Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:06:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 20:54:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Jest bardzo dużo ciekawych audycji radiowych i "niusów" w związku z tym proponuję założenie tematu. Jeżeli temat się dubluje proszę osoby funkcyjne o jego likwidację.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 21:32:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja w ogóle nie słucham radia od jakiś 15 lat - tylko w taksówkach, ale w sumie to zawsze coś :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 21:57:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
... W związku z tym że samochód którym obecnie się poruszam nie posiada odtwarzacza CD słucham radia. Jako człowiek starej daty w eterze poruszam się raczej w kręgu stacji państwowych :wink: a wyjątkiem od tej reguły jest katowickie radio eM. Preferuję głównie radiową "3". Jak dla mnie radio dosyc ciekawe , muzyka dosyc przyzwoita...Bardzo lubię audycję Kuby Strzyczkowskiego "Jestem za a nawet przeciw"..Formuła programu to "rzucenie hasła kluczowego" a następnie telefoniczny udział radiosłuchaczy , opinie i komentarze ekspertów....Jak dla mnie to bardzo ciekawy program...Wszystkiego po trochu...Polityka , sprawy społeczne...taka można powiedzieć TUBA NARODU :wink:
Dla przykładu wczoraj dyskusja dotycząca instytucji komornika. Głównie chodziło o nowo tworzoną ustawę komorniczą...
W zasadzie nie znam człowieka , który do instytucji komornika czuł by sympatię...Raczej niechęc...i to chybą głęboką...Powody takiej niechęci są raczej oczywiste.
Główny zarzut to finansowy udział komornika w odzyskanym długu.Według moich informacji jest to kwota rzędu 15%.(?) "Ustawa komornicza" ma redukować procentowy udział komornika do liczby 7 lub 8...Polska to specyficzny kraj. Pewnie jest to moja subiektywna ocena , ale polski świat biznesu ( ...tzn. miejsce w którym operuje się znacznymi kwotami pieniędzy) jawi mi się jako olbrzymi targ gdzie sprzedający za wszelką cenę chce "wydutkac" kupującego...Dodatkowo "kupujący" jest skazany na swego "sprzedawcę" i ni jak nie może od niego się uwolnić...A jak już się uwolni to wiedziony swoim wrodzonym zatraceniem czujności ( konsekwencja uczciwości czyli wrodzona naiwność...) pakuje się na jeszcze większego drania , który łupi go ze zdwojoną siłą...
W związku z tym że kasiora jest spora i jest co stracić , wokół "ustawy komorniczej" kręcą się tzw. lobbyści a moim zdanie pospolite mendy i sukinsyny!
Ooooooo..przykład (kwotowy) udziału komornika w likwidacji Kupieckich Domów Towarowych w Warszawie...Kwota która wpłynęła na konto tego pana to 60 tysięcy złotych :!: Jest się o co bic.... prawda?

P.S. Fajny to jest program. Kawy nie trzeba pic aby ciśnienie się dźwigało... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 01:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja dość często słucham radia w nocy. Głównie przeskakując po stacjach. I zasadniczo tylko w celach muzycznych. Dlatego najczęściej słucham Eski ROCK, Antyradia, Radia Złote Przeboje, ROXY FM, Eski, i tym podobnych, z Radiem Maryja włącznie- do wielu utworów religijnych też mam bowiem sentyment. Krótko mówiąc, w nocy słucham muzyki "przebojowej" z mniejszą dawką "ambitnej", w dzień głównie "ambitnej" z płyt/odtwarzaczy, cokolwiek by te dwa terminy miały oznaczać. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 17:16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja w nocy czasem BBC Radio 1, ale to trochę inna muzyka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 18:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Cytat:
ja w ogóle nie słucham radia od jakiś 15 lat


ja też nie słucham już od czasów podstawówki, czyli ponad 10 lat

wychowałem się na Programie 1 - moi dziadkowie słuchali zawsze, jak weszło Radio Maryja to na zmianę i tego zawsze słuchałem będąc u nich - w samochodzie radia w ogóle nie słucham, choć czasem się zdarzy wyjątek i słucham Programu 1 albo 2

a słuchałem jeszcze swego czasu w podstawówce Listy Przebojów w Radio Lublin i w 3

a jak jestem w domu rodzinnym to rodzice w poniedizałkopiątki słuchają od 6.00 do 7.00 Programu 1 a potem wychodzom

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 19:10:06 
dość długo słuchałam z Dziadkiem dwójki. najpierw w ten sposób zaczynałam poznawać muzykę w ogóle. pierwszy świadomy kontakt z Bachem, pierwszy chopinowski e-moll u Dziadka w pokoju, wieczorem... - niesamowite wrażenia! potem przenieśli dwójkę nie wiadomo gdzie a tam wpieprzyli beznadziejny program 1 :? bardzo szkoda.

jeszcze dłużej słuchaliśmy rano trójki. to takie jedno z bardzo fajnych porannych wspomnień z dzieciństwa. no i obowiązkowo konkursy w niedzielne poranki (raz chyba nawet udało się coś wygrać :) )


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 21:22:07 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
WUKA70 pisze:
Wszystkiego po trochu...Polityka , sprawy społeczne...taka można powiedzieć TUBA NARODU

o, to coś jak Rozmowy niedokończone


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 11:09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Ja słucham codziennie radia, bo to dobra alternatywa gdy się nie wie jaką płytę włączyć..
Poza tym codziennie rano (czyli między 5:30 a 8 ) słucham radia Afery bo:
-nie musze patrzeć za okno żeby wiedzieć jaka jest pogoda,
-wiem kto ma imieniny i nie muszę zaglądać do kalendarza,
-łatwiej się obudzić o tak pogańskiej porze
-no i zawsze jakiś konkurs się trafi..
- i uwielbiam przegląd prasy, normalnie to nie mam czasu żeby przeglądać gazety.

Afery słucham chyba od ok 7 lat, w tym trzeci rok jestem w Poznaniu i łatwiejszy dostęp mam.
Wcześniej słuchałam Trzeci program, ale teraz jakoś mnie męczy..

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 13:05:35 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
W temacie radia coś tam mogę powiedzieć ponieważ jestem fanem radia! Sto razy wolę radio od telewizji i kompletnie nie zgadzam się z tezą, że dzisiaj nie ma ono nic do zaoferowania. Tak ze 4 lata temu zacząłem słuchać Antyradia i wciągnęło mnie do tego stopnia, że słuchałem praktycznie non stop. Mogę powiedzieć, że dzięki Antyradiu poznałem w ogóle muzykę rokową. Antykwariat ś.p. Janusza Kosińskiego otworzył mi oczy na stare zespoły typu Led Zeppelin, czy The Beatles. Wiem, że to brzmi śmiesznie dla kogoś kto znał tego Pana z Trójki, gdzie pracował już kilkadziesiąt lat temu, ale ja mam 19 lat i jak byłem mały to słuchałem hip hopu :D. Była tam też kiedyś świetna audycja Tomka Kina (dzisiaj Roxy i TVN?) pt. Alternatywy 4, gdzie puszczali ten serial w wersji audio.
Dzisiaj niestety Antyradio to już nie jest to samo i słucham tam praktycznie już tylko Makaka, czasami koncertów z Hard Rock Cafe, czy Czarnego poniedziałku, czyli audycji o piłce nożnej.

Prawie codziennie słucham Trójki i w ogóle nie uważam, jej za Trujkę czy coś takiego. Dla mnie to radio nadal ma świetny klimat i gra dobrą muzykę, a i ciekawych dyskusji można posłuchać.

Radio to moim zdaniem najlepsze medium, jakie człowiek wymyślił i cieszę się, że taki temat powstał... :piwo:

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 19:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Od końca września słucham więcej radia, głównie Absolute Classic Rock przez internet. Ostatnio ruszyła stacja Absolute 80s i właśnie teraz tę stację sprawdzam.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 20:04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..strefa rokendrola wolnej od angola. Jak ktos lubi jak szybciej grają i wokaliści śpiewają w egzotycznych językach to jest to dosyc fajna propozycja...Fajne to jest i ciekawe. A czasami są nawet perełki.
http://www.polskieradio.pl/trojka/wolnastrefa/

..dzisioj...
Sobota w Trójce:

19:00 - Lista Przebojów Trójki
22:00 - Strefa Rokendrola Wolnej od Angola :idea:
00:00 - Ciemna Strona Mocy
02:00 - Atelier


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2009 20:16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ja w zasadzie słucham Trójki (najwięcej w lecie, jak jesteśmy na działce, w ciągu roku zaś rano, a tak to od przypadku do przypadku); poza tym Zgrzyt w Radiu Euro. Strefa byłaby świetna, ale nie wyrabiam prowadzącego.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2009 21:09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Eutanazy pisze:
Antykwariat ś.p. Janusza Kosińskiego
Wolałem Kosę Koińskiego jeszcze z trójki... W trójce kiedyś w ogóle pracowało dużo fajnych autorów: W.Kleszcz, W.Cejrowski, W.Mann, T.Beksiński, P.Kostrzewa, P.Klatt, M.Wiernik, M.Niedźwiedźki ... Częsć z nich jeszcze wspólpracuje.
Eutanazy pisze:
czasami koncertów z Hard Rock Cafe
Też czasem słucham, ale Makak nie zawsze wszystko nadaje...
Wieczorową porą też w 3 nadawane są koncerty ze studia im. Osieckiej
jpl pisze:
Eski ROCK, Antyradia, Radia Złote Przeboje, ROXY FM, Eski, i tym podobnych, z Radiem Maryja włącznie
ciekawy zestaw, ale nie wiedziałem, że tyle tej Eski jest... A Roxy FM ostatnio czasem nastawiałem i znalazłem audycje Lipińskiego z Vieniem, Sydneja Polaka z t.love i lidera Strachów na Lachy...
lapusz pisze:
Rozmowy niedokończone
oah... to fenomen iście radiowy
Ja czasem słucham Tygodnika Historycznego w Radiu Plus, audycji Patrycji Michońskiej (3 i Plus), Janiny Iwańskiego (Radio Chrześcijanin), W.Kleszcza, Makena w Radiu Euro i klasyki jak gdzieś natrafię...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2009 21:47:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
kiedy mieszkałam w warszawie to dośc duzo słuchałam radia. pamiętam, że powstało w tym czasie radio wawa i tam było dużo fajnych audycji. np zapamiętałam audycję z jajem prowadzoną przez cejrowskiego (który wówczas był po prostu panem z radia) w duecie z karoliną korwin-piotrowską chyba, z tą co teraz ma żenujący program w tv style. natomiast ta ich audycja była bardzo fajna, śmieszna, z luzem i nawet fajną muzykę puszczali. ale to było z 15 lat temu! ( :oops: :roll: )

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group