Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 02:08:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
w tym temacie się dzieliłam wątpliwościami. czy reklamowanie medalików Matki Boskiej nie jest jakąś komercyjno-sekciarsko ściemą.

_________________
http://nemesister.tv


Ostatnio zmieniony śr, 07 stycznia 2009 22:18:45 przez nemesister, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:18:43 
usunęłam bo w ostatnim poście prosiłaś. przepraszam jeśli się pospieszyłam


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
miałaś rację, moja wina. myślałam, że temat zamknięty.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
to ja tylko spróbuję się odnieść do usuniętych już wcześniej postów:
Uldor pisze:
Bardzo mnie reklama tego medalika denerwuje, a widuję ją dość często na Last.fm...

a to dlaczego?? mnie dużo bardziej denerwują inne reklamy na last.fm - chociażby nagrane głośno video-reklamy - które włączają się po najechaniu kursorem myszki - i w dodatku zagłuszają mi słuchanie muzyki,,,


Pet pisze:
Taki nasz lokalny folklor - no i git

ale że co?? że reklama medalika - czy że medalik?? poza tym chyba te medaliki są za darmo,,,

,,,a jeżeli kogoś wkurza, że widzi medalik Maryjny - no to już jego sprawa,,,

nie wiem na ile akurat ta "reklama" to komercyjna ściema - albo po prostu propagowanie kultu Maryjnego - ale sam medalik ma w pewnym sensie dla mnie duże znaczenie, a nawet bardzo duże,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
powiem szczerze - jak zobaczyłam tę reklamę na last.fm, to pomyślałam, że to jakaś sekta usiłuje się wcisnąć

dlatego początkowo założyłam ten temat

odetchnęłam i myślę, że:

a nawet,jesli, ktoś, kto sprzedaje medaliki, jest sekciarzem, to niech zarobi!!! nie sprzedaje niczego złego, nie namawia do niczego złego. niech sprzedaje chłopak, niech sprzedaje. jeśli kogoś to natchnie do modlitwy do Matki Boskiej - niech mu Matka Boża błogosławi.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:36:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
1) Bo graficznie jest mierna i nie pasuje do kompozycji strony.
2) Bo uważam to za bardzo nachalną formę handlu dewocjonaliami, która mi się nie podoba.

A te wideo-reklamy to wywiady z muzykami umieszczane przez last.fm, poza tym wyłączają się zaraz po zjechaniu z nich kursorem.
Chyba że mówimy o czymś innym.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Uldor pisze:
A te wideo-reklamy to wywiady z muzykami umieszczane przez last.fm, poza tym wyłączają się zaraz po zjechaniu z nich kursorem.
Chyba że mówimy o czymś innym.

mówimy o tym samym,,, ruszę se myszką a tu mi sie na chwilę wwala - chociaż wcale tego nie włączałem,,, to jest dla mnie nachalne,,,

Uldor pisze:
) Bo uważam to za bardzo nachalną formę handlu dewocjonaliami, która mi się nie podoba.

jak już wyżej wspomniałem - nie jest to aż tak nachalne, chyba że chodzi ci o częstotliwość wyświetlania się,,,


Uldor pisze:
1) Bo graficznie jest mierna i nie pasuje do kompozycji strony.

a moim zdaniem bardziej pasuje graficznie niż wielki banner piwa LECH na Poznańskim Zamku,,, to że nie jest to reklama muzyczna, to chyba bardziej,,, ale przecież w Teraz Rocku też nie tylko reklamy muzyczne są umieszczane,,,

nemesister pisze:
nie sprzedaje niczego złego, nie namawia do niczego złego. niech sprzedaje chłopak, niech sprzedaje

pełna zgoda,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 22:50:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Smok pisze:
mówimy o tym samym,,, ruszę se myszką a tu mi sie na chwilę wwala - chociaż wcale tego nie włączałem,,, to jest dla mnie nachalne,,,


No ale masz możliwość kontrolowania tego włączania - najazd kursorem powoduje włączenie. Ograniczaj niepotrzebne machanie myszką ;).

Smok pisze:
jak już wyżej wspomniałem - nie jest to aż tak nachalne, chyba że chodzi ci o częstotliwość wyświetlania się,,,


Właśnie o częstotliwość mi chodzi. Medalik darzy mnie wielką, acz zupełnie nieodwzajemnioną miłością :x

Smok pisze:
a moim zdaniem bardziej pasuje graficznie niż wielki banner piwa LECH na Poznańskim Zamku,,, to że nie jest to reklama muzyczna, to chyba bardziej,,, ale przecież w Teraz Rocku też nie tylko reklamy muzyczne są umieszczane,,,


Nie widziałem wspomnianej reklamy Lecha, aczkolwiek ten banner z medalikiem uważam za... niewłaściwy. Niewłaściwa forma do reklamowania tego typu rzeczy i niewłaściwe chyba miejsce. Zwłaszcza, że medalik wyskakuje czasami zamiennie np. z Motorizerem albo jakimś portalem plotkarskim...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Uldor pisze:
Nie widziałem wspomnianej reklamy Lecha

no to patrz:
Obrazek


Uldor pisze:
Niewłaściwa forma do reklamowania tego typu rzeczy i niewłaściwe chyba miejsce.

a jakie są jeszcze inne miejsca w których nie wolno mówić/pisać o Maryi według Ciebie??

no i jaka Twoim zdaniem jest ta właściwa forma??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
A czy nie jest czasem tak, że tak się coś remontuje, a Lech daje piniondze? Bo tak się często dzieje...

Nie chodzi o to, że "nie wolno". Ale czy wg Ciebie to odpowiednie miejsce dla tego typu treści - tuż za "Chude jest piękne?" a nieco przed "Liroy o seksie i swingersach" ?

Na pewno odpowiednia nie jest forma losowa, bo nie wszystkie miejsca są odpowiednie dla wszystkich treści.

Jestem ciekawy, jaka by była reakcja, gdyby na stronie jakiejś parafii pojawiła się, wspominana na podrzucanej tutaj przez Peta stronie, reklama serwisu randkowego skierowanego do homoseksualistów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
hola, hola
Uldor pisze:
Bo graficznie jest mierna i nie pasuje do kompozycji strony.

no, wybacz, ale te gejowskie reklamy tak samo nie pasują... ale jeśli Ty wolisz gejowskie, to ja nie mam nic przeciwko, żeby nie było...


2) Bo uważam to za bardzo nachalną formę handlu dewocjonaliami, która mi się nie podoba.

o godzinie 19:00 miałam negatywne zdanie. Czas minął.
22:15.
a czemu nie? dlaczego każdy protestancki czy jehowoistyczny (może źle odmieniam) myśli, że ma prawo wchodzić do naszego domu, czemu każda kurwa, co sypia z byle kim ma prawo oceniac nasze zycie malzenskie, czemu kazdy lewak ma nasze zycie oceniac?

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9996
Jeśli chodzi o sam ten medalik - to ściemą on raczej nie jest. Pamiętam, jak siostra rozdawała nam go na religii, kiedy byłam jeszcze w podstawówce, w zamierzchłych czasach PRLu (kiedy to nie było reklam, więc nie ma, że siostra też się dała nabrać :wink: ) i też opowiadała o tym, że jest cudowny itp.

Natomiast na:
Smok pisze:
propagowanie kultu Maryjnego

to moim zdaniem bardzo kiepski pomysł. Jeśli taka reklama kogoś natchnie
do modlitwy, to podejrzewam, że raczej kogoś, kto i tak by się pomodlił, nie w ten, to w inny sposób. Wiem, że generalizuję, ale jeśli nawet znajdą się jakieś wyjątki od reguły to sądzę, że nieliczne.
Wiem, że często panuje przekonanie, że jeśli jakaś forma ewangelizacji pomoże choć 1 osobie, to warto ją podjąć. Ale ja uważam, że jeśli pomoże 1 osobie, a zaszkodzi 100, to nie warto. A tego typu reklamy budzą przede wszystkim dużo zgorszenia, zniesmaczenia i zwątpienia w Kościół. I nie są te reakcje całkiem pozbawione podstaw. Bo raczej wątpię, żeby ta reklama faktycznie miała na celu ewangelizację tudzież propagowanie kultu Maryjnego, a nie zarobek właśnie. I w tym kontekście jej nachalność mnie razi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Uldor pisze:
Ale czy wg Ciebie to odpowiednie miejsce dla tego typu treści - tuż za "Chude jest piękne?" a nieco przed "Liroy o seksie i swingersach" ?

to jest bardzo dobre pytanie! ale odpowiedzi mogą być dwie:
-nie rzuca się pereł przed świnie
albo:
- idźcie na cały świat i głoście Ewangelię,,,


Uldor pisze:
A czy nie jest czasem tak, że tak się coś remontuje, a Lech daje piniondze?

a czy nie jest czasem tak, że niektóre portale po to aby funkcjonować potrzebują reklam??

bezdomna pisze:
zarobek właśnie.

właśnie póki co - to jednak coś mi nie gra,,, ani nie znalazłem za ile ten medalik rozprowadzają, ani żadnego numeru konta,,, podejrzane to!! no, chyba że kradną dane osobowe ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:33:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
"Tych gejowskich" na oczy nie widziałem, podejrzewam raczej, że był to mały tekst, kilka słów, natomiast te banery są spore i w kolorystyce odstającej od obu proponowanych przez Lasta.

Jeżeli chodzi o Świadków Jehowy, to grzeczne "dziękuję" i po sprawie, zajmuje to może pół minuty i przynajmniej u mnie nie powtarza się zbyt często (nie, żebym tęsknił). Poza tym, chyba z podobnego założenia wychodzą księża i ministranci, gdy przychodzi do kolędy, czy też oddelegowani do sprzedaży opłatka parafianie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
bezdomna pisze:
Bo raczej wątpię, żeby ta reklama faktycznie miała na celu ewangelizację tudzież propagowanie kultu Maryjnego, a nie zarobek właśnie. I w tym kontekście jej nachalność mnie razi.

ale przecież ten medalik był za darmo! jaki zarobek?
i to nie żadne sekciarstwo, autentyczny cud. dzieci medaliki z tym wizerunkiem Maryi dostają na I komunię św.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group