Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:16:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 21:49:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Piero dość spektakularnie pojawia się na płycie Banga Patti Smith.


O! Wyjasnisz?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 22:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przedostatnim utworem na płycie jest dość epicki Constantine's Dream, gdzie wokal i słowa nasza Patrycja podobno wyrzuciła z siebie w studio, w chwili skupionego uniesienia, z głębi swego umysłu i serca, wprost na taśmę. Wynikło to z pokładów inspiracji i historii, z których najdziwniejsza - odnalezienia malowidła Piera dalla Francesca w Arezzo - opowiedziana została też w książeczce albumu (choć mam wrażenie, że jeszcze ją gdzieś czytałem). I jest to dość niesamowita nić, łącząca zaskakujące miejsca w czasie i przestrzeni. Święty Franciszek, Konstantyn Wielki, ostatnie dni Piera dalla Francesca i pierwsze kroki Kolumba w Nowym Świecie. Całości Smisowa oczywiście nadaje swój wyraz, wymowę i wyprowadza z niej sensy. Ale dla mnie najbardziej fascynujące jest właśnie to odbicie wewnętrznych przygód ze sztuką, historią i życiem.


Nie wchodziłem tu w szczegóły, bo najlepiej sprawdzić to sobie samemu :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 23:14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Obraz Emiliana

Charles Demuth, My Egypt, 1927. oil on fiberboard, 90.8 × 76.2 cm (Whitney Museum of American Art)

Bardzo mi się podoba!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 23:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Brawo! Zadajesz.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 23:23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
:-)

Uwaga, obraz z Wikipedii...

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lutego 2017 23:31:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Marten van Heemskerck, 1532
Przedstawień Matki Boskiej z dzieciątkiem i malujących ich artystą było więcej
http://www.kulturaupodstaw.pl/blog-wpis/17/matka-boska-z-dzieciatkiem-i-malarz/116.html


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 02:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Przedostatnim utworem na płycie jest dość epicki Constantine's Dream, gdzie wokal i słowa nasza Patrycja podobno wyrzuciła z siebie w studio, w chwili skupionego uniesienia, z głębi swego umysłu i serca, wprost na taśmę. Wynikło to z pokładów inspiracji i historii, z których najdziwniejsza - odnalezienia malowidła Piera dalla Francesca w Arezzo - opowiedziana została też w książeczce albumu (choć mam wrażenie, że jeszcze ją gdzieś czytałem). I jest to dość niesamowita nić, łącząca zaskakujące miejsca w czasie i przestrzeni. Święty Franciszek, Konstantyn Wielki, ostatnie dni Piera dalla Francesca i pierwsze kroki Kolumba w Nowym Świecie. Całości Smisowa oczywiście nadaje swój wyraz, wymowę i wyprowadza z niej sensy. Ale dla mnie najbardziej fascynujące jest właśnie to odbicie wewnętrznych przygód ze sztuką, historią i życiem.


Ale czad! Koniecznie muszę sprawdzić. Sen Konstantyna i w ogóle cały "komiks" Historii Drzewa Krzyża to coś absolutnie niesamowitego. Nie wiedziałem, że jest taka muzyczna interpretacja jednego z moich ulubionych dzieł - do tej pory znałem tylko opis Herberta z "Barbarzyńcy". Dzięki wielkie!

...a co do Piero, to udało mi się właśnie zobaczyć 4 kolejne jego obrazy i powoli zbliżam się do absolutu jakim będzie bezpośredni kontakt z wszystkimi jego pracami które przetrwały do dzisiaj. Misja trwa od prawie 12 lat i może, może uda się ją zakończyć za tego życia ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 08:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Patti Smith pisze:
And I awoke and beheld upon the wall
The dream of Constantine
The handiwork of Piero della Francesca
Who had stood where I stood

And with his brush stroke
The legend of the true cross


(Czasem myślę, że Patti jest moją mentalną ciotką :) .)

Tyler Durden pisze:
co do Piero, to udało mi się właśnie zobaczyć 4 kolejne jego obrazy i powoli zbliżam się do absolutu jakim będzie bezpośredni kontakt z wszystkimi jego pracami które przetrwały do dzisiaj


To dopiero czad!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 18:26:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Emilian, zadajesz!
:)

Tyler Durden pisze:
...a co do Piero, to udało mi się właśnie zobaczyć 4 kolejne jego obrazy i powoli zbliżam się do absolutu jakim będzie bezpośredni kontakt z wszystkimi jego pracami które przetrwały do dzisiaj. Misja trwa od prawie 12 lat i może, może uda się ją zakończyć za tego życia
:dance: :bravo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 18:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Obrazek


Ostatnio zmieniony ndz, 26 lutego 2017 13:34:12 przez Emilian, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 22:30:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
elsea pisze:
:bravo:

antiwitek pisze:
To dopiero czad!


:aniolek: Dzięki!!

Odkąd przeczytałem "Barbarzyńcę w Ogrodzie" myślałem sobie o tym Piero - widziałem tylko reprodukcje, a najlepiej poznałem dublet z odwrotu portretów Federico da Montefeltro i Battisty Sforza, czyli tzw. tryumf FdM & BS - znajdujący się w Uffizi. W Łuficzi byłem po raz pierwszy w życiu dopiero w listopadzie 2016, ale obraz oglądałem po wielokroć na okładce reedycji "Barbarzyńcy". Potem przyszedł czas na pierwszą wizytę w National Gallery i absolutny wstrząs wywołany bezpośrednim kontaktem z "Chrztem Chrystusa". Po obu stronach wiszą "Narodzenie Chrystusa" i "Archanioł Michał" - oba wspaniałe, ale Chrzest kasuje wszystko. To najwspanialszy obraz na świecie. Później odwiedzałem Galerię wielokrotnie, a wizyta u Piero była stałym i nienaruszalnym punktem programu - wejście do Sainsbury Wing przez obrotowe drzwi, minięcie szatni, wbieg na piętro, skręt w lewo i do końca, a potem jeszcze raz w lewo i do samego końca, gdzie z daleka widać było umbryjski krajobraz wkomponowany w idealne, geometryczne łuki elementów kompozycji. I to bijące od obrazu Światło (świeć!). W ubiegłym roku Galeria przesunęła Piero do innej, większej sali, a w jego stałym miejscu upchnęłą Madonnę ze Skał. Na szczęście tylko tymczasowo.... No a w późniejszych latach udało mi się poznać więcej tych PdFów osobiście, czego najwspanialszym akcentem była pielgrzymka do Umbrii szlakiem Barbarzyńcy w Ogrodzie. Temat na dłuższą historię. Od tego czasu i w międzyczasie miałem szczęście odwiedzić jeszcze kilka obrazów Mistrza rozrzuconych po świecie - kilku wciąż brakuje, jest po co żyć i się starać :)


Emilian pisze:
Emilian


Nie widać zagadki!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 lutego 2017 22:35:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Dziwne, że nie widać, bo wrzuciłem tak samo jak poprzednią.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 lutego 2017 13:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Podpowiedź: 2 postacie na obrazie to Polacy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 03:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Autor też Polak?

Masz to może w jakiejś większej rozdzielczości, żeby odczytać szczegóły tła, bo żadne słowa kluczowe mnie nie są w stanie na to naprowadzić.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2017 09:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Myślałem, że to Ojciec Święty Jan Paweł II i Prymas Wyszyński.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group