Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 23:53:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 09:51:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Aaaa, jasne że mieli.
Faktycznie, ciekawe skąd tytuł wątku. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 10:01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Ja też o Sonikach od razu pomyślałem.

Odpaliłem strumień. Jestem przy drugim utworze. Mam nadzieję, że nikt mi nie przerwie transmisji jakąś "ważną" sprawą.


Edit: Niestety... Już ktoś musiał przeszkodzić...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 11:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Kończę słuchać. I bardzo podoba mi się ten wybór, tylko ten Crimson trochę mi nie pasował w tym wszystkim. Za mało w nim transu i odlotu, który charakteryzował wszystkie inne utwory. Ogólnie jednak bardzo fajne!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lipca 2010 16:48:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dzięki za miłe słowa.

Pippin -> Pet był tak dobry, że mnie wyręczył w odpowiedzi i w zupełności się z nim zgadzam. Dodam tylko, że taki Cale niedawno otrzymał za swoją działalność Order Imperium Brytyjskiego (zasłużenie dodam) - przyznasz, że mógłby być trochę lepiej znany na forum?

tytuł -> rzeczywiście bliżej mi do SY, ale tą piosenkę CCR też bardzo lubię. I obie rzeczy miały wpływ na wybór nazwy.

KC -> celowo wrzuciłem kilka mniej transowych rzeczy by nie zahipnotyzować słuchaczy

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 sierpnia 2010 00:05:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Kolejny odcinek podcasta. Tym razem porcja krótszych piosenek. Mam nadzieję, że dawka nieznanego jest wystarczająco wysoka by zachęcić ciekawskich hobbitów nie zniechęcając jednocześnie mamoni.

Dziś na tapecie:
Suicide "Ghost Rider"
Son House "Death Letter"
Mikirurka "Give Me a Reason"
The Beatles "And Your Bird Can Sing" [take 2]
Frank Black "(I Want to Live on an) Abstract Plain" [live]
Ennio Morricone "The Ecstasy of Gold"
Captain Beefheart and The Magic Band "I'm Gonna Booglarize You Baby"
Iggy Pop "Knocking 'em Down (in the City)"
Stereolab "Emperor Tomato Ketchup"
Thelenious Monk "Epistrophy"
Wipers "Over the Edge"
Gamelan Mitra Kusuma "Ngedes Lamah" [live]
Elvis Costello & The Attractions "(What's So Funny About) Peace, Love and Understanding"
Talking Heads "Once in a Lifetime"
Gun Club "Sex Beat"
Transglobal Underground "Temple Head"

Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać zapraszam TUTAJ.
Podcast można również ściągnąć stąd: http://www.archive.org/download/24082010/20100824.mp3 lub z mediafire:
http://www.mediafire.com/?r21n4jk0bb949a6.
Jeden plik, 58 minut i 18 sekund, 78,5MB.


kilka słów o poszczególnych wykonawcach.
Początek jest niezwykły: Suicide to proto-punkowy zespół grający post-punka. Znacie drugą taką grupę?
A Son House to już prawdziwy hardkor. Bluesa grał jeszcze przed pierwszą wojną (światową, nie punicką). Póżniej uczył się od niego Robert Johnson, ale House zdobył sławę dopiero po sześćdziesiątce gdy miał już tylko trzy zęby (mocno inspirował się nim Shane MacGowan). "Death Letter" to jego najbardziej znany kawałek - własną wersję nagrali m.in White Stripes.
Mikirurka nie wydał jeszcze nawet debiutu, ale fajnie grają więc wrzuciłem kawałek z ich ostatniej EPki.
The Beatles to zespół znany, ale pewnie nie w takim wydaniu.
Frank Black urodził się jako Charles Michael Kittridge Thompson IV, ale zasłynął jako Black Francis - lider Pixies. Jego solowe płyty nie przewyższają tego co stworzył z resztą zespołu, ale nagrał kilka ciekawych rzeczy.
Ennio Morricone to włoski zespół postrockowy, któremu udało się wypracować naprawde unikalne, nierockowe brzmienie. Ich muzyka idealnie pasowałaby jako soundtrack do jakiegoś szpageti łesternu.
Początkowo chciałem zaprezentować Kapitana Byczeserce w bardziej awangardowym wydaniu, ale uznałem, że na początek lepiej wybrać coś łatwiej przyswajalnego. Oczywiście i tak słychać, że Kapitan to nie byle kto.
Iggy Pop przedstawiania nie wymaga. Posłuchajcie tego kawałka - Perry Farrel na pewno go słyszał.
Stereolab grają post-rock, brmią jak krautrock, a pochodzą z Francji. A kawałek "Imperator Keczup Pomidorowy" zainspirowany jest filmem z Nipponu (globalizacja ma swoje zalety). Swoją drogą "keczup pomidorowy" to nie masło maślane. Pierwsze keczupy do Europy sprowadzili z Malezji Holendrzy w XVIII wieku. Do ich produkcji słuzyły ryby i grzyby (serio!).
Do nagrania tego kawałka Thelenious Monk zebrał nieziemski skład: m.in. John Coltrane, Coleman Hawkins i Art Blakey. Znawcy zachwycają się i bez słuchania, reszta przed zachwytami może posłuchać.
Wipers to amerykański zepół punkowy, ale tak naprawdę grali post-punka. Za wielką wodą uznany i wpływowy. W Polsce nie. Jeden z ulubionych zespołów Kurdta Kobaina.
Gamelan Mitra Kusuma to zespół grający indonezyjską muzykę tradycyjną. Muzyka gamelonowa jest polirytmiczna i opiera się na dźwiękach gongów. Opis brzmi abstrakcyjnie i kosmicznie, ale sama muzyka może byc już bardziej znajoma - inspirowała niejeden zespół (np. King Crimson)
Elvisa Costello znam mało więc nie będe sie mądrzył. Ale piosenka zacna.
Talking Heads specjalnej zapowiedzi nie potrzebują.
Gun Club to ciekawy zespół. Zaczynali od grania punka, ale z wpływami bluesa i country.
Transglobal Underground kompletnie nie znam. Jakaś odmiana muzyki tanecznej. Ale i bez wiedzy jaki to gatunek można cieszyć się muzyką.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 sierpnia 2010 00:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dotąd nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak podcast. właściwie nadal nie rozumiem za bardzo o co chodzi :taaaaa:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 sierpnia 2010 06:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Tak z grubsza biorąc jest to audycja radiowa bez współudziału radia.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 sierpnia 2010 14:52:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
A sprawdzę wkrótce. Jeśli miałbyś zatytułować drugą odsłonę, to nazwałbyś ją... No właśnie. Jak?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 sierpnia 2010 19:55:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Nie wiem... "Vulgar Display of Power"?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 sierpnia 2010 20:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
poprzednio jako azbest23 pisze:
Pierwsze keczupy do Europy sprowadzili z Malezji Holendrzy w XVIII wieku. Do ich produkcji słuzyły ryby i grzyby


bardzo ciekawy wątek :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2010 11:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
No to poczytaj "Mason i Dixon" Thomasa Pynchona. Możesz to znaleźć za niewielkie pieniądze na allegro albo w taniej książce - warto.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2010 10:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pynchon zlądował w taniej książce? Ten świat schodzi na dziady.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2010 19:42:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Jak już zlądował tam to może zbłądzi pod strzechy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 18:19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Podejście trzecie. Wczoraj wypadały 53 urodziny Nicka Cave wiec dzisiejszy odcinek jest z nim związany. Początkowo planowałem przebić się przekrojowo przez jego twórczość. Doszedłem jednak do wniosku, że muzykę The Bad Seeds znają wszyscy (i ich matki).
Zamiast tego wybrałem zbiór piosenek nagranych przez muzyków współpracujących z Nickiem, dokładając do tego kilka utworów z jego udziałem.

Pojawienie się kawałków The Boys Next Door, The Birthday Party i The Bad Seeds nie wymaga chyba komentarza. Podobnie jest z solowymi projektami muzyków Bad Seeds i Einstürzende Neubauten. Cave osobiście pojawia się jeszcze u boku Current 93. Pod szyldem Bargeld, Cave, Harvey muzycy próbowali swoich sił w tworzeniu muzyki filmowej. Ten akurat utwór pochodzi ze ściezki dźwiękowej filmu "To Have and to Hold" Johna Hillcoata.
Z uwagi na udział Harveya oraz Howarda obecność Crime and the City Solution była obowiązkowa. O tym zespole już pisałem więc nie będe już przynudzał.
Howard pojawia się jeszcze wraz ze swoim zespołem These Immortal Souls (kompozycja jeszcze z czasów The Birthday Party) i w utworze ze swojej pierwszej solowej płyty "Teenage Snuff Film". Kawałek nagrany przez niego wraz z Lydią Lunch pochodzi z ich jedynego albumu "Shotgun Wedding".
Hugo Race grał z Cave'em w pierwszej wersji The Bad Seeds. Chyba mu pozazdrościł bo później nagrywał wraz z własnym zespołem Hugo Race and the True Spirit. Udzielał się równiez we Wreckery, Dirtmusic i kilku innych projektach.
Lekkim naciąganiem reguł jest obecność The Scientist. Nie mają co prawda bezpośrednich związków z Nickiem, ale też z Australii i zbyt fajnie grają by ich odrzucić. Dorzuciłem też solowy kawałek ich lidera - Kima Salmona.

Wśród najczęściej pojawiających się w tym zestawie muzyków są: Rowland S. Howard i Mick Harvey (po 7 razy), Nick Cave (5 razy), Blixa Bargeld (3 razy), Barry Adamson, Brian Hopper, Harvey Howard, Tracy Pew, Kim Salmon oraz Epic Soundtracks (po 2 razy).

The Boys Next Door "Waving My Arms"
Einstürzende Neubauten "Tanz Debil"
The Scientists "Swampland"
The Birthday Party "Swampland"
Crime & the City Solution "Rose Blue"
Nick Cave and the Bad Seeds "All Tomorrow's Parties"
These Immortal Souls "Marry Me (Lie, Lie!)"
Lydia Lunch & Rowland S. Howard "Endless Fall"
Kim Salmon & the Surrealists "Gravity"
Blixa Bargeld, Nick Cave and Mick Harvey "To Have and to Hold"
Current 93 "All the Pretty Little Horses"
Barry Adamson "Something Wicked This Way Comes" [edit]
Rowland S. Howard "Dead Radio"
Hugo Race and the True Spirit "LSD is Dead"
Mick Harvey "Out of Time Man"

Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać zapraszam TUTAJ.
Podcast można również ściągnąć stąd: http://www.archive.org/download/23.09.2010/20100923.mp3 lub z mediafire:
http://www.mediafire.com/?2n261gei27ducdd.
Jeden plik, godzina i 12 sekund, 83,5MB.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 20:21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
Azbest - z wielką chęcią posłucham!!!

Drugim LP (zagranicznym :) ) jaki kupiłem w życiu była płytka Lydi Lunch
The Agony is the Ectasy, solo (split 12" EP w. The Birthday Party / 4AD, 1982)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group