Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 21:56:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2005 23:39:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Kijana pisze:
imię Bartosz inaczej działa na swojego nosiciela i, wbrew pozorom, wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja. Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów.



:D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 00:16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
kijana pisze:
Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych

O kurde, to ja tu się uczyłem o impulsach wyzwalających zachowania instynktowne u ssaków naczelnych i to wciąż uchodziło za słabo poznaną dziedzinę etologii, a tu wszystko już wiadomo. Czuję się oszukany przez wykładowcę... Możesz mi jeszcze zdradzić w jakim wieku i dniu tygodnia umierają Gwidonowie? Rozumiem, że takie rzeczy też są determinowane przez fantazję rodziców przy chrzcie...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:45:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Kijano, co jest Twym źródłem, bo wszystko to brzmi dość zabawnie (może ktoś mi wyjawi, czy tzw. Era Wodnika się już skończyła?) :lol:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
piotrpanek pisze:
Możesz mi jeszcze zdradzić w jakim wieku i dniu tygodnia umierają Gwidonowie? Rozumiem, że takie rzeczy też są determinowane przez fantazję rodziców przy chrzcie...


A możesz mi powiedziec o co Ci chodzi? Ja se tego nie wymysliłam. Tylko kopiowałam i ctrl +v ... Dla zabawy. Widzę, ze jednak starość nie radość.Psss... :?

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Mnie to autentycznie bawi, ale wolałbym, byś zaznaczała, co cytujesz (przepraszam, ale ze względu na wątpliwą przyjemność pisania pracy magisterskiej zostało mi zamiłowanie do informacji bibliograficznych :mrgreen: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: :/
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:48:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
http://strony.aster.pl/zyczenia/znaczen ... nskich.htm

A masz!!! Nie chcecie się bawić to nie. Łachy bez...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:52:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
Miki pisze:
"](przepraszam, ale ze względu na wątpliwą przyjemność pisania pracy magisterskiej zostało mi zamiłowanie do informacji bibliograficznych ).


No to rzeczywiscie psychoza maniakalno-depresyjna. Podałam strone wyżej. Pewnie jest takich stron więcej, gdyż zazwyczaj nie ma jednej strony na wybrany temat. Ja akurat postanowiłam wybrać obojętnie jaką i teraz muszę się z tego tłumaczyć czując się przy tym jak prof. Miodek. O k.... :)

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 12:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Mógłbym kontynuować offtopic, bo nic, co napisałem, nie wskazuje na psychozę maniakalno-depresyjną (lub raczej bardziej nowocześnie: chorobę afektywną dwubiegunową), ale się powstrzymam :roll: :soczek:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kijana pisze:
Dla zabawy. Widzę, ze jednak starość nie radość


Możesz i tak to określać...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
Miki pisze:
Mnie to autentycznie bawi, ale wolałbym, byś zaznaczała, co cytujesz


Każdy by wolał coś innego...

Miki pisze:
Mógłbym kontynuować offtopic

Myślę, ze warto kontynuować. Szczerze właśnie czekałam na taką wiadomość. Jakbym miała się zastanawiac, co komu pasuje, kto się tu czego spodziewa, to musiałabym nic nie pisać. W dupcie nikomu wchodzić nie będę. Ale nie lubie takich dzikich scen. :?

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:09:28 
Kijana pisze:
Bartosz - Bartosz i Bartłomiej to w zasadzie jedno i to samo imię. Bartosz to staropolskie zdrobnienie od Bartłomieja, które jest używane także jako samodzielne imię. Drobna zmiana brzmienia powoduje jednak istotne skutki: imię Bartosz inaczej działa na swojego nosiciela i, wbrew pozorom, wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja. Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów. Życie pojmują jako zadanie i obowiązek. Za to wspólną cechą Bartłomiejów i Bartoszów są ich wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby.



Ha, a mi się kazali określić w podstawówce ku mojemu zdziwniu. I opowiadano wielokrotnie o róznicach - Lech i Leszek takoż dwa imiona. Bartłomiej kojarzy mi się z apostolstwem (i nocą 1572 roku, jesli dobrze pamiętam) oraz szlachectwem i spolszeniem Bartolomiusa (łacina), a Bartosz z plebejskim, chłopskim. Przy cyzm ponoć to imię rozpowszechniło się w związku z odwagą Bartoszem Głowackim, co własną czapką armatę zakrył (przy Kościuszce?). Mimo więc że chłopskie, plebejskie to ma sobie ducha :)

Kopaliński w słowniku Mitów i Kultury nie różnicuje tych imion, nie analizuje ich popularności w różnych formach, a jeno podaje źródłosłów:
'Bartłomiej - imię grecko-aramejskie Bartholomaios 'syn Tolmaja(Ptolomeusza) niegdyś (sic?) popularne w Polsce. Liczne stare koscioły były pod wezwaniem św. Barłomieja, zwanego też Natanaelem. Miał być wg. późniejszych relacji, apostołem w Azji Mn. i w Indiach, w Armenii zostac obdarty ze skóry i ukrzyżowany. W Polsce atron bartników [ja nie lubie miodu :)] przez podobieństwo imienia i nazwy zawodu. Typowe imie chłopskie, w formie Bartek symolizujące już w XVIII w. nieogładzonego gbra wiejskiego' :)


Kijana pisze:
Miki napisał:
"](przepraszam, ale ze względu na wątpliwą przyjemność pisania pracy magisterskiej zostało mi zamiłowanie do informacji bibliograficznych ).


No to rzeczywiscie psychoza maniakalno-depresyjna. Podałam strone wyżej. Pewnie jest takich stron więcej, gdyż zazwyczaj nie ma jednej strony na wybrany temat. Ja akurat postanowiłam wybrać obojętnie jaką i teraz muszę się z tego tłumaczyć czując się przy tym jak prof. Miodek. O k....

Etam, Miki jest skażony prawnicza skrupulatnością :) Która bywa uciążliwa(dla Kijany to chyba fizycznie bolesna ;), ale ma też swoje wiele zalet :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Kijano, mi chodziło tylko o to (i zawsze będzie mi o to chodzić: "do końca życia/do końca śmierci" :lol: ), by nie używać pewnych terminów, które mają się nijak do rzeczywistości: wystarczy mi tego w szeroko rozumianych środkach masowego przekazu :roll: Pokój z Tobą zatem...

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:28:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kijana pisze:
W dupcie nikomu wchodzić nie będę


I wzajemnie. Chcesz się bawić, to się baw, zwłaszcza jeśli spotkasz pozytywny odzew. Ja natomiast przy takich zabawach wyrażam swój sarkazm. Nie ma wyjścia (chyba że ktos mnie zbanuje, ale na razie nie widzę powodu) - trzeba uznać, że moje marudzenie jest jednym z elementów tej zabawy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 13:55:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 23:30:02
Posty: 205
piotrpanek pisze:
zwłaszcza jeśli spotkasz pozytywny odzew


Dziękuję, dziękuję ... zwłaszcza jeśli z góry zakładasz, że go nie spotkam. Po prostu... normalnie radość, wspólnota, szacun...

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2005 14:07:49 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Nie skaczcie sobie do oczu. W sumie o co ta sprzeczka?
Mnie się podoba definicja cech Radosława - tym bardziej, że jest tam coś o pracy w banku. 8) Widać tak musi być.

Pax między Chrześcijany!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group