Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 21:18:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 sierpnia 2012 13:42:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
Groszek pisze:
faszerujmy pieczarki i w folii na grilla (lub do piekarnika)

..pracochłonne :wink:
A mi z kolei przypomiał się przepis na faszerowane jajka (połowki jajek)
Składniki w zasadzie te same co do pieczarek+ugotowane zółtko..
Zresztą....pieczarka jest moim ulubionym grzybem!
Jajko na stole urodzinowym np. to rzecz obowiązkowa i lubiana!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 sierpnia 2012 14:05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6969
Qrczak po węgiersku
Udka, papryka w różnych kolorach po jednej na sztukę, sól, czosnek, papryka do posypania słodka i ostra, sól, zielenina
Do brytfanki i ciach do piekarnika
Dobre z ryżem


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2012 22:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Moja wersja gumbo:
1. Do gara z grubym dnem pół szklanki oleju i pół szklanki maki. Powoli, (często mieszając by nie przypalić) podgrzewałem aż nabrało ciemnobrązowego koloru (nie za duży gaz).
2. Następnie do gara wpadły drobno posiekane warzywa: 2 papryki (zielone!), duża cebula i 4 łodygi (chyba) selera naciowego (objętościowo każdego warzywa było tyle samo). Całość trzymałem na ogniu aż zmiękło.
3. Potem 0,5 kg filetu z udźca kurczaka (w przepisach raczej była pierś, ale to akurat mieli przecenione) pochlastanego w kawałki 2-3cm. Kilka minut później 0,5 kg kiełbasy w półplasterkach (nada się dowolna, byle podwędzana), a po chwili 6 ząbków drobno pokrajanego czosnku.
4. Puszka krojonych pomidorów (albo jak ci się nudzi to pokrój ze dwa świeże), ze 2 litry wody i przyprawy: 4 liście laurowe, po łyżeczce tymianku, oregano, bazylii, pietruszki (pozdro!), wędzonej papryki i świeżo zmielonego pieprzu. Pół łyżeczki cayenne i kostki rosołowe - jedna wołowe i dwie warzywne (lepiej zamiast 3 dać dwie - trochę słone wyszło). Kiedy zawrze zmniejszyć gaz i cierpliwie gotować. Co jakiś czas przemieszać by nie przywarło.
5. Jakieś 90 minut później dorzuciłem 0,5 kg paluszków krabowych (pokrojonych na ćwiartki) i przetrzymałem na jeszcze 90 minut.
6. Zjadłem z ryżem
7. Mniam.
8. Ha ha ha.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2012 22:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
każdy pewnie może zrobić swoje wariacje :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2012 22:47:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
:D pozdro! co za przepis!
a te paluszki krabowe drogawe?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 września 2012 23:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
każdy pewnie może zrobić swoje wariacje
O tak - jedyne składniki obowiązkowe to warzywa: seler, cebula i papryka (choć widywałem tez przepisy gdzie nawet ta trójca była niekompletna). Przed przygotowaniem sporo o tym czytałem i generalnie do gara może trafić wszystko co było zbyt powolne i/lub nieostrożne - wśród potencjalnych składników były wymieniane nie tylko wiewiórki i nutrie, ale nawet aligator. No horror w kuchni!
Pietruszka pisze:
a te paluszki krabowe drogawe?
Moje były z Lidla - 3,99 za 250g.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 września 2012 07:25:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Wczoraj zrobiłem na dzisiaj do słoika - do pracy.

Oliwa, jedna cebula, trochę imbiru podsmażone przez chwilę.
Dodaję pokrojone w kostkę: jeden ziemniak, około 350g dyni.
Całość zalewam bulionem warzywnym z garnka obok (jedna większa marchew, jedna średnia pietruszka, kawałek selera, kawałek pora, trochę soli, ziele angielskie, pieprz) z dodatkiem wyłowionej marchwi.
Wygotowałem do miękkości, pozwoliłem ostygnąć, przemiksowałem.
Wygląda świetnie, dobrze smakuje, miło pachnie. Jeszcze grzanki się przydadzą.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 września 2012 09:01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
poprzednio jako azbest23 pisze:
gumbo

ale bym zassał coś takiego.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 września 2012 09:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
poprzednio jako azbest23 pisze:
1. Do gara z grubym dnem pół szklanki oleju

a ten olej to jakiś specjalny, tak, by pozostać ortodoksem czy wszystko jedno?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 września 2012 09:52:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Użyłem oleju słonecznikowego, ale możesz użyć każdego tłuszczu. Ponoć najlepiej sprawdza się smalec.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 października 2012 09:46:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
..zastanawiam się , a wlaściwie juz się zastanowiłem..zrobię sobie suszone pomidory. Na targowisku pomidory kształtu podłużnego kosztują ok. 2,50 zł. czyli niewiele. Kupiłem sobie ostatnio w biedronce suszone pomidory anti pasti za bodajże 6 zł..albo coś nawet powyżej. Dobre (przekładane łagodnym serem ), no ale jest..bo jeszcze wszystkiego nie zjadłem.. chyba 6 szt. Na zimę będzie jak znalazł.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 października 2012 18:43:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
wuka pisze:
Na zimę będzie jak znalazł.

..nic na zimę nie będzie, bo wyszly 2 słoiczki i dziś otworzylem drugi :)
Jak na próbę to wyszło na mocne +3 , czyli moglo być lepiej..
Co można poprawić?
- skrócić czas suszenia..podobno lepiej suszyć w piekarniku jak w elektrycznej suszarce
- wyselekcjonować pomidory bardziej mięsiste i wybierać gniazdo nasienne z czuciem..bo po wysuszeniu może zostać sama skórka :)
- doprawić porządnie oliwę..nie szczedzić wszelakich ziół.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 października 2012 19:03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
natalia pisze:
zrobiłam na obiad potrawę inspirowaną pilota pomysłem. wyszło bardzo indyjsko. indyka pokroiłam i obsypałam solą, kardamonem i kurkumą. zabarwił się na piękny żółciótki kolor, podsmażyłam, dodałam pokrojonej w kostkę papryki żółtej i zielonej, cebuli pokrojonej w ósemki i się to wszystko razem dusiło w oliwie. gdy było już ok, dodałam czerwonej fasoli z puszki i pomidorów z puszki, dosypałam ostrej papryki, dolałam trochę workestershire, dodałam spory ząbek czosnku rozgnieciony i wszystko okazało się bardzo dobre!



pilot kameleon pisze:
wczoraj namoczyłem białą fasolę. napęczniała tak, że wyskoczyła z garnka.

dobra, skoro tak, to ja tak:
kupiłem 0,7 kg cycka z indyka, którego to pokroiłem drobno i utaplałem w kurkumie, curry, pieprzu, kminie rzymskim i czosnku. podlałem oliwą po suszonych pomidorach i podsmażyłem. fasola gotowała się już od pół godziny.
pokroiłem paprykę czerwoną i zieloną w drobnąkostkę i jak już indor był fajny, to wrzuciłem mu tych towarzyszy. potem poleciały dwie cebule drobno pokrojone. a fasola się gotowała dalej.
w pewnym momencie odcedziłem ową fasolę, wrzuciłem do niej puszkę z pomidorami i wsypałem resztę. fajnie siadało, ale czegoś brakowało. sos sojowy był odpowiedzią na to pytanie. na koniec jeszcze 4 ząbki czosnku i gotowe.



:D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 listopada 2012 12:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Smażony ryż

Reszta ryżu z wczoraj (Musi być ugotowany na sypki i wystudzony. Jeśli się posklejał, porozdzielaj widelcem) - przed ugotowaniem było go 1,5 szklanki
1,5 łyżki startego imbiru
4 zmiażdżone ząbki czosnku
1 duża cebula - drobno posiekana
4 jajka (roztrzepane)
1 łyżka sosu ostrygowego, 3 łyżki ciemnego sosu sojowego (jeśli ich nie masz a dysponujesz tylko zwykłym sos sojowym daj 4 łyżki i pół łyżeczki soli)
zmielony pieprz
pół garści posiekanych liści kolendry (jeśli nie masz, użyj szczypiorku - mniej ortodoksyjnie, ale tez smacznie)

W woku rozgrzałem olej (jakieś 4 łyżki) i wrzuciłem imbir i czosnek, po minucie dorzuciłem cebulę i często mieszając smażyłem przez 2-3 minuty. Następnie wlałem jajka, a gdy się z grubsza ścięły dorzuciłem całą resztę. Często mieszając podgrzewałem ze 2-3 minuty. Gotowe.

Powyższa receptura to sposób na utylizacje resztek więc spokojnie można dodać co tam ci marnieje w lodówce. Kilka plastrów wędliny, kawałek kiełbasy, pół papryki? Do gara, tylko wcześniej drobno posiekać.
Również z przyprawami można zaszaleć - łyżeczka przyprawy 5 smaków poprawi smak (akurat mi wyszła), a jeśli lubisz ostrzejsze to sypnij chili itd.
Działa to również w drugą stronę - nie przejmuj się jeśli nie masz imbiru czy kolendry. To ryż jest tu ważny.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 listopada 2012 17:15:46 

Rejestracja:
czw, 10 czerwca 2010 12:19:48
Posty: 307
Skąd: Tychy
Dzisiaj zrobiłem sałatkę z tuńczyka, przepis nie jest skomplikowany.

tuńczyk (w wodzie, oleju co kto lubi)
kukurydza
majonez
żółtka jajek

Tuńczyka otwieramy, wylewamy olej/wodę, rozdrabniamy na kawałki. Dodajemy do tego żółtka jajek (można je pognieść widelcem albo zetrzeć na kratce do warzyw), do tego kukurydza i majonez. Można doprawić solą/pieprzem.
Aby białka z jajek nie zmarnowały się to 'faszeruję' je zrobioną sałatką.

Co do przepisu poprzednio jako azbest23 to ja robię tak z makaronem jeżeli za dużo mi się ugotuje-wrzucam go na patelnię, lekko podsmażam, czasem trochę sera dodam, roztrzepane jajka. Na talerzu dodaję ketchup. Czemu ma się zmarnować :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group