Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:35:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lipca 2009 09:03:21 
Witam! ‘Wasza energetyczna morelka’ zaprasza na audycję może nie „Best of Her life” ale „dziesięć piosenek, z których można ułożyć historię życia”. Enjoy!

Pierwszy utwór jest taki bardzo miejski i nadrzeczny, przypominają mi się chwile w pubie pod London Bridge ale też pruskie obdrapane mury z dzieciństwa, industrial i jakiś taki nieokreślony bunt. Bardzo Poznań.

1. London calling- The Clash


I całkowite przeciwieństwo- las i zieleń i magia. Tu się łączy Strzeszynek, Promno, Duszniki, Łośno, wyspa Skye i GlenCoe.

2. Mhorag's Na Horo Gheallaidh- Clannad

Piosenka opowiadająca o momentach chłodu i pustki i samotności. I smutku. Ale przejmująca i jakoś tak prosto piękna.

3. I talked to the wind – King Crimson


A po takich momentach przychodzi czas odreagowania- bas! Zatańczmy znów! Dziś i tylko dziś…

4. Dzień bez duchów – Tomasz Budzyński

I kolejny moment hmm refleksji. Don’t gamble with my pride, don’t gamble with my fright… I głos wokalisty taki głęboki, jednocześnie smutna i taka… dająca siłę piosenka.

5. Nantes - Beirut

Czas na zmianę. Podróż. Przygoda. Niespodziewane. Samotność dająca cudowną wolność i radość. Bo wszystko jest możliwe i jestem panią swojego życia!

6. Setting forth – Eddie Veder

Yeah! Zabawa i zapomnienie! Najlepsza muzyka do tańczenia, a jak są dobre głośniki to bas przenika od stóp do głów I wprowadza w drżenie każdą komórkę.

7. Buzzin’ - Asian Dub Foundation

I też jest bit. Tylko, że tu śpiewa Tom York i wszystko jest neurotyczne i niepokojące.

8. Idioteque - Radiohead

FINISZ! Jedna z najlepszych piosenek świata.

9. The End - The Doors

Ale...play the game existence to the end… of the beginning :)

10. Tomorrow never knows – The Beatles

PEACE LOVE HARMONY (a nie żadne łajno) for all!
mrll out


Ostatnio zmieniony śr, 22 lipca 2009 14:18:18 przez Morella, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lipca 2009 09:49:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
szkoda, że żaden Jethro się nie zmieścił.

Morella pisze:
obdrapane mury z dzieciństwa, industrial

Właśnie dlatego nie mogę słuchać tego kawałka, powiem wprost jest dla mnie przerażający i przytłacza mnie w każdej sekundzie....ja się boję takich rzeczy.
Gdyby nie latająca świnia na okładce Animals to nie mógłbym na nią patrzeć...(a tak...jest moją ulubioną :D)
Serio takie kominy, żelastwa, szarzyzny są dla mnie strasznie dołujące.
edit: jak kto ciekawy to dorobiłem krótkie komentarze do swojej listy :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 13:46:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Morella pisze:
Idioteque


A kto to gra? Fajny tytuł :-D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 12:18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Zaczalbym od krotkiej gadki o tym, ze tak naprawde moja edukacja muzyczna zaczela sie gdy odkrylem punk rock, pozniej - podobnie jak Morella - puscilbym ''London Calling'', nastepnie troche poopowiadal o tym jak dzieki punkowi poszerzyly sie moje horyzonty muzyczne i polecialoby ''Venus in furs'' Velvetow i cos z zupelnie innej beczki - jeden (obojetnie ktory) utwor z pierwszej plyty Suicide. Powiedzialbym tez o fascynacji Armia (jako ilustracja muzyczna ''3 Bajki''), Sonic Youth ("100%''), o tym jak na nowo odkrylem Beatlesow (i tu cos czego nigdy by sie nie spodziewal - harrisonowe, indyjskie ''Love you to'' z ''Revolvera - uwielbiam ten utwor !) i zeby zakonczyc punkowo - kolejny utwor do ktorego mam slabosc, ''Kolory'' Post Regiment. Gdyby jeszcze starczylo czasu, moze jeszcze cos Stranglersow, moze Kennedysow...a moze ''Waiting Room'' Fugazi ? :) I moze jeszcze jakis Black Sabbath albo Led Zeppelin ?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 13:29:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Maleo w Trójce teraz przedstawia swoją kolekcję

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 14:19:22 
arasek pisze:
kto to gra?


radioheady :D tytuł lepszy niż piosenka w sumie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 14:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
czekajcie - ja się też tu wpiszę, tylko mam problem z gadką między numerami

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lipca 2009 21:43:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Cytat:
radioheady Very Happy tytuł lepszy niż piosenka w sumie.


ee tam zawodowy numer :P
anyway fajna dyszka Morella :) :piwo: :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 13:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
No dobra, to może ja spróbuję... Nie jestem najlepsza w takich zestawieniach, ale podczas podróży powrotnej spróbowałam coś ułożyć... Wyszło mi mniej więcej coś takieg:

Moje Muzyczne CV
(czyli jaka muzyka kształtowała mój gust)

1. Metallica "Nothing Else Matters" z albumu "Metallica"

Pierwsza "fascynacja muzyczna", bardziej "zaprogramowana" przez starszego brata, niż świadoma. Ale miało to chyba największy wpływ na późniejsze świadome słuchanie muzyki.

2. Michael Jackson "Billie Jean" "Thriller"

Cóż, to już była bardziej świadoma fascynacja... Miałam wtedy 6, może 7 lat... Nie wiem, co konkretnie podobało mi się w tej muzyce, ale pamiętam, jak przesłuchiwałam w tę i z powrotem jakąś kasetę tegoż pana. Piosenka podana w zestawieniu nie pochodzi z tamtego albumu, ale najlepiej pamiętam ją jako piosenkę Jacksona. Tamta kaseta się nie zachowała, a nikt jej tytułu nie pamięta :)

3. Eiffel 65 "Blue" "Europop"

:oops: Cóż... Ten zespół był bardzo popularny, więc Kamila poszła za komerchą... Nawet sobie płytę kupiła, która teraz stoi, albo leży gdzieś i pewnie okrywa się kurzem... Ale faktem dokonanym jest, że słuchało się tego kiedyś szalenie i namiętnie... I pewnie jakiś wpływ miało...

4.Natalia Oreiro "Cambio Dolor" z płyty "Natalia Oreiro"

Po raz kolejny Kamila poszła za komerchą, ale tym razem na spółkę z siostrą, która była szczęśliwa, że jednak nasz brat nie zrobił mi krzywdy z Metalliką i że jednak słucham muzyki "dla kobiet"... Swoją drogą, muzyczka całkiem przyjemna i pani Natalia nawet ładnie śpiewa (śpiewała?)... Może jednak wrócimy do muzyki latynoskiej, jako odskoczni? :taaaaa:

5. Armia "Exous" "Czas i Byt"

Ta piosenka pojawiła się jeszcze podczas mojego "programowania" muzycznego... W momencie, gdy słuchałam tzw. muzyki chrześcijańskiej, Armia nie była zbyt często puszczana w takich audycjach... Oprócz właśnie "Exodusa"... To był początek...

6. Armia "Utopia" "Pocałunek Mongolskiego Księcia"

Niedługo po "Exodusie", na mojej kasecie pojawiła się kolejna piosenka Armii, co było dosyć ciekawe, zważywszy, że mało Armii było w ogóle... Tu poznałam nieco inne, można by rzec, prawdziwe, oblicze tego zespołu, które, szczerze mówiąc, po reggae'owym "Exodusie", bardziej mi podeszło... Choć zanim do czasu gdy poznałam Armię lepiej i stałam się jej "fanką", to upłynęło jeszcze trochę, to te dwie piosenki były początkiem...

7. 2Tm 2,3 "Słuchaj Izraelu" "Przyjdź"

Pierwsza piosenka Tymoteusza, jak się okazało, również "zaprogramowana"... Była na mojej pierwszej, nieodżałowanej kasecie, w której niestety urwała się taśma :( Potem musiałam zadowolić się wersją z "Propaganda Dei"... A gdy później znalazłam kasetę "Przyjdź" wśród szpargałów brata, stało się... Zaczęłam, szalenie i namiętnie, słuchać 2Tm2,3...

8. KoRn "Got The Life" "Follow The Leader"

Cóż... To jedna z pierwszych piosenek tego zespołu, które poznałam... Od tamtego czasu KoRn zawsze będzie mi się kojarzył ze zburzeniem mojego światopoglądu na pewne sprawy... Ze zderzeniem z obcym do tamtej pory światem... I dalej obcym, ale jednak już nie tak przerażającym... Ze światem narkomanów... I "prawdziwych" metali...

9. Within Temptation "Stand My Ground" "The Silent Force"

Kolejny etap edukacji muzycznej, tym razem "metal symfoniczny"... Ta piosenka również ma związek z kimś, kogo starałam się wyleczyć z pasji słuchania piszczących i skaczących po scenie nastolatek... Można powiedzieć, że mi się to udało... Szkoda tylko, że nie dane mi było zarazić tej osoby Armią i 2Tm 2,3... Nie zdążyłam...

10. Brian "Head" Welch "Flush" "Save Me From Myself"

Tego pana znałam, jeszcze zanim poznałam KoRn... Ale na jego płytę przyszło mi trochę poczekać... Dlaczego tu i dlaczego ta piosenka? Płyta wyszła już po moim wyjeździe z Polski, więc będzie mi się z tym kojarzyć... A piosenka? Cóż, strzeliłam na chybił trafił, no i była na wrzucie.pl :)


Cóż, wiem, że odbiega to nieco od przyjętego w temacie stylu radiowego... Chciałam wypisać bardziej piosenki i zespoły, które jakoś mają bądź miały wpływ na moją edukację muzyczną... A jak mi to wyszło, to już zostawiam ocenie innych :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 maja 2014 08:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
czekajcie - ja się też tu wpiszę, tylko mam problem z gadką między numerami


Może być bez gadki, ostatecznie. Ale jestem ciekaw.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 maja 2014 09:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Fajny temat. Jestem w pracy i mam mdłości więc się wpiszę:

1. TSA - "51"

Od tego się zaczęło. I od "Abracadabry" zespołu Steve'a Millera... jednak tekst "idąc cmentarną aleją" wrył się w moje życie chyba odrobinę mocniej niż "abracadabra"? W swojej młodości czułem się jakbym mieszkał na cmentarzu, brałem udział we wszystkich remontach grobowców, doświadczyłem spacerów wśród - dosłownie - sterty piszczeli i czaszek, kiedy rozkopano teren wokół cmentarnej kaplicy... i wtedy zjawił się "51"... do dziś słucham tej piosenki ze wzruszeniem.

2. Classic Nouveaux - "Never never comes"

Facet miał tak przejmujący dla mnie wtedy głos, jak lekko popuszczony i sflaczały bęben, że bardzo go polubiłem. Nigdy chyba nie miałem żadnej ich płyty, ale sam fenomen że bęben może śpiewać proste melodie o romantycznej sile sprawił, że powiesiłem sobie chyba jakieś ich zdjęcie obok kaloryfera.

3. Led Zeppelin - "Stairway to Heaven"

Tak, tak. Przez ten utwór koledzy powoli zaczęli mnie uważać za dziwaka. Pamiętam wieczór u kolegi, kiedy słuchaliśmy muzyki, on wzruszył się przy Lombardzie, czego nie mogłem zrozumieć i puściłem mu tych właśnie Zeppelinów - :i ty tego słuchasz? :shock: " - powiedział, ale i tak później zrozumiał swój błąd... :wink:

cdn... [bo gęstnieje atmosfera w fabryce]

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 maja 2014 21:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Ale jestem ciekaw.


O! Ileż to buńczucznych zapowiedzi człowiek pozostawiał tu i ówdzie na naszym forum? :) Ale moja ciekawość też się wzmaga! Również w odniesieniu do tego, co będzie dalej u Pietruszkiego :) .

Pietruszka pisze:
miał tak przejmujący dla mnie wtedy głos, jak lekko popuszczony i sflaczały bęben, że bardzo go polubiłem (...) fenomen że bęben może śpiewać proste melodie o romantycznej sile


:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 maja 2014 22:37:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
:)

4. Joy Division - Shadowplay

Usłyszałem Joy Division i zamieszkałem w Krakowie. Moje życie się spełniło! Chciałem zostać basistą Dżojów. Pisać wiersze. Zaprzyjaźniłem się ze starymi krakowskimi tramwajami, które niosły jakiś promień nadziei w tym strasznym mieście. Chyba wtedy po raz pierwszy dotarło do mnie, że muzyka może być odgłosem, który tworzy się podczas starcia aniołów, a ja postanowiłem, że już nigdy nie wyjdę z pokoju....

5. The Doors - The Changeling

... by niedługo po tym zaprzysiąc sobie, że natychmiast opuszczam miasto w poszukiwaniu kwiatów paproci! Energia jaka bije z tego nagrania, radziła sobie nawet z melancholią i zatrujduszą. To nagranie jest kwintesencjom tego co lubię w rocku. I że rozwiązaniem kwadratury koła jest liść paproci.

6. Leonard Cohen - Suzanne

... no tak, męski internat i wieczory przy świecach kiedy starsi koledzy w świetlicy zasłaniali okna kocami i puszczali płyty Cohena. Chodziłem wtedy do tej piwnicy jako pierwszoklasista i nigdy do nikogo się tam nie odezwałem, a to z powodu mojej nieśmiałości, ale za to mogłem słuchać i słuchać Cohena, patrząc na przytulonych do siebie młodzieńców z sypiącym się zarostem.

7.Ewa Demarczyk - Tomaszów

do dziś wzruszam się przy tej piosence, jak i przy całej płycie...przeżyłem z nią niezliczoną ilość pięknych chwil...

8. Armia - Opowieść zimowa

i tamten utwór Ewy Demarczyk, z tym utworem zespołu Armia łączy się dla mnie w całość... no cóż tak już mam... :D

9. John Coltrane - Acknowledgement

kolejny dowód na to, że materia duchowa gęstnieje....


10. Tomasz Budzyński - Radio Rivendell


gdy słucham tej piiosenki, to zawsze widzę mojego ojca....


To tyle.


P.S.

Aha, może mało ważna informacja, ale trzeba ją dodać na końcu: audycja została ocenzurowana. W wersji pozbawionej ingerencji, musiałby zabrzmieć zespół Kat z jednym ze swoich potworów:oops: , czego autor postanowił sobie i wszystkim oszczędzić :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 maja 2014 11:29:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Pietruszka pisze:
1. TSA - "51"

Od tego się zaczęło. I od "Abracadabry" zespołu Steve'a Millera... jednak tekst "idąc cmentarną aleją" wrył się w moje życie chyba odrobinę mocniej niż "abracadabra"?

O! wiem o co chodzi i nawet mogę powiedzieć, że u mnie też tak było

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group