Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 22:26:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360 ... 366  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 11:35:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
"Miś" leciał w tiwi tom obaczył..

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 11:53:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
marecki pisze:
W weekend kupilim Gwiezdną trylogię na DVD (Nadzieja, Imeprium i Powrót). Potem się okazało, że niestety wersja jest tylko z polskimi napisami

od kilku lat polowalismy na wersję z lektorem dopóki się nie okazało, że taka chyba w ogóle nie istnieje. straszna głupota wydawać film dla dzieci z napisami :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 11:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21418
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
od kilku lat polowalismy na wersję z lektorem dopóki się nie okazało, że taka chyba w ogóle nie istnieje. straszna głupota wydawać film dla dzieci z napisami


Rozumiem, ze może irytować brak lektora, ale pokazywania dzieciom filmów z napisami głupotą bym nie nazwał. Mój fater zabierał mnie do kina na filmy z napisami gdym miał 5 lat (między innymi także na Gwiezdne Wojny właśnie), bo wersji z dubbingiem po prostu wtedy w kinach nie było i dzięki temu już w zerówce czytałem bez najmniejszych problemów :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 13:51:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Może nie głupotą, ale co najmniej nieszczęśliwym pomysłem jest wychowywanie pokoleń młodych polaków na lektorze / dubbingu. 100% moich znajomych ze Szwecji wskazuje na napisy w TV gdy pada temat ich świetnego angielskiego.
Powstaje tylko dylemat - ułatwienie / umilenie brzdącowi 1,5 h czasu, czy mimowolna edukacja językowa która daje ogromny plon w przyszłości tegoż człowieczka...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 14:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21418
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
Powstaje tylko dylemat - ułatwienie / umilenie brzdącowi 1,5 h czasu, czy mimowolna edukacja językowa która daje ogromny plon w przyszłości tegoż człowieczka...


W sumie złotym środkiem było by połączenie obu aspektów we właściwych proporcjach... tylko jakie są to proporcje?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 14:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
. pisze:
wychowywanie pokoleń młodych polaków
Mikołaj to jeszcze dziecko a nie młodzian, jego umiejetność czytania nie daje mu szans samodzielnego poznania tego filmu :wink:

choć może to dobrze, zmusiło mnie to poniekąd do tego abym usiadł z nim razem na 1,5 godziny (czy nawet na dwie), do głośnego czytania a potem porozmawiania z nim, dlaczego prawie się popłakał jak umierał ten zły Vader, a może w tym złym było coś dobrego, a może zawsze trzeba się starać dostrzec w kazdym człowieku coś dobrego itp. Potem nawet zeszło na Imperatora, czy on był tylko zły, czy może w nim też było coś dobrego tylko nikt nie umiał tego w nim znaleźć.
Bardzo mi się podobał cały ten wieczór a nie tylko samo oglądanie filmu. I może bez tego mojego zatrzymania się na ten czas, wspólnego oglądania nie byłoby tej rozmowy, a szkoda.

Osobiście zaś bardzo lubię filmy z napisami, choć zależy od rodzaju filmu i użytego w nich języka. Jeżeli ma to być czysta akcja to lektor mi wystarcza. Ale jak jest to Allen albo coś bardzo brytyjskiego to wersja z napisami jest nieodzowna :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 21:09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ha, a ja myślałam, że oburzenie wywoła nazwanie gwiezdnych wojen filmem dla dzieci :wink: a nie sprawa napisów i lektora :wink:

dobrym pomysłem jest oglądanie przez dzieci umiejące czytać filmów z napisami i rzeczywiście można to traktować jako lekcję języka obcego. ale cztero czy pięciolatki mogą się tylko sfrustrować albo bzmyślnie gapić na migające obrazki. przypadków peta jest mało. równie dobrze - na przykładzie swojej córki - mogłabym powiedzieć, że najlepiej dziecku dać do ręki trzytomowego tolkiena i dzięki temu zostanie poniekąd zmuszone do nauki czytania. u mojego syna to nie zadziałało. :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 22:06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
"Into the wild"

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 09:24:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21418
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
ja myślałam, że oburzenie wywoła nazwanie gwiezdnych wojen filmem dla dzieci


Oburzenie to by wywołało nazwanie filmu, w którym latają kosmate miśki, a kosmiczni bohaterowie rozwalają strzałami z lasera złych gości, produkcją dla dorosłych.

natalia pisze:
przypadków peta jest mało. równie dobrze - na przykładzie swojej córki - mogłabym powiedzieć, że najlepiej dziecku dać do ręki trzytomowego tolkiena i dzięki temu zostanie poniekąd zmuszone do nauki czytania. u mojego syna to nie zadziałało.


Ja akurat miałem taką mobilizację, że w latach 80-tych (jeszcze przed nastaniem ery video) "Gwiezdne Wojny", to był dla małych chłopców taki filmowy "święty graal". Wszyscy o tym słyszeli i rozmawiali, ale niewielu widziało. Kiedy więc pojawiło się to w kinach, chęć zrozumienia o co tam w ogóle chodzi była tak wielka, że niektórzy się nawet specjalnie czytać uczyli. ;)
To coś podobnego do sytuacji mającej miejsce dwie dekady wcześniej, kiedy młodzi ludzie w głębokim PRL-u z własnej nieprzymuszonej woli uczyli się angielskiego, żeby zrozumieć o czym śpiewają Bitle.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 00:24:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
Natalia, ale czy cztero i pięciolatki muszą koniecznie oglądać Gwiezdne wojny? Osobiście uważam, że brak dostępnej kopii z lektorem jest samobójem z punktu widzenia marketingowego, ale bardzo bym się cieszył, gdybym mógł powiedzieć swoim dzieciom, że niestety (hłe hłe) nie było DVD z filmem o Harrym Poterze albo Jacku Sparole z dubbingiem i musicie się pomęczyć, czytając napisy. Bardzo bym się z tego ucieszył!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 01:10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..w KAŻDYM filmie powinien siedzieć lektor ...dla mnie wpatrywanie sie w napisy to filmu strata

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 01:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10006
Zasadniczo napisy potrafią być męczące, zwłaszcza, że nie jestem w stanie równocześnie skupiać się na nich i na obrazie i w rezultacie zawsze coś tracę. Do nauki języka to się niewątpliwie przydaje, ale z reguły, kiedy oglądam film, to chcę po prostu cieszyć się filmem, a nie szlifować angielski.

Ale obejrzałam sobie dziś po raz któryś tam "Powrót króla". Zastanawiałam się, dlaczego film, który kiedyś mnie zachwycał, ostatnio coraz mniej mi się podoba, i doszłam do wniosku, że właśnie wszystkiemu winien jest lektor, wszystkie kwestie czytający w sposób strasznie patetyczny. Chyba dzięki temu wątkowi właśnie starałam się dzisiaj spod powłoki lektora dostrzec oryginalną grę aktorów, przypomniałam sobie, jak pierwszy raz widziałam to w kinie, z napisami, i ostatecznie stwierdzam, że napisy jednak czasem są o wiele lepszym rozwiązaniem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 01:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 01 sierpnia 2007 18:07:56
Posty: 8
Skąd: Bielsko i Biała
Zgadzam się z bezdomną. Też obejrzałem dziś Powrót króla i stwierdziłem, że irytuje mnie głos lektora. Wolę posłuchać oryginalnego głosu aktorów, przy okazji podszkalając język. Zwłaszcza, że przez lektora ciszej słychać inne odgłosy filmu, bo ten musi przekrzyczeć głos aktora... i traci się szum drzew, delkatną muzykę, czy cudowne skrzypienie entów


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 01:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
brak dostępnej kopii z lektorem jest samobójem z punktu widzenia marketingowego

potwierdziły to również moje rozmowy w pracy gdzie znalazłem jeszcze przynajmniej dwie osoby, które chciały kupić dla dzieci i nieznalazłwszy chwilowo odpuściły temat

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 13:12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360 ... 366  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group