Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 03:25:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 00:40:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Wczoraj kino i film "Zmartwychwstały". Nadspodziewanie dobry. Chwilami poruszająco - bo cała rzecz widziana oczami praktycznego Rzymianina. A przy tym trochę akcji, ale z umiarem, z umiarem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 11:34:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Tyler Durden pisze:
Po kilku latach przerwy: Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Bardzo się oboje niedawno nakręciliśmy, żeby ponownie zobaczyć. Te kilka lat temu byliśmy w kinie, obojgu nam się podobało, ale też oboje chyba mieliśmy wrażenie, jakby nie do końca do nas wszystko dotarło, co tam było. To dość dziwny film, nieoczekiwany... A teraz dopiero co elsea przeczytała książkę i niezwykle jej się podobała, i wielka ochota wyrosła ponownie (a już wcześniej narastała, tak to chyba się dzieje z naprawdę dobrymi filmami).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2016 12:08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
The Lobster (2015), reż. Γιώργος Λάνθιμος [Yorgos Lanthimos]

***

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 marca 2016 13:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
..też zobaczyłem tego Lobstera, a wcześniej przemogłem się i zobaczyłem

Kieł i Alpy tegoż reżysera. Mówię przemogłem się bo całe te zjawisko 'greckiej nowej fali' jakoś mi się źle kojarzy. w skrócie:
durna fryzura sweter w łosie kawa ze starbuska na ajfonie RYSY czytam Zizka i na rowerze jadę na eko vegański bezgultenowy kotlet - uwiebliam grecką nową falę ..

tak też Kieł - o dziwo bardzo dobrze ****
za to Alpy mnie strasznie (nie mogę napisać rozczarowały) a raczej utwierdziły **

za to Lobster, najbardziej zjadliwy - obsada i zdjęcia, klasa.

ale i tak jeśli chodzi o takie metaforyzowanie absurdalne, ale jednak życiowe to wolę sobie poczytać Paula Austera :)

wcześniej trochę nadrabiałem oglądałem, dawno na forum nie pisałem, ale mam nadzieję, że się nie powtózę:

Brooklyn ***** <3 - mistrzostwo !
CREED **** - bardzo dobry !
Pokój - ekranizacja jaskini Platona ;) do połowy świetny, potem niestety pada....

Scena Ciszy - dawno mnie tak dokument nie wbił w fotel. obowiązkowo !

Amerykański splendor ***
Ziarno prawdy ***

W głowie się nie mieści **** <3
Ex Machina *** i pół

Jeziorak ***
Córki Dancingu ( po co zaraz gwiazdki ?)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 marca 2016 00:44:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Byliśmy dziś w kinie na "Zabójczyni". Spodziewałem się fajnego filmu z dużą ilością machania mieczami, a dostałem cholera wie co. Akcja porwana i nie całkiem jasna, ale za to rozwleczona i nudna, głównej postaci mało, o niej samej prawie nic... Piękne krajobrazy i wnętrza to duża wartość, tylko dla nich było warto ten film zobaczyć, niemniej - zasypiałem na nim kilkanaście razy, a Marcie też dużo nie brakowało. Po seansie jacyś goście bardzo głośno śmiali się z przeczytanych w recenzji słów, że nie było niepotrzebnych dłużyzn. To powinien być 10 minutowy teledysk.
Adrian się nie zgodzi, ale co ja poradzę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 marca 2016 11:53:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Wybitny film, co mogę poradzić. Napiszę coś więcej jak tylko wrócę do świata, czyli nie wiem kiedy. Chodzi mi po głowie kilka tematów o filmach, między innymi o kinie Azji czy Van Sancie, posty o Birdmanie i Idzie, ale muszą poczekać aż przestanę chorować i ogarnę praktyki i egzamin z wyceny.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2016 17:45:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
W obrębie niedalekiego czasu obejrzałam dwa filmy :
Ziarno prawdy oraz Jeziorak.
Ziarno prawdy trzymało mnie w 75%. Pod koniec nagle coś emocje moje opadły. Ale ciszę się, że obejrzałam coś takiego.
Drugi film Jeziorka, miał kilka zagadek do rozwiązania. Żadnych wielkich ujęć, bohaterka, żadna super agentka tylko smutna, niska kobieta w średnim wieku i to do tego w zaawansowanej ciąży. Podobała mi się ta postać. Znowu zagadka z przeszłości i zagadka z teraźniejszości.
90% filmu trzymało mnie w napięciu..
Czyli wygrywa Drugi film.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 kwietnia 2016 18:08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
natalia pisze:
nimfomanka 1 - **

chociaż mogłabym dać jeszcze jedną gwiazdkę za przemyślenia von triera o samotności, bo sposób, w jaki je ubiera w zdania podoba mi się. dużo w tym melancholii.
ale z tym filmem mam kłopot: ani to film poważny, ani erotyczny, ani komedia.m albo inaczej: chce być wszystkim po kolei, misz masz, który przez to nie satysfakcjonuje nikogo: ani tych, co by się chcieli zrelaksować, ani tych, którzy traktują kino śmiertelnie poważnie. no właściwie o tyle, że faktycznie to film nie infantylny i nie głupkowaty, więc pewnie dla inteligentnego widza. ale co dalej? (nie w filmie, ciąg dalszy czyli nimfomanka 2 mnie jakoś zupełnie nie interesuje, a sceny erotycznie sa ciekawsze w serialu the americans )


Widziałam jakiś czas temu i podobał mi się bardzo! I ta mieszanka, którą wyboldowałam we wpisie Natalii, mnie właśnie usatyfakcjonowała. Nie spodziewałam się, bo trochę już się oddaliłam od Triera, ale jednak: przypomniało mi się, dlaczego dawno temu, w czasach studenckich, tak bardzo do mnie trafił, a jednocześnie - no właśnie - w "Nimfomance" jest przymrużenie oka, dystans intrygujący. Bardzo to prawdziwe zresztą. Życie jako tragifarsa. I człowiek w nim, ten twór przedziwny psychofizyczny.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 kwietnia 2016 14:59:14 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Pytanie za 100pkt.

Dobre polskie filmy, które można pokazać ludziom z innych krajów, a które nie wymagają wyjaśnienia tła historycznego do zrozumienia fabuły i/lub humoru? Ani nie są przyciężkie, jak np. filmy Smarzowskiego.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 kwietnia 2016 15:03:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Ciało i Vinci.
Te dwa filmy bym pokazała chętnie!!

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 kwietnia 2016 15:50:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Obejrzeliśmy Lewiatana (Lewiatanę?). Dobre! To chyba mój pierwszy film od roku... Poza tym Gadowskiego z CitizenGo o prześladowaniu chrześcijan i pokojowej religii ISIS.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2016 21:30:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Andriej Rublow Tarkowskiego, taki Bergman w wersji radzieckiej. Polecam...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2016 21:30:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 01:27:18
Posty: 251
obejrzałem dziś taki film "Aguirre, Gniew Boży"... i wszystko jasne... :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2016 22:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
JLennon pisze:
obejrzałem dziś taki film "Aguirre, Gniew Boży"... i wszystko jasne... :)

Na raz???

Ja też widziałam ostatnio kilka filmów. Dzisiaj np. "drugi Hotel marigold"
Podobał mi się podobnie jak pierwsza część.
Daję *****
Ostatnio widziałam też Disco Polo. By zwiększyć efekt obejrzałam na przyspieszeniu. Czy to polityczne przesłanie było z tym Urbanem? Film ogólnie jest dziwną bajką, niewiadomo w jakiej krainie... Ciekawy pomysł. Od początku do końca ocieka kiczem.
Oczywiście piosenki przewijałam.
Ostatni film to Niezłomny. Ciekawa historia, pokazane inne piekło niż to u nas. Lubię aktora grającego główną rolę, ale nie za ten film lecz za Skinsów.
Daję ****

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2016 22:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 01:27:18
Posty: 251
Tosisława pisze:
Na raz???


prawdę mówiąc podchodziłem do niego z 10 razy... Zawsze coś mnie rozpraszało i po 10 minutach wyłączałem.
nawet w dzisiejszym dniu 2 próby były - za pierwszym usnąłem po tych samych 10 minutach i musiałem od nowa. Ale dziś to nie przez to, że nudny film, tylko przez zmęczenie i przeziębienie. No ale jak już się wyspałem, to na raz :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group