Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:03:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 00:52:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
W "Szczepana" po powrocie z wieczornej mszy zauważyłam w BBC końcówkę "Opowieści z Narnii" pierwszej, a później oglądaliśmy wspólnie przy kolacji "Piratów z Karaibów: Skrzynię Umarlaka" (chociaż powinnam podać tytuł po angielsku, bo tak oglądaliśmy)... Muszę przeszukać moją filmotekę, żeby sprawdzić czy mam tę część i w jakim formacie... A przy okazji czy mam pozostałe...

A dzisiaj "Czas Honoru" do 12 odcinka... Na ostatni muszę czekać do jutra, jak przyniosę sobie od brata... Uuuu... Ciężka atmosfera... Strasznie wciągający... Oglądamy z rodzicami, jak rzadko podobają się im współczesne produkcje filmowo-telewizyjne, tak to się podoba... Podobnie jak "Tajemnica Twierdzy Szyfrów"... :D Tata lubi takie klimaty wojenne... Mamie ogólnie fabuła się podoba... A mnie wszystkiego po trochu... Choć może nie do końca obsada aktorska, ale można się przyzwyczaić :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 09:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Jancio Wodnik wczoraj. Zastanawiam się czemu filmy Kolskiego na Kino Polska lecą późno w nocy - wczoraj seria, oprócz Jancia, Grający z Talerza i Historia kina w Popielwach.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 19:50:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Dziś obejrzę "Ale jazdę" (oglądałam to kiedyś i dziwne wrażenie po tym filmie zostało: zachwycił, ale... nie pamiętam czym) i, jak dam radę, "Pokój z widokiem".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 21:47:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
dziś obejrzałem Zdarzenie - dobry film, trzymający w napięciu: * * * *

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 21:49:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
:shock: bez urazy, ale dla mnie to był najgorszy film jaki widziałem z powstałych w roku bieżącym...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 22:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Właśnie - bez urazy... "Zdarzenie" to dla mnie kompletna strata czasu. Pierwsza scena ładna. A dalej miałko, miałko - a finisz wręcz żenujący...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 22:26:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
oglądałem kawałkami "iniemamocnych" :)
i końcówkę "supermana" :wink:

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 grudnia 2008 22:34:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
stiw pisze:
bez urazy, ale dla mnie to był najgorszy film jaki widziałem z powstałych w roku bieżącym...

może wynika to (moja ocena) z tego, że ostatnio mało widziałem filmów tegorocznych,,, ale urazy nie chowam ;)

właśnie zaczęła się "Interstate 60" - idę oglądać,,, bardzo lubię ten film,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 00:35:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
Skończyłam "Czas Honoru" i wreszcie "Trzeciego Oficera"... Pierwsze, jak pisałam wcześniej, fajne, bardzo wciągające, ale kuźwa, jak ja nienawidzę takich zakończeń... Jednego uratowali, drugi dostał i zmarł, a wszyscy jadą sobie na ciężarówce... Nie cierpię zakończeń, po których możesz dopisywać po 3-4 wersje dalszych losów...Co w przypadku takiej tematyki jest nieodłączne, bo dużo różnych rzeczy mogło się stać z bohaterami... A telewizja ponoć nie zmusza do myślenia....
Co do "Oficera"... Nie no, pięknie wszystko zamotali, tak zagmatwanej fabuły nie było ani w pierwszym sezonie, ani w drugim... A że był najsłabszy ze wszystkich, to chyba nie muszę mówić... Do przedostatniego odcinka nie wiadomo po co bohaterowie robią, to co robią... A i potem... I mam nadzieję, że mi wybaczycie mały spoiler, ale wiedziałam, że Kruszon ani nikt inny nie zabije Granda w Nicei... To by było zbyt straszne... Zabijać główną postać w serialu... 8) Jak to dobrze, że nie będą tego kontynuować... Boję się co by jeszcze wymyślili... :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 09:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obejrzałem wczoraj "Mamma Mia!", o którym ostatnio było całkiem głośno i jestem zafascynowany. Okazuje się, że film (a raczej "film"), który wygląda jak produkcja greckiego biura podróży z wykorzystaniem ich spotów reklamowych (brakuje tylko w rogu napisu skierowanego do niemieckich turystów typu "Komm hier und spiel ABBA mit uns"), w reżyserii Janusza Józefowicza (czuć tu wyraźnie "głębię" produkcji typu "Przebojowa Noc Nataszy Urbańskiej" czy "Jak Śpiewa Natasza Urbańska?"), wg scenariusza Gracjana Roztockiego (ma być kolorowo, wesoło i dużo ładnych piosenek), ktory w najlepszym razie i przy dużej dozie dobrej woli mógłby robić za sympatyczny zapychacz repertuarowy w sezonie ogórkowym, bije rekordy popularności (na Wyspach zdetronizował ponoć nawet "Titanica") i zdobywa nominację do Złotego Globu w kategorii "musical lub komedia". Wg mnie ani to musical (bo połączenie ponad dwudziestu piosenek iluzoryczną, głęboką jak teksty Fasolek fabułą mającą nadawać pozory całości, nie tworzy musicalu, tylko co najwyżej muzyczne przedstawienie), ani komedia (bo komedie, w przeciwieństwie do tego potworka są śmieszne). Co najciekawsze większość gwiazd grających w "Mamma Mia!" ma niezłe obycie w rolach komediowych czy wręcz w identycznie "spozycjonowanych" komediach romantycznych, w których wypadali całkiem nieźle. Ot choćby taki Colin Firth. W "Love Actually" wypada całkiem, całkiem a tu jest tak kompletnie bezpłciowy, jakby to nie był on, tylko jego hologram (swoją drogą porównanie "Love Actually", do "Mamma Mia!" jako dwóch przykładów komedii romantycznych, wypada dla tej drugiej produkcji miażdżąco źle) Podobnie Brosnan - wydawało by się, że to rola wprost dla niego, a tymczasem wypada tu tak drętwo jak Pinokio sparaliżowany tremą = bieda do kwadratu.
Jeżeli dodamy do tego jeszcze zakończenie w duchu najlepszej polit-poprawnej tradycji lat 90-tych (ślub to w zasadzie kłoda na drodze prawdziwej miłości, a jeden z potencjalnych tatusiów kończy w ramionach smagłego młodzieńca), to otrzymujemy w najwyższym stopniu niestrawny kicz.
...tymczasem okazuje, się że ta szmira bije kasowe rekordy.

Chyba kompletnie przestaje rozumieć ten świat. :|

Zdrówka życzę

PS:
Kamila pisze:
Co do "Oficera"... Nie no, pięknie wszystko zamotali, tak zagmatwanej fabuły nie było ani w pierwszym sezonie, ani w drugim... A że był najsłabszy ze wszystkich, to chyba nie muszę mówić... Do przedostatniego odcinka nie wiadomo po co bohaterowie robią, to co robią... A i potem... I mam nadzieję, że mi wybaczycie mały spoiler, ale wiedziałam, że Kruszon ani nikt inny nie zabije Granda w Nicei... To by było zbyt straszne... Zabijać główną postać w serialu... Jak to dobrze, że nie będą tego kontynuować... Boję się co by jeszcze wymyślili...



Jak już w pierwszym odcinku okazało się, że akcja będzie się kręciła wokół "polskiej bomby atmowej" to wiedziałem, że o poziomie pierwszej, czy choćby drugiej (choć i tak gorszej) części mogę jedynie pomarzyć. :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 09:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Pet pisze:
Obejrzałem wczoraj "Mamma Mia!", o którym ostatnio było całkiem głośno i jestem zafascynowany.
kupiłam to rodzicom na gwiazdkę, bo podobał im się musical, który widzieli gdzieś za granicą, ale nie podejrzewałam, że jest aż taki, że
Pet pisze:
Chyba kompletnie przestaje rozumieć ten świat.
:) obejrzę koniecznie
Pet pisze:
okazało się, że akcja będzie się kręciła wokół "polskiej bomby atomowej"
:D Kochamy polskie seriale!

Od dawna, raz na jakiś czas, poprawiamy sobie humor, samopoczucie i obniżamy ciśnienie "Drużyną A", na której wieszałam psy za młodu, co niniejszym odszczekuję: hau hau hau, to nie jest serial dla półgłówków

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 09:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
nemesister pisze:
kupiłam to rodzicom na gwiazdkę, bo podobał im się musical, który widzieli gdzieś za granicą, ale nie podejrzewałam, że jest aż taki, że


Podejrzewam, że jako musical (choć będę się raczej upierał przy określeniu "muzyczne przedstawienie") to się może nieźle sprawdzało (zwłaszcza jeśli ktoś lubi piosenki ABBY), chociaż też nie dotrzegałbym w tym jakiejś powalającej rewelacji tak, jak próbowano to "sprzedawać". Rzecz w tym, że tu przełożono praktycznie wprost estetykę sceniczną na formę filmową, co poskutkowało straszliwą sztucznością. Ogladając film można sobie wręcz wyobrazić jak to wygląda w teatrze (kończy się jedna sekwencja, wygaszenie świateł, szybka zmiana dekoracji i jedziemy z kolejną).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 10:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Pet pisze:
przełożono praktycznie wprost estetykę sceniczną na formę filmową
poczekaj na sfabularyzowany taniec z gwiazdami, też pewnie będzie sukces kasowy.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 10:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
nemesister pisze:
poczekaj na sfabularyzowany taniec z gwiazdami, też pewnie będzie sukces kasowy.



Biorąc pod uwagę sukces "Mamma Mia" i popularność "Tańca z gwiazdami" wcale bym się nie zdziwił. :|

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2008 10:45:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:lol:
wszystko co tu pet napisał o mamma mia to prawda (szczególnie jak się to ogląda kolejny raz w domu na dvd :wink: ) ale co ja za to mogę, że w kinie bawiłam się fantastycznie śpiewając na cały głos z rzeszą anonimowych kobiet w różnym wieku wszystkie piosenki i było mi bardzo przyjemnie, że świat jest taki kolorowy? :wink: :lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 361, 362, 363, 364, 365, 366  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group