Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 04:26:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 22:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
poprzednio jako azbest23 pisze:
muzykę The Bad Seeds znają wszyscy (i ich matki)


nie wiem dlaczego tak napisałeś, ale uwaga wydaje mi się dość celna :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 22:24:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Podkradłem to z filmu "Hot Fuzz"
Cytat:
DS Andy Wainwright: You do know there are more guns in the country than there are in the city.
DS Andy Cartwright: Everyone and their mums is packin' round here!
Nicholas Angel: Like who?
DS Andy Wainwright: Farmers.
Nicholas Angel: Who else?
DS Andy Cartwright: Farmers' mums.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 22:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
hehe

a ja sobie przypomniałem jak słuchałem Kejwa w czasach licealnych i mojej mamie podobał się jego głos
potem okazało się, ża mama kumpla ma to samo :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 października 2010 17:50:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Tak jak obiecywałem, kilka wskazówek jak sprokurować własny podcast z muzyką.
Dopiero zaczynam tą zabawę więc pewnie istnieje prostsze/lepsze metody, ale to o czym pisze sprawdziłem na własnej skórze i działa.
Jako narzędzia używam Foobara i wam też to polecam. Darmowy, wygodny i wydajny (jestem świadkiem foobara) -> http://www.foobar2000.org/
I jedna bardzo ważna uwaga. Nikt nie musi słuchać twojego podcastu. Jeśli chcesz wtłoczyć ludziom do głowy troche muzyki musisz o zadbać o ich wygodę. Ludzie zasadniczo nie lubia się wysilać.

ZAWARTOŚĆ
Czyli co wrzucisz do swojego podcasta.
Losowy dobór piosenek to marny pomysł. Set musi mieć swoją dramaturgię. Jeśli zachowasz najlepsze piosenki na koniec to nikt do nich nie dotrwa. Jesli co najlepsze dasz na starcie to przy każdej kolejnej piosence słuchacz będzie czuł, że jest coraz gorzej. Lepiej poukładać materiał równomiernie, ale z jakimś silnym utworem na początek (to najdelikatniejsza chwila).
Warto też zastanowić się nad czasem trwania. Zbyt długi set znuży słuchacza. Ile osób wysłucha trwającego sześć godzin zestawu? Wydaje mi się, że optimum to godzina, może dwie.
Gotowy program najlepiej wysłuchać w całosci raz czy dwa dla sprawdzenia czy nie ma jakis dłużyzn itd.
Zbierając piosenki warto zadbać by były jak najwyższej (najlepiej WAV czy FLAC lub APE) przy konwersji dojdzie do straty jakości (o tym więcej później).


PLIK
Zawartość wybrana, ułozona i sprawdzona? Trzeba z tego zrobić jeden plik. Ale przedtem jeszcze jedna ważna rzecz.
Nagrania pochodzące z różnych płyt mają zróżnicowaną głośnośc - jedne będą głośniejsze od innych. Są specjalne programy do rozwiązywania tego problemu, ale funkcja Replaygain w foobarze tez sobie poradzi z ujednoliceniem poziomów głośności.
Sam proces konwersji jest bajecznie prosty (jeśli używamy foobara). Wybieramy piosenki, zlecamy konwersję do jednego pliku i resztę robi program.
Warto tez zastanowić się nad parametrami gotowego pliku. Najlepiej pozostać przy MP3. Lepiej nie bawić się jakimiś egzotycznymi formatami bo nikt tego nie posłucha. Jakość to tez istotna kwestia - przy niższej nie będzie wiele słychac, wysoka sprawi, że plik będzie duży i nieporęczny. Poniżej 128 nie ma co schodzić. ~190 to dobry kompromis między jakością i rozmiarem. Godzinna audycja zajmie poniżej 100MB.


DYSTRYBUCJA
Mamy gotowy plik. Jak zderzyć go z głową odbiorcy?
Można wykupić sobie miejsce na jakimś serwerze, ale wymaga to pewnych nakładów. Najprostszym i najtańszym sposobobem jest wrzucenie pliku na jakiś serwis hostingowy.Wybierając usługodawcę warto pomyśleć o wygodzie odbiorcy. Czy dana usługa nie wymaga długiego czekania? Czy procedura ściągania nie jest skomplikowana? Jeśłi wybierzesz serwer który w większośc przypadków wyświetla komunikat: "Znów nie ma miejsca dla darmowych użytkowników, płać lub spadaj" to najprawdopodobniej potencjalny odbiorca zrezygnuje z twojego podcastu.
Osobiście preferuje Mediafire, a w drugiej kolejności Megaupload.
Jesli chcecie by podcastu dało się słuchać bez ściągania musicie wybrać tez jakąś uługę streamingową (udostepnianie zawartości na bieżąco). Swój podcast wrzucam też dodatkowo na archive.org, który umożliwia zarówno odsłuchanie jak i ściągniecie przekazu.

To tyle podstaw. Jeśli ktoś będzie miał jakieś bardziej szczegółowe pytania niech strzela :rifle

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 października 2010 23:09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Wpisuję się tu tylko po to, żeby zdopingować Witka, na wypadek, gdyby mu się jednak nie chciało robić tego podcastu. :wink: Tak jakoś liczę na tą Grażdanską Oboronę. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 października 2010 18:59:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Wydanie czwarte -> listopad idzie.

Księżyc "Historyjka"
Bruce Springsteen "Atlantic City"
Swans "Blind"
Nico "Lawns of Dawns"
Za Siódmą Górą "End of the Century"
Scot Walker "Amsterdam"
Sue Garner "Box and You"
Tim Rose "Long Time Man"
Янка Дягилева "Печаль моя светла"
Coil "Who by Fire"
Joy Division "In a Lonely Place (detail)"
Ewa Demarczyk "Taki pejzaż"
Death in June "Little Black Angel"
Lou Reed "Caroline Says II"
Гражданская Оборона "Русское Поле Экспериментов"

Tym razem większość wykonawców nie potrzebuje wprowadzenia gdyż pisało się już o nich na forum. Mimo to paru warto przedstawić.
O Sue Garner sam nie wiem nic. Piosenka pochodzi z antycznej składanki do XL (98? 99?) i jest tak fajna, że postanowiłem ją dorzucić do zestawu.
Tim Rose to folkowy piosenkarz znany z podpisywania swoim nazwiskiem cudzych kompozycji ("Hey Joe", "Morning Dew"). Były to jednak wersje na tyle udane, że zainspirowały innych wykonawców. Hendrix przerobił "Hey Joe", a Nick Cave "Long Time Man".
Coil to już temat na poważniejszy wpis, ale ograniczę się tylko do informacji, że to eksperymentalny, angielski zespół poruszający się w klimatach postindustrial/ambient. Dla niektórych kultowy. Tutaj w swojej wersji piosenki Cohena.


Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać zapraszam TUTAJ.
Podcast można również ściągnąć stąd: http://www.archive.org/download/23.10.2010_21/20101023.mp3 lub z mediafire:http://www.mediafire.com/?dl276u1r42nyw91.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 10:38:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
poprzednio jako azbest23 pisze:
Wydanie czwarte -> listopad idzie.

Kończę właśnie słuchać. Wszechobecny smutek, który jest we mnie od kilku dni uprawomocnił się jeszcze bardziej.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 11:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
poprzednio jako azbest23 pisze:
Wybieramy piosenki, zlecamy konwersję do jednego pliku i resztę robi program.


Jak to zrobić konkretnie? Jestem laikiem w tych sprawach. Mam już listę utworów wrzucam ją do osobnej karty na foobarze i co dalej?

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 12:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Jak prezentuje się ochrona praw autorskich twórców, których utwory składają się na daną odsłonę podcasta?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 17:03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Boanerges pisze:
i co dalej?
Prawy klawisz -> "convert" -> ... -> w menu wybierasz ustawienia (format pliku itd. Ważne! Żeby wyszło w jednym pliku wybierz w "choose destination" opcję "merge...") -> convert. I tyle.

Miki pisze:
Jak prezentuje się ochrona praw autorskich twórców, których utwory składają się na daną odsłonę podcasta?
Żadnego nie pytałem o zgodę jeśli o to pytasz.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 19:10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Jak wychodziłem z biura, to koleżanka słuchała azbestowej kompilacji. Zapytałem jak wrażenia. Odpowiedziała, że pozytywnie (tzn. negatywnie, czyli bardzo smutno).

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 października 2010 19:45:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
pilot kameleon pisze:
pozytywnie (tzn. negatywnie, czyli bardzo smutno)
:mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 października 2010 22:55:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
OK, Azbest wspomniał już, że słucha, więc zapraszam do mojego podcasta.
Miało być więcej The Twilight Singers, ale z wersji dwugodzinnej uczyniłem jednogodzinną, więc się nie zmieścili. Tym, co znają The Afghan Whigs, wspomnę, że nie ma nic z "Up In It" i "1965", bo nie mam ich pod ręką, a debiut nigdy do mnie fizycznie nie trafił.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 października 2010 09:03:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Miki pisze:
więc zapraszam do mojego podcasta.

Wchodzę. Dawno AW nie słuchałem. Choć od jakiegoś czasu mam w planach. Wątek też.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 października 2010 09:25:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie omieszkam posłuchać.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group