Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 23:00:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 kwietnia 2010 17:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Tekst armijnej "Katedry" też mi się przypomiał - brzmi trochę jak proroctwo tego, co się stało... zwłaszcza ten "otwierający się właz" (we wraku widać faktycznie otwarty - chyba - luk inspekcyjny środkowego silnika,) ogień lecący do chmur, opadający liść, jak w wierszu "Guziki" Herberta, zieleń, która przeplata brąz... wreszcie.... jeszcze wyżej, coraz wyżej leć... :shock: dużo możnaby jeszcze wyciągnąć - zresztą wiele tekstów kultury ma teraz nowe znaczenie...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony pt, 30 kwietnia 2010 20:11:59 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 kwietnia 2010 21:45:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wróciłam przed chwilą z mszy harcerskiej i apelu Bractwa Wędrowniczego przy pomniku katyńskim. rzeczywiście, mnóstwo płonących zniczy tam i stojących ludzi.
po apelu wspólnie z zhp, które akurat rownież miało tam czuwanie w tym czasie, i ze wszystkimi ludźmi, utworzylismy krąg, żeby zaśpiewać hymn harcerski. ogromne wrażenie.
po mszy były wymieniane osoby, które zginęły w katastrofie, a które miały coś wspólnego z harcerstwem, wielu było harcmistrzów itd. niestety nie pamiętam nazwisk.

przy okzaji pogadałam z moją koleżanką licealną, która ma gromadkę córek w bractwie wędrowniczym, na temat wspólnotowości poznańskiej. ona wręcz mówiła, że najchętniej natychmiast pojechałaby do warszawy, bo tutaj każdy siedzi we własnym domu przed telewizorem. niestety zgadzam się z nią :( poznaniacy są tak strasznie praktyczni i mało uczuciowi :(

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 kwietnia 2010 08:32:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
natalia pisze:
po mszy były wymieniane osoby, które zginęły w katastrofie, a które miały coś wspólnego z harcerstwem, wielu było harcmistrzów itd. niestety nie pamiętam nazwisk.


Oto lista nazwisk:
http://zhp.pl/news/922/
ale zapomnieli o podharcmistrz Katarzynie Doraczyńskiej (była instruktorka ZHR).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 kwietnia 2010 08:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Cytat:
Nie maleje kolejka przed Pałacem Prezydenckim

Około północy trzeba było 7 godzin czekać na to, by móc pokłonić się przed trumnami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii wystawionymi we wtorek w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego na widok publiczny. Dziś od wczesnych godzin rannych nowych osób, które chcą oddać hołd, osób stale przybywa.

Od wczesnych godzin porannych kolejka osób, które chcą oddać hołd parze prezydenckiej, wydłuża się. Zaczyna się w okolicy Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu, biegnie w stronę Placu Zamkowego, zakręca wokół kolumny Zygmunta i biegnie z powrotem w stronę pałacu.

Osoby chcące uczcić pamięć pary prezydenckiej czekają w deszczu.

W kolejce stoi m.in. reprezentacja Polski w piłce ręcznej z jej trenerem, Bogdanem Wentą. Do Pałacu wpuszczane są grupy 30-osobowe.

Warszawiacy w dalszym ciągu składają kwiaty i zapalają znicze pod Pałacem Prezydenckim.

W kolejce stoją nie tylko warszawiacy, ale też przyjezdni z całej Polski. Wszyscy deklarują, że będą stać tak długo, jak będzie to konieczne.

Wczoraj bramy Pałacu były otwarte całą noc.

Wśród tych, którzy wczoraj oddali hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim, były m.in. delegacje Zgromadzenia Narodowego i Sejmu Republiki Litwy, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski z małżonką oraz b. premier Tadeusz Mazowiecki. Pojawili się także liczni ambasadorzy, w tym Chin, Hiszpanii, Indonezji, Tunezji, Turcji, Maroka, Cypru, a także przedstawiciele ambasady Królestwa Belgii.

Niektórzy oczekujący w kolejce, przyznający że nie głosowali na Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, mówili, iż oddają mu hołd, bo traktują to jako swój obowiązek.

Warszawiacy przyznają, że jest im trochę żal, iż para prezydencka nie będzie pochowana w stolicy. Zaznaczają jednak, że Wzgórze Wawelskie jest najbardziej godnym miejscem na miejsce jej spoczynku.

Trumny z ciałami pary prezydenckiej wystawiono w najbardziej reprezentacyjnej sali Pałacu - Sali Kolumnowej. Trumny spoczywają na katafalkach. Czarna trumna prezydenta przykryta jest kobiercem z wizerunkiem orła białego. Trumna prezydentowej okryta jest biało-czerwoną flagą. Na obu położono wiązanki białych i czerwonych kwiatów.

Wartę honorową pełnią żołnierze kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a także pracownicy Kancelarii Prezydenta

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 kwietnia 2010 21:59:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Nasze dzieci dziś były w ramach harcerstwa na służbie przy Pałacu... ale było tak dużo do roboty na samym placu, że do środka, tam gdzie trumny stoją, w ogóle nie dotarły!

A ja nie wiem, zarezerwowałem piątkowe popołudnie na to, by iść do Pałacu, ale widzę teraz, że za mało czasu przeznaczyłem, a więcej nie bardzo mogę... tzn. wszystko można, ale na razie nie wiem, jak to zorganizować :|

Ale w sumie najbardziej zależy mi na obecności w sobotę na uroczystościach żałobnych.

Chyba Natalia ma trochę racji, że w Warszawie jest wyjątkowo... z tego też powodu szkoda mi, że nie będą pochowani tu... nie mam nic przeciwko Wawelowi jako takiemu, ani ich obecności tam, ale zdaje się, że z Krakowem żadne większe związki raczej Lecha Kaczyńskiego nie łączyły, a tu w Warszawie doczekał się naprawdę pięknego pożegnania. Zresztą, miejsce pochowania dla mnie jakoś nie ma znaczenia, ważne są dla mnie te zachowania ludzi, którzy wciąż przychodzą i przychodzą.
Jak ta dziewczyna, którą Budyń zacytował:
Budyń pisze:
Młoda dziewczyna mówiła, że stoi z półtoraroczną córką, której kiedyś wszystko opowie, w kolejce, by wpisać się do księgi z kondolencjami.

To bardzo mocne i wzruszające.


PS. Pippin, a to nawet dziwne, że nie kojarzyłeś Zakrzeńskiego. Dla mnie to takie nazwisko aktorskie znane od dzieciństwa. Ciekaw jestem, w jakim charakterze jechał do Katynia. Na różnych uroczystościach aktorzy często pojawiają się, żeby ze szczególnym namaszczeniem odczytać coś, albo wyrecytować... myślę, że taką jakąś rolę miał mieć i Janusz Zakrzeński.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 kwietnia 2010 23:26:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
My byliśmy w sobotę wieczorem i wczoraj. Sobota była dniem tłumów niezorganizowanych jeszcze - każdy mógł podejść pod Pałac, depcząc kable wozów telewizyjnych. Teraz są już barierki, harcerze, wiele flag, zdjęcia poległych... i ogromna kolejka. I te zdjęcia, które zresztą wiszą w wielu miejscach Warszawy (głównie na przystankach), wszystko to pogłębia mój żal. Niestety - pomimo oczywistej symboliki - wciąż widzę to wydarzenie jako po prostu złe. Metafizyka... niby tak, ale też nie śmiem mieć teorii na ten temat. Nad metafizyką góruje mi myśl: "Nie powinno było tak się zdarzyć". Póki co nie przekonują mnie moskiewskie spiski, przekonuje mnie splot: rodzaj lotniska - typ samolotu (choćby po remoncie) - mgła. Smutek i gorycz, bo może mogłoby się to nie stać.

Przez pierwsze noce nie dawały mi zasnąć twarze, co chwila przypominał się kolejny ktoś... żywi i umarli... pukają, podzwaniają, przyświecają.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 07:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Pippin, a to nawet dziwne, że nie kojarzyłeś Zakrzeńskiego. Dla mnie to takie nazwisko aktorskie znane od dzieciństwa.

No ale skąd go znałeś? W dzieciństwie wiedziałeś, że Zakrzeński to po prostu aktor, czy kojarzyłeś go z jakimiś konkretnymi rolami? Ja nie znałem z nazwiska (nie piszę tego, by go deprecjonować, uchowaj Boże!), nawet z obsady "Misia" mi umknął - tam akurat jest sporo obcych mi nazwisk...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 09:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Peregrin Took pisze:
No ale skąd go znałeś?

...ja go pamiętam jeszcze z roli adwokata w "Co mi zarobisz jak mnie złapiesz" ale najbardziej z "Nad Niemnem" w ogóle to poznałem go osobiście i mam nawet wspólne zdjęcie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 09:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Cytat:
...ja go pamiętam jeszcze z roli adwokata w "Co mi zarobisz jak mnie złapiesz"

o tak - świetny epizod !

pozdro..
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 10:18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
ja go pamiętam jeszcze z roli adwokata w "Co mi zarobisz jak mnie złapiesz"

Widziałem w filmografii, ale ze wstydem przyznaję, że w ogóle nie pamiętam tego wątku...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 10:25:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Cytat:
Porządek uroczystości żałobnych w Warszawie w sobotę 17 kwietnia br.

Godz. 12.00 - na Placu Józefa Piłsudskiego ceremoniał państwowy pożegnania śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych ofiar katastrofy.

Godz. 13.00 - na Placu Józefa Piłsudskiego uroczysta Msza święta żałobna koncelebrowana przez Episkopat Polski w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Godz. 17.00 - Przeniesienie trumien z ciałami Pana Prezydenta i Jego Małżonki z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry warszawskiej.

Godz. 18.00 - Msza święta w intencji śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej w archikatedrze warszawskiej. Uroczystości przewodniczyć będzie Metropolita Warszawski Arcybiskup Kazimierz Nycz.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony czw, 15 kwietnia 2010 10:37:48 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 10:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Głupio się przyznać, ale w najbliższą sobotę miałem się wybrać na... wesele dobrych znajomych. Jadę, acz nie mam pojęcia, jaką formę przybrać ma część wieczorno-nocna (chyba że dowiemy się, że jest odwołana).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 11:08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
W ogóle współczuję tym, którzy 10 IV mieli ślub i wesele...

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 12:45:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
10 IV wieczorem z sali weselnej niedaleko mnie wystrzeliła kanonada fajerwerków. Rozumiem, że zaplanowanego wesela się raczej nie odwoła, ale z fajerwerków można by zrezygnować... :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2010 13:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
veida pisze:
W ogóle współczuję tym, którzy 10 IV mieli ślub i wesele...
ja miałem mieć w ostatnią sobotę imprezę urodzinową ale taką na szczęście łatwiej odwołać :|

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group