Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 12:42:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:34:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Smok pisze:
właśnie póki co - to jednak coś mi nie gra,,, ani nie znalazłem za ile ten medalik rozprowadzają, ani żadnego numeru konta,,, podejrzane to!! no, chyba że kradną dane osobowe


zawsze będą tacy, co nie uwierzą, ja tu nie wierzę.

Smok, nie licz. My wierzymy, ja wierzę bezgranicznie, po prostu, wierzę. WIERZĘ

i .... tych, co nie wierzą

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Jeśli nie ma zarobku - to co innego. W takim razie przepraszam. Niedopatrzenie z mojej strony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:40:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 21:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
bezdomna pisze:
A tego typu reklamy budzą przede wszystkim dużo zgorszenia, zniesmaczenia i zwątpienia w Kościół.

We mnie dużo więcej zgorszenia i zniesmaczenia budzą reklamy gejowskie np. jaką nie tak dawno zafundowała ikea i wiele innych reklam których już nie będę wymieniał, a reklamę takiego medalika nie uważam za zbyt nachalną...

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:50:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
MOFO pisze:
We mnie dużo więcej zgorszenia i zniesmaczenia budzą reklamy gejowskie

No tak, ale ja pisałam o tym, czy dana forma ewangelizacji jest skuteczna, czy wręcz przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. I to w kontekście nieporozumienia, za które przeprosiłam. Nie zamierzałam prowadzić licytacji, jakiego rodzaju reklamy są najbardziej niesmaczne i gorszące, takich na pewno znalazłoby się wiele jeszcze gorszych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Cytat:
a reklamę takiego medalika nie uważam za zbyt nachalną...


A to zależy jeszcze, ile razy dziennie ma się nieskrywaną przyjemność ją oglądać, MOFO.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 21:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Do Bezdomnej - Wiem, wiem, nie czynię wobec Ciebie żadnego zarzutu :piwo: Uważam tylko że takie reklamy Kościoła mi nie przeszkadzają i myślę mogą często przynieść jak najbardziej dobry skutek (oczywiście to jest tylko moja opinia). A czasy są takie, że często samo przyznawanie się do tego że jest się katolikiem jest nie najlepiej odbierane, a w szczególności życie według nauki Kościoła to już całkiem jest wyśmiewane i można się tylko nasłuchać różnych przykrych bardzo rzeczy itp....

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Ostatnio zmieniony śr, 07 stycznia 2009 23:59:34 przez MOFO, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 23:59:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
to jest bardzo smutne. chca nas zniszczyc. chcca nam wmowic cos, w co nie wierzymy i nigdy nie wierzylismy. beda nas karac za to, ze sie poddajemy, bo nie powiemy nie.

ale nie

jest awanturum, ale my, katolicy sie chowamy, bo jest awanturum, wiec tam sie wykrzycza.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 00:07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 21:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Uldor pisze:
A to zależy jeszcze, ile razy dziennie ma się nieskrywaną przyjemność ją oglądać, MOFO.

A wyskakujące okienka reklamowe na różnych portalach w których trzeba się czasem namęczyć żeby najechać na krzyżyk i wyłączyć i które włączają się niemal za każdym razem i latają po całym ekranie, i jeszcze te reklamy dźwiękowe i filmowe które same się włączają - takie to mnie najbardziej wkurwiają, zrozumiałbym gdyby włączały się wtedy kiedy ja chcę, ale one same się włączają i to ja muszę szukać miejsca w którym się je wyłącza... :evil:

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 00:11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Nikt nie lubi reklam. Prócz tych, którzy dostają pieniądze za ich umieszczenie tu i ówdzie.

Uważam, że kwestie religijne, duchowe, to coś prywatnego i "Dar Maryi na trudne czasy", zwłaszcza w takim towarzystwie, to nie jest coś "we właściwym miejscu i czasie".

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 00:20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
MOFO - :soczek:

MOFO pisze:
Uważam tylko że takie reklamy Kościoła mi nie przeszkadzają i myślę mogą często przynieść jak najbardziej dobry skutek

W zasadzie, jeśli rozdają te medaliki za darmo, to teoretycznie wszystko jest ok. Tyle, że większość ludzi, podobnie jak ja przed chwilą, nie zauważy nawet, że to za darmo. Ja z takiego powodu od Kościoła nie odejdę (nawet, gdyby faktycznie nie były za darmo), ale wielu ludzi, zwłaszcza młodych i podatnych na różne antykościelne wpływy się zniechęca... zresztą nie tylko młodych. Znam całkiem starych, którzy w sumie jakoś tam są wierzący, ale klną na Kościół, widząc np. całkiem niewinne ewangelizacyjne bilboardy, bo im bilboard jednoznacznie kojarzy się z reklamą a reklama z zarobkiem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 09:41:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Smok pisze:
że reklama medalika - czy że medalik??


Oczywiście, że reklama medalika (a konkretnie automatyczna reklama medalika), a nie sam medalik. Niby czemu miałby mi przeszkadzać medalik? Poza tym przecież napisałem wyraźnie, że ten folklor jest dla mnie git, więc z czym chcesz tu polemizować? :|

Jeżeli coś by mi miało w tym przeszkadzać, to jedynie to o czym wspomniał Uldor, a mianowicie:

Uldor pisze:
Zwłaszcza, że medalik wyskakuje czasami zamiennie np. z Motorizerem albo jakimś portalem plotkarskim...


...co wg mnie odbiera temu medalikowi wymiar niezwykłości i stawia go na równi z takimi produktami jak płyty, książki czy jakieś głupawe portale.

Ale z drugiej strony właśnie targi odpustowe, na których można było kupić zarówno dewocjonalja jak i blaszanego kogutka, albo plastykowy pierścionek są elementem polskiej tradycji i dlatego wspomniałem o folklorze i w sumie nie widzę w tym nic szczególnie oburzającego.

Załączę jeszcze link, który przepadł w skasowanym wątku, w którym można zobaczyć, gdzie jeszcze pojawiła się reklama tego medalika i w jakim kontekście ;) :

http://www.galba.net.pl/blog/_archives/ ... 57345.html

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2009 20:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
i sprawy medalika ciąg dalszy, cytuję:

Gazeta Wyborcza: Kto robi interes na Matce Boskiej kryzysowej
O medaliku reklamowanym i rozprowadzanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi jako medalik Matki Boskiej "kryzysowej" pisze Gazeta Wyborcza. - To oszustwo - mówią księża misjonarze, którzy w Polsce propagują kult Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Reklamy z cudownym medalikiem pojawiają się w internecie, rozsyłane są też pocztą.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi tworzą, jak czytamy, ultrakatoliccy działacze związani z Naszym Dziennikiem i LPR. "Organizacja zasłynęła m.in. agresywnymi protestami przeciwko marszowi homoseksualistów, namawianiem kierowników urzędów stanu cywilnego do oporu wobec projektu ustawy o legalizacji związków partnerskich i zarzucenie miasta tysiącami listów przeciwko Gazecie Wyborczej opisującej Marsze Tolerancji" - czytamy. O medaliku w stowarzyszeniu mówią: - Pomaga. Na kryzys, na zwolnienia. Pomoże znaleźć nową pracę. Proszę zajrzeć na naszą stronę i przeczytać świadectwa.

Niewielki medalik Matki Boskiej "kryzysowej" na awersie ma wizerunek Maryi z objawień z 1830 r. (jak wierzy Kościół, Matka Boska objawiła się św. Katarzynie Laboure i poleciła rozpowszechniać cudowny medalik). Na rewersie znajdziemy duże "M", krzyż i dwa serca. Zamówiony przez internet kosztuje "co łaska" - w przesyłce znajduje się wypełniony druk przekazu pieniężnego. Nam udało się go kupić za 10 zł - pisze Gazeta. - U księży misjonarzy, którzy propagują w Polsce kult Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, można go dostać za darmo. Na przykład w zakopiańskim sanktuarium na Olczy - czytamy. - To, co robi stowarzyszenie, jest oszustwem i działaniem wysoce niemoralnym. Objawienia Matki Bożej, z którymi związany jest medalik, miały charakter religijny. Nie ma to nic wspólnego z kryzysem gospodarczym, szukaniem pracy czy spłacaniem kredytów. Reklamując Maryję i jej medalik jako remedium na trudne czasy, stowarzyszenie dopuszcza się manipulacji - komentuje ks. Arkadiusz Zakręta, wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. O "zachowanie roztropności przy kupnie takiego medalika" apeluje też rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek. - To nie jest stowarzyszenie kościelne - zaznacza. Krakowski Kościół kilka razy odcinał się od jego działalności. - Ciągle ktoś pyta o tę organizację, niedawno nawet ksiądz z mojej rodzinnej parafii na Śląsku. Nie mamy kontroli nad jej działalnością, bo to organizacja pozakościelna. Nigdy nie zwracała się do nas o zatwierdzenie swojego statusu - podkreśla ks. Piotr Majer, kanclerz krakowskiej kurii.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 stycznia 2009 00:21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 grudnia 2008 21:02:30
Posty: 8
Skąd: Warszawa Bielany
'Gazeta wyborcza to zło, jeśli odwrócisz litery w słowach "Gazeta Wyborcza" wyjdzie "szatan" '.
Dawno nie widziałem tego bannera bo używam programu blokującego skrypty reklamowe Googli.. i innych. Ale jeśli czytam że propagacja medalików jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, a stowarzyszenie sprzeciwia się promocji związków homoseksualnych, partnetrskich. To zastanawiam się czego my się tak na prawdę wstydzimy, jakichś zabobonnych praktyk czy wiary katolickiej, którą skutecznie ukrywamy za murami kościoła.
Myślę że nie powinniśmy się wstydzić jeżeli ktoś, kto jest naszym bratem w wierze chce skłonić innego do spojrzenia w inną rzeczywistość niż opartą na percepcji.
Odczuwam że nastają czasy gdzie ani symbole, ani żywa wiara oparta na doświadczeniu Bożych cudów nie jest poważnie traktowana, raz powiedzą że zabobon, dwa żeś oszołom. A siększość śpi. Albo tak jak GW pochlebia prześladowcom, a poniża "gamoni" którzy chcą coś robić.

PS Polecam wtyczkę do Firefoxa "noscript", blokuje ona skrypty na wszystkich stronach nie dodanych do "białej listy". Ja tak blokuje google-analytics.com i googlesyndication.com i nie mam takich reklam

_________________
"The question is- what is Manamana"

"The question is- who cares?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group