Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 02:50:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 11:22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Pippin pisze:
mathew pisze:
i nie byłem na Bobie Dylanie

Może wątek "Na tych koncertach nie byłem"? U mnie by się dużo uzbierało! :D


W sumie pomysł bardzo przedni. A że na każdym spotkaniu jest tak, że ktoś musi zacząć, to sobie pozwolę ;).

Izrael - 2

I to z tego samego powodu, który określę mianem "błędów młodości". "Reggae? Co mnie jakieś reggae interesuje?!" :roll: :x

Disfear, Doomriders, Malignant Tumour - 1

Ech, tak to jest, jak we wrocławskim Firleju urządza się świetne koncerty w środę. O kapelach usłyszałem tego samego dnia, którego zapowiedź koncertu pojawiła się na Last.fm, ale przelotne zapoznanie się z dwoma utworami Disfear zaproponowanymi przez Last.fm oraz znakiem jakości "projekt basisty Converge'a" przy Doomriders uczyniły z tego koncertu dla mnie osobisty "mast bi der". No i wyszło, jak wyszło. Na pocieszenie tego samego dnia, w którym odbył się koncert, nabyłem płytę Disfear, 'Live the Storm', która nie dość, że przez pewien okres czasu miała u mnie spore szanse na płytę roku :shock: , to jeszcze bardzo przypomina klimatem 'Verses of Steel' Acid Drinkers. Z tymże, oczywiście, w Disfearze więcej jest crusta i d-beatu niż u Kwasożłopów.

Iggy Pop & The Stooges, Lech Janerka - 1

Tak to jest, jak się ma te naście lat z mniejszą cyferką jedności, niż by się chciało i pewne wydarzenia kulturalne ani nas grzeją, ani ziębią. Znamienne, że przez dłuższy okres czasu tak naprawdę żałowałem, że nie było mnie na występie Lecha Janerki, nie zaś gwiazdy wieczoru.

2Tm2,3 - 2
Armia - 1

A to było tak: przed wydaniem "888", na wakacje jadąc, kupiłem "Teraz Rocka", w którym był wywiad z Budzym i Litzą, a że już wtedy nakręcony byłem na Kwasożłopów, wychodziłem ze słusznego założenia, że z czymkolwiek Litza związany nie jest, musi być to dobre (nie ukrywam, że dorastanie z pierwszymi kasetami Arki Noego mogło też mieć na to jakiś wpływ ;)).

Bardzo się ucieszyłem, jak zobaczyłem na plakacie zapowiedź koncertu Tymoteusza jakiś czas później. Zdziwiła mnie wprawdzie adnotacja, że przewidziana jest jakaśtam zniżka dla tych, którzy kupią bilet na koncert Armii następnego dnia. A że ta konsternacja przedłużała się niemiłosiernie, koniec końców Armię pierwszy raz zobaczyłem w tym roku na "wRock for freedom", a na Tymoteusza czekam do stycznia 2009.

Drugi raz, jak mi się nie udało zobaczyć Tymka, to 9 marca 2008, kiedy Drugi Tymoteusz Dwa i Trzy Dziesiąte koncertował akustycznie w Jelczu-Laskowicach. Tego samego dnia we Wrocławiu odbywał się koncert Acid Drinkers. Zdecydowały względy komunikacyjne (bliżej) i jednak miałem wtedy wielką potrzebę wyszalenia się (czadowość koncertu). I nie żałuję, co tu kryć. To był mój jedyny koncert Acidów z Olkiem :( .

Peter Pan Speedrock, The Cuffs, We Are Idols - 1

Zabawne, ale znowu najbardziej zależało mi na supporcie i to tym pierwszym: wrocławskich We Are Idols, których wszystkim gorąco polecam. Koncert odbył się w środę, tę samą, na którą zaplanowany był koncert Tymoteusza w Łykendzie (który został przeniesiony na 28.01.2009). Raz, że środa, co mi niezbyt pasowało, dwa, że jednak Tymoteusz tego samego dnia, muzycy, forumowicze, wyczekiwany koncert.. A w dodatku to We Are Idols i spółka za 30 zł, podczas gdy mnie interesuje tylko support i to ten pierwszy... W efekcie tego wszystkiego nie byłem na żadnym z tych gigów :roll: .

A z Wami jak było :twisted: ?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 11:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Świetny wpis! :D

U mnie:
- R.E.M. w Pradze jakoś w 1995. Bo z powodu ciężkiej choroby jednego z członków zespołu trasa europejska (albo jej część) została odwołana
- Metallica w Katowicach we wrześniu 1996. Bo palant ze sklepu muzycznego w Jeleniej Górze nie przytrzymał nam obiecanych biletów, a jechać w ciemno trochę się baliśmy
- Przeszłe koncerty The Cure w Polsce. Bo daleko, bo drogo, bo egzaminy.
- Pearl Jam 1 listopada 1996 w Warszawie. Bo data taka, że Rodzice nie chcieli puścić ani zasponsorować.
- Pearl Jam w Katowicach w czerwcu 2000. Bo sesja egzaminacyjna.
- U2 w Warszawie w 1997. Bo uwierzyliśmy komuś, że już nie ma biletów.
- Armia w Poznaniu wtedy jak Lech zdobywał Puchar Polski. Bo Lech zdobywał Puchar Polski.
- 2TM2,3 kiedyś w Poznaniu w jakiejś szkole. Bo bałem się, że jak w szkole to będzie spokojnie albo regowo. A nie miałem racji.
- Faith No More w Trutnovie w 1997. Bo nie wiedzieliśmy że będą grali. A normalnie często podjeżdżaliśmy, nierzadko rowerami, na ten festiwal, choćby na godzinkę.
- Grzegorz Turnau w Borowicach jakoś w 2000? 1999? Bo wino w sklepie było tanie i za duża ilość zesłała na nas słodki sen.
- King Diamond jako support przed Metalliką w Warszawie w 1999. Bo wynajęty autobus jechał z Poznania baaardzo długo.
- Dezerter na zeszłorocznym Jarocinie. Zaliczony połowicznie, jako że nie widziałem nic, za to słyszałem świetnie. Bo kolejka za biletami była za długa.
- Roger Waters w Warszawie w 2002. Bo właśnie skończyłem studia, szukałem pracy i byłem totalnie bez pieniędzy.
- Tomek Budzyński u Karmelitów w Poznaniu. Bo Pyrkon wówczas trwał.
- Leningrad Cowboys na Malcie (1999?). Bo obiecano mi wakacyjną pracę w Niemczech i siedziałem w domu, czekając na telefon. Nie zadzwonił.

CDN

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony wt, 23 grudnia 2008 14:18:56 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 11:43:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Ja bardzo żałuję, że nie udało mi się być na jedynym (do tej pory) koncercie Tomasza Budzyńskiego - w Lublinie - był to koncert promujący płytę Taniec Szkieletów - połączony z wystawą obrazów - i miał miejsce na KULu,,, - nie pamiętam dlaczego,,, koncert miał miejsce w grudniu,,,

do tego dochodzą wszystkie Soulfly'e w Polsce - których było dosyć dużo,,, zawsze wygrywał we mnie duch "dziada" - i znajdowałem sobie jakąś groteskową wymówkę,,,

,,,i jeszcze Nightwish z Tarją,,, być może nie będzie już nigdy okazji ich razem zobaczyć,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 12:25:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
kobong (ale to nic dziwnego w sumie bo miałem jakieś 11 lat wtedy)
something like elvis (też byłem gówniarzem, miałem z 14 lat i słuchałem metalliki i acid drinkers)
illusion (względy merkantylno - zdrowotne zwyciężyły)
einsturzende neubauten (jednak mając do wyboru c93 4 przystanki siódemką od chaty i en w wawie wybór był prosty)
o dziwo nigdy nie widziałem też na żywo dezertera :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 12:56:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie byłem na wielu koncertach, na które chciałbym pójść, ale w zasadzie tylko jednego żałuje: IGGY POP na Torwarze w 1993. Jeszcze dwa dni przed koncertem miałem kasę na bilet, alem ją przepuścił :(

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 12:59:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
alem ją przepuścił

Na...? :mruganie:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 13:10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Pet o płycie "Blah Blah Blah" pisze:
mając ograniczoną ilość gotówki i wybór: bilet na koncert Pop-a na Towarze w 1993 roku lub tą płytę. Wybrałem opcję nr 2... przypuszczam, ze przestanę sobie pluć w brodę z powodu podjęcia takiej, a nie innej decyzji gdzieś w okolicach roku 2025

Dramatyczna historia :D

Czuwaj

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 13:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O własnie!

:|

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 14:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
mogłem kiedyś iść na Dżem, kiedy jeszcze śpiewał z nimi Riedel... i nie poszedłem :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 14:21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Page & Plant w Polsce

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 15:31:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
ominęły mnie trzy podobno świetne koncerty 2TM2,3 w Poznaniu

- w jakiejś salce przy kościele na Dębcu... chyba w listopadzie 1999 gdzie było tak ciasno i duszno że ludzie i wykonawcy mdleli, ale koncert podobno niesamowity - nie mogłem przyjść bo graliśmy akurat koncert Soundrops w kaplicy u Dominikanów, pierwszy i jeden z niewielu w składzie Morella, otoKarbalcy i ja

- wspomniany wyżej w jakiejś szkole na Ratajach, po którym Budzy i Lica zbierali pieniądze do czapek, to było w niedziele a ja wtedy śpiewałem na mszy i nie chciałem zostawić duszpasterstwa na lodzie, trochę źle rozumiałem niektóre sprawy wtedy

- koncert w Eskulapie, na którym nie mogłem być, bo jechałem na ślub koleżanki z grupy na studiach do Wałbrzycha, to był wrzesień 2000, Siora była i mówiła że grali wszystkie moje ulubione numery, w tym Nie Lękaj Się, którego do dzisiaj nie usłyszałem na koncertach

oprócz tego w 1998 miałem iść na koncert Skaldów w ramach Juwenaliów, w auli uniwersyteckiej, dopiero pod pomnikiem Mickiewicza przypomniałem sobie że nie wziąłem legitymacji i wróciłem do domu i już nie chciało mi się znowu tam iść - na szczęście następnego dnia wziąłem legitymację ma Armię (T LovE i Kazika) na AZS-ie, bo dosyć mocno pilnowali, żeby niestudenci nie weszli

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 15:43:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gero pisze:
ma Armię (T LovE i Kazika) na AZS-ie
A to jest materiał na wątek "Kto, z kim, gdzie i kiedy mógł się przypadkowo spotkać, gdy jeszcze się nie znali?". :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 15:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
...na poprzednie dwa Jarociny wybierałem się...ale jak przychodził termin zdezerterowałam ze względu na brak towarzystwa (chciałem chociaż na jeden dzień)
...na Kryzys w Katowicach bodajże na koniec listopada albo początek grudnia. Nie poszedłem ponieważ nie była do końca podana godzina koncertu , a wszystko miało byc połączone z jakimiś odczytami poezji(?).....więc żeby się nie nudzic strasznie 8) odpuściłem sobie...
...Na SBB w Chorzowie niedawno....Koncert odbywał się w niedzielę , a sobota był dniem w którym moich dwóch kumpli obchodziło urodziny , ze względu na poimprezowy "kociokwik" pozostałem w domu.....
W takim stanie ducha i ciała muzyka SBB mogła by mnie zabic.... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 16:01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
ja moglem byc na ostatnim koncercie New Model Army w Poznaniu i nie bylem :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 16:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Goblin pisze:
New Model Army w Poznaniu
Kiedy byli?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group