Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:32:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 08:32:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
nie chcieli oglądać Rymanowskiego dywagującego, kto teraz będzie kandydatem na prezydenta? Skandal!

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 08:46:44 

Rejestracja:
śr, 26 sierpnia 2009 08:11:59
Posty: 131
Skąd: Tarnów i okolice
może po prostu chcieli sie modlić???
nie uważasz że było to ważniejsze od polityki??

_________________
...mój Aniele...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 08:55:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
czytaj ze zrozumieniem. Właśnie o to chodzi, że chcieli się modlić. Telebim transmitujący dyskusję ze studia może w tym przeszkadzać.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 09:07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Budyń pisze:
Jednak coraz więcej do mnie dociera strzępów informacji o tym, że ludzie w swej masie obojętni; głosów, że "cyrk żałoby narodowej", że "demony patriotyzmu"..

biedny jesteś budyniu, że dajesz tak szybko sobie gazić ten ogień, na seriu żal mi. ja wczoraj zobaczyłam, że własnie masa ludzka ma gdzieś medialne dywagacje i protesty. przy tym, w czym wczoraj uczestniczyłam, co wczoraj widziałam, protesty sprzed kilku dni, dyskusje u olejnik czy apel wajdy wydają mi się tak zupełnie nic nie znaczące i po prostu śmieszne.
nie wierzę, że "ludzie w swej masie byli obojętni", masę ludzką to ja widziałam w krakowie, jak obrzucała kwiatami trumnę Prezydenta, jak stała w wielogodzinnych nocnych kolejach przez pałacem, czy teraz przed kryptą. To jest prawdziwa polska masa, a nie niezadowolony ze wszystkiego procent nagłośniony przez media.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 09:10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Budyń pisze:
czytaj ze zrozumieniem.

Czytanie ze zrozumieniem to jedna sprawa, a Twój specyficzny, nie wszystkim znany, styl pisania, to druga. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 11:15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
a ja rozumiem Budynia
jest czas smutku, żałoby
dywagacje polityków czy dziennikarzy, list Wajdy, proteściki ws. Wawelu
to były rzeczy nie warte uwagi ale...
nikt nie zaprzatałby sobie tym uwagi dopóki media tego nie nagłośnią
Jeśli Wyborcza na pierwszej stronie publikuje żałosny list twórcu filmu Katyń który jest ogladany na całym świecie to jak powiedział jeden z zachodnich korespondentów nie można na tym przejść do porządku dziennego, info idzie w swiat.
Od pewnej grupy ludzi oczekuje się pewnego poziomu.
Gowin powiedział że prości ludzie lepiej zachowali się niż wielu intelektualistów.
I dlatego może być przykro.
Teraz chyba najlepiej bedzie wywalić telewizor.

byłem w Warszawie i towarzyszyły tylko piękne obrazy i emocje
to był pierwszy obraz który mnie wzruszył i jak widzę nie tylko mnie
Obrazek
harcerze z wszystkich stron Polski robili wrażenie piękne a ich służba budujaca była bardzo

Warszawie wielkie dzieki za wzorową organizację a poznańskiej Solidarności za pociąg.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 13:25:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 16:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
Budyniu, przecież niemożliwe było, żeby się obeszło bez wymuszonych łez, ciekawskich spojrzeń kamer, niesmacznej karmy sensacji, głupich i wrednych komentarzy. Trzeba być ponad to! Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba patrzeć na małe owoce... Dla mnie to, że małość pewnych osób (nie warto wspominać ich imiennie) została przez ludzi wyszydzona (w niektórych przypadkach- dostrzeżona :shock: ) jest budujące. Przecież oni własnym jadem zatruli serca i ludzie to widzą. Trzeba być ponad małość, trzeba zachować klasę... a jad niech się gnoi... http://www.rp.pl/artykul/9157,462423_Ma ... icie_.html
Wspaniale, że tak pięknie pożegnaliśmy Prezydenta. Dla mnie było bardzo ważne być wczoraj Krakowie, jednak wydaje mi się, że cały ten tydzień był hołdem złożonym całemu ruchowi , którego Lech Kaczyński był jednym z przedstawicieli i wyszydzanym obrońcą. Ważne, że na ulicach Warszawy, pod Pałacem, w kościołach było mnóstwo przejętych młodych osób. Byli młodzi, którzy handlowali na Krakowskim zniczami i kwiatami już od soboty, inni na komórki nagrywali przejście konduktu, jeszcze inni chlipali modląc się pod Pałacem, pewnie niektórzy przestali się szczeniacko nabijać z Prezydenta i dowiedzieli się wreszcie dlaczego tak bardzo się uparł na ten Katyń, może nawet zrobiło im się głupio... Mnie trochę czasu zajęło by przestać od innych wymagać, by przeżywali ten czas jednakowo. Jako ćwierćwieczna obywatelka uważam, że skoro miałam możliwość, moim obowiązkiem była obecność na uroczystościach w Warszawie i w Krakowie. Też po to by widokiem młodej twarzy (w moim uznaniu;) ) świadczyć o solidarności z tym ruchem i żeby pokazać, że nie jest mi obojętne, co się dzieje z moim krajem.
Jeżeli nastawimy się na natychmiastowe uzdrowienia sytuacji, lepszy język w polityce i w mediach, odkłamania wielu spraw, oczyszczenie polityki z ludzi fałszywych, kierujących się prywatą, to nasze życie będzie przesączone poczuciem kolejnej przegranej. Ta gorycz będzie demotywująca. Przecież wiemy, że jad będzie wylewany "i w studiu radiowym i w studiu telewizyjnym i w tych korytarzach radiowych" i w redakcjach prasowych. Jednak nie jesteśmy garstką zapaleńców walczących za przegraną sprawę. Dajmy sobie czas, ale bądźmy czujni...

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 14:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
to mnie wczoraj ujęło...

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczyns ... nId,273258


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 21:02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Bardzo nastrojowe zdjęcia, Pet :brawa:

Błąka mi się po głowie od wczoraj dwuwers:
"pójdą na twój pogrzeb, z ulgą rzucą grudę,
a kornik napisze twój uładzony życiorys"...

Ładne słowo - "uładzony"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 21:36:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
natalia pisze:
masę ludzką to ja widziałam w krakowie, jak obrzucała kwiatami trumnę Prezydenta

Tudzież, wykrzykiwała słowa otuchy dla Jarosława Kaczyńskiego - nie wiem czy reszty rodziny też, bo było bardzo głośno i nie słyszałem za dobrze, ale sam fakt takiego zachowania był dla mnie osobiście budujący. I nie na darmo śpiewamy "...póki my żyjemy..."

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony śr, 21 kwietnia 2010 01:24:38 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 21:55:23 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Wróciłem właśnie z Mszy Pogrzebowej Księdza Zdzisława Króla, o którym pisałem w wątku o zmarłych. Wspaniały kapłan, bliski znajomy Księdza Popiełuszki, postulator w jego procesie beatyfikacyjnym, człowiek, który żar swojej wiary i głęboką miłość do Ojczyzny potrafił zaszczepiać w innych... Pożegnał go dziś pięknie Ksiądz Prymas Glemp i wielu, wielu innych kapłanów... Jutro śp. Ksiądz Zdzisław zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej.

Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie pojutrze będzie żegnał kolejną ofiarę katastrofy smoleńskiej... Przemysław Gosiewski... W bardzo wielu sprawach się z nim nie zgadzałem, ale miło było spotykać go bezpośrednio w osiedlowym sklepie, gdy obaj patrzyliśmy ze smakiem na stoisko z wędlinkami...

Strasznie mnie boli serce po tej tragedii i po raz kolejny wiem, że bez Boga trudno byłoby mi znieść ogrom ludzkiego nieszczęścia, który się wydarzył.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2010 08:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
tu jest fotoreportaż naszego znajomego, 120 zdjęć z Krakowa:
http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 886&ref=mf

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2010 14:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
petycja o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy:

http://www.jacektrznadel.pl/index.php?o ... &Itemid=1/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2010 19:14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Nie wiem, jakie są teraz przepisy ( za czasów, które badałem, no przynajmniej w latach sześćdziesiątych, było tak, że dochodzenie prowadzi państwo, w którym doszło do tragedii) ale może teraz coś się zmieniło. Nie wiem, czy ta petycja może cokolwiek zdziałać, ale podpisać na pewno ją można i trzeba.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2010 19:19:09 
jpl pisze:
Nie wiem, jakie są teraz przepisy

Przepisy są takie same...dochodzenie prowadzi państwo na którego terytorium doszło do katastrofy co jednak nie wyklucza udziału specjalistów i biegłych z kraju z którego był samolot.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group