Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 01:47:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 lipca 2010 21:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 21:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
A ja z naszej klasy przeniosłam się na fejsbuka :) też w ramach letnich porządków :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 21:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22902
facebook zaczyna działać jak chińskie google, czego się szczerze mówiąc kompletnie nie spodziewałem.

http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/ ... ,id,t.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... booka.html

kilka dni temu poznikało sporo moich znajomych i co najmniej dwie grupy przeciwników Komorowskiego. Z jednej strony tłumaczone jest to nową ofensywą zwolenników PO (podobno klikają masowo w zgłoszenie naruszenia regulaminu*), czego oczywiście pogratulować, z drugiej jednak wiele grup w rodzaju "I hate Poland" czy jawnie nazistowska niemiecka grupa wyszydzająca Polaków wiszą na FB w najlepsze i nie są usuwane w związku z wolnością słowa.

Bardzo to wszystko nieciekawe, właśnie czytam, że kolejnemu znajomemu (szef grupy "koniec zniewag", kilku forumowiczów w niej jest) usunięto konto.

Przepraszam, że wprowadzam ten wątek do tematu, który z założenia nie był awanturorumowy, ale sprawa wydaje mi się ważna i wymagająca nagłośnienia.

* np. tak:
Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 22:26:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
Cóż... jako miłośniczka teorii spiskowych ;) oraz osoba, która dawno straciła wiarę w istnienie demokracji i wolności słowa, od dawna nie mam dobrego zdania o narzędziach typu facebook i ich realnym zastosowaniu. (Choć akurat moja nieobecność tam wynika z pobudek prywatnych, a nie politycznych.)
Ale co krew się na takie akcje gotuje, to się gotuje... :evil:
Ale skoro usuwanie jakichś kont następuje niby 'z automatu' na skutek dużej ilości zgłoszeń, to czy ta metoda nie skutkuje w przypadku tych stron nazistowskich? Zostało to sprawdzone?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 22:31:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22902
zostało, od cholery ludzi próbuje na różne sposoby zgłaszać te strony od kilku miesięcy - dlatego jakiś dziwnie niekonsekwentny ten automat.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 22:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...fejsbuk znudził mnie doszczętnie ...od dwu tygodni nie wchodzę ...nie ma po co własciwie.....sto razy wolę nasze poćciwe forum

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony wt, 27 lipca 2010 10:05:22 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 22:57:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
Budyń pisze:
zostało, od cholery ludzi próbuje na różne sposoby zgłaszać te strony od kilku miesięcy - dlatego jakiś dziwnie niekonsekwentny ten automat.

Nieźle. :roll: Ale propagowanie nazizmu to już jest przecież łamanie prawa i to chyba w każdym kraju. Jakieś służby typu policja nie mogą zrobić z tym porządku?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 23:17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22902
wiesz, tam nie ma swastyk, czy coś. Czasem nawet są komunikaty, że ta grupa "nie propaguje nienawiści wobec Polaków, a wobec Polski". Tego jest kilka sztuk co najmniej, nie mam teraz linków do tej najgorszej, niemieckiej. Trochę było o tym kilka dni temu w prasie, właśnie z okazji usunięcia grup przeciwników Komorowskiego.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 23:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
Budyń pisze:
grupa "nie propaguje nienawiści wobec Polaków, a wobec Polski"

:hahaha:
[śmiech przez łzy]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 lipca 2010 23:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
"nie propaguje nienawiści wobec Polaków, a wobec Polski".

Wstawić tam Amerykanów/Amerykę lub Rosjan/Rosję i już by nie wzbudziło tylu emocji. :twisted:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 10:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
elrond pisze:
...fejsbuk znudził mnie doszczętnie ...od dwu tygodni nie wchodzę ...nie ma po co własciwie.....sto razy wolę nasze poćciwe forum

...no i nie muszę czytać wypowiedzi Hołdysa

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 18:38:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
panek pisze:
Wstawić tam Amerykanów/Amerykę lub Rosjan/Rosję i już by nie wzbudziło tylu emocji.

Nie rozumiem Twojego posta, tzn. nie wiem, w którą stronę skierowana jest ironia...
Dla mnie niezależnie od tego, jaki naród/kraj by się tam wstawiło, to to zdanie w niczym nie straciłoby na swojej absurdalności i bezczelności.
A że u Polaków emocje są większe, kiedy jest mowa o Polsce niż o innym kraju, to chyba nic dziwnego...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 19:07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fengari pisze:
Nie rozumiem Twojego posta, tzn. nie wiem, w którą stronę skierowana jest ironia...

Znam wiele osób, które bez zażenowania wygłaszają takie deklaracje. Wśród lewicowców wręcz powiedziałbym, że modna jest niechęć do USA i Izraela, ale nie przejdzie im przez gardło nic, co by sugerowało nacjonalizm, więc jednocześnie dodają, że mimo to kochają Amerykanów i Izraelczyków (no bo nieładnie nie kochać Żydów i Palestyńczyków ;-) ). Co zaś do niechęci do państwa rosyjskiego i jednoczesnej miłości do kultury rosyjskiej i Rosjan, to w Polsce chyba jest bardzo rozpowszechnione.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 19:35:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Dla mnie takie deklaracje są kompletnie niezrozumiałe i absurdalne, bo uważam, że państwo = naród, który je tworzy + skrawek ziemi na którym się znajduje. Nie sądzę, żeby ktokolwiek darzył nienawiścią ziemię jako taką, więc pozostają ludzie. Można darzyć niechęcią politykę jakiegoś państwa przy jednoczesnej sympatii dla narodu, ale wg mnie polityka, rząd nie są tożsame z państwem. Ruska władza, która i we mnie budzi wszelkie negatywne uczucia, to nie Rosja.

Poza tym, jeśli już jesteśmy przy sympatiach i antypatiach narodowych, to co innego niechęć, a co innego nienawiść. Ja też nie przepadam za niektórymi narodami, co oznacza, że pochodzę nieufnie do ich przedstawicieli i w zetknięciu osobistym byłabym w stosunku do nich bardziej ostrożna, niż w stosunku do innych ludzi. Ale nie widzę powodów, żeby ich publicznie zwalczać, organizować się przeciwko nim, nawoływać do nienawiści, działać na ich szkodę czy coś w tym stylu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 12:30:41 
na nk już nie pokazuje się informacja, jeśli ktoś usunął kogoś z listy. czy na fb też tak to działa?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 12:32:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Karolina pisze:
na nk już nie pokazuje się informacja, jeśli ktoś usunął kogoś z listy

Jesteś pewna? A to nie jest tak, że czyjeś konto wygasa, bo nie zaakceptował regulaminu i to ta informacja się nie pokazuje?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group