler Durden 6
arasek 8
jpl 4
zasada 11
Fengari 6
Crazy 8
elsea 7
Smok 4
Peregrin Took 5
Out of Focus 7
Emilian 9

Zwycięzcy bardzo gratulujemy, wszystkim uczestniczącym bardzo dziękujemy!

Większość odpowiedz wypadła tym razem na nie, w związku z tym metoda jpl'a, który strzelił serię TAKów (z jednym nie pośrodku, dla koloru), niestety nie sprawdziła się ;-)

Zasado, liczę na jakieś fajne pytanie o piwo :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 15:24:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Zasada odpowiedział prawidłowo wszystkie pytania
Łoooo! :brawa: :piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 15:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3130
Skąd: Poznań
Altenatywna nazwa mojego zespołu roboczego to Obserwatorium Gastronomiczne a faktycznie trochę zajmujemy się foresightem ale tego to ja sie nie spodziewałem!
W kazdym razie poruszony swoim niespodziewanym sukcesem oddalam sie w głuche ostępy.
A odnosnie pytania, pomyślę, pomyślę.
edit 10.04: zapowiedzialem Krejziemu, ze zejdzie mi do rocznicy śmierci Boba Marleya ale juz 6 więc bliżej niż dalej.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pn, 10 kwietnia 2023 10:57:41 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2023 18:28:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Grat, zasado! Chyba nie było jeszcze takiego wyniku nigdy :)

Crazy - dzięki za podliczenia i czuwanie nad tematem :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2023 14:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Wow, Zasado, gratulacje! :brawa: :hat:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 kwietnia 2023 10:30:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3130
Skąd: Poznań
Wyciosałem 9 pytań zostawiajac miejsce na jedno awansem z tej edycji.
Do konca tygodnia powinienem je oszlifować i opublikować.
Czuwaj!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2023 09:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3130
Skąd: Poznań
No to niezgodnie z powyższą deklaracją odpalam wrotki i prezentuję Przewidujemy 2023/ 2024.
Przepraszam @Crazy, ale pytanie piwne chyba jednak nie jest fajne ;)

1. Czy do końca 03.2024 którykolwiek z koncernów piwnych (Grupa Żywiec, Carlsberg Polska, Kompania Piwowarska…) zakupi browar stacjonarny związany z tzw. piwną rewolucją i wprowadzi jego marki do swojego portfolio? Przykład na mniejszą skalę: wrocławski Browar Profesja kupiony przez Mazurską Manufakturę Alkoholi. Przykład z USA: Brooklyn Brewery w Grupie Carlsberg.

2. Czy do końca 03.2024 na terenie RP będą miały miejsce działania wojenne związane z rosyjską agresją na Ukrainę? Mam na myśli atak Rosji i / lub Białorusi na nasz kraj, bądź reakcję stacjonujących w Polsce wojsk NATO na atak Rosji i/lub Białorusi na inny kraj członkowski Sojuszu.

3. Czy do końca 03.2024 ptasia grypa, stanie się problemem epidemicznym porównywalnym z SARS-CoV-2 pod względem mechaniki (pojawienia się transmisji człowiek-człowiek) i skali (epidemia obejmie więcej niż jeden kontynent)?

4. Czy do końca 03.2024 stopa bezrobocia rejestrowanego w jakimkolwiek polskim powiecie osiągnie wartość 1,0% lub niższą?
edit 27.06: TAK - według właśnie opublikowanych danych za maj 2023 (KLIK po .zip), stopa bezrobocia rejestrowanego dla powiatu miasto Poznań wyniosła 1,0%.


5. Czy do końca 03.2024 zespół Post Regiment zagra koncert pod swoją nazwą w składzie co najmniej: Nika, Smok, Max, Rolf?

6. Czy do końca 03.2024 zostanie zwołane konklawe?

7. Czy do końca 03.2024 Olga Gitkiewicz opublikuje (samodzielnie lub wspólnie) nową książkę? Pytanie o autorstwo, nie redakcję. Jako ułatwienie podaję, że jej ostatnia książka samodzielna to "Krahelska, Krahelskie" z 2021, a wspólna to opracowanie dotyczącei Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi z 2022.
edit 02.02.2024: TAK. Pod koniec października 2023 roku, nakładem wydawnictwa RM ukazał się zbiór pt. Ludowa historia kobiet, wśród autorek którego znalazła się Olga Gitkiewicz.


8. Czy do końca roku 2023 nastąpi reedycja na nośnikach tradycyjnych (MC, CD, LP) przynajmniej jednego materiału wydanego przez Studio Złota Skała?
edit 31.01.2024: NIE - według przeglądu baz discogs.com nie nastąpiła żadna reedycja materiału wydanego przez Studio Złota Skała.


9. Czy do końca roku 2023 zarejestruje się na forum UT użytkownik, który do końca 03.2024 napisze przynajmniej 70 postów?

10. Czy utwór "Opowieść zimowa" znajdzie się w półfinale Armijnej Ligi Mistrzów?*
edit 27.06: NIE - została wyeliminowana przez Nigdy teraz tutaj.


*pytanie przeszło z Przewidujemy 2022/2023

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pt, 02 lutego 2024 13:43:03 przez zasada, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2023 10:41:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Ciekawe pytania!

1. Tak
2. Nie
3. Nie
4. Nie
5. Nie
6. Nie
7. Tak
8. Nie
9. Nie
10. Tak

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2023 14:55:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Na wszystko "nie".

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group