Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 12:56:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 08:53:08 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 19:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Cytat:
Ale... jakby to rzec - nie ujęli mnie tym mistrzostwem.

Tym bardziej pięknem gry nie ujmowali Holendrzy. Gdyby o mistrzostwie decydował styl zwycięstw, przekonująca gra i walory estetyczne, to tytuł należałoby przyznać Niemcom, ewentualnie Urugwajowi. Ale jak napisałeś w swoim poście, o co innego w tej grze chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 09:40:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
To nie był świetny mecz, ale generalnie mi się podobał... a co do sędziego, to wydaje mi się, że generalnie dał radę, popełnił kilka błędów, ale ten mecz był bardzo trudny do sędziowania (naprawdę spoooro fauli)...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 10:00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Możliwe, że używałem tego samego kleju, co drużyna Hispzanii, ale w moim przypadku w pewnych momentach meczu sklejał on skutecznie powieki. Gol Iniesty całkiem, całkiem. Za niesprawiedliwość dziejową uznałbym zwycięstwo reprezentacji Holandii po tym, jak zdołali zgromadzić pokaźną kolekcję żółtych kartek. Może chcieli się nimi powymieniać? :roll:
Mecz sobotni (czyli tzw. mały finał) podobał mi się bardziej, choć wynik mnie nie satysfakcjonuje. Nie patrzyłem na ostatni strzał Forlana, który pozostaje dla mnie taką arką przymierza między dawnemi i młodszemi laty, tzn. zawodnikiem, który może wziąć ciężar całego meczu na siebie bez zważania na wszechobecną dziś taktykę. Do jedenastki turnieju wziąłbym co najmniej dwóch Urugwajczyków: Forlana właśnie i Fucile (zwłaszcza za mecz z Niemcami).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 11:07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Szpaku z Włodkiem bardzo ładnie pożegnali się na koniec. Włodek przeprosił za wpadki i przejęzyczenia a Szpaku cos dodał w ten deseń że w tym też jest urok futbolu i komentażu a internauci na forach skrzętnie odnotują pomyłki.. i tu sie nie mylił :lol:

Urugwaj przegrał ciut ciut o ten ostatni strzał magika Forlana i błędy własnego bramkarza ale mecz super, dzięki Urusom ta faza turnieju nie była nudna.
Finał długimi momentami słaby. Pretensji Holendrów do sędziego nie kumam, powinni sie cieszyc ze po I połowie nie grali w osłabieniu. Za van Bastena czy Klaiverta im kibicowałem teraz zbyt brutalni i pretensjonalni są. Hiszpanie jak zwykle dali rade wymanewrować w końcu obronę. Brawo!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 11:19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
W sumie mistrzostwa jednak całkiem ciekawe. Subiektywnie:

Największe rozczarowanie: chyba kwartet Francja-Włochy-Brazylia-Argentyna. Zespoły, które w sumie zdobyły Puchar Świata 12 razy, nawet nie powąchały strefy medalowej. I kżdy z innych powodów:
Największe zaskoczenie in plus: w kolejności nieprzypadkowej - Urugwaj, Paragwaj, Ghana. Ale swoje pięć minut w tym zakresie mieli też Słowacy, Słoweńcy, Japończycy i Koreańczycy z Południa. No i jednak Niemcy, oni też - za ten nieniemiecki styl.
Najpiękniejszy gol: Giovanni van Bronckhorst w meczu z Urugwajem. Palce lizać!
Największe emocje z rodzaju "nie do wiary": końcówka ćwierćfinału Urugwaj - Ghana, ręka Suareza i niewykorzystany karny Gyana. A zaraz potem - korowód karnych w meczu Paragwaj-Hiszpania.
Największy błąd sędziowski: nieuznany gol dla Anglii w meczu z Niemcami. Fatalna pomyłka, która zaważyła na dalszym przebiegu meczu.
Najlepszy zawodnik: dla mnie bez wątpliwości Diego Forlan.
Odkrycie turnieju: chyba za całokształt Jorge Fucile.
Najładniejsze mecze: 1. Urugwaj-Niemcy 2. Urugwaj-Holandia 3. Kamerun-Dania 4. Brazylia-Holandia 5. Słowenia-USA
Klapa zawodnicza: Wayne Rooney (zupełnie bez szybkości, wyglądał wręcz na chorego), Roque Santa Cruz (regres formy, prawie nie pomagał drużynie), Nicolas Anelka (nieporozumienie), Deco (nieporozumienie). Messi, Ronaldo, Kaka - w stosunku do oczekiwań oczywiście wypadli mizernie, ale nie odwalali jakiejś padaki zupełnej...
MŚ a UT: Morell (Paragwaj) i Vittek (Słowacja) :-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 11:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 17:59:24
Posty: 253
brutalny mecz...... ale ogólnie podobał mi się

brawo Hiszpania!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 12:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Diego Forlan dostał Złotą Piłkę za najlepszego piłkarza turnieju! :D

A Złotego Butta dostał Mueller - dobrze, że przynajmniej te dwie indywidualne nagrody dostali zawodnicy z dwóch najlepszych drużyn ;-)

Finał zgodnie z przewidywaniem nudny a poza przewidywaniami brutalny. Takim go zapamiętam, chyba najgorszy od 1990.

Best moment:
ahu pisze:
Szpaku z Włodkiem bardzo ładnie pożegnali się na koniec. Włodek przeprosił za wpadki i przejęzyczenia a Szpaku cos dodał w ten deseń że w tym też jest urok futbolu i komentażu a internauci na forach skrzętnie odnotują pomyłki.. i tu sie nie mylił

:piwo:
Szpaku okej! (Włodek leguraminowo też :-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 12:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Przed chwilą w Trójce Łazarek nie owijał w bawełnę, jeśli chodzi o sędziów :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 12:38:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
ahu pisze:
Szpaku z Włodkiem bardzo ładnie pożegnali się na koniec. Włodek przeprosił za wpadki i przejęzyczenia a Szpaku cos dodał w ten deseń że w tym też jest urok futbolu i komentażu a internauci na forach skrzętnie odnotują pomyłki.. i tu sie nie mylił

Przyznaję, że wtedy ja już ich nie słyszałem. Nie dałem rady i wyłączyłem. Jeżeli tak powiedzieli, to faktycznie OK. :roll:

100% zgody ze Smokiem i ahu co do sędziego. Gdy odrzucić uprzedzenia z euro 2008 i paru innych meczów (widziałęm kiedyś fragmenty MU-Chelsea, w którym ewidentnie zarówno on jak i jego liniowi nie dawali rady), to sędziował poprawnie. Może nie jakoś super, ale podołał, a mecz była do sędziowania dość trudny.
Holendrzy powinni grać w 10 już co najmniej po karate de Jonga, więc pretensje są nieuzasadnione. Po faulu Puyola na Robbenie moim zdaniem sędzia słusznie puścił grę, a na żółtą kartkę ten faul był trochę za mały i za mało skuteczny. Ale fakt że można dyskutować. Podobnie, jak o faulu bodaj Heitingi na Xavim w polu karnym i Bommela na Villi tamże

Tak w sumie mam pretensje do trenerów Niemiec i Holandii za to, że nie zagrali przeciwko Hiszpanii zgodnie ze stylem ich drużyn, tylko na siłę próbowali ten styl zmodyfikować. O ile w przypadku Loeawa można to jeszcze jakoś tłumaczyć brakiem Muellera, o tyle Marwijk moim zdaniem nie ma usprawiedliwienia. Z premedytacją obrał wariant "fauluj i przeszkadzaj" i przegrał. Gdyby zagrał wariant "van den Vaart, Kuyt i do przodu" miałby co najmniej takie same szanse, a i wspomnienia kibiców po finale mogły by być cieplejsze. Cóż


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 12:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Arasek, hehe, też zwróciłem uwagę :D .
Hej, ale czy obejrzałeś wszystkie mecze?
Co do komentatorów: wczoraj miałem już dość, ale Szpakowskiego z Lubańskim można jakoś wytrzymać, natomiast tych drugich już nie bardzo.
Otokar, zabawnie z tym zaburzeniem czasowym :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 12:57:16 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Cytat:
Diego Forlan dostał Złotą Piłkę za najlepszego piłkarza turnieju!

:piwo: :D :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 13:24:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
arasek pisze:
Najładniejsze mecze: 1. Urugwaj-Niemcy 2. Urugwaj-Holandia 3. Kamerun-Dania

tu sie w pełni zgadzam,żal ze tak wczesnie odpadł Kamerun , za styl zasłużyli na osemkę, do gustu przypadły mi tez mecze z udziałem Chile, ciesze sie że wyróżniono Forlana


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 13:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
viva la espana, viva la iniesta :D :D :D

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 13:48:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
BartZ pisze:
Mundialejro wygra Hiszpania!

:D
Mecz oglądałem w kołobrzeskiej knajpie z tłumem plażowiczów. Mecz to był brzydki i nie podobał mi się. Ale Hiszpania mistrzem! :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lipca 2010 15:18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 01:41:24
Posty: 592
crazydiamond pisze:
viva la iniesta


viva la czuję rękę, mam miękkie nóżki (druga żółta dla Heitingi :? ). To nawet Robben w podobnej sytuacji pod drugą bramką się nie rzucił.

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group