Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:14:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 174  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 listopada 2008 21:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
echh nie przepadam za ani jednym ani drugim :( choć są lepsi niż Ebdon :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 listopada 2008 21:26:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale jaką Stevens ma fryzurę! :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 listopada 2008 21:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
aż spojrzałem....o fuck :shock:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 listopada 2008 11:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
nie przepadam za ani jednym ani drugim
Ja za snookerem też nie bardzo, ale żużel lubię.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 19:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
ale żużel lubię

......IMŚ...czyli Indywidualne Mistrzostwa Świata....
Tuzy światowego żużla...
Ivan Mauger ..Nowa Zelandia...sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium :!: Postac znam tylko z "podań ludowych" :wink:
Tony Rickardsson, Szwed...nooooo! karierę tego pana to już mogłem obserwowac osobiście...także szesciokrotny MŚ :piwo: . Zawodowiec..wręcz "kiler", kiedy miał wygrywać to wygrywał!
Hans Nielsen , Duńczyk...karierę tego "dżentelmena speedwaya" , bo tak o nim mówiono także obserwowałem .....no przynajmniej jego ostatnią część. Czterokrotny IMŚ....Wielka klasa na torze , przed mikrofonem....i w ogóle.
Nicki Pedersen także Duńczyk , nigdy nie startował w roli faworyta...
3 krotny zdobywca najcenniejszego trofeum....Jakoś nie za bardzo lubiany przez naszych kibiców :twisted: ......


A nasi w tej rywalizacj? Na tle tych "asiorów" osiągnięcia naszych rycerzy czarnego sportu wyglądają mniej imponująco , ale nie ma się czego wstydzić.... Jerzy Szczakiel kiedyś zawodnik Kolejarza Opole w roku pańskim 1973 na torze Stadionu Śląskiego , w biegu barażowym po pasjonującej walce z Maugerem zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza wiata w jeździe na żużlu!!!!!!
Paweł Waloszek wicemistrz świata z roku 1970 były zawodnik byłego klubu ze Świętochłowic...drużyny ,której byłem kibicem.....
Zenon Plech wicemistrz z roku 1979 i brązowy medalista z roku 1973.....obecnie trochę trener , trochę komentator....
Nieżyjący już niestety Edward Jancarz , taka niespełniona nadzieja polskiego speedwaya , brązowy medalista z roku 1968....
Nieżyjący także Antoni Woryna dwukrotny srebrny medalista w latach 1966 , 1970....
oraz....oczywiście nasz obecny TUZ Tomasz Gollob!!! Ale o panu Tomku to może kiedyś indziej i może więcej.....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 19:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Wuka co Ty robisz w domu? Na Śląski, ale już! Dowalić Legii!!!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 20:22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
BartZ pisze:
Wuka co Ty robisz w domu? Na Śląski, ale już! Dowalić Legii!!!!!

...ziiiimnoooo mi , jakbym jeszcze z kim miał pójść na ten mecz to było by o.k.... "Solo" nie potrafiłem się zmusić niestety... Na termometrze +2 i temperatura spada...Mecz obserwuje w "akcja po akcji" jak na razie 0:0..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 listopada 2008 12:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O! :-)

A dzisiaj rozpoczął się sezon w moim ulubionym (the ulubionym) sporcie, tzn. w narciarstwie biegowym.

Zaczął się bardzo pięknie, bo w zaśnieżonym lesie pełnym górek, gdzie nowy śnieg wciąż padał, a zawodniczki pruły przezeń stylem łyżwowym...

Totalne zwycięstwo Skandynawek - w pierwszej ósemce było ich sześć, przy czym spoza zajęły miejsca zaledwie piąte (Włoszka) i siódme (Polka, wiadomo która ;-)).

I chyba mam faworytkę na ten sezon, oto ona, Theresa Johaug się nazywa i pochodzi z Norwegii:

Obrazek

sympatyczna, nieprawdaż? :-)

Dzisiaj była czwarta, ale widać było, że zasuwa jak z motorkiem ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 listopada 2008 18:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Crazy pisze:
A dzisiaj rozpoczął się sezon w moim ulubionym (the ulubionym) sporcie, tzn. w narciarstwie biegowym.

...lekko nieśmiało , juz w zasadzie drugi sezon rozglądam się za nartami biegowymi. Trochę jest problem. Narty dobiera się do wzrostu i wagi...a jeżeli jest się że tak powiem lekko nieproporcjonalnym :wink:, to jest z tym lekki kłopot....Sprzęt nie jest zbyt drogi, myślę że cała inwestycja zamknęła by się w kwocie ok.600 zł. I w góry wcale nie trzeba jeżdzic...lepiej jest nawet jak jest zupełnie płasko! :wink: Satysfakcjonowały by mnie narty takie raczej do pokonywania odcinków marszem...

Wracając do minikącika żużlowego , a konkretnie do IMŚ postac naszego "asa" żużlowych torów czyli Tomasza Golloba....Zawodnik mimo ostatnio dosyć częstych zmian barw klubowych kojarzony jest z bydgoską Polonią... A starty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata ?
5 medali. 4 brązowe oraz 1 srebrny. Wspaniały dorobek....
Raz T. Gollob był na prawdę blisko zdobycia tytułu IMŚ. Na przeszkodzie stanął feralny w skutkach dla naszego jeżdzca turniej finałowy o "Złoty Kask"( jedna z najbardziej prestiżowych nagród żużlowych w naszym kraju) rozgrywany w Wrocławiu ,w którym to nasz zawodnik zaliczył makabryczny upadek...Podczas pokonywania kolejnego okrążenia zaliczył upadek ,a siła była tak duża ,że wyrzuciła naszego zawodnika poza owal toru czyli za bandę. Podczas tego makabrycznego lotu zawodnik swoim ciałem owinał się o jakiś słup....Naprawdę wyglądało to bardzo żle....Skutki upadku nie okazały się na szczęście poważne , zawodnik poobijany i z kontuzją palca dojechał sezon do końca , lecz nie mógł już podjąc walki na 100%...
Wspaniały zawodnik. On w zasadzie jest magnesem przyciągającym naszych kibiców na zawody z cyklu Grand Prix.....Popisowe akcje Tomka to mijanie przeciwników "po szerokiej" w charakterystyczny dla siebie sposób...a i jak trzeba to "trzyma krawężnik"jak się patrzy.... :D Od lat ścisła czołówka światowa!I to by było chyba na tyle....na dziś oczywiście! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 21:07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
.....Jak ktoś mi powie co to jest za czapka i kto ma prawo ją nałozyc na głowę....jako wskazówkę dodam że jest to pewna forma "korony"....to otrzyma tytuł żużlowego kibica miesiąca i może jakąś nagrodę rzeczową, niekoniecznie związaną ze sportem żużlowym ....pewnie jakąs płytę.... 8) .
Kto pierwszy ten lepszy....Czas trwania konkursu do piątkowego wieczoru maksymalnie....


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 listopada 2008 09:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tzw. Czapka Kadyrowa - przechodnie, nieoficjalne trofeum przyznawane Indywidualnym Mistrzom Polski od 1963 r.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 listopada 2008 18:01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
Tzw. Czapka Kadyrowa - przechodnie, nieoficjalne trofeum przyznawane Indywidualnym Mistrzom Polski od 1963 r.

...Oooooo! i błyskawicznie został wyłoniony żużlowy kibic miesiąca listopada!!! Dla wtajemniczonych pytanie raczej z tych ...phi.., no cóż mi to za zagadka.... :wink: A więc gratuluję . Słowo się rzekło , kobyłka(płyta) u płotu.... Nagroda w postaci płyty zostanie doręczona za pośrednictwem Poczty Polskiej...Wiadomość na pw...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 08:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
phi.., no cóż mi to za zagadka
Czapkę kojarzyłem i wiedziałem o co z nią chodzi, ale nazwę musiałem wygrzebać w google, bo wyleciała z pamięci. Skąd ta nazwa w ogóle i co oznacza?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 20:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
Skąd ta nazwa w ogóle i co oznacza?

...Czapkę otrzymali dwaj żużlowcy Andrzej Pogorzelski oraz Antoni Woryna od Gadbrachmana Kadyrowa żużlowca Kraju Rad , podczas ich wizyty w Ufie. W roku 1963 została ona przekazana przez obu panów jako przechodnie trofeum za zdobycie IMP....Jej zdobywca miał prawo do wyhaftowania swojego nazwiska na czapce. Pierwszy uczynił to Henryk Żyto...Obecnie Czapka Kadyrowa znajduje się w muzeum , a to z powodu prozaicznego.....braku miejsca do umieszczenia kolejnych triumfatorów IMP. Obecna czapka to nasza wojskowa rogatywka. Także ładna...A kto zakładał czapkę najwięcej razy?
Z moich obliczeń wynika że człowiekiem tym jest Tomasz Gollob , który czynił to 7 krotnie!!!
Finałowe zawody o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski to super sprawa. Finał odbywa się zawsze na torze Drużynowego Mistrza Polski z roku poprzedzającego finał. Raz miałem przyjemność oglądania zawodów na torze w Częstochowie. Triumfatorem zawodów ku rozpaczy miejscowych kibiców został Jacek Krzyżaniak , a nie pupil miejscowych fanów Sławomir Drabik ( mój pupil także ...bo wiadomo ....."Że najlepszy w Polsce jest Sławek Drabik CKM" ......nie mylic ckm-u z CKM-em ...CKM to Czestochowski Klub Motorowy... :wink: )
Finał to czasem niespodzianka... A chociażby w tym roku. Mistrzem Polski na stadionie Unii Leszno został były zawodnik miejscowych Adam "Skóra"Skórnicki..... Brawo dla tego Pana!!!! :D
P.S. Jedna uwaga dla potencjalnych przyszłych kibiców "czarnego sportu"..
Zawody oglądane w telewizji są tak mało pasjonujące jak oglądanie w telewizji zawodów F-1....Proponuje wybrać się kiedyś na stadion w ładną pogodę i nie musi to wcale byc mecz czołowych drużyn Ekstraligi i zobaczycie co to jest speedway!...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 08:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
CKM to Czestochowski Klub Motorowy
Gdzieś chyba mam ich czapkę. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2604 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 174  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group