Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:18:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 174  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 04 marca 2019 08:15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Taka nieciekawa ciekawostka: na zakończonych MŚ w nartach klasycznych Norwegowie (13 złotych medali) wespół z Niemcami (6) tylko 3 razy wpuścili kogoś innego na najwyższy stopień podium - Szwedki wygrywały drużynowe biegi, a Kubacki wiadomo co. To wiadomo co było jedyną konkurencją, w której na podium nie stanął żaden reprezentant dwóch ww. nacji.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 marca 2019 18:08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
viator w wątku "Przewidujemy" w kwietniu 2011 pisze:
Czy Robert Kubica wróci na tor F1?


No i stało się, co prawda nie do kwietnia 2012 roku, lecz po ponad sześciu latach, ale jednak.
Tylko że ostatni zdaje się był? Czy ma złe auto?
(słabo się orientuję w realiach F1, liczę na jakąś analizę np: elsei)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 marca 2019 18:41:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Niedługo China Open w snookera. Mamy Polaka!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 marca 2019 20:52:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
Tylko że ostatni zdaje się był? Czy ma złe auto?

..słyszałem że ktoś na pierwszych okrążeniach wjechał mu w bolida.Poza tym bolid nie jest dobrze przygotowany do sezonu
arasek pisze:
Tylko że ostatni zdaje się był?

..z tych co dojechali do mety to chyba tak.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 marca 2019 17:51:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
On zawsze ma pecha, biedaczek.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 19:39:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Oj, nie przeanalizuję, niestety - w ogóle odpuściłam testy i całe zamieszanie przedstartowe a stan mózgu mam taki, że ledwo zdążyłam na ten wyścig ;-) - córka mnie obudziła...
Natomiast jeśli chodzi o samego Kubicę, to bardzo go cenię, ale nie czekałam na jego powrót do F1, niezbyt wierzę w magiczne powstanie z popiołów niczym Lauda.

Może Bogus? :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 20:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
https://www.facebook.com/56866540995711 ... 949793784/ między innymi dlatego lubię tego gościa :)


ALE
czemu jeszcze nikt nie zanotował Polacy mają Puchar Narodów! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 22:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Polacy mają Puchar Narodów! :) :brawa:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 23:05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jak to nikt nie zanotował? Pisałem już o tym dwa lata temu!

Co do Kubicy, to też wiele nie napiszę, bo średnio mnie jego występy obchodzą. Po tym, jak Renault w 2017 wzięło go na testna Hungaroringu, po czym zdecydowało się zatrudnić Sainza na rocznym wypożyczeniu, nie miałem większych złudzeń, a ten brak wiary potwierdził później Williams, wybierając Sirotkina, co w polskich mediach zostało oczywiście przedstawione jako wykupienie przez sponsorów miejsca, ale bardziej insajderskie informacje były takie, że na testach w Abu Dhabi Williams zorientował się, że Kubica nie daje takiej jakości, jakiej oczekiwali, więc lepiej wziąć za to miejsce więcej. W tym roku Rosjanie stwierdzili, że im się nie opłaca, Orlen coś tam sypnął groszem i mamy powrót. Fajnie, że się udało, ale nie wróżę sukcesów. Do tego dochodzi nieco zaskakujący fakt, że Paddy Lowe w rok doprowadził Williamsa do totalnej ruiny. Trudno o optymizm, nawet jeśli Kubica zmniejszy częstotliwość wpadania w ściany. Podobno w niedzielę udało mu się tego uniknąć?
A F1 oglądałem ostatni raz na początku września.

Pozostaje liczyć na Huberta Hurkacza.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 marca 2019 08:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
8-)
Co dwa lata Puchar Narodów - dla mnie OK :lapkuraka:
Podobno dziś dowiemy się, co zamierza Horngacher....

Hurkacz do przodu! jestem za. A jeśli komuś potrzeba większej dawki polskich sukcesów sportowych, to zachęcam do sprawdzenia osiągnięć Grzegorza Pluty i Kingi Dróżdż w szabli czy Igora Sikorskiego w slalomie.
A i Michał Kwiatkowski nadal w formie :jasiek:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 marca 2019 09:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
No to mamy Czecha! Ten Doleżal sprawia korzystne wrażenie, zobaczymy...

Zakończony właśnie sezon to oczywiście zima Rjoyu Kobayashiego. PŚ, Kula za loty, Row Air, 4 Skocznie... jedynie na MŚ mu nie poszło.
Wygranymi są również Kilian Peier (niewątpliwie sezon życia), Markus Eisenbichler i Jefgienij Klimow (pierwsze zwycięstwa w PŚ i zakotwiczenie w czołówce Pucharu - 7 i 12 miejsce) oraz młody Timi Zajc - też z debiutanckim zwycięstwem. Jakaś nadzieja dla Petera Prevca, który jakby drgnął i zaczął się odbudowywać. A Polacy? - Kubacki i Żyła bardzo na plus, przy czym Żyła nie miał jeszcze tak równego, dobrego sezonu. Wolny - miłe zaskoczenie i coraz większa solidność. Stoch - dołek pod koniec, ale trudno uznać by zawalił sezon: jest wicemistrzem świata i dwa razy wygrał zawody PŚ, koniec sezonu na podium.
A niepowodzenia? Generalnie Norwegowie, którzy błysnęli tu i ówdzie, ale już nie byli taką niedoścignioną ekipą jak rok temu. Gregor Schlierenzauer - klęska, nic nie pomaga. Noriaki Kasai - cień siebie sprzed roku czy dwóch, ale on już nic nie musi. Daniel Andre Tande - bardzo chciał wrócić w dobrym stylu, bez skutku.
Stefan Hula już raczej zmierza ku stanowisku asystenta trenera kadry B lub coś w tym stylu. A ambitny Kot wciąż źle i tu jest na pewno problem nierozwiązany.
Gdzieś pośrodku, tak może razem ze Stochem umieściłbym Krafta. Nie szło mu przecież źle - kilka razy wygrał, ale jakiś niedosyt pewnie też ma. W najważniejszych imprezach sezonu zawsze był ktoś lepszy.

A co z egzotykami? Zografski parę razy ładnie się pokazał i zdobył dla Bułgarii ponad 100 punktów. Antti Aalto chyba wlał trochę nadziei w serca Finów. Insam, Leroyd, Boyd-Clowes, Bickner, Nurmnsalu (Estonia) mignęli kilka razy i to tyle.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2019 20:39:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Bartosz Ostałowski


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 czerwca 2019 20:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dwunasty Roland Garros dla Rafaela Nadala! Mecz oglądałem dopiero od połowy, ale cieszę się, że w tym wyjątkowo dla mnie nie-tenisowym roku, udało mi się zobaczyć to włąśnie zwycięstwo!

Przy okazji - potwierdza się funkcjonująca od lat dychotomia między męskim a kobiecym tenisem: w męskim ćwierćfinale spotykają się numery: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10 i 24 z draw; a w półfinale numery 1, 2, 3 i 4. W kobiecym ćwierćfinale mamy numery 3, 7, 8, 14, 26, 31 i dwie osoby nierozstawione, a w półfinale 8, 26 i dwa no-name'y, po czym finał zawodniczki z numeru 8 z nierozstawioną. Kobiece numery 1 i 2 odpadają w trzeciej rundzie - jedynka z nierozstawioną zawodniczką, dwójka z babką z 31 lokatą... Miałem nadzieję na to, że Simona Halep stanie się nową wieloletnią gwiazdą-dominatorką, ale chyba nic z tego...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 czerwca 2019 22:18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nadal to fenomen tenisa w odmianie ziemnej. Nie wiem czy za naszego życia ktokolwiek zbliży się do jego osiągnięć na French Open.
Wielu prorokowało przed laty, że sposób jego gry na mączce da mu kilka dobrych sezonów a potem się zajedzie. No fakt, tak miał Rios, Muster, nawet genialnego "Gugę" Kuertena (trzykrotny zwycięzca RG) pokonała w końcu kontuzja biodra. Ale Nadal wydaje się jakby z innej planety, niemal niezniszczalny!
Ciekawe jak to jeszcze będzie z nim... Po 2007 roku zawziął się i wbrew głosom, że wygra tylko szlemę paryską udało mu się zwyciężać i w Australii i w Londynie i na US Open. Ostatnio jakby jednak cofnął się do tej swojej ziemnej niszy, bardzo jestem ciekaw co ugra na Wimbledonie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 lipca 2019 16:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No no, póki co Hubert daje radę!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 174  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group