Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:17:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 00:19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Gero pisze:
jeśli chodzi o Beatlesów to słyszałem opinię, że do Revolvera grali pop a potem rock, ja bym dookreślił że najpierw pop-rock a potem rock-pop
...no ale niektóreich utwory trudno nazwać popem...tomorrow, warlus....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 07:46:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja to sobie myślę Crazy, że Twoje dylematy i wątpliwości biorą się ze źle przyjętych założeń, a konkretnie jednego założenia. O tego:

Crazy pisze:
- zwykle nie przypisywałbym popowi aspiracji artystycznych, więc również nie kojarzy mi się z eksperymentami, z poszukiwaniem nowych środków wyrazu, z wyprzedzaniem swojego czasu, w każdym razie nie w dziedzinie artystycznych środków wyrazu.


Jeśli skreślisz je z listy, to wszystkie elementy układanki wskoczą na swoje miejsce, bo etykietka będzie pasowała zarówno do densingowego Krzysztofa Krawczyka, jak i eksperymentującej Bjork.
Pop jest pojęciem dość szerokim i podobnie jak mieliśmy do czynienia z "rockiem rolniczym" spod znaku IRA i rockiem ambitnym spod znaku Pink Floyd, tak mamy do czynienia z prostacką pop-papą w wykonaniu Dody i z ambitnym popem spod znaku Kate Bush.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 10:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Hmm. No może tak. Może Kate Bush to faktycznie pop, a nie pasuje mi to właśnie z powodu tego założenia. Nie jest to wielki dylemat, ale tak sobie lubię podywagować ;-)


Gero pisze:
dla mnie disco jest podgatunkiem popu

zresztą co do Abby to nazwą"disco" można nazwać tylko część jej repertuaru

zasadniczo to zgadzam się w obu punktach.
tyle, że np. metal jest wg mnie w takim samym sensie podgatunkiem rocka, co disko popu. Więc oczywiście Metallica jest zespołem rockowym, a Abba popowym. Natomiast szukam takich no.. egzemplarzy z Sevres powiedzmy. Że nie pop disco, ale pop pop i nie np. punk rock, tylko rock rock. Pop pop = Michael Jackson, rock rock = .. np. U2?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 10:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Crazy pisze:
rock rock = .. np. U2?


:shock:

ja bym dał tylko rock :mrgreen:

rock rock to może być np. QOTSA :wink:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 października 2009 21:19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Pet pisze:
densingowego Krzysztofa Krawczyka
ba nie wiem jaki ten Krawczyk był densingowy, ale w moim odczuciu Krawczyk spokojnie podchodzi pod pop . Gościu wielokrotnie zmieniał style(był zafascynowany z jednej strony i Presleyem z drugiej jakimś dicho), na jednej z płyt piosenki napisał mu i Maleńczuk, i muzycy z T.Love czy Mysłowic... A z zagramaniczną gwiazdę tego stylu spokojnie mógłbym uznać Bryana <Adamczyka> Adamsa... Śpiewał i z Tiną Turnerem, Celiną Dionową(sic!) czy nawet z Pavarotim... Adams to wykonawca "muzyki środka" i przewidywalny... Nie wiem natomiast czy gości jeszcze na listach przebojów, bo to też jakiś miernik popu-larności...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group