Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 06:40:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 11:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Leszek83 pisze:
Przy okazji, czy możecie polecić jakieś czasopisma/strony internetowe o tematyce muzycznej?

Zaglądam na:
http://screenagers.pl/
http://www.porcys.com/
ale jedni i drudzy mają zbytnie skrzywienie kiedyś alternatywne, a ostatnio elektroniczne.

Lubię też, trochę zaznajomiony, serwis http://esensja.pl - ogólny "magazyn kultury popularnej", więc i na muzykę jest miejsce, a filmu i zwłaszcza literatury też nie brakuje.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 11:14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Leszek83 pisze:
Przy okazji, czy możecie polecić jakieś czasopisma/strony internetowe o tematyce muzycznej?

jak najbardziej ! ultima thule -oceanarium :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 11:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O właśnie! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 16:14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
Zaglądam na:
http://screenagers.pl/
http://www.porcys.com/
ale jedni i drudzy mają zbytnie skrzywienie kiedyś alternatywne, a ostatnio elektroniczne.


O obu portalach mógłbym sporo napisac. Generalnie: na porcysie (imo, że z grubsza zgadzam się z ich linią redakcyjną i gustem) denerwuje mnie trochę taki pretesjonalny ton w recenzjach, jakiś przymykanie oka i dżołki zrozumiałe tylko dla członków redakcji. Natomiast muszę przyznac, że Borys Dejnarowicz (dawny naczelny porcysa) bardzo się zmienił, i chociaż czasem się z nim nie zgadzam, to jednak mocno go szanuję, bo to bardzo oczytany i osłuchany facet. Fakt, że jest specyficzny, ale od pewnego czasu chętnie czytam co ma do powiedzenia. Inna sprawa, że częściej niż na porcysie, pisze ostatnio na T-Mobile Music. Na samym portalu nie czytam recenzji, ale kiedy porcys wrzuca jakieś rankingi, podsumowania roku czy coś - zawsze sprawdzam.
Co do screenagers - to z kolei bardziej grzeczny i rzeczowy portal, ale też lekko bezpłciowy, oni nie mają do końca chyba sprecyzowanego pomysłu na siebie. Ale Kuba Ambrożewski i Paweł Sajewicz (i chyba jeszcze kilka osob) ciekawie pisza. Ten pierwszy ma odlot na punkcie post-punku i nowej fali, ten drugi na punkcie szeroko pojętej siedemdziesiony (ze szczególnym uwzględnieniem czarnej muzy), obaj interesują się historią polskiego popu (słynny top wszechczasów) - chętnie ich czytam. Co by nie mówić - w "Teraz Rocku" jednak takich rzeczy nie znajdę :)

Jeśli chodzi o takie bardziej mainstreamowe portale: http://www.t-mobile-music.pl dla mnie daje radę.

A w ogóle to Ocenarium najlepsze :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 16:32:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
ultima thule -oceanarium

zdecydowanie!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 20:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 10:40:04
Posty: 306
Pet pisze:
Ej... no co Ty? Taka ona ładna... i estetyczna... i wysmakowana. Czerń i biel zawsze ma taką intelektualną głębię.


Właśnie się w nią wpatruję i próbuję dostrzec walory, o których pisałeś.
Na razie bez efektu, chyba wszystko przez te kurze łapki :wink:
Ps. i intuicja mi podpowiada, że ta okładka podoba się Tobie mniej więcej jak muzyka Farben Lehre :)

Wielkie dzięki za tak cenne wpisy i wasze rekomendacje, czasami naprawdę trudno się poruszać w tak niebotycznie wielkim gąszczu internetowych informacji muzycznych. Teraz będzie mi łatwiej.

Jakiś czas temu znalazłem coś takiego:
http://wearefrompoland.blogspot.com/

Strasznie dużo polskiej alternatywy i w sumie naszła mnie taka ogólna myśl.
To dobrze, że powstaje tak dużo młodych zespołów i tyle osób garnie się do muzyki, ale z drugiej strony to trochę niebezpieczne, zalewa nas dużo mocno-średnich produkcji, mocno rozmytych, niewyraźnych, niedojrzałych.
Słuchacz otwarty na nowo powstająca muzykę zamienia się w takiego detektywa-szperacza, który musi poświęcić sporo czasu, aby dokopać się do czegoś naprawdę ciekawego.
Na szczęście muzyczni detektywi współpracują ze sobą 8-)

No i zdrowie słusznie wymienionego tutaj Oceanarium :D
:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 21:14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Kiedy kupowałem "Ultima Thule", a było to w okolicach premiery, zapisałem się na newsletter sklepu Serpent i w tej chwili jest to moje drugie po forum źródło informacji o muzyce.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 stycznia 2014 23:05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21386
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Leszek83 pisze:
Na razie bez efektu, chyba wszystko przez te kurze łapki



Fakt. One trochę sadzają klimat (początkowo sądziłem, że to imbir :rabbit:)


Leszek83 pisze:
i intuicja mi podpowiada, że ta okładka podoba się Tobie mniej więcej jak muzyka Farben Lehre



Czytasz w zakamarkach mojej duszy, jak w otwartej księdze. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2014 11:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W nowym numerze lista redakcyjna "25 polskich płyt ostatnich 25 lat". Na trzecim miejscu "Legenda".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2014 14:48:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22864
Która Coma na pierwszym, a która na drugim?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2014 14:49:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24315
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Hehe, tylko debiut jakoś koło dziesiątego.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 marca 2014 16:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
Na trzecim miejscu "Legenda".

Wieśki pewnie czytają ten wątek i próbują zrobić wszystko, żeby nam sie przypodobac, a my wciąż tacy nieczuli :? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2014 21:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
To chyba Pietruszka?! -

Obrazek

:D

Na jego obliczu maluje się wyraźnie rozczarowanie. Nie dziwota!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 13:52:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
po raz kolejny "po raz ostatni" kupiłem Teraz Rocca, ale tym razem muszę przyznać, że lektura była bardzo pouczająca

kluem programu był wielce urażony artykuł red. Weissa na temat płyty Pink Floyd pt. The Endless River

przyczynkiem do jego napisania było to, że ankieterzy TR uznali zespół Pink Floyd zarówno za zespół roku 2014 jak i "zespół wszechczasów", a osławiony album dodatkowo został "płytą roku" - wobec tego jak oni (różnej maści recenzenci i nternauci) ś m i ą krytykować a nawet wyśmiewać owo dzieło

po raz kolejny (był to ostatnimi czasy temat wielu rozmów z Witkiem, Tomem i Maczkiem) utwierdziłem się w przekonaniu, że dla tzw. "ogółu słuchaczy" słuchanie muzyki jest procesem m y ś l o w ym, to znaczy zachodzi w głowie a nie w uszach, a mówiąc wprost: większość z nas (ja też się niestety częściowo na to piszę... częściowo?) potrzebuje czegoś więcej niż samych dźwięków - czegoś więcej czyli m i t u

muszę jeszcze dojść do tego skąd wziął się "mit Floydów", bo oprócz urody wczesnego Gilmoura nie widzę w ich poczynaniach niczego wielce pozamuzycznego... zaraz zaraz... może efekty wizualne na koncertach? latające świnie i wybuchające samoloty? mur? na pewno to nie wszystko, ale...

Red. Weiss przedstawił osobliwą linię obrony płyty - przedstawił szereg recenzji z epoki (różnych epok), pokazując, że recenzenci zawsze się "nie znali", tylko zawsze wierni fani byli zawsze z zespołem obwołując go (to już moje dopowiedzenie ;)) zespołem roku choćby i 1965 gdy grali w zaciszach kibli

Tymczasem recenzje te są kapitalne - nieobciążone tłuszczykiem zasług i kanonów, świeże i subiektywne. Weźmy taki Saucerful of Secrets - ja akurat lubię, ale jest to dla mnie jasne, że ten album jest jakimś tam klasykiem tylko post-factum, korzystając ze splendoru albumów późniejszych. I z większością zarzutów pana Millera z Rolling Stone mogę się zgodzić - na pewno album jest absurdalnie nieprofesjonalnie zrealizowany (męczące wędrówki po spektrum stereo w See Saw, błędy wykonawcze i realizacyjne (mix) w Let There be More Light, kuriozalna doklejka w Controls...), też mam zastrzeżenia do watersowskiej melodyki itd. Najważniejsze jednak, że wszelkie zarzuty są uargumentowane w szczegółach: gitara nie taka, zastosowane środki są odtwórcze, itd. Jest z czym się kłócić, jakby co. Z tego co pamiętam, moje zaranie odbioru tej płyty niejako ustawił artykuł red. Weissa w śp. Magazynie Muzycznym, w którym obwieścił on ex cathedra, że Syd Barrett niestety wystąpił w dwóch najsłabszych utworach na płycie (po prawdzie w jednym z nich nie wystąpił i potem brałem głos Nicka Masona za Barretta - mylenie wokalistów to kolejny zresztą koszmar polskiej sceny recenzenckiej - a wystarczy przystawić u c h o!) Ani słowa dlaczego najsłabszy no i w ogóle: najsłabszy says who?

Nad red. Weissem łatwo się pastwić, nie on jeden padł ofiarą przedstawiania własnych odczuć na sposób (to słowo musi tu paść) obiektywistyczny, jednak mnie ciekawi bardziej sprawa inna. Jak to się stało, że albumy Dark Side of the Moon i Wish You Were Here (za tym zdecydowanie nie przepadam) zostały wywindowane do piedestału największych osiągnięć zespołu (ba, muzyki!). I nie jest to sprawa tylko polska, bo patrzę na przykład na RYM i najlepszą średnią ma Wish (hłe hłe, River zdecydowanie najgorzej - chyba nie jest płytą roku 2014). Za Darksidem stoją wyniki sprzedaży i mit najdłużej przebywającego albumu na listach ever, ale co z Wishem? Bo sami David i Rick powiedzieli, że to jest najlepszy ich alb? Oczywiście biorę pod uwagę możliwość najprostszą - wszystkim się generalnie podoba i tyle. Tylko że red. Weiss z upodobaniem przytacza szereg miażdżących recenzji z epoki. Czy to tylko rozczarowanie, że nie jest tak samo jak na poprzedniej? Próbowałem się odnaleźć w jej zimnym, jałowym krajobrazie, ale jakoś nie potrafię. Bez względu z jakiej strony człowiek chce się zbliżyć do muzyki na Wish You Were Here, zawsze brzmi nieprzekonująco w swojej namaszczonej szczerości i ujawnia skrajny brak wyobraźni na wszystkich poziomach. (Melody Maker) Wydaje mi się, że teraz już nikt tak by nie napisał. Kiedy się tak pozmieniało i dlaczego?

No i jeszcze takie pytanie - jakim cudem, gdy pisałem swój pierwszy post o Pink Floyd na tym forum, ta płyta miała u mnie *****? To tak, żeby nie było, że jestem ponad te sprawy (dzisiaj słuchałem jednej piosenki Lennona, którą znam od 25 lat i wysłyszałem, że w jednym miejscu melodia jest poprowadzona durowo a nie mollowo, jak zawsze... eee... słyszałem :))

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 14:03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Gero pisze:
po raz kolejny "po raz ostatni" kupiłem Teraz Rocca, ale tym razem muszę przyznać, że lektura była bardzo pouczająca


Ale za to jakiego posta napisałeś. :D

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group