Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 02:11:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 14:13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
muszę poszukać w wolnej chwili co tu wypisywali niektórzy o tych cohenach. nastawiałam się na rewelację a tymczasem sama nie wiem. tak to chyba jest jak się człowiek nastawi zbyt dobrze. generalnie dół i beznadzieja. pamiętam, że horodniczy wymądrzał się nad przesłaniem tego filmu ale teraz za chiny nie mogę nic przystosować do obrazu, że niby co? że zło zwycięża i apokalipsa ogarnia świat? hm.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 14:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
natalia pisze:
nastawiałam się na rewelację a tymczasem sama nie wiem. tak to chyba jest jak się człowiek nastawi zbyt dobrze. generalnie dół i beznadzieja. pamiętam, że horodniczy wymądrzał się nad przesłaniem tego filmu ale teraz za chiny nie mogę nic przystosować do obrazu, że niby co? że zło zwycięża i apokalipsa ogarnia świat? hm.

miałem podobne przemyślenia, cokolwiek dziwnie się czułem po tym filmie, choć w sumie to lepsze niż zapomnieć po godzinie... a tu tymczasem po pewnym czasie podobał mi się coraz bardziej...

co z resztą parę stron temu wyraziłem kiedy żem pisze:
To nie jest kraj dla starych ludzi - chyba za bardzo się nastawiałem nie wiadomo na co, bo film mnie lekko rozczarował, choć jak sobie go przypominam to coraz bardziej mi się podoba. Jak zwykle u braci Coen było to coś, co czasami drażni irytuje a czasami przykuwa do ekranu. Z perspektywy czasu ocena wzrasta. I Javier Bardem bardzo dobry. Przynajmniej ****1/4

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 14:40:32 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
natalia pisze:
generalnie dół i beznadzieja. pamiętam, że horodniczy wymądrzał się nad przesłaniem tego filmu ale teraz za chiny nie mogę nic przystosować do obrazu, że niby co? że zło zwycięża i apokalipsa ogarnia świat? hm.

Jedna płytka interpretacja, na którą wpadłem to, że film jest wyśmianiem hollywoodzkiego schematu "wykołowali mafię, uciekli z całą kasą i żyli długo i szczęśliwie".
Brat się wkurzał na ten film, że epatuje przemocą bez powodu. Moim zdaniem o to właśnie chodzi! Okrucieństwo nie jest zrozumiałe i nie musi mieć widocznej przyczyny. Gdyby autorzy chcieli po prostu pokazać jak najwięcej jatki, wykorzystaliby do tego finałową strzelaninę w hotelu, gdzie trup musiał się ścielić gęsto. Tymczasem szeryf, a razem z nim widzowie przyjeżdżają na miejsce po zdarzeniu i mogą obejrzeć tylko jego skutki, a nie przebieg.
W tym filmie nie ma pozytywnej myśli, której możnaby się uczepić. To wzbudza niepokój.
I jeszcze: gdyby głównego bohatera nie ruszyło sumienie i nie pojechałby z wodą na pustynię zapewne przeżyłby całą tą historię. Znów niepojący wniosek.


Ostatnio zmieniony pt, 23 stycznia 2009 14:55:49 przez Leniwiec, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 14:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dla mnie ten film jest jak powieści Gombrowicza....brak pomysłu na zakończenie....poza tym w tym filmie w zasadzie wszystko jest dość absurdalne i bez powodu , nie tylko przemoc.....troche mnie to irytowało...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 14:55:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Leniwiec pisze:
I jeszcze: gdyby główny bohatera nie ruszyło sumienie i nie pojechałby z wodą na pustynię zapewne przeżyłby całą tą historię. Znów niepojący wniosek.
... dla mnie to główny bohater zachowywał się cały czas tak jakby odebrało mu rozum...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 15:30:21 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
po - w zasadzie kilkumiesięcznej - przerwie w oglądaniu jakichkolwiek fimów: psychoza & psychoza II
to je kino :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 20:37:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
ceigrektezet pisze:
rok diabła. w jednej z głównych ról jaz coleman.


dziś o 23.55 na tvp1, kto nie śpi absolutnie niech nie przegapi !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 20:50:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Cytat:
idę na boisko bezdomnych tsunajt, elołn.


zaczynając od końca, fajnie czasem pójść samemu do kina ! poważnie
przechodząc do początku, świetny film ! zarazem wzruszający i na swój sposób zabawny, polecam!

Peregrin Took pisze:
Był taki film "Bezdroża", pewnie pamiętacie.


pewa, zawsze wspominam ten film jak zdarza mi się pić wino :)
ostatnio wczoraj


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 02:17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Właśnie się skończył Barton Fink. Pamiętam, że lata temu nie podobał mi się zupełnie. Teraz chyba już troche się przyzwyczaiłem do estetyki braci Coen, bo weszło znacznie lepiej.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 02:29:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
ceigrektezet pisze:
dziś o 23.55 na tvp1, kto nie śpi absolutnie niech nie przegapi !


dzięks za cynk zią !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 02:38:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
ceigrektezet o "Roku diabła" pisze:
dziś o 23.55 na tvp1, kto nie śpi absolutnie niech nie przegapi !


Obejrzałam wreszcie (bo chciałam od dawna). Świetny film! Jest tu oczywiście ta czeska pogoda... hehe, ale jednak nie nazwałabym go po prostu komedią. Choć humoru dużo, zwłaszcza czarnego, który zamknąć można w paru tekstach/sytuacjach - np.

... ale to nie były właściwe rybki...

Poza tym - tłumaczenia Nohavicy! Jak dobrze rozumieć, o czym on śpiewa i to jeszcze symultanicznie z muzyką. Zupełnie inny odbiór.
Metafizyka -

... te wszystkie magiczne rzeczy zdarzają się nam, bo o nich śpiewamy

oraz nostalgia i słowiańskie krajobrazy.

Posłuchałabym teraz ich wszystkich - Nohavicy, Czechomora i Colemana też. Czad. :-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 02:41:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
"Rok diabła" **** Z początku przeszkadzał mi ta bezwładna, epizodyczna budowa filmu, później się przyzwyczaiłem. Masa świetnych scen: skrzypek w windzie, seria gagów z miara, Franta grający na gitarze na pustkowiu, Franta zmieniający się jak kameleon, Jan powieszony za nogi (jak na karcie tarota zwanej wisielec/zdrajca).

EDIT: nie byłem sam :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 10:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
Rok Dabla ****** genialny film, muzyka no i anioły ! widziałem go już ze 4 razy...

właśnie czekam na dvd z trasy koncertowej Czechomora "Promeny Tour" z orkiestrą i się nie mogę doczekać... Muzyka Czechomora to takie folkowe granie, bardzo fajne zresztą...ostatnia płyta zaczyna się na ten przykład szlagierem "Hej bystra woda" :)

a Nohavicę też polecam... ostatnio (na jesieni) bilety na jego koncerty w Polsce miały kosmiczne ceny, ale jak ktoś miałby okazję to polecam Jarka zwłaszcza na koncertach!

ostatnio oglądałem stare polskie filmy:
Gangsterzy i filantropi - świetna komedia w dwóch aktach z Holoubkiem i Machnikowskim
Ostatni dzień lata - młodziutki Jan Machulski z bujną czupryną - zobaczyć - bezcenne... on i ona na plaży... niesamowicie intrygujący film...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 11:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28020
monika pisze:
nie nazwałabym go po prostu komedią


ja miałem się sprzeciwić Cytzowi gdy użył tego określenia, ale jakoś mi zeszło :wink:
mi ten film podoba się też formalnie, że nie wiadomo czy to dokument czy fabuła czy co w ogóle
i jeszcze to po prostu znikanie :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 11:41:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie oglądałam :evil:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7661 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group