Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:13:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 09:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Smok pisze:
ja w domu mam jeszcze smienę



Ja też. Model "symbol" :lol: Kusi mnie, że sprawdzić, czy działa, nabić ją filmem i nosić przy sobie, tak na wszelki wypadek :)

Smok pisze:
też miałem... ne pamiętam jaki model... ale sprzedałem na allegro dawno temu


A duży był czy mały? Lustrzanka czy dalmierz?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 15:16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Pet pisze:
A duży był czy mały?

bardzo mały... dalmierz...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 21:27:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pet pisze:
Zdjęcia robi takie jak sam wygląda. Nieziemskie

No faktycznie piękne. Bajeczna perspektywa!
Zakupu jednak nie planuję. Tzn może i fajnie by było, ale jakoś nie mam zacięcia do profesjonalnego sprzętu, zwłaszcza noszenia go ze sobą. :wink: Może, gdybym miała jakieś genialne pomysły na zdjęcia oraz warunki/miejsce do ich robienia, to wtedy cacko w tym stylu by mi się przydało... a tymczasem na takie rzeczy czuję się stanowczo za słaba...

Smok pisze:
ja w domu mam jeszcze smienę

O, ja też chyba gdzieś jeszcze powinnam mieć. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 09:03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Cytat:
...pieska sobie zorganizuj Wink


Wuko z całym szacunkiem, ale nie w bloku :!:
a po drugie nie lubię być zależnym od potrzeb fizjologicznych zwierzęcia
wolę solidny budzik

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 09:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Marzy mi się dom z ogrodem i werandą na wsi. Zasadziłbym trochę drzewek, kosił trawnik, w ładne dni bym pracował na werandzie. Koty bym puścił samopas, pies miałby wreszcie co pilnować. Marzy mi się coś takiego...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 10:30:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Gravi :) pewnie nie tylko Tobie
Ja jak zobaczyłem Asyż to miałem od razu takie marzenie, żeby przez miesiące letnie mieć dom z widokiem na dolinę u podnóża tej miejscowości, tylko nie pamiętam z której to było strony. Z takim tarasem, z którego można by sięgnąć i zerwać z rana rosnące cytrusy i pić sobie rankiem dobrą herbatę, jeść śniadanie i czytać dobrą prasę - ale po jakimś czasie się zmitygowałem, że dłużej niż tydzień to bym nie wytrzymał i zaczął tęsknić za domem..

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 13:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Gravi pisze:
Marzy mi się dom z ogrodem i werandą na wsi.

mi też

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 13:13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet, a korzystasz też z tabelki naświetlań? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 13:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Pet, a korzystasz też z tabelki naświetlań?



Jeszcze prościej. Korzystam z zasady "słońce 16" :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 14:43:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Sprytnie! Ale widziałbym Cię z takim oddzielnym światłomierzem, do zawieszania na szyji :) .
/Miałem taki, ale popsuty.../

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 15:15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Cytat:
Marzy mi się dom z ogrodem i werandą na wsi.


mi też


mieszkam na wsi i to rozumiem, choć przypomniał mi się taki kawał:
Cytat:
Pamiętnik znaleziony w śniegu

Sierpień 01
Wreszcie wszystkie formalności u notariusza zostały załatwione. Czuję, że zrobiłem życiowy interes - wspaniały domek w górach i to za 70% ceny rynkowej !?. Nie bardzo rozumiem tylko dlaczego sprzedający wyglądał na bardziej zadowolonego niż ja. Jutro się wprowadzamy.

Sierpień 10
Dzisiaj zwieźliśmy ostatnie manatki. Miejsce jest naprawdę piękne. Góry, doliny, lasy... po prostu bajka.

Październik 15
Nie mam już wątpliwości, że dobrze zrobiliśmy przeprowadzając się tutaj. Otoczenie jest cudowne. Liście na drzewach mienią się kolorami jesieni. Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę to wszystko otulone w śniegu. Wczoraj poszedłem na krótki spacer do lasu i zobaczyłem jelenie. One są takie dostojne. Zapewne są to najspokojniejsze zwierzęta na Ziemi. Kocham ten zakątek - to prawdziwy raj.

Listopad 11
Zbliża się sezon polowań na jelenie. Nie mogę zrozumieć, że są ludzie którym sprawia przyjemność zabijanie takich niebiańskich stworzeń. Mam nadzieję, że wkrótce zacznie padać śnieg. Naprawdę kocham to miejsce.

Grudzień 02
W nocy padał śnieg. Gdy wstaliśmy rano wszystko było przykryte warstwą świeżego puchu. Widok jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy żeby odgarnąć śnieg ze schodów i podjazdu. Później ulepiliśmy bałwana, a potem walczyliśmy na śnieżki (wygrałem). Kiedy przejechał pług śnieżny musieliśmy znowu odgarnąć drogę dojazdową. Co za piękne miejsce. Życie w pełnej harmonii z Matką Naturą.

Grudzień 12
W nocy znowu spadł śnieg. Kocham to. Znowu ten sam numer z pługiem – to ci dopiero figlarz! Zimowy raj na Ziemi – zakochałem się w tym pejzażu.

Grudzień 19
Ostatniej nocy przybyło śniegu. Tym razem nie udało mi się na czas odgarnąć i spóźniłem się do pracy. Jestem już zmęczony tym szuflowaniem. Cholerny pług!

Grudzień 22
Ostatniej nocy spadło jeszcze więcej tego białego gówna. Na dłoniach mam jeden wielki odcisk od machania łopatą. Mam wrażenie, że ten cholerny pług czai się tuż za zakrętem czekając, aż skończę odgarnianie. Dupek!

Grudzień 25
Wesołych cholernych białych Świąt. Z nieba cały czas sypie się to białe łajno. Jak tylko dorwę tego sk....na, który jeździ tym pługiem to przysięgam, własnoręcznie utopię go w tym białym świństwie. Nie rozumiem dlaczego nie sypią więcej pieprzonej soli na ten lód.

Grudzień 31
Znowu ten przeklęty śnieg. Od Wigilii nie wychodzimy z domu. Nie można nigdzie pojechać. Samochód spoczywa pod górą tego białego łajna. Gość z prognozy pogody zapowiedział następne 25 cm śniegu tej nocy. Czy zdajecie sobie sprawę ile milionów łopat oznacza 25 cm tego białego draństwa?

Styczeń 01
Szczęśliwego pieprzonego Nowego Roku! Wczorajsza prognoza pogody znowu nie sprawdziła się – spadło 40 cm świeżego śniegu!!!. W tym tempie zima potrwa pewnie do połowy lipca. Pług śnieżny utknął w zaspie, a ten bezczelny drań śmiał zapukać do mych drzwi, żeby pożyczyć moją łopatę! Powiedziałem mu że połamałem już 6, próbując odgarnąć śnieg, który za każdym razem spycha na mój podjazd. Siódmą połamałem na jego łbie.

Styczeń 04
W końcu udało mi się odkopać samochód. Pojechałem do miasta po żywność i zapas nowych łopat. Gdy wracałem na drogę wyleciał mi jeden z tych cholernych łosi, czy jeleni. Nie było szans - walnąłem drania prosto w zad – straty na ponad 6 000 PLN. Szkoda, że w czasie sezonu myśliwym nie udało się wybić ich w pień.

Maj 03
Pojechałem do warsztatu na przegląd. Całe podwozie skorodowane od tej pieprzonej soli.

Maj 25
Dzisiaj jest mój szczęśliwy dzień – resztki śniegu stopniały, a ja wreszcie załatwiłem ostatnie formalności u notariusza. Jutro przeprowadzamy się znowu do mieszkania w bloku na nizinie. Szkoda tylko tych 30%, które straciłem sprzedając „od ręki”. Przyszły lokator był zauroczony miejscem. Powiedziałem mu, że to tylko namiastka tego raju, który czeka go w zimie – facet cieszył się jak małe dziecko. Palant.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 16:41:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Sprytnie! Ale widziałbym Cię z takim oddzielnym światłomierzem, do zawieszania na szyji Smile .
/Miałem taki, ale popsuty.../



Też taki mam. Co ciekawe - też popsuty. Ale bez obaw - planuje kupno nowego... tzn starego-nowego, bo za te współczesne elektroniczne cuda za parę tysi, to jednak podziękuje ;).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 18:43:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
natalia pisze:
Gravi napisał:
Marzy mi się dom z ogrodem i werandą na wsi.

mi też

..a małżonek czyta to forum? :wink:
Ja już chyba też jestem mentalnie przygotowany do zamieszkania na wsi.
Pies, kot , kury, koza, jakiś kawałek ziemi...i praca w mieście.. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 18:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Też bym chciała domek na wsi, tylko żeby nie było pająków, powodzi i innych kataklizmów. A to niemożliwe raczej, zwłaszcza to pierwsze...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 19:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hehe, maciej, dobre :lol:
no to uścislijmy: domek na wsi z werandą od kwietnia do października :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group