Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 17:35:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o pomoc
PostWysłany: czw, 13 listopada 2008 13:39:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Wiem, że takich ogłoszeń są setki i nie wszystkim można pomóc, ale tutaj chodzi o moją znajomą, tłumaczkę i bardzo sympatyczną osobę, Basię Sapałę.

Oto jej apel:

Na zdjęciu USG http://i34.tinypic.com/i3tk76.jpg
widać mojego synka, Maćka. Ma tu 26 tygodni. Dopóki noszę go w sobie, jest bezpieczny, ale już dziś wiem, że na świat przyjdzie ze złożoną wadą serca.
U Maćka zdiagnozowano przełożenie wielkich naczyń tętniczych i duży ubytek przegrody komorowej powodujący wspólną komorę z inwersją komór.
Życie mojego synka, a potem jego normalny rozwój będzie zależał od skutecznego leczenia operacyjnego – jedno lub wieloetapowego, w zależności od ostatecznej diagnozy.
Maciek to Dar nieoczekiwany i upragniony zarazem. Niestety tylko przeze mnie. Jestem dziś jedyną osobą, na którą on może liczyć i zrobię wszystko, co w ludzkiej mocy, żeby mój synek dostał powtórną szansę na spełnione życie.
Taką szansą jest dla niego operacja, którą - ku mojej wielkiej radości - zgodził się przeprowadzić wybitny specjalista, profesor Edward Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Monachium. Koszt operacji zaplanowanej na styczeń 2009 wynosi ok. 26.000 EUR, do tego dochodzą koszty porodu od 3.000 do 6.000 EUR, ponieważ Maciek musi być operowany w pierwszych dniach swojego maleńkiego życia. Nie mam takich pieniędzy, ale wierzę głęboko, że uda mi się zebrać potrzebną sumę, choć mam tak mało czasu – dwa miesiące.
Dlatego zwracam się do Państwa, do wszystkich ludzi dobrej woli z wielką prośbą o wsparcie mnie w walce o życie mojego synka. Każda, najmniejsza nawet suma, to minuta, godzina, a może cały dzień życia Maćka. I wielka wdzięczność jego matki.

Wpłat można dokonywać na rachunek:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
20-701 Lublin, ul. Nałęczowska 24

Nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 KONIECZNIE z dopiskiem: „Maciek Sapała"


W imieniu Basi dziękuję za wszelką pomoc, chociażby w przekazaniu tego apelu ludziom, którzy mogą udzielic jakiegoś konkretnego wsparcia. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2008 20:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Wiadomośc od Basi, przekazana dzisiaj:

Kochani!!
Mam informacje z ostatnej chwili, ktorej, mysle, nikt nie oczekiwal - oto dzis na koncie Fundacji uzbieralo sie 100.000. Jest to suma, ktora pokryje koszt operacji!
Oficjalne dane z konta Kliniki bede miala niestety dopiero w poniedzialek, ale podejrzewam, ze i tam zbiera sie juz suma potrzebna na porod.
To jest rekord Fundacji - nie tylko ze wzgledu na krotki czas zbiorki: poltora tygodnia!!!, ale tez ze wzgledu na ilosc wplat. I to wszystko dzieki zaangazowaniu tysiecy osob, ktore uwierzyly mi na slowo honoru.
Pewnie jeszcze dzis lub juro rano na stronie www.corinfantis.pl zamieszczona bedzie stosowna informacja.
Boze, uderzylam w jakis taki oficjalny ton, ale to dla mnie chwila uroczysta.
Powiem krotko: nie spodziewalam sie, przenigdy, w najsmielszych snach takiego odzewu. Bylam pelna leku, niepewnosci. Wszystko pryslo.
DZIEKUJE!

Wwszystkie pienidze, ktore jeszcze sa w drodze, zostana na koncie pod moim nazwiskiem. Jak juz pisalam bede mogla przeznaczyc je na kolejne operacje, jesli okaza sie potrzebne, rehabilitacje, lub dla innego dzieciatka.

Ja również dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 grudnia 2008 22:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
A tu chodzi o moją koleżankę z pracy i jej dziecko :cry: .

Słuchajcie: na dole tej zalinkowanej strony można zobaczyć ile pieniędzy już jest, a ile jeszcze brakuje do potrzebnych 132 tysięcy złotych na operację (wszystkie ważne informacje tam są).
Jest strasznie mało czasu (jakieś 3 tygodnie!) i myślę, że każda kwota się liczy. I że to da się zrobić.

Proszę Was o pomoc. Jeśli macie możliwość aby gdzieś przekazać informację albo jakieś pomysły to też.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 21:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Strasznie dziękuję za wpłaty! Z niejakim wzruszeniem odnajduję na wyżej linkowanej stronie znajome nazwiska. Naprawdę. I widać też efekty na koncie.
A do tego jest mi wstyd, bo ja nieraz sobie lekceważyłem podobne akcje.

Ale brakuje jeszcze 50 tysięcy, a czasu coraz mniej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 grudnia 2008 11:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Jest nawet więcej! :)
(ale to dobrze, z tego co wiem okazało się, że jeśli poród będzie miał miejsce w nowym roku to ceny będą wyższe...)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group