Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:22:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 21:30:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Fengari pisze:
Cytat: czytanie na czas (100 lektur do sesji z jednego przedmiotu?) Kurczę, coś takiego to i mnie przeraża.. Pomijając fakt, że zwyczajnie bym się nie wyrobiła

pamiętam, jak moja polonistka w liceum mówiła, że na polonistyce w roku akademickim trzeba przeczytać więcej niż jest dni w roku :shock: Kiedyś coś mi znajoma wspominała, że to wygląda tak, że czytasz np. Ferdydurkę przez parę-paręnaście wieczorów, a potem omawiasz książkę na jednych ćwiczeniach.
Chociaż jak sobie teraz wspomnę zajęcia z Literaturgeschichte, to wyglądało to chyba podobnie...

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 22:00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
marcela pisze:
Dla ludzi z pasją humanistyczną, uważam, że filologia obca, to najlepszy kierunek

O ludzie.... Toć ja poprosiłem panią od francuskiego, żeby mi dała jakieś ćwiczenia na ostatnie wakacje, żeby móc... przygotować się do rozszerzonej matury.
Ale na początku roku szkolnego powiedziałem jej, że nie będę pisał matury z francuskiego, bo za bardzo lubię ten język... Rzeczywiście uwielbiam, sprawdziany piszę na max punktów i słówka same wchodzą mi do głowy, a gramatyka wydaje się oczywista...
Czyli jednak filologia romańska?
Na UW trzeba zdawać język rozszerzony, dowolny... Więc może to być angielski. A wątpię, że dam radę przygotować się do francuskiego rozszerzonego w tak krótkim czasie...
A więc rozmyślań ciąg dalszy :)

Fengari pisze:
No bo, jeśli zakładasz, że po studiach i tak zajmiesz się czymś nie związanym ze studiami, a same studia też nie wyglądają ciekawie, to po co Ci one?

A bo ja bardzo lubię język polski :)
Bo wydaje się, że mam po tym "szerokie możliwości" i wcale chiba nie muszę zmuszać gimnazjalistów do nauki Inwokacji na pamięć (choć gdybym mógł, to bym zmuszał :D )
I rozwijam wiedzę w tym kierunku, w którym rzeczywiście chcę rozwijać.
Ale te 100 lektur mnie odrzuca :(

Dzięki Marcela i Fen za te posty!

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2015 01:18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Przestań tracić energię na mówienie, że masz mało czasu i nie dasz rady. Ja wierzę w to, że predyspozycje do zdawania matury rozszerzonej ma się dużo wcześniej, niż na pół roku przed egzaminem. Jeżeli jesteś dobry z francuskiego, a jedyne co Cię przeraża, to czas, który pozostał, to jutro podwijaj rękawy i pracuj. Nie rezygnuj, bo Ci się WYDAJE, że nie dasz rady. Mamy 21 wiek, jak się w coś wkopiesz i nie wyjdzie, to za rok możesz zdawać coś innego/poprawić maturę, a nawet jak pokazują dzisiejsze wiadomości procesowac się z OKE w sprawie przyznanych punktów.
Do tego, jeśli nadal jest ten system, że pisząc rozszerzenie z przedmiotów dodatkowych wynik poniżej zaliczenia nie wpływa na całość, to czemu nie zaryzykować? Żaden wstyd. Ja pisałam dodatkowo rozszerzony Wos, który właśnie istniał w mojej głowie "dodatkowo" - będzie co ma być. Ostatecznie, wynik wcale nie był zły. Poza tym, jesli przelicznik wyników z rozszerzenia będzie korzystny, to nawet bardzo dobry wynik z podstawy się nie wybroni, a rozszerzenie przyda się bardziej, niż się spodziewales. Tak samo z decyzjami - nie wiesz gdzie pójdziesz, jak się wszystko potoczy, jaki będzie wynik matury. Tzn. teoretycznie masz plan, ale wyniki matury wiele weryfikuja. Jakby wierzyć i brać na pewniaka, co ludzie mówią na pół roku przed maturą, to dziś połowa ludzi z mojej klasy powinna byc profesorami na Oxfordzie. Powodzenia :wink: .

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2015 07:35:15 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 17:40:41 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2015 22:01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
Dziś oświadczyłem nauczycielowi, że rezygnuję z historii! :)

Serdelek pisze:
jesli przelicznik wyników z rozszerzenia będzie korzystny


to wygląda na większości uczelni tak, że podstawa x0,6, rozszerzenie x1, na UW między innymi.

Karolina pisze:
jeżeli czujesz tę kulturę to powinno być fajnie


czuję! choć czasami się zastanawiam... klik
trochę czuję... język lubię... katedry lubię... Balzaca by się chciało w oryginale czytać...
gdybym poszedł na filologię romańską, to nie zrobiłbym na pewno tego wbrew sobie. A co do gramatyki... przeżyję, z polskiego na przykład to świr jestem pod tym względem :D

Ale tak jak Serdelek powiedziała: trzeba zakasać rękawy i pracować. Jest plan: mamy dużo wolnego teraz, chcę się przygotowywać do polskiego, angielskiego i francuskiego. Co nie dam rady. Dam radę. Matmą się nie przejmuję, liczę na dobry wynik.
A co wybiorę.... Się okażę. Nic na siłę. Myślę, że mam najlepszego Przewodnika na świecie.
Dziękuję za te wszystkie rady jeszcze raz!!! :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 21:26:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
post pod postem, ale muszę sprostować:

Karolina pisze:
trochę dziwi mnie, że akurat na uw nie wymagają rozszerzonego francuskiego już na starcie


tak więc prostuję: doczytałem - wymagają

tak swoją drogą, nowe perspektywy widzę w ostatnich dniach, nowe możliwości... i optymistycznie jakoś podchodzę do tego :D

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 grudnia 2015 21:43:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ech... Nie rób drugiemu co tobie niemiłe - zasada wydawałoby się złota i tak bardzo chciałoby się, żeby zawsze działała, żeby się zawsze sprawdzała.
Ale tak nie jest, niestety... bo ludzka wrażliwość, ludzka mentalność to jest zagadka niezgłębiona. Co ciebie cieszy, drugiego smuci, co ciebie śmieszy, drugiego wkurza, co ciebie pozostawia obojętnym, drugiego rozpala, co dla ciebie jest niewinne, dla drugiego z piekła rodem. I bądź tu mądry człowieku... Nie nadążysz za drugim, choćbyś nie wiem, jak chciał...

Chce człowiek ludzi, z którymi nie ma już szans zwyczajnie pogadać, ostrzec przed narobieniem sobie realnych kłopotów (zresztą kiedyś za nieco lepszych czasów, zwyczajnie próbował, bez skutku). Chce ocalić coś, do czego zachował sentyment, przed potencjalną, może mało prawdopodobną, ale zawsze możliwą, katastrofą. Ucieka się więc do kompletnie niegroźnego i nawet śmiesznego, wydawałoby się, fortelu. A tu się okazuje, że dla kogoś to jakieś kosmiczne zło...

Takie tam sobie rozważania w temacie wątku... nieistotne w sumie... morza zła i tak się już nie wysuszy...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 lutego 2016 18:44:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..czy potrafię być obiektywny? Tak na maksa. Być obiektywnym nie znaczy nie mieć poglądów. Mieć ugruntowane stanowisko i potrafić to argumentować. Być otwartym na krytykę i nie wpadać z tego powodu w szał. Umieć się mądrze bronić. A może też milczeć? Milczeniem przerwać rosnące zło. Albo niwelować je dobrym słowem.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2016 22:20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..czuję upływający czas. Jakby nagle przyspieszył. Jest to uczucie dosyć osobliwe, ale nie zatrważające.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 00:22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja mam dość podobnie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2016 20:48:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tak sobie dziś pomyślałam, że sosna na szczycie Sokolicy powinna dostać jakieś oficjalne imię.
W końcu to jest chyba najbardziej rozpoznawalne drzewo w Polsce, jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych elementów polskich krajobrazów, i co? O takim Bartku słyszał każdy, a pewnie mało kto osobiście widział, a tą sosnę widziało wielu, i któż będąc w Pieninach nie zrobił sobie z nią zdjęcia? I co? Nie ma nawet imienia, biedaczka, a ja ze zgrozą sobie uświadomiłam i tą smutną prawdę, że nie będzie żyć wiecznie...
Nie wiem zresztą, może i doczekała się jakichś imion nieoficjalnych, znanych w takich czy innych kręgach.
Ale uważam, że absolutnie zasługuje na imię oficjalne, ogólnopolskie, którego będą uczyć dzieci w szkołach i które będzie znał każdy i które będą drukować na mapach!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2016 22:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..to może...Zdzisława..no.. Sośnicka.. :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2016 12:51:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
wuka pisze:
..to może...Zdzisława..no.. Sośnicka..


Doskonały pomysł! :brawa:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2016 17:18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D
Ja myślałam o powołaniu jakiegoś komitetu w tej sprawie, ogólnopolskiej ankiecie itd... ale nie wiem, jak się robi takie rzeczy i chyba się nie nadaję :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2016 22:24:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Fengari pisze:
Ja myślałam o powołaniu jakiegoś komitetu w tej sprawie, ogólnopolskiej ankiecie itd... ale nie wiem, jak się robi takie rzeczy i chyba się nie nadaję :D

...na fejsiku! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group